معرفی کمپانی باتری AESC

کمپانی باتری AESC به عنوان چهارمین شرکت مطرح در زمینه تولیدات باتری محسوب می شود. عمده ترین محصول این شرکت مرتبط با تولید باتری لیتیوم یون است. در واقع همین نوع از باتری به رتبه جهانی این شرکت افزوده است.

شاید وقتی صحبت از شرکت های برتر و مطرح در دنیا می شود، عموما افراد انتظار دارند که با شرکتی طرف باشند که دارای قدمت کاری فراوانی است. اما این موضوع در رابطه با AESC متفاوت است. کمپانی AESC به عنوان یک شرکت قرن بیست و یکی محسوب می شود. اعجاب حضور این شرکت بابت رسیدن  به جایگاه شرکت هایی با رتبه تک رقمی در جهان شناخته شده اند.

ما در این مقاله سعی داریم به بررسی و شناخت شرکتی بپردازیم که از  سال 2007 تا کنون اتفاقات جالبی را در عرضه الکترونیک و باتری رقم زده است. همراه ما باشید.

کمپانی باتری AESC

آشنایی با کمپانی باتری AESC

یکی از شرکت هایی که  به طور جدی ادعا دارد که می تواند در سال های آینده تعریفی جدید برای باتری بیافریند، AESC نام دارد. این شرکت به این منظور که قادر است در آینده برای افزایش تراکم انرژی و کاهش هزینه کارهایی انجام دهد، ادعای خود را تکمیل کرده است.

کمپانی باتری AESC خود را در حال حاضر بر اساس اتکا به هوش مصنوعی در مدیریت باتری ها معرفی می کند. این کمپانی در صدد اثبات این موضوع است که می تواند از طریق یک ماشین الکتریکی منعبی برای انرژی شخصی و سبز تولید کرد. برای فهمیدن ادعاها باید منتظر بود اما برای آنچه که بوده و هست ما اطلاعاتی برای شما داریم.

Automotive Energy Supply Corporation به معنای شرکت تامین انرژی اتومبیل با اختصار AESC شناخته می شود. این کمپانی در آوریل 2007 به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین نیسان موتور و NEC Tokin معرفی شد. در واقع دو کمپانی مذکور برای تولید باتری های لیتیوم یونی با کارایی بالا به منظور استفاده در اتومبیل، کمپانی باتری AESC را تاسیس کردند.

امروزه باتری های این شرکت از  بالاترین ایمنی و کیفیت برخوردار هستند به طوری که کشورهایی چون ژاپن، ایالات متحده و بخش عظیمی از اروپا از این باتری ها استفاده می کنند.

در حال حاضر نزدیک به 430 هزار وسیله نقلیه الکتریکی با نرخ صفر در زمینه نقض حیاتی در حال استفاده از  باتری های AESC هستند. جالب است که این شرکت به عنوان آن دسته از شرکت هایی است که عشق و مسئولیت را در جهان صنعتی معجزه می داند.

کمپانی باتری AESC چیست

تاریخچه کمپانی باتری سازی AESC

 پس از تاسیس در سال 2007، تولید انبوهی از باتری های برقی برای نیسان در اکتبر 2010 توسط این کمپانی راهی بازار شد. در نوامبر 2010 تولید دیگری از باتری های لیتیوم یون در وسعت انبوه برای نیسان صورت گرفت. این تولید منجر شد که یکی از اتومبیل های نیسان در سال بعدی، برنده جایزه European Car Of The Year 2011 شود. جالب است بدانید که خودروی مذکور دارای باتری است که به طور 100 درصد قابلیت استفاده و کاربری دارد.

در سال 2011، کمپانی باتری AESC از سوی انجمن بین المللی مواد باتری به منظور کمک به توسعه، جایزه فناوری باتری های لیتیوم یون را در جهت  تحقق برنامه های حمل و نقل دریافت کرد. دریافت اعتبار نامه ISO9001 در سال 2012 و ISO/TS16949:2009 در سال 2015 از جمله دستاوردهای بزرگ از نظر استانداردی برای کمپانی AESC محسوب می شود.

آغز فروش شارژر همراه در قالب جعبه های اختصاصی به منظور استفاده برای خودروهای نیسان در سال 2015 نیز این کمپانی را مشهورتر از قبل کرد.

در حال حاضر کمپانی باتری AESC از سال 2019 متهعد به تولید و راه اندازی باتری های هوشمند شده است. برخی از خبرگزاری ها و برخی از منابع باور دارند که تا بخش زیادی این کمپانی توانسته به تهعد خود نزدیک شود.جالب است بدانید که از زمان ارائه تهعد کمپانی AESC به ساخت باتری هوشمند، برخی چنان این موضوع را  بزرگ می دانند که احتمالا یک انقلاب دیگر در عرصه باتری رخ خواهد دارد.

کمپانی باتری AESC و تاریخچه

باتری های AIoT

کمپانی باتری AESC بر اساس این موضوع که در تولید باتری، سیستم ها قادر هستند تعداد زیادی از فرآیندها و پارامترها را جمع آوری کنند، اقدم به ارائه AIoT کرده است.

AIoT می تواند قابلیت و وضعیت هر سلول را بر اساس مدلسازی های آماری و با استفاده از فناوری Envision AESC پیش بینی کند. این امر سبب می شود تا فرآیندهای تشخیص و غربالگری باتری ساده سازی شود. در قبال این ساده سازی، کمپانی AESC مدعی است که مصرف کننده را با کاهش هزینه ها مواجه خواهد کرد.

برای توضیح بیشتر، منظور از باتری های AIoT، انجام روندهایی مانند ایمنی و بهره وری اقتصادی است که پک های از کار افتاده را جداسازی، شناسایی، طبقه بندی و بسته بندی مجدد می کند. در حقیقت تمام آن چه کمپانی باتری های AESC در نظر دارد این است که روند استفاده از انرژی باتری برای اتومبیل را به سمتی ببرد که قابل کنترل تر باشند.

در پایان این بخش…

شاید یکی از شگفت انگیز ترین شرکت های تولید باتری را بتوان همین کمپانی باتری AESC معرفی کرد. این شرکت علاوه بر قدمت کمی که دارد توانسته است خود را در جهان باتری به بهترین شکل مطرح کند. البته باید در نظر داشته باشید که قدمت اصلی کمپانی AESC را باید در قدمت و شکوه شرکت نیسان نیز جستجو کرد. نیسان از جمله کمپانی هایی است که همواره جهان را به شگفتی آورده است.

سوای از آن چه در طول روند کاری، AESC از خود نشان داده، در حال حاضر بیشتر تمرکز دنیا روی این شرکت بر اساس تولیداتی است که مبتنی بر AIoT قرار است عرضه شود. بدون شک با عرضه چنین باتری و فناوری بزرگی می توان انقلاب جدید را در صنعت باتری تجربه کرد. چه بسا که بخش زیادی از این انقلاب توسط کمپانی بزرگی همچون AESC در حال تحقق است.

منبع: envision-aesc envision-aesc/aiot

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا