10 سازنده برتر صنعت باتری EV

10 سازنده برتر صنعت باتری EV

در سال‌های اخیر باتری سازی و به خصوص باتری اتومبیل برقی، رونق بسیاری گرفته است. شرکت‌های باتری سازی، به خوبی می‌دانند که اکنون زمان مناسبی برای تولید باتری اتومبیل برقی است. طبق آمار آژانس بین المللی انرژی(IEA)، تا سال 2030، حدود 145 میلیون اتومبیل برقی در جاده‌ها خواهیم دید. در صورتی که تا سال 2020، حدود 10 میلیون اتومبیل برقی خریداری شده است. یعنی در کمتر از 10 سال میزان استفاده از این وسیله نقلیه، 15 برابر خواهد شد.

در این مقاله، به معرفی 10 شرکت باتری سازی برتر می‌پردازیم. و آینده این صنعت را بررسی می‌کنیم. با باتری بازرا همراه باشید.

 

 

باتری EV چیست؟

وسیله نقلیه الکتریکی را Electrical Vehicle، یا به اختصار EV می‌گویند. از این رو باتری وسایل نقلیه الکتریکی، به باتری EV  معروف است. پیش‌تر و در مقاله «باتری خودرو برقی چیست؟» به طور کامل در باره باتری EV توضیمح داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم این مقاله را مطالعه کنید.

 

 

آینده صنعت باتری سازی

آینده صنعت باتری سازی

مردم  در سال گذشته حدود 3 میلیون اتومبیل برقی خریداری کرده‌اند. Adamas Intelligence  اعلام کرده است؛ که این آمار نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته. این نشان از همه گیری قریب الوقوع این وسیله نقلیه می‌دهد. مدیر عامل Adamas Intelligence می‌گوید: «اتومبیل‌های برقی خریداری شده در 5 ماهه اول سال 2021، از کل اتومبیل‌های برقی خریداری شده در سال 2018 بیشتر بوده است.»

هر چه تولید اتومبیل برقی بیشتر شود، به باتری EV بیشتری هم نیاز خواهیم داشت. مهم‌ترین بخش یک اتومبیل برقی باتری آن است. و هر شرکت باتری سازی به خوبی می‌داند؛ که سهم بازاری به این پرسودی، تنها متعلق به برترین باتری سازان این حوزه خواهد بود. به همین دلیل اخیرا رقابت و نوآوری‌های شرکت‌های باتری سازی بسیار بیشتر شده است. همانطور که در مقاله «آینده باتری اتومبیل برقی» گفتیم، آینده این صنعت، از آن اتومبیل‌های برقی است که باتری بهتر، ایمن‌تر و سالم‌تری داشته باشند.

 

 

10 سازنده برتر صنعت باتری اتومبیل برقی

10 سازنده برتر صنعت باتری اتومبیل برقی

1-شرکت باتری سازی Amperex Technology (CATL) 

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری EV مدرن برای خودروهای برقی Dongfeng Motor Corp. ، Honda ، SAIC Motor Corp. ، Stellantis ، Tesla ، Volkswagen Group  و Volvo Group Group است. این شرکت ، 26 درصد از سهم بازار خودرو برقی را در اختیار دارد. ظرفیت باتری‌های این شرکت در حدود  21.6 گیگاوات ساعت است. CATL از سال 2016 تا 2020 3400 درصد رشد داشته است.

 

2-شرکت باتری سازی LG Energy Solution

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری خودروهای برقی Groupe Renault ، Stellantis ، Tesla ، Volvo  و VW است.  این شرکت 26 درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. باتری‌های LG Energy Solution، حدود 21.4 گیگاوات ساعت ظرفیت دارند. همچنین این شرکت از سال 2016 تا 2020، 1193 درصد رشد داشته. معرفی کامل این شرکت باتری سازی را در مقاله زیر بخوانید.

معرفی کمپانی باتری LG Chem

 

3-شرکت باتری سازی پاناسونیک

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری خودروهای برقی تسلا و تویوتا است. و حدود 17 درصد از سهم بازار را دارد. باتری‌های این شرکت حدود 14.1 گیگاوات ساعت ظرفیت داشته. پاناسونیک از 2016 تا 2020، 214 درصد رشده کرده است.

داستان این کمپانی را در مقاله «معرفی کمپانی باتری پاناسونیک» بخوانید.

 

4-شرکت باتری سازی سامسونگ SID

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری خودروهای برقی بی ام و ، فورد ، استلانتیس و گروه VW است. سامسونگ 7 درصد از سهم بازار را گرفته. و ظرفیت باتری‌هایش حدود 5.5 گیگاوات ساعت است. این شرکت از سال 2016 تا 2020، رشد 399 درصدی داشته.

در مقاله «معرفی کمپانی باتری سامسونگ SID»، به طور کامل این شرکت را معرفی کرده‌ایم.

 

5- شرکت باتری سازی BYD

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری خودروهای برقی BYD و Ford است. BYD با سهم بازار 7 درصدی خود، از سال 2016 تا 2020، حدود 113 درصد رشد کرده است. ظرفیت باتری‌های تولید شده توسط این شرکت، 5.5 گیگاوات ساعت است.

معرفی کامل این شرکت را در مقاله «معرفی کمپانی باتری BYD» بخوانید.

 

6-شرکت باتری سازی SK Innovation

این شرکت باتری سازی، سازنده باتری خودروهای برقی Ford ، Hyundai  و Kia است. باتری های 3.4 گیگا وات ساعتی این شرکت، 4 درصد از سهم بازار خودرو برقی را گرفته است. SK Innovation، طی سال‌های 2016 تا 2020، 266 درصد رشد داشته است.

 

7- شرکت باتری سازی CALB

باتری لیتیوم هوای این شرکت، در خودروهای برقی GAC Motor و Zhejiang Geely Holding Group Co. به کار گرفته شده است. این شرکت باتری سازی، باتری‌های 2.7 گیگاوات ساعتی تولید می‌کند. و 3 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. CALB در چهار سال گذشته (2016-2020) 321 درصد رشده کرده است.

معرفی کامل این شرکت را در مقاله «معرف کمپانی باتری CALB » بخوانید.

 

8- شرکت باتری سازی Gotion High Tech

شرکت باتری سازی Gotion High Tech، سازنده باتری خودروهای برقی Chery Automobile Co.، SAIC و VW است. این شرکت، باتری‌های 1.4 گیگاوات ساعتی می‌سازد. و حدود 2 درصد از بازار اتومبیل برقی را گرفته است. همچنین در چهار سال گذشته  23 درصد رشد داشته.

اطلاعات تکمیلی این شرکت را در مقاله«معرفی کمپانی Gotion High Tech » بخوانید.

 

9-شرکت باتری سازی Automotive Energy Supply Corp. (AESC)

این شرکت باتری سازی، باتری خودروهای برقی Groupe Renault  و Nissan را تولید می‌کند.

این شرکت 2 درصد سهم بازار را دارد. و از سال 2016 تا 2020، 46 درصد رشد را ثبت کرده است. باتری‌های AESC،   1.4گیگاوات ساعت ظرفیت دارند.

در مقاله «معرفی کمپانی باتری AESC»  به طور کامل این شرکت باتری سازی نوظهور را معرفی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم این مطلب را از دست ندهید.

 

10- شرکت باتری سازی Ruipu (REPT)

شرکت باتری سازی Ruipu، سازنده باتری خودروهای برقی دانگ فنگ و YUDO خودرو است. باتری‌های 0.6 گیگاوات ساعتی این کمپانی، حدود 1درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. و طی سال‌های 2016 تا 2020 رشد 100 درصدی داشته.

 

 

بزرگ ترین شرکت باتری سازی کنونی

شش شرکت BYD ، CATL ، LG Energy Solution ، Panasonic ، Samsung SDI و SK Innovation، حدود 87 درصد باتری مورد نیاز وسایل نقلیه برقی مسافری را، در نیمه دوم سال 2020 تامین کرده‌اند.

 

 

سونامی تقاضای باتری اتومبیل برقی

سونامی تقاضای باتری اتومبیل برقی

در پی افزایش چشمگیر اتومبیل برقی، تقاضای خودروسازان برای باتریEV هم بیشتر شده است. این روند باعث فشار بیشتر بر زنجیره تامین مواد اولیه برای تولید باتری، از سوی شرکت های باتری سازی؛ و به دنبال آن افزایش قیمت فلزهای لیتیوم ، نیکل ، کبالت ، نئودیمیوم ، پراسئودیوم ، دیسپروزیم و تربیوم داشته است.

آیا دنیای باتری و شرکت های باتری سازی، قادر به برآورده کردن این نیاز بازار اتومبیل برقی هستند؟

مسلما خیر. مدیر مرکز همکاری Argonne می‌گوید؛ که در حال حاضر منابع مورد نیاز برای پاسخ به این تقاضای روز افزون را نداریم. و در آینده نیز با کمبود بیشتر مواجه خواهیم شد. از این رو برنامه‌های جایگزین برای مواد اولیه کنونی، مثل بازیافت باتری‌های فرسوده، باید در دستورالعمل اول همه سازندگان قرار گیرد.

در این راستا کمپانی تسلا کارخانه‌های تولید باتری قابل بازیافت تاسیس کرده است. کمپانی جنرال موتورز نیز پس از نقص باتری شورلت بولت خود، قصد دارد کارخانه‌هایی با دوبرابر ظرفیت کارخانه‌های تسلا، راه‌اندازی کند. کمپانی فورد نیز با همکاریSK Innovation  کره جنوبی، ظرفیت تولید باتری EV خود را تا 240 گیگاوات افزایش خواهد داد.

 

 

باتری قدیمی با فناوری جدید

باتری قدیمی با فناوری جدید

باتری لیتیوم آهن فسفات (LFP)، که باتری جدیدی هم نیست، توسط Amperex ارتقا داده شده. شرکت فناوری چینی Amperex (CATL)، بزرگترین شرکت باتری سازی در جهان است. باتری LFP ارتقا داده شده این شرکت، در اتومبیل برقی تسلا مدل3 به کار رفته است.

باتری LFP از نظر انرژی، چگالی کمتری نسبت به باتری‌های بر پایه نیکل دارد. اما هزینه مواد اولیه کاتدی LFP کمتر است. از این رو، شرکت های باتری سازی به دنبال رفع نقص‌های این باتری، برای جایگزینی باتری‌های کنونی اتومبیل‌های برقی متوسط هستند.

در حال حاضر خودروسازانی مثل جنرال موتورز، تسلا و فولکس واگن، از باتری‌های بر پایه نیکل برای اتومبیل‌های برد بالا و از باتری‌های LFP برای اتومبیل‌های برد متوسط استفاده می‌کنند. برای مثال، Wuling Mini که پرفروش‌تری اتومبیل برقی چینی است، از باتری LFP استفاده می‌کند.

ایلان ماسک هم اعلام کرده است که تسلا در حال ساخت LFP ارزان‌تر و بدون کبالت است. این یک خبر عالی است. زیرا منابع کبالت جهان رو به اتمام است. و از سویی دیگر منابع آهن بسیار زیاد هستند.

 

 

کلام آخر

رشد بالای شرکت باتری سازی Amperex و LG Energy Solution (از سال 2016 تا 2020)، نشان از رشد این صنعت دارد. کمپانی‌ها خودروسازی و دولت‌ها به خوبی از این موضوع آگاه هستند. از سویی دیگر به دلیل تغییرات آب و هوایی زمین در سال‌های اخیر، صنعت باتری سازی مسئولیت سنگینی در قبال سلامت محیط زیست، در این زمانه رونق باتری‌ها دارد.

باتری خودرو برقی، همانقدر که از نظر عملکردی مهم است، از نظر محیط زیستی هم بسیار اهمیت دارد. همانطور که در مقاله «سرنوشت باتری اتومبیل‌های برقی» گفتیم، اگر به فکر ساخت باتری EV قابل بازیافت نباشیم، در آینده‌ای نه چندان دور با حجم عظیمی زباله الکترونیکی روبه رو خواهیم شد. که سلامت بشر و زمین را به طور جدی تهدید می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا