فراخوان جنرال موتورز برای نقص باتری شورلت بولت

فراخوان جنرال موتورز برای نقص باتری شورلت بولت

این سومین باری است که جنرال موتورز (General Motors)، خودروهای برقی شورلت بولت را فراخوانده؛ تا باتری‌های آن‌ها را بررسی کند.

جنرال موتورز، شورلت بولت EV های موجود در بازار را به دلیل نقصی نادر در باتری آن جمع آوری می‌کند. بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا، سومین فراخوان خودروهای شورلت بولت EV (Chevrolet Bolt electric vehicles) را اعلام کرده است. این فراخوان که شامل تمام مدل‌های شورلت بولت 2017 تا 2022 است، روز جمعه 20 آگوست 2021 (29 مرداد 1400) صادر شده است.

 

ماجرای نقص باتری شورلت چیست؟

این نقص باتری، به دلیل نقص احتمالی سلول باتری شورلت برقی است. که در صورت بروز، خطر آتش سوزی را افزایش می‌دهد.

شورلت بولت 2017

فراخوان دوم که در ماه قبل اعلام شد، شامل خودرهای برقی بولت 2017 تا 2019 بود. و هزینه ای بالغ بر 800 میلیون دلار برای این شرکت داشت.

شورلت بولت 2022

اما فراخوان جدید، شامل 9335 مدل بولت سال 2019 و حدود 63683 بولت EV و EUV مدل سال 2020 تا 2022 می‌باشد. هزینه این فراخوان که جمعا برای 73 هزار خودرو اعلام شده است، حدود 1 میلیارد دلار برآورد شده. که هزینه بالایی برای GM خواهد بود. این شرکت همچنین اعلام کرده است؛ که موقتا فروش خودروهای برقی مدل بولت را به دلیل نقص باتری شورلت، متوقف کرده است.

از میان 73 هزار خودرویی که فراخوانده شده، 60 هزار عدد آن در آمریکا هستند.

 

دلیل فراخوان جنرال موتورز برای نقص باتری شورلت

این شرکت بعد از 9 مورد آتش سوزی و مصدومیت ناشی از نقص باتری شورلت، اقدام به فراخواندن و جمع آوری آن‌ها برای بررسی کرد. خوشبختانه مصدومیت‌ها تنها 2 مورد و جدی نبوده است. اما بعد از این آتش سوزی‌ها، سازمان ملی ایمنی و ترافیک آمریکا (NHTSA)، جنرال موتورز را ملزم به رسیدگی کرد. این شرکت ابتدا درخواست عدم فراخوان این مدل شورلت را داد. اما NHTSA موافقت نکرد.

GM در این باره گفت: «خودروهای برقی بولت، تنها در صورتی که 100درصد یا نزدیک به 100 درصد شارژ شوند، احتمال خطر آتش سوزی دارد.»

 

دلیل نقص باتری شورلت بولت برقی چیست؟

نقص باتری شورلت

نقصی که به دلیل آن GM اقدام به جمع آوری بولت EV و EUV کرده است، نادر خواهد بود. اما همین نقص نادر درمورد خودروهای برقی بسیار پر اهمیت است. از این رو این شرکت مجبور به اعلام فراخوانی به این گستردگی شده است.

باتری‌های این مدل شورلت ممکن است دو نقص داشته باشند؛ که پس از شارژ شدن باتری به وجود می‌آید. یکی پاره شدن زبانه (ماژول) آند و دیگری پاره شدن جداکننده تاشو (folded separator) در یک سلول LG Chem است. که هر دو می‌تواند خطر آتش سوزی در پی داشته باشد. این دو نقص باتری شورلت، در پی شارژ کامل باتری به وجود می‌آیند. از این رو جنرال موتورز توصیه‌های ایمنی برای رانندگان این خودروها، اعلام کرده است.

 

توصیه‌های جنرال موتورز برای دارندگان خودروی برقی بولت

  • این شرکت اعلام کرده است که رانندگان بولت، باتری را همیشه تا90 درصد شارژ کنند.
  • با هر بار شارژ، در مسافت‌های زیر 112 کیلومتر تردد کنید. یعنی باتری این خودروها نباید کاملا خالی شود. به همین دلیل رانندگان این خودرو، باید باتری آن را زود به زود و فقط تا 90درصد شارژ کنند.
  • از شارژ کردن خودرو در خانه و در فضای بسته خودداری کنید.
  • از شارژ شب تا صبح خودداری کنید.
  • بلافاصله بعد از شارژ خودرو را پارک کنید.
  • همچنین بعد از شارژ خودرو، آن را در خارج از پارکینگ منزل و در فضای باز پارک کنید.

همه این توصیه ها برای این است که اگر نقصی در باتری پیش آمد، خودرو در نزدیکی خانه نباشد؛ و باعث آتش  سوزی بیشتر نشود.

 

سازنده باتری شورلت بولت چه شرکتی است؟

باتری‌های ولتاژ بالا شرکت ال جی کم(LG Chem)، در بولت‌ مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت LG کره جنوبی، که سازنده باتری خودروهای برقی GM است، برای رفع این نقص باتری شورلت اعلام آمادگی کرده و هزینه‌ها را جبران می‌کند.

 

پیامدهای نقص باتری شورلت بولت

در پی این فراخوان و تعداد بالای خودرهای فراخوانده شده، از صبح 24 جولای 2021 (2 مرداد 1400)، سهام جنرال موتورز بیش از 1 درصد افت قیمت داشته است.

همچنین جنرال موتورز به تازگی اقدام به تولید باتری اولتیوم برای خودروهای برقی خود کرده است. تولید باتری اتومبیل برقی توسط خودروسازان، برای جلوگیری از نقص‌های ایمنی احتمالی موثر خواهد بود.

 

رفع نقص باتری شورلت بولت برقی

رفع نقص باتری شورلت بولت برقی

جنرال موتورز و ال جی اعلام کرده‌اند که؛ خودروهای شورلت بولت فراخوانده شده، همگی تست شده و در صورت معیوب بودن باتری، باتری آن‌ها تعویض خواهد شد.

جنرال موتورز تصمیم دارد به وسیله شرکت ال جی که سازنده باتری این خودروهاست، بخشی از نرم افزار ثابت باتری را دستکاری کند؛ که باعث شود باتری فقط تا 90 درصد شارژ شود. اینکار باعث پایین آمدن ریسک آتش سوزی خواهد شد. البته این یک راه حل موقتی است، و در فراخوان قبلی اجرا شد. در فراخوان جدید، یا ماژول‌های مشکوک و یا پک کامل باتری‌های معیوب، تعویض خواهد شد.

پارک چول وان، استاد دانشگاه و کارشناس باتری در این‌باره، می‌گوید: جنرال موتورز اعلام کرده بود که باتری‌های ولتاژ بالای تولید شده گروه ال جی در کره جنوبی را فراخوان خواهد داد. این فراخوان تاثیری روی خودروهای جدید بولت یا نسل بعدی باتری‌ها برای محصولات الکتریکی، ندارد.

 

کلام آخر

آتش سوزی باتری خودروهای برقی امری جدید یا عجیب نیست. تقریبا تمام خودروسازان فعال در این حوزه، گاهی با این مشکل روبه رو می‌شوند. در حال حاضر تسلا و آئودی نیز درگیر این موضوع هستند. اما جنرال موتورز به دلیل تعداد بالای فراخوان خود و هزینه گزافی که این فراخوان در پی دارد، خبرساز شده است.

نکته‌ای که درمورد این مطلب باید بگویم، اهمیت بالای هر گونه نقص فنی خودروهاست. که شرکت‌های خودروسازی و سازمان‌های ایمنی و حمل و نقل کشورهای مختلف از این مسئله به آسانی عبور نمی‌کنند. و حتی به قیمت پایین آمدن سهامشان هم که شده مشکل را برطرف می‌کنند. البته این مسئله امری بدیهی در بین کشورهای پیشرفته است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا