معرفی انواع باتری خودرو؛ 8 مدل باتری رایج خودرو

معرفی انواع باتری خودرو؛ 8 مدل باتری رایج خودرو

شاید همه ما بدانیم که باتری خودرو چگونه کار می‌کند. اما آیا می‌دانید که هشت نوع مختلف باتری خودرو وجود دارد؟ و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند؟ در این مقاله، انواع باتری خودرو را بررسی می‌کنیم. و همچنین برخی از سوالات متداول در مورد باتری خودرو را، پاسخ می‌دهیم.

 

این مقاله شامل موارد زیر است:

باتری خودرو چیست؟

3 مدل اصلی باتری خودرو چیست؟

8 نوع باتری خودرو رایج در دنیا

سوالات متداول درباره باتری خودرو

  1. آیا باتری‌های خودرو اندازه‌های متفاوت دارند؟
  2. ظرفیت ذخیره باتری خودرو یا (RC) به چه معناست؟
  3. آیا باید باتری ماشین خود را آزمایش کنم؟
  4. آیا می‌توانم نوع باتری ماشین خود را تغییر دهم؟
  5. شارژ شناور یا Trickle Charger چیست؟

بیایید معرفی را شروع کنیم …

 

 

باتری خودرو چیست؟

باتری خودرو چیست؟

باتری خودرو یک باتری قابل شارژ است. که برای راه‌اندازی خودرو استفاده می‌شود. هدف اصلی باتری خودرو، ارسال ولتاژ به استارت است. که جرقه موتور احتراق داخلی را ایجاد می‌کند. همچنین اجزای برقی خودرو، مانند چراغ‌های جلو، برف پاک‌کن‌ها و رادیو را تغذیه می‌کند.

با تکامل طراحی خودروها، طراحی باتری خودرو نیز تغییر کرد.

 

 

3 مدل اصلی باتری خودرو چیست؟

تکنولوژی مورد استفاده در طراحی باتری خودرو توسط سازندگان باتری، متفاوت است. اکثر خودروهای دارای موتور احتراق داخلی، از باتری سرب اسید استفاده می‌کنند. این باتری‌ها را می‌توان به طور کلی به موارد زیر طبقه‌بندی کرد:

 

Flooded battery

باتری فلودد یا باتری غرقابی: همچنین به عنوان باتری “تَر” نیز شناخته می‌شود. و نیاز به رسیدگی و پر کردن منظم با آب مقطر دارد.

 

Valve Regulated Lead Acid (VRLA) battery

Valve Regulated Lead Acid (VRLA) battery

باتری “وی آر ال ای” یا اسید سربی قابل شارژ: باتری VRLA، یک باتری با قابلیت نگهداری کم است. و به همین دلیل به آن باتری سرب اسیدی پلمپ شده (SLA)، یا باتری سیلد نیز می‌گویند. باتری‌های VRLA، نیازی به رسیدگی و پرکردن آب مقطر ندارند. و در صورت کج شدن یا واژگون شدن، ریزش نمی‌کنند.

 

Lithium-ion battery

باتری لیتیوم یون: خودروهای هیبریدی یا برقی، معمولاً از باتری لیتیوم یونی استفاده می‌کنند. در عین حال ممکن است یک باتری سرب اسیدی کمکی، به عنوان سیستم ذخیره‌سازی ثانویه داشته باشند.

 

اکنون که اصول طراحی باتری خودرو را می‌دانیم؛ بیایید انواع باتری خودرو، و 8 نوع رایج باتری خودرو را معرفی کنیم.

 

 

8 نوع باتری خودرو رایج در دنیا

قبل از اینکه به انواع مختلف باتری خودرو بپردازیم، مهم است که توجه کنید چرا انواع باتری خودرو وجود دارد. این مسئله تا حد زیادی به قدرت باتری بستگی دارد. به خاطر داشته باشید، خودروهای مدرن نیازهای متفاوتی برای قدرت دارند. به این ترتیب، باتری خودرو نیز با توجه به نیازهای مختلف، متفاوت است.

8 نوع باتری خودرو رایج در دنیا

حال بیایید به 8 مورد از رایج‌ترین انواع باتری خودرو بپردازیم:

1-باتری سرب اسید فلودد (باتری تر)

Flooded Lead Acid Battery (Wet Cell)

باتری سرب اسیدی، قدیمی‌ترین نوع باتری خودرو است. و بسیار رایج و مقرون‌به‌صرفه نیز هست. همچنین این باتری‌ها، باتری SLI نامیده می‌شود.(starting, lighting, ignition)SLI به معنی “شروع ، روشنایی ، احتراق” است.

باتری غرقابی، یک باتری سلول مرطوب یا اصطلاحا باتری تر است. به طور معمول از 6 سلول با محلول الکترولیت مایع، از اسید سولفوریک و آب ساخته شده است. و ولتاژ 12.6 ولت را با شارژ کامل تأمین می‌کند.

این یک باتری قابل اعتماد برای راه‌اندازی موتورها است. و انرژی الکتریکی کافی را برای تغذیه لوازم جانبی استاندارد خودرو فراهم می‌کند. با این حال، محلول الکترولیت باید به صورت دوره‌ای چک شود. باتری غرقابی، موقع نصب باید به درستی و به صورت عمودی نصب شود. تا از ریختن محلولِ داخل آن جلوگیری شود.

در این مدل از انواع باتری خودرو، اگر کمتر از 50 درصد عمق تخلیه (DoD) آن تخلیه شود، عمر باتری را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

2- باتری کلسیم نقره (Silver Calcium Battery)

این نوع باتری، به عنوان یک پیشرفت نسبت به فناوری باتری غرقابی طراحی شده است. این باتری همان باتری اسید سرب با محلول الکترولیت است. اما در آن از صفحات سرب-کلسیم-نقره، به جای صفحات سرب-آنتیموان استفاده می‌شود.

باتری کلسیم نقره، معمولاً پلمپ شده (سیلد) و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است.

در انواع باتری خودرو، باتری کلسیم نقره در برابر خوردگی و در دماهای بالا مقاوم‌تر است. بنابراین طول عمر بیشتری در آب و هوای گرم دارد.

با این حال باتری کلسیم نقره، نیاز به ولتاژ شارژ بالاتری دارد. و می‌تواند به سرعت در اثر سولفاته شدن (خرابی صفحات باتری) خراب شود.

 

3-باتری EFB یا تقویت شده (Enhanced Flooded Battery)

باتری EFB، یک باتری بهینه‌سازی شده است. و عملکرد بالاتری در انواع باتری خودرو دارد. باتری EFB از یک محلول الکترولیت مایع استفاده می‌کند، اما یک باتری سیلد (پلمپ شده) است.

باتری EFB می‌تواند حدود 85000 دور موتور را، در مقایسه با 30000 دور موتور در باتری‌های معمولی که فلودد هستند، فراهم کند. اما در عین حال در دوام و کارایی، پایین‌تر از باتری AGM  که معمولا در خودروهای استارت – استاپ استفاده می‌شوند، معرفی شده‌اند.

 

4-باتری ژل (سلول خشک) Gel Cell Battery

باتری‌های ژله‌ای، به عنوان یک نسخه غیر قابل ریختن از یک باتری فلودد توسعه داده شدند. آنها یک نوع باتری VRLA هستند. و به عنوان باتری‌های سلول خشک نیز شناخته می‌شوند.

باتری ژل‌ای شبیه باتری غرقابی است. در آن از کلسیم آنتیموان موجود در صفحات سربی، استفاده نمی‌شود. بلکه سیلیس به محلول الکترولیت اضافه می‌شود. و آن را به ژل تبدیل می‌کند. با این کار عمر چرخه افزایش یافته، و در برابر لرزش و ضربه مقاوم‌تر است.

انواع باتری خودرو ژله‌ای، هنوز استفاده زیادی دارند. ولی باتری‌های پیشرفته AGM، کاربرد آنها را کمی محدود کرده است.

 

5-باتری AGM (Absorbent Glass Mat Battery )

باتری AGM، به معنی تحت الفظی “نمد شیشه ای جذب کننده”، یک باتری VRLA است. که برای پشتیبانی از انرژی بیشتر، در وسایل نقلیه مدرن طراحی شده است. این باتری شبیه به انواع باتری خودرو تَر است. اما جداکننده فایبرگلاس (“glass mat”)، محلول الکترولیت را جذب کرده. و در محل خود نگه می‌دارد.

این نوع باتری بهتر از نمونه‌های سلولی غلیظ و ژل‌دار عمل می‌کند.

انواع باتری خودرو AGM می‌تواند تا 5 برابر سریع‌تر شارژ شود. و 3 برابر بیشتر از یک باتری معمولی عمر چرخه دارد. همچنین می‌تواند تا 80 درصد از DoD خود را کاهش دهد.

باتری AGM برای خودروهایی با برنامه‌های استارت – استاپ اتوماتیک و بازیابی انرژی ترمز، ایده‌آل است. با این حال، قیمت آن می‌تواند 40 تا 100 درصد بیشتر از باتری‌های معمولی باشد.

 

6-باتری چرخه عمیق (Deep Cycle Battery)

باتری چرخه عمیق یک نوع باتری سربی اسید است. این باتری می‌تواند از هر دو نوع فلودد یا سیلد باشد. از صفحه باتری ضخیم‌تری در سلول‌های خود استفاده می‌کند. و مواد فعال متراکم‌تری دارد.

نوع باتری چرخه عمیق، برای قدرت پایدار با کاهش جریان کمتر در بازه‌های زمانی طولانی طراحی شده‌است. برای وسایل نقلیه تفریحی، چرخ دستی‌های گلف و وسایل نقلیه دریایی مناسب‌تر است. به همین دلیل به باتری خودرو چرخه عمیق، باتری دریایی نیز می‌گویند.

 

7-باتری لیتیوم یون (Li-Ion)

Lithium Ion (Li-Ion) Battery

اغلب باتری لیتیوم یونی را در خودروهای هیبریدی یا برقی (EV) پیدا خواهید کرد. باتری لیتیوم یون، می‌تواند انرژی بیشتری را ذخیره کرده و زمان شارژ سریع‌تری داشته باشد. همچنین سبک‌تر از باتری‌های معمولی است؛ که برای خودروهای برقی استفاده می‌شود. وزن کمتر به معنای مسافت بیشتر، با یک بار شارژ است.

با اینکه قیمت یک باتری لیتیوم یون بسیار بیشتر از باتری‌های سربی اسیدی است، اما عمر طولانی‌تری دارند. اکثر تولیدکنندگان، باتری‌های لیتیوم EV خود را 5 تا 8 سال ضمانت می‌کنند. اما می‌توان انتظار داشت که بین 10 تا 20 سال عمر کنند.

قطعات باتری لیتیوم یون قابل بازیافت هستند، که مزیت دیگری برای انواع باتری خودرو از این نوع است. این مزیت، باتری لیتیوم یون را به گزینه‌ای مناسب برای دوست‌داران محیط زیست تبدیل می‌کند.

 

8-باتری نیکل متال هیدرید (Nickel Metal Hydride Battery)

باتری NiMH (هیدرید نیکل-فلز) اغلب در خودروهای هیبریدی استفاده می‌شود. اما در برخی از خودروهای برقی نیز موفق بوده است. چرخه عمر این باتری هیبریدی بیشتر از باتری لیتیوم یون یا سرب اسید است.

با این حال، آنها دارای نرخ خود-تخلیه بالا و قیمت بالا هستند. همچنین گرمایبالایی در دمای بالا تولید می‌کنند. به همین دلیل است که باتری NiMH برای خودروهای برقی قابل شارژ کمتر موثر است. و بر روی خودروهای هیبریدی متمرکز شده است.

 

اکنون که انواع باتری خودرو را به طور کامل معرفی کردیم، نوبت پاسخ به برخی سوالات متداول می‌رسد.

 

 

سوالات متداول درباره انواع باتری خودرو

در اینجا به برخی از سوالات مربوط به باتری خودرو که ممکن است برایتان پیش آمده باشد، می‌پردازیم.

سوالات متداول درباره انواع باتری خودرو

1. آیا باتری‌های خودرو اندازه‌های متفاوت دارند؟

بله، باتری خودرو در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند.

بسیار مهم است که اندازه باتری مناسب خودرو خود را خریداری کنید. تا مطمئن شوید که در کاپوت اتومبیل شما به طور دقیق و ایمن نصب می‌شود. و قدرت کافی را تامین می‌کند.

 

2.ظرفیت ذخیره باتری خودرو یا (RC) به چه معناست؟

همانطور که در مقاله اصطلاحات رایج باتری گفته شد، ظرفیت ذخیره یا Reserve Capacity، نشان می‌دهد که در صورت خرابی سیستم شارژ یا دینام، باتری چقدر می تواند خودرو را فعال نگه دارد. این عدد تعداد دقایقی است که باتری می تواند جریان 25 آمپر را، قبل از تخلیه ولتاژ تا 10.5 ولت (که باتری به طور کامل تخلیه شود) تامین کند.

 

3.آیا باید باتری ماشین خود را آزمایش کنم؟

اگرچه این کار کاملاً ضروری نیست، اما توصیه می‌شود باتری خود را سالانه بعد از 2 سال (اگر در منطقه گرم هستید) یا پس از 4 سال (اگر در منطقه سرد زندگی می‌کنید) آزمایش کنید. این کار به این دلیل است که باتری‌ها در آب و هوای گرم سریع‌تر خراب می‌شوند. همچنین همیشه قبل از یک سفر طولانی مدت، باتری خود را چک کنید.

 

4.آیا می‌توانم نوع باتری ماشین خود را تغییر دهم؟

ممکن است امکان تغییر به فناوری باتری متفاوت وجود داشته باشد، اما همیشه با یک مکانیک مشورت کنید.

به عنوان مثال، اگر وسیله نقلیه شما یک خودرو استارت-استاپ است، یا با مجموعه وسیعی از قطعات الکتریکی است؛ تعویض باتری AGM با نوع باتری جدید، ممکن است مقرون‌به‌صرفه نباشد.

 

5.شارژ شناور یا Trickle Charger چیست؟

شارژر شناور به عنوان شارژر ذخیره، شارژر نگهداری یا دخیره‌سازی نیز شناخته می‌شود. شارژر شناور، نوعی شارژر باتری است. که در صورت عدم استفاده طولانی مدت از باتری، از تخلیه زیاد جلوگیری می‌کند. این کار به مراقبت از باتری خودروهایی که اغلب استفاده نمی‌شوند، کمک می‌کند.

اکثر شارژهای شناور یا Float Charger، دارای مدار نظارتی برای اطمینان از عدم شارژ بیش از حد هستند. اگرچه برای اطمینان باید مدل شارژر باتری را بررسی کنید.

 

 

سخن آخر

پیشرفت فناوری‌های خودرو، منجر به توسعه انواع باتری خودرو شده است.

توجه به این نکته ضروری است؛ که هر نوع باتری مزایا و معایب خاص خود را دارد. و شما باید از یکی از انواع باتری خودرو، که مخصوص خودرو شماست استفاده کنید.

همچنین می‌توانید مطالب بیشتر در مورد باتری خودرو را، در زیر انتخاب کنید:

ضریب تخلیه باتری چیست؟

تفاوت باتری لیتیومی خودرو EV و HEV

معنای علائم اختصاری روی باتری ماشین چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا