آینده باتری خودرو برقی

آینده باتری خودرو برقی

دغدغه امروز مشتریان وسایل نقلیه نه  قیمت، نه سرعت و نه نوع باتری است. بلکه زمان، نحوه و مکان شارژ باتری خودرو برقی برای مشتری مهم است. به همین دلیل، صنایع خودروسازی و فناوری اطلاعات، همگی به دنبال پیشرفت برای آینده خودرو برقی هستند. رویترز، در این رابطه با یوشینو شیمی دان برجسته و پیشکسوت صنعت باتری سازی مصاحبه کرده است. در این مقاله به بررسی صحبت‌های او می‌پردازیم. با باتری بازار همراه باشید.

 

 

تحول در صنعت باتری خودرو برقی

یوشینو (Akira Yoshino)، برنده جایزه نوبل 2019 است. به نقل از رویترز، یوشینو نسبت به باتری‌های کنونی خودروهای برقی که از نوع لیتیوم یون هستند، اعلام نگرانی کرده است. او خواستار تحول در صنعت باتری خودرو برقی است. یوشینو که 50 سال در شرکت شیمیایی ژاپنی Asahi Kasei کار کرده است، با به کارگیری باتری لیتیوم یون در صنعت حمل ونقل الکتریکی موافق نیست.

 

پیش تر و در مقاله « سرنوشت باتری اتومبیل های برقی»در مورد نگرانی کوه عظیم زباله الکترونیکی که در آینده گریبان گیر بشر می‌شود؛ صحبت کردیم. این یکی از مسائل پیش روی بشر، درمورد آینده باتری‌های کنونی خودروهای برقی است.

همانطور که در مقاله «سرنوشت باتری‌های خوردو برقی» گفتیم، باتری‌های لیتیوم یونی همانقدر که انقلابی هستند و جایزه نوبل را هم دارند، اما معایب خاص خودرا هم دارند.

اگر فکری به حال فرایند تولید برق مورد نیاز باتری‌ اتومبیل های برقی، فرایند تولید باتری‌های لیتیوم یونی و بازیافت باتری‌های مرده نکنیم، افزایش استفاده از خودروهای برقی به جای خودروهای بنزینی و گازی، تأثیر چندانی بر میزان آلاینده‌ها نخواهد داشت. و حتی ممکن است در آینده بیش از پیش باعث افزایش آلایندگی محیط زیست شود.

 

 

باتری پیشگام در صنعت خودرو برقی

یوشینو در پاسخ به سوال رویترز، درباره اینکه تا چه مدت دیگر باتری خودروهای برقی از نوع لیتیوم یون هستند؟ می‌گوید که پیشرفت سریع‌تر برای آینده باتری خودرو برقی، به دو عامل بستگی دارد. اول وجود مواد کاتد و آند جدید. و دوم همه گیر شدن وسایل نقلیه برقی. چه از طریق خرید و چه از طریق کرایه کردن.

مسلما بیشترین پتانسیل این امر، در به اشتراک گذاری و کرایه دادن وسایل نقلیه برقی است. تا تغییر بزرگی در نحوه استفاده مردم از وسایل نقلیه صورت می‌گیرد. و زودتر این وسایل نقلیه برقی کاربردی و فراگیر شوند. در این صورت پیشرفت این صنعت و رسیدن به آینده باتری خودرو برقی سریع‌تر خواهد شد.

 

 

نسل جدید باتری به عنوان آینده باتری خودرو برقی

آینده وسایل نقلیه الکتریکی، مخصوصا بهبود باتری آن، موضوع اصلی این روز‌های صنایع خودروسازی است. از سویی دیگر، صنعت فناوری اطلاعات هم روی این موضوع کار می‌کند. به همین خاطر این دو صنعت با همکاری یکدیگر و همگرایی پروژه هایشان، درآینده نزدیک به نتایج و دستاوردهای بسیار خوبی خواهند رسید.

 

 

پیوند صنایع خودروسازی و صنعت فناوری اطلاعات توسط اپل

اپل و آینده وسایل نقلیه الکتریکی

اپل و آینده وسایل نقلیه الکتریکی

کمپانی که همه منتظر خبرهای جدیدی از طرف او هستند، اپل است. احتمال می‌رود که کمپانی اپل در این‌باره با صنایع خودروسازی همکاری کند. همانطور که می‌دانید اپل چندی پیش درباره نزدیکی زمان رونمایی از خودروهای برقی خود خبر داد (تا 2025). آینده باتری خودرو برقی به این کمپانی‌ها بستگی دارد. آیا اپل باتری جدیدتری نسبت به رقیبان خود ارائه خواهد کرد؟

خودرو برقی تسلا

کمپانی تسلا از همه جهات، فناوری کاملی دارد. و همچنین استراتژی مستقل خود را پیش رو دارد. او  با محصولات اخیر خود ثابت کرد که به فناوری‌های بسیار عالی در زمینه هوش مصنوعی در خودروهای برقی و آینده باتری خوودرو  برقی رسیده است.

 

شارژ بی سیم باتری خودرو برقی

خودروهای برقی مستقلی که خودشان شارژ می‌شوند

شارژ بی سیم باتری خودرو برقی

مدت‌هاست که شارژ بی سیم باتری خودرو برقی توسط بستر جاده یا از طریق پنل خورشیدی، از نظر عملکردی امکان پذیر است. اما هنوز عملی نشده است. احتمال می‌رود که شارژ بی سیم خودروهای برقی به دو صورت در دسترس قرار گیرد. یکی برای ماشین‌هایی که در محل شارژ بی سیم، پارک شوند. و دیگری، در بعضی جاده‌ها و برای ماشین‌های در حال حرکت.

شارژ بی سیم باتری خودرو برقی

آینده باتری خودرو برقی برای خودروهای برقی مستقلی است که خودشان شارژ می‌شوند. این فناوری به زودی عملی خواهد شد. این خودروها می‌دانند که چه زمانی باید شارژ شوند و به تنهایی و بدون سرنشین به محل ایستگاه شارژ خواهند رفت.

 

 

چشم انداز باتری سوختی هیدروژنی

چشم انداز باتری سوختی هیدروژنی

کمپانی‌های خودروسازی تویوتا و هوندا، چند سالی است که به صورت محدود، خودروهای برقی با پیل سوختی مبتنی بر هیدروژن تولید می‌کنند. اما هزینه‌ها و زیرساخت‌های لازم برای تأمین هیدروژن لازم، چالش برانگیز است. به گفته یوشینو می‌توان راهکارهایی برای این چالش در نظر گرفت. و تولید خودرو برقی با باتری سوختی هیدروژنی را افزایش داد.

او می‌گوید که در حدود سال‌های 2030 تا 2050، وسایل نقلیه مستقل فراگیر خواهد شد. وسایل نقلیه مستقل الزامأ برقی نیستند. این خودروها می‌توانند بر پایه بنزین، برق، سلول سوختی و هر منبع تغذیه دیگری باشند. تنها ویژگی مهم خودروهای مستقل این است که می‌توانند به طور خودکار و بدون دخالت انسان، انرژی لازم برای منبع تغذیه خود را دوباره پر کنند.

اساس خودرو برقی مستقل این است که می‌تواند انرژی خود را خودکار جایگزین کند. برای همین است که مردم مشتاق به خرید آن خواهند شد. مثل جاروبرقی رباتیک رومبا. که پس از پایان کارش، خودش را دوباره شارژ می‌کند. اگر رومبا اینکار را انجام نمی‌داد، کسی هم مشتاق به خرید آن نبود.

 

 

جدیدترین باتری خودرو برقی

جدیدترین باتری خودرو برقی

چندماه پیش شرکت اسرائیلی استوردات باتری لیتیومی جدیدی برای خودروهای برقی طراحی کرد. این باتری در کمتر از 5 دقیقه شارژ می‌شود. و توسط کارخانه چینی ایو انرژی به تولید انبوه خواهد رسید. این پیشرفت را هم می‌توان از نمونه‌های نزدیک شدن به آینده باتری خودرو برقی دانست.

شرکت استوردات یک شرکت باتری سازی شناخته شده است، و همیشه نقش مهمی در آینده باتری خودرو برقی داشته. الکترولیت‌های باتری جدید این شرکت از جنس ریز ذرات نیمه رسانا از فلز ژرمانیم است. و به همین دلیل، فرآیند شارژ بسیار سریع‌تری دارد. با این حال، باتری‌های شارژ سریع استوردات نیازمند شارژر های قوی هستند. و با شارژرهای معمولی خودروهای برقی قابل شارژ نیستند.

 

 

کلام آخر

با اینکه باتری لیتیومی خودرو برقی ارتقا پیدا کرده است، ولی دیگر زمان روی کار آمدن باتری بهتری نسبت به دیگر انواع باتری خودرو برقی است. آینده باتری خودرو برقی علاوه بر اینکه نیازمند به مواد اولیه قابل بازیافت تر و سازگارتر با محیط زیست است، بلکه نیازمند فناوری خودشارژ نیز است. خودرو مستقلی که به طور خودکار منبع تغذیه خود را شارژ کند.

باتری‌ها همان نفت جدید هستند. به همان با ارزشی. در حال حاضر حدود 10 شرکت بزرگ در سراسر دنیا در زمینه تولید باتری برای آینده باتری خودرو برقی، سرمایه گذاری کرده‌اند. و پروژه‌های بزرگی در دست دارند. کمپانی هایی مثل تسلا، سامسونگ، بریتیش پترولیوم، دایملر، تی دی کی و…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا