هامر برقی

پیکاپ هامر برقی 2021 Hummer EV با 1000 اسب بخار رونمایی شد: قیمت، مشخصات و تاریخ عرضه معرفی جیپ هامر برقی

مدل جدیدی از خودروی هامر به نام هامر EV رونمایی شده است. این پیکاپ تمام الکتریکی با سه موتور الکتریکی، 1000 اسب بخار و برد 350 مایلی ارائه می شود. همراه با دیسک‌گردان چهار چرخ و سرعت ۶۰ مایل بر ساعت در ۳ ثانیه. هامر اکنون با یک طراحی جدید برگشته است. این خودرو اکنون به جای یک پیکاپ الهام گرفته از ارتش، اکنون در شمایل یک SUV الکتریکی طراحی شده است تا رقیبی برای تسلا سایبرتراک آینده و وانت Rivian R1T باشد. با ما همراه باشید تا به معرفی جیپ هامر برقی بپردازیم.

طراحی بیرونی هامر جدید Hummer EV

هامر H1 مانند کانتینرهای حمل و نقلی که روی چهار چرخ سوار شده باشد به نظر می‌رسید، البته طراحی این ماشین بر اساس یک وسیله نقلیه که مناسب برای کاربردهای نظامی باشد، ساخته شده بود، بنابراین جای تعجب نیست که نسخه جدید هامر EV نیز جعبه مانند به نظر برسد. در جلوی ماشین، نوعی چراغ میله ای ممتد وجود دارد که تا سرتاسر کاپوت امتداد یافته و علامت هامر روی آن نمایان است، بنابراین نیازی به گریل بزرگ نیست.

کاپوت و شیشه جلوی اتومبیل، درست مانند هامر اول تقریباً به طور کامل صاف هستند و حتی قوس‌های بالای چرخ نیز چهارگوش شده‌اند. اما با این وجود مانند سایبرتراک تسلا کاملاً زاویه دار نیست و در قسمت پشتی یک تخت وانت بار بارز دارد.

طراحی داخلی جیپ هامر جدید Hummer EV | معرفی جیپ هامر برقی

نمای بیرونی نسل اولیه هامر H1 از خارج بسیار عظیم به نظر می‌رسید اما دارای فضای داخلی تنگ و کوچکی بود که به نظر می‌رسید با الهام از مدل های دهه 1980 ساخته شده است و تنها چهار صندلی داشت.

هامر EV جدید بسیار متفاوت است. برای مبتدیان، پنج صندلی به صورت استاندارد ارائه می‌شود و دارای یک جفت صفحه نمایش بزرگ برای سرگرمی است، یک صفحه نمایش 12 اینچی در پشت فرمان و یک صفحه نمایش لمسی 13 اینچی در روی داشبورد وجود دارد.

طراحی پهن و متراکم داشبورد پیکاپ هامر برقی الهام گرفته از هامر H1 اولیه است، اما بیش از حد قدیمی و از مد افتاده به نظر نمی‌رسد. سقف شیشه ای پانوراما حس خوبی به دست می‌دهد. این حتی در مدل های نسخه 1 جالب‌تر است زیرا می‌توانید پنل های سقف را برداشته و در صندوق عقب جای گذاری کنید.

جیپ هامر برقی

موتورها و عملکرد هامر جدید Hummer EV

در ادامه در مقاله معرفی پیکاپ هامر برقی باید بگوییم که بسیاری از SUV های الکتریکی پیشرفته جدید با دو موتور الکتریکی ارائه می‌شوند و Hummer EV نیز مستثنی نیست. یک موتور چرخ‌های جلو را می‌راند و دیگری چرخ عقب را و با هم 625 اسب بخار قدرت و 10000 نیوتن متر گشتاور دیوانه‌وار تولید می‌کنند. اما، یک مدل با سه موتور الکتریکی نیز وجود دارد – دقیقاً مانند یک تسلا سایبرتراک. این نسخه 1000 اسب بخار قدرت و تقریباً 15600 نیوتن متر گشتاور دارد که تقریباً 27 برابر بیشتر از گشتاور H1 اصلی است.

در یک تسلا، حالت راه‌اندازی “حالت لودیکرس” نامیده می‌شود، اما در هامر ای وی Hummer EV جدید “Watts to Freedom” نامیده می‌شود. با استفاده از این حالت، در عرض 3 ثانیه سرعت 0-60 مایل در ساعت انجام می‌شود. این کمی کندتر از عملکرد مدل X است که 0-60 را در 2.6 ثانیه انجام می‌دهد و این در سایبر تراک 2.9 ثانیه طول می‌کشد.

باتری و شارژ  Hummer EV

برخی از اتومبیل‌های الکتریکی می‌توانند با استفاده از برق عمومی شهری 150 کیلووات شارژ شوند. اما، نسخه‌های برتر هامر Hummer EV می‌توانند تا 350 کیلووات را با استفاده از شارژرهای سریع 800 ولتی شارژ کنند که به شما امکان می‌دهد 100 مایل برد را فقط در 10 دقیقه اضافه کنید.

Hummer EV هنگام شارژ کردن، سلول‌های باتری خود را از اتصال موازی به سری تغییر می‌دهد، این بدان معنی است که آنها می‌توانند بدون گرم شدن بیش از حد، انرژی الکتریکی را سریع‌تر جذب کنند. پس از شارژ کامل، می‌توانید حدود 250 مایل در Hummer EV نسخه ابتدایی برانید، اما گران‌ترین نسخه‌ها می‌توانند حدود 350 مایل را طی کنند. این خیلی خوب است، اما تسلا ادعا می‌کند Cybertruck می‌تواند بیش از 500 مایل با یک بار شارژ طی کند.

هامر برقی

سیستم تعلیق آفرودی هامر جدید Hummer EV | معرفی جیپ هامر برقی

علاوه بر هامر EV2 ، تمام خودروهای هامر با سیستم تعلیق هوای تطبیقی ارائه می‌شوند، در معرفی پیکاپ هامر جدید آمده که تمامی مدل ها حالت های رانندگی قابل انتخاب به صورت استاندارد از جمله حالت های Touring ، My Mode، Off-Road و Terrain را دارد. در حالت های سخت Off-Road و Terrain، سیستم تعلیق بدنه EV را 5 سانتی متر بلند می‌کند تا در حالت های Off-Road و Terrain، خود را زمین را جدا کنید. حالتی به نام (Extract mode) وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در صورت گیرافتادن بدنه روی سنگ، 15 سانتی‌متر دیگر نیز آن را بلند کنید.

به طور استاندارد، هامر EV دارای لاستیک‌های عظیم 35 اینچی آفرود است و در آن قوس فضایی برای چرخ‌های بزرگ‌تر نیز وجود دارد و شما می‌توانید لاستیک‌های 37 اینچی را نیز در آن جای دهید. با استفاده از نوار لغزنده‌های فلزی امکان محافظت از زیر بدنه نیز فراهم شده، این برای آن است که مطمئن شوید در صورت عبور از تخته سنگ های تیز، ترمزها قفل نمی شوند و به باتری آسیب نمی‌رسد. با معرفی جیپ هامر برقی همراه باشید.

پیش آمدگی کوتاه در پیکاپ هامر برقی Hummer EV به این معنی است که می‌تواند از موانع به ارتفاع 45 سانتی متر عبور کند و فاصله زیاد آن از زمین به این معنی است که می‌توانید داخل آب با عمق 60 سانتی متر رانندگی کنید. این خیلی خوب است، اما این عمق آب حدود 15 سانتی متر کمتر از عمق آبی است که یک جیپ Wrangler می‌تواند از آن عبور کند.

امکان راه رفتن خرچنگ مانند هامر ای وی جدید Hummer EV

این روزها می‌توانید سیستم فرمان به 4 چرخ را روی ماشین‌های زیادی ببینید و هامر EV نیز از این امر مستثنی نیست. این سیستم، می‌تواند چرخ‌های عقب را در جهت مخالف چرخ های جلو هدایت کند تا چرخش های محکم‌تری داشته باشد یا می‌تواند برای ثبات بیشتر در سرعت‌های بالا، آنها را در همان جهت هدایت کند.

Hummer EV یک ویژگی منحصر به فرد به نام “Crab Walk” دارد. این سیستم هر دو جفت چرخ را در یک جهت با سرعت بسیار کم هدایت می‌کند که به شما امکان می‌دهد در امتداد مورب حرکت کنید، درست شبیه خرچنگی که به پهلو راه می‌رود. این برای زمانی که می‌خواهید به‌صورت موازی پارک کنید می‌تواند به شما کمک کند.

هامر برقی

قیمت و زمان ورود به بازار جیپ هامر جدید Hummer EV | معرفی جیپ هامر برقی

Hummer EV اکنون در حال فروش است و اگر یک مدل از آن را هم‌اکنون سفارش دهید، باید تا پایان سال 2021 صبر کنید. اولین مدل‌هایی که تحویل داده می‌شوند، خودروهای برتر نسخه یک یعنی Edition 1، با سه موتور الکتریکی، 1000 اسب بخار و برد مسافتی 350 مایل هستند. قیمت آنها در حدود 87000 پوند است که 10000 پوند کمتر از تسلا مدل X است.

یک مدل سه موتوره دیگر به نام EV 3X در سال 2022 عرضه خواهد داشت. این مدل 800 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و 300 مایل برد مسافتی دارد و هزینه آن حدود 77000 پوند است. جنرال موتورز GMC همچنین در حال ساخت نسخه ارزان تر دو موتوره به نام EV 2X با 625 اسب بخار و برد 300 مایل است که قیمت را زیر 69،000 پوند می‌رساند، اما تا سال 2023 عرضه نخواهد شد.

همچنین در معرفی پیکاپ هامر جدید یک مدل ابتدایی EV2 نیز وجود دارد. این مدل دارای پیشرانه موتور دوگانه 625 اسب بخاری همان EV 2X است اما بدون تعلیق هوای تطبیقی ​​ این کار را انجام می‌دهد و محدوده متوسط ​​250 مایل را پر می‌کند. این نسخه در سال 2024 وارد بازار می‌شود و هزینه قیمت آن 61،500 پوند است. این قیمت هنوز هم بیش از قیمت یک مدل برتر تسلا سایبرتراک است که قیمت آن کمتر از 55،000 پوند است.

اما این خیلی مهم نیست، زیرا احتمالاً به هر حال قادر به خرید Hummer EV در انگلیس به دلیل قیمت زیاد آن، نخواهید بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا