سرنوشت باتری اتومبیل های برقی

سرنوشت باتری اتومبیل های برقی

باتری اتومبیل برقی تنها 5 تا 8 سال عمر می‌کند. با این حساب؛ در پایان دهه جاری میلیون‌ها باتری اتومبیل برقی از رده خارج شده، در سرتاسر دنیا خواهیم داشت. برای این حجم عظیم باتری از کار افتاده، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا خودروسازان فکری برای این کوه بزرگ زباله الکترونیکی کرده‌اند؟

جواب این پرسش، موضوع مقاله امروز است. با باتری بازار همراه باشید.

 

افزایش تولید اتومبیل برقی

افزایش تولید اتومبیل برقی

به دلیل مزایای عالی خودرو برقی، تولید و استفاده از این محصول روز به روز در حال افزایش است. به طوری که پیش بینی می‌شود تا سال 2030، حدود 145 میلیون خودرو برقی در جاده‌ها خواهد بود.

به همین خاطر، کارشناسان به دنبال پیش بینی و برنامه ریزی برای آینده این اتومبیل‌ها هستند. مهم‌ترین مورد درمورد آینده این اتومبیل‌ها، مسئله پایان عمر باتری اتومبیل برقی است. با اینکه اتومبیل‌های برقی نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی دارند؛ اما عمر تقریبا ده ساله باتری بزرگ آن‌ها، دغدغه کنونی تولیدکنندگان است.

 

با باتری‌های مرده اتومبیل برقی چه می‌کنند؟

در سال‌های اخیر که سرنوشت باتری اتومبیل های برقی مهم شده است؛ کارشناسان برای بازیافت باتری‌های مرده، کاهش وابستگی استخراج از معدن برای مواد اولیه تولید و همچنین استفاده دوباره از آن‌ها، راه حل‌هایی را ارائه داده‌اند.

باتری اتومبیل برقی که پر از مواد اولیه مهمی مثل کبالت، لیتیوم و نیکل است؛ پس از پایان عمر خود چه سرنوشتی خواهد داشت؟ در ادامه مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم.

 

استفاده از باتری مرده برای ذخیره انرژی ثابت

استفاده از باتری مرده برای ذخیره انرژی ثابت

نکته‌ای جالب در زمینه بازیافت باتری اتومبیل برقی، استفاده از انرژی باقیمانده آن‌ها در صنایع دیگر است. خودروسازان و باتری سازان، به تازگی به فکر استفاده از عمر دوم باتری در برنامه‌های دیگر، یا فروش آن به کسب وکارهای دیگر افتاده‌اند. این کار علاوه بر پول سازی، هزینه‌های بازیافت را هم ندارد.

به گفته جیمز پنینگتون، سرپرست برنامه اقتصاد دایره ای مجمع جهانی اقتصاد:” اگر می خواهیم با موادی که داریم بیشتر کار کنیم ، بازیافت نباید اولین راه حل باشد. بهترین کاری که در ابتدا می توان انجام داد، این است که از چیزها برای مدت بیشتری استفاده کنیم”.

جسیکا ریشتر ، محقق سیاست های زیست محیطی در دانشگاه لوند، نیز می‌گوید: “باتری‌های مرده در پایان کار خود با خودروهای برقی، هنوز ظرفیت زیادی دارند.” این باتری ها ممکن است دیگر نتوانند وسایل نقلیه را اداره کنند، اما می توانند دومین دوره عمر خود را در ذخیره انرژی، برای مزارع خورشیدی یا بادی شروع کنند. (منبع)

 

بازیافت باتری اتومبیل برقی

بازیافت باتری اتومبیل برقی

دومین راه حل، بازیافت باتری‌هایی است که عمر آن‌ها به پایان رسیده. تولید دوباره باتری اتومبیل برقی، نیازمند مقدار زیادی مواد اولیه (مثل کبالت، لیتیوم و نیکل) است. این مواد اولیه حاصل استخراج از معادن هستند. همانطور که می‌دانید؛ استخراج بی رویه از معادن تبعات محیط زیستی، آب و هوایی و حقوق بشری جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

به همین خاطر بهترین راه حل، بازتولید باتری اتومبیل‌های برقی، از مواد اولیه باتری‌های قدیمی، و کاهش وابستگی به استخراج از معدن است.

برای تحقق این امر، خودروسازان با کمک گرفتن از مراکز تحقیقاتی، به دنبال بازیافت و جداسازی فلزات ارزشمند از باتری‌های مرده هستند.

 

کارخانه‌های بازیافت باتری اتومبیل برقی

  • شرکت Redwood Materials، باتری‌های مرده اتومبیل برقی را بازیافت می‌کند. این شرکت فلزات ارزشمند باتری‌های مرده را جدا کرده، و دوباره به چرخه تولید باتری باز می‌گرداند.

 

  • شرکت انرژی Enel Group، از 90 باتری از رده خارج شده نیسان، برای ذخیره انرژی در یک مزرعه در اسپانیا استفاده می‌کند.
  • شرکت انگلیسی دیگری به نام Powervault با همکاری کمپانی رنو، توانسته از باتری بازنشسته شده اتومبیل برقی، در سیستم‌های ذخیره انرژی در خانه‌ها استفاده کند.
  • شرکت نیسان، از باتری‌های قدیمی، برای تغذیه ربات‌های کوچک استفاده می کند.
  • شرکت خودروسازی فرانسوی Groupe Renault، از باتری‌های قدیمی در سیستم های ذخیره انرژی ثابت استفاده می کند.
  • بنیاد محیط زیست آئودی، با همکاری استارتاپ هندی Nunam، نانو توری های خورشیدی را با استفاده از ماژول های باتری قدیمی اتومبیل، تولید می‌کنند.

 

مزیت استفاده از عمر دوم باتری اتومبیل برقی

مزیت استفاده از عمر دوم باتری اتومبیل برقی

مزیت مهم استفاده از عمر دوم باتری اتومبیل برقی، این است که؛ دیگر نیازی برای ذخیره انرژی ثابت با استفاده از باتری‌های اسید سرب سمی نیست.

زیرا باتری‌های اسید سرب عمر کوتاهی دارند. و در آب و هوای گرم هم حداکثر 2 سال عمر می‌کنند. همچنین هزینه خرید و بازیافت مکرر آن‌ها هم گران است. همچنین باتری‌های اسید سرب در صورت تعویض نشدن، ترک خورده و سرب داخل آن‌ها، محیط را مسموم می‌کند. در صورتی که استفاده از زندگی دوم یک باتری اتومبیل برقی برای ذخیره انرژی ثابت، جایگزین کمتر سمی و طولانی مدتی برای باتری‌های سرب اسید هستند.

استفاده از عمر دوم باتری مزایای بسیاری دارد. و از تولید باتری‌ها در صنایع دیگر جلوگیری می‌کند. گزینه بازیافت باتری اتومبیل برقی نیز مزایای خود را دارد. مثل جلوگیری از آلودگی زیست محیطی و جلوگیری از استخراج از معادن. با این حال از نظر کارشناسان، استفاده از هر دو این روش‌ها توصیه می‌شود.

 

ساخت باتری قابل بازیافت

در حال حاضر، باتری‌های لیتیوم یونی اتومبیل، به ندرت با قابلیت بازیافت تولید می‌شوند. برای تحقق امر بازیافت باتری اتومبیل برقی، خودروسازان می‌بایست باتری قابل بازیافت تولید کنند. در غیر این صورت کار شرکت‌ها و کارخانه‌های بازیافت باتری، برای رسیدن به فلزات ارزشمند باتری، پیچیده و دشواری خواهند شد.

برای مثال جوش دادن قطعات داخلی باتری لیتیوم یونی، بازیافت آن را دشوار می‌کند. اگر قطعات داخلی باتری لیتیوم یونی با قابلیت بازیافت تولید و سرهم شوند، علاوه بر راحتی جداسازی، خطرات ایمنی مثل آتش سوزی را هم کاهش خواهد داد.

شرکت تسلا هم، امسال اعلام کرد؛که ساخت باتری اتومبیل برقی با قابلیت بازیافت را آغاز کرده است.

 

بازیافت باتری اتومبیل برقی، وظیفه کیست؟

صنعت بازیافت در همه حوزه‌ها همیشه پروسه پیچیده و سختی بوده است. اما ارزشش را دارد. اینکه مطمئن باشیم زباله‌های الکترونیکی در سال‌های آینده گریبان‌گیر سلامتی، محیط زیست و آسایش خود و فرزندانمان نمی‌شود، ارزش این همه صرف زمان و هزینه را خواهد داشت. در نتیجه ضروری است که تمام سازمان‌های کشوری و جهانی، خودروسازان و تولید کنندگان باتری را ملزم به اجرای فرایند بازیافت کنند. مانند اتحادیه اروپا و چین، که تولیدکنندگان باتری را ملزم به پرداخت هزینه برای سیستم بازیافت باتری کرده‌اند.

 

اهمیت بازیافت باتری اتومبیل برقی

اهمیت بازیافت باتری اتومبیل برقی

تحقیقات نشان می‌دهد که اگر فکری به حال فرآیند تولید برق مورد نیاز باتری‌ اتومبیل های برقی، فرایند تولید باتری‌های لیتیوم یونی و بازیافت باتری‌های مرده نکنیم، افزایش استفاده از خودروهای برقی به جای خودروهای بنزینی و گازی، تأثیر چندانی بر میزان آلاینده‌ها نخواهد داشت. و حتی ممکن است در آینده بیش از پیش، باعث افزایش آلایندگی محیط زیست شود.

باتری‌های لیتیوم یونی همانقدر که انقلابی هستند و جایزه نوبل را هم دارند، اما معایب خاص خود را هم دارند. انرژی مورد استفاده برای ساخت یک باتری اتومبیل برقی، معادل 2 تا 6 بشکه نفت است. که اگر بازیافت را در بازتولید مواد اولیه دخیل نکنیم، این اعداد و ارقام فاجعه آمیز خواهد شد. به طوریکه فرآیند تولید باتری و فرآیند تولید برق مورد نیاز برای شارژ باتری، مقدار بسیار زیادی گاز گلخانه‌ای وارد جو می‌کند.

 

کلام آخر

تولید باتری اتومبیل برقی اهمیت زیادی دارد. چرا که تمام نیروی محرکه اتومبیل برقی از سوی باتری آن است. و هر گونه نقصی در باتری خطرناک خواهد بود. مانند نقص باتری شورلت بولت که هزینه‌های گزافی برای جنرال موتورز داشت. همانطور که تولید باتری اتومبیل برقی بسیار پراهمیت است، بازیافت آن نیز مهم است.

بازیافت باتری‌های لیتیوم یونی اتومبیل‌های برقی، حرکت بسیار بزرگی است. با گسترش تغییر در صنعت، و افزایش خودروهای برقی؛ اکنون زمان مقابله با مشکلات این صنعت است. تا از صدمات آن به محیط زیست جلوگیری کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا