بزرگترین نمایشگاه باتری دنیا

بزرگترین نمایشگاه باتری دنیا

کنفرانس و نمایشگاه باتری «the battery show» به عنوان بزرگترین نمایشگاه حضوری و مجازی صنعت باتری شناخته می‌شود. هدف از این نمایشگاه، بررسی دستاوردهای روز صنعت باتری در دوران شیوع ویروس کرونا است. مهم‌ترین مسائل مورد بررسی در این نمایشگاه باتری و همایش چند جانبه، بررسی طراحی، ساخت، مدیریت حرارتی و بازیافت باتری و آخرین فناوری های باتری پیشرفته جهانی است. در این مقاله به معرفی بزرگترین نمایشگاه باتری دنیا و بررسی مزایای برگزاری مجازی آن می‌پردازیم. با باتری بازار همراه باشید.

 

 

کنفرانس و نمایشگاه حضوری و مجازی thebatteryshow چیست؟

کنفرانس و نمایشگاه مجازی روزهای دیجیتال باتری و فناوری EV چیست؟

نمایشگاه باتری، یک نمایشگاه تخصصی و کنفرانس بین المللی است. این نمایشگاه بهترین مکان برای ملاقات مشتریان، تولیدکنندگان باتری و شرکای آن‌ها، بحث‌های حرفه‌ای درمورد آینده این صنعت، و همچنین توسعه روابط سازنده است. شرکت در این همایش، یک فرصت بزرگ برای شناسایی ایده‌های جدید و خلاقانه صنعت باتری است.

تا قبل از شیوع ویروس کرونا، این نمایشگاه باتری، سالانه دو بار و به صورت مشترک بین آمریکا و آلمان برگزار می‌شد. یک بار در نووی میشیگان آمریکا در ماه سپتامبر، و یک بار در اشتوتگارت آلمان در ماه می (همایش باتری اروپا). از سال 2020 هر دوی این نمایشگاه‌ها ترکیب شد؛ و تحت عنوان The Battery Show & EV Tech Digital Days (نمایشگاه روزهای دیجیتال باتری و فناوری EV)، به صورت یک نمایشگاه باتری مجازی به کار خود ادامه داد.

 

 

نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال در سال 2020

نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال در سال 2020

این نمایشگاه باتری، در سال 2020 از 10 تا 12 نوامبر برای اولین بار به صورت مجازی برگزار شد. نمایشگاه مجازی باتری روزهای دیجیتال، شامل کنفرانس‌های جامع و وبینارهای زنده با کیفیت بالا بود؛ که غرفه‌‌های نمایشگاه را به صورت کامل پوشش داد.

محتوای نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال، به آخرین دستاوردهای صنعت باتری، اجزا و تکنولوژی ساخت، جدیدترین نوآوری‌ها ی سیستم بازیافت باتری، مدیریت حرارتی و فناوری خودروهای برقی اختصاص داشت. اصلی‌ترین نوآوری‌های نمایشگاه پارسال، مربوط به جلوگیری از گرمایش جهانی و مبارزه با آن بود. در نمایشگاه باتری گفته شد که؛ برای مبارزه با گرم شدن زمین، نیازمند کربن زدایی تمام صنایع، به ویژه سیستم حمل ونقل هستیم.

از دیگر مسائل مورد بحث در نمایشگاه باتری، کاهش هزینه‌های تولید باتری پایدار است. باتری پایدار، دوام، سرعت و تامین انرژی بسیار بالایی دارد.

 

 

نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال در سال 2021

به دنبال واکسینه شدن اکثر مردم، نمایشگاه باتری امسال به هر دو صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه-باتری-اروپا

این رویداد بزرگ صنعت باتری در اشتوتگارت آلمان از 30 نوامبر تا 2 دسامبر 2021  به صورت حضوری برگزار می‌شود.

نمایشگاه-باتری-آمریکا

همچنین از 13 تا 15 سپتامبر 2022 نیز در میشیگان آمریکا ادامه خواهد یافت.

نمایشگاه-و-کنفرانس-مجازی-باتری-2021

پلتفرم مجازی نمایشگاه و کنفرانس باتری 2021 نیز، تحت عنوان روزهای دیجیتال باتری از 17 تا 18 نوامبر 2021 در دسترس شرکت کننذگان قرار خواهد گرفت. در ادامه به بیان موضوعات و بررسی قسمت‌های مختلف نمایشگاه و کنفرانس مجازی روزهای دیجیتال امسال می‌پردازیم:

 

 

موضوعات اصلی نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال 2021

 • پیش بینی نیاز بازار
 • پیدا کردن راه‌حل برای پایداری مواد اولیه باتری و استفاده از زنجیره تامین سالم و سبز
 • بررسی باتری‌ها و سلول‌های قدرت
 • تعریف سیاست‌ها و چشم‌اندازهای نظارتی در صنعت باتری (آنالیز مراحل ساخت و بازیافت)
 • مدیریت حرارتی باتری (تشخیص سریع نشت الکترولیت و فرار حرارتی سلول‌های باتری)
 • مدیریت حرارتی باتری‌های نسل جدید
 • توسعه زیرساخت‌های فست شارژ و شارژ فوق سریع باتری‌های شارژی
 • بررسی شارژر بی سیم برای شارژ فوق سریع
 • مدل سازی سلول باتری‌های جدید
 • توسعه باتری‌های جامد
 • بررسی تکنولوژی آند سیلیکونی
 • توسعه بازیافت باتری‌های فرسوده (بررسی اقتصاد بازیافت و مزایای توسعه بازیافت)
 • بررسی بازار خودروهای هیبریدی (نیاز و تقاضای بازار، گسترش بازار)
 • تعریف چشم‌انداز برای ساخت وسایل نقلیه تجاری و سنگین برقی
 • بررسی آخرین تحولات صنعت موتور سیکلت برقی
 • توسعه موتورهای کششی برای موتورسیکلت برقی

 

1-نمایشگاه محصولات مجازی

نمایشگاه-محصولات-مجازی

هر شرکت می‌تواند یک نمایش 10 تا 15 دقیقه‌ای از غرفه محصولات خود داشته باشد. برترین تولید کنندگان باتری جهان، جدیدترین فناوری‌ها و ایده‌های خود را در یک کنفرانس و نمایش 15 دقیقه ای ارائه می‌کنند.

 

2- وبینارها

وبینارها

وبینارهای 60 دقیقه‌ای نمایشگاه مجازی باتری روزهای دیجیتال، کارگاه‌های آنلاین آموزشی است؛ که طرفداران بسیاری نیز دارد.

 

3- جلسات آموزشی و جلسات فنی عمومی

جلسات آموزشی و جلسات فنی عمومی

تمام شرکت‌کنندگان در نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال، امکان برگزاری جلسات آموزشی حضوری و مجازی را دارند. همچنین، شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه و مشتریان، می‌توانند سوالات خود درمورد محصولات، خدمات یا آموزش‌ها را در جلسات فنی مطرح کنند.

در بین 95 جلسه ارائه شده در این نمایشگاه، 24 جلسه آن مربوط به شرکت‌های منطقه اروپا است. برای این جلسات، حدود 6000 نفر از سراسر جهان ثبت نام کرده‌اند.

 

4- بازدید مجازی از غرفه‌های نمایشگاه

بازدید مجازی از غرفه‌های نمایشگاه

نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال، برای اولین بار توانست بازدید آنلاین از غرفه‌ها را ارائه کند. همه می‌توانند از غرفه‌های حضوری و غرفه‌های مجازی، به صورت آنلاین بازدید کنند. همچنین می‌توانند به راحتی از طریق یک جلسه ویدئویی یا چت متنی، با غرفه داران و مسئولان هر شرکت گفتگو کنند. و سوالات خود را با آن‌ها در میان بگذارند.

 

5- کنفرانس‌های مجازی

بهترین فرصت برای آشنایی با آخرین فناوری‌های روز باتری در دنیا، شرکت در کنفرانس‌های کمپانی‌های شرکت کننده در این نمایشگاه است.

مدیران خلاقیت و اتاق فکر بزرگترین کمپانی‌های تولید باتری، در این کنفرانس‌ها حضور دارند. هدف از این کنفرانس‌ها، بحث و گفتگو درباره مهم‌ترین نیازهای بازار و رفع معایب سال گذشته صنعت باتری، و همچنین بررسی برنامه‌های سال آینده این صنعت است.

 

 

خودروهای برقی ولوو در نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال

خودروهای برقی ولوو در نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال

به گفته کلاس اولسون، مالک و مدیر تیم ولوو، برقی کردن حمل نقل برای کاهش گازهای گلخانه‌ای، اهمیت بسیار زیادی دارد. اولسون کار خود را با توسعه باتری‌های خودروهای برقی ولوو شروع کرد. در آن زمان، ولوو به تازگی خودروهای هیبریدی تولید کرد بود؛ و با چالش‌های فنی بسیاری روبه رو بود. با این حال شرکت ولوو به خوبی از پس این چالش‌ها برآمد. و توانست باتری مقیاس پذیر و متناسب با نیازهای مشتری تولید کند. ولوو در نظر دارد که تا سال 2025 بتواند 50 درصد از سهم خودروهای برقی بازار را از آن خود کند.

همه چیز حاکی از این است که سال 2021، سال انقلاب خودروهای برقی است. نیاز و تقاضای بالای خودروهای برقی، باتری و زیر ساخت شارژ آن‌ها، بیش از پیش در دستور کار تولیدکنندگان و دولت‌ها قرار گرفته است. همه جهان با اشتیاق به سمت خرید خودروهای برقی سوق پیدا کرده‌اند. این امر، نوید روزهای پاکیزه‌تری را برای زمین به دنبال دارد.

 

 

نظرات فعالان صنعت باتری در مورد نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال

 • ریموند مک ویلیامز، مدیر فنی تعمیرات اگزوز: «به عنوان یک مهندس، نمایشگاه و کنفرانس روزهای دیجیتال، فرصتی عالی برای تجربه رویکردهای فنی متنوع و خلاقیت طراحی در این صنعت نوظهور فراهم کرده است. افراد و شرکت‌هایی که در این نمایشگاه باتری هستند؛ لبه پیشرفت و آینده این صنعت را شکل می‌دهند.»

 

 • جوناس مالمکوئیست، مدیر خرید و فروش باتری  شرکت فورد موتور: « نمایشگاه روزهای دیجیتال اروپا یک انجمن فوق العاده است و فرصتی برای درک  آخرین روند و نقطه نظرات در این صنعت به سرعت در حال تغییر و هیجان انگیز را فراهم می کند.»

 

 • دکتر لیمی سامرویل، مدیر تحقیقات پیشرفته باتری شرکت جگوار/لندرور: « این رویداد به من اجازه می دهد تا برخی از چالش هایی را که مشتریان نهایی با آن‌ها روبرو می شوند، ببینم

 

 

تاثیرات پاندمی کرونا بر صنعت باتری

اثرات پاندمی کرونا هنوز هم بر جهان حاکم است. یکی از تاثیرات مخرب این پاندمی، تاثیر منفی بر خودروهای الکتریکی و تولیدکنندگان انواع باتری خودرو، ذخیره سازی مواد اولیه باتری و زنجیره تامین آن است.

جیمز فریت رئیس ذخیره انرژی اروپا می‌گوید: «صنعت باتری اروپا در طول سه سال گذشته سرگردان شده است. رویداد بزرگ نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال، فرصت عالی است که بفهمیم شرکت‌هایی که در قلب این تغییر قرار دارند؛ دهه آینده را چگونه پیش بینی می‌کنند.» (منبع)

 

 

مزایای دیجیتالی شدن نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال

مزایای دیجیتالی شدن نمایشگاه باتری روزهای دیجیتال

بعد از سرگردانی جهانی مردم و صنایع در سال 2020 به دلیل پاندمی کرونا، مسیرهای دیجیتال راه را برای کارآفرینان و کمپانی‌ها هموار کرده است. نمایشگاه باتری و فناوری EV روزهای دیجیتال، یک رویداد مجازی سه روزه است. دانشمندان، مهندسان، کارآفرینان و بازاریابان سراسر جهان در این رویداد دور هم جمع شده و دانش خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. از این رو، این نمایشگاه برای پیشرفت و توسعه این منبع ذخیره انرژی مهم بسیار تاثیر گذار است.

از دیگر مزایای مجازی برگزار شدن نمایشگاه روزهای دیجیتال، امکان بررسی کامل غرفه‌های هر شرکت است. همچنین افراد و شرکت‌ها می‌توانند به راحتی اطلاعات هر محصول و یا خدمات غرفه‌ها را به راحتی دانلود کنند.

 

 

کلام آخر

The battery show، به عنوان بزرگترین نمایشگاه باتری در اروپا و آمریکا شناخته می‌شود. بیش از 500 تولید کننده باتری از سراسر جهان (پاناسونیک، هنکل، ایتون، زیمنس و…)  فناوری‌ها و نوآوری‌های خود را به نمایش می‌گذارند. این نمایشگاه برای رفع نیاز متخصصان باتری طراحی شده است. و شامل گالری، سالن جلسات فنی عمومی و خصوصی، نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی، کنفرانس‌های تخصصی، وبینارهای زنده از سخنرانان و افراد برجسته حوزه باتری، غرفه‌های محصولات و خدمات صنعت باتری است.

در این مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل با بزرگترین رویداد صنعت باتری دنیا آشنا کنیم. زیرا باتری از تاثیرگذارترین اختراعات بشر برای آینده بهتر و سالم‌تر زمین است. پس پیشرفت این صنعت و رفع نقص‌های آن، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا