تهیه سوخت هواپیما با ضایعات غذایی

با گسترش علوم و تکنولوژی، امروزه دانشمندان فهمیده اند که با استفاده از ضایعات غذایی می توان سوخت هواپیما تولید کرد. ماجرای تولید سوخت برای هواپیما از طریق زائده های مواد غذایی، پدیده ای است که جنجال های متفاوتی را به پا کرده است.

دانشمندان به طور حتمی باور دارند که تولید سوخت جت های پرنده با استفاده از زباله های غذایی، می تواند تا حد بالایی از انتشارات کربن در هوا بکاهد. همچنین بنا بر تجزیه و تحلیل ها گزارشاتی وجود دارد که بیان می کند سوخت تهیه شده از ضایعات مواد غذایی، می تواند با هزینه ای کمتر از 2.50 دلار در هر گالن سوختی تولید شود.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی تهیه سوخت هواپیماها از طریق ضایعات غذایی بپردازیم. بدون شک چنین پدیده ای برای مخاطبین اخبار فناوری می تواند بسیار جالب باشد. پس همراه ما باشید.

سوخت هواپیما و ضایعات

سوخت هواپیما با ضایعات غذایی

در پی تلاش های فراوان برای کاهش انتشار کربن در هوا، برخی از شرکت های هواپیمایی و سازندگان هواپیما تصمیم گرفته اند که به سمت سوخت های زیستی بروند. سوخت های زیستی از جمله سوخت های حاصل از ضایعات مواد غذایی هستند که با کم ترین هزینه می توانند برای تامین انرژی هواپیماها در نظر گرفته شود.

طبق برخی گزارشات، حتمی شدن سوخت از طریق ضایعات غذایی برای هواپیماهای مسافربری در دست بررسی است. با این حال برخی معتقدند این سوخت برای جت ها نمی تواند مناسب باشد.

جالب است بدانید که صنعت هواپیمایی در جهان، حدود 2.6 درصد از انتشار کربن در هوا را به خود اختصاص داده است. با این حال برخی از شرکت های هواپیمایی در سال های اخیر مدعی شده اند که اثر کربن خود را تا قبل از سال 2050 به نصف کاهش خواهند داد.

جزییات دقیقی از راه هایی برای تبدیل زباله های آلی به پارافین از سوی دانشمندان در دسترس است. پارافین در واقع نوعی سوخت شبیه به نفت است که در موتور های جت استفاده می شود. سوخت پارافینی حاصل از ضایعات مواد غذایی می تواند سطح انتشار آلودگی های هواپیمایی را در مقایسه با سوخت فسیلی به میزان 165 درصد کاهش دهد.

در رابطه با کاهش خطرات سوخت های فسیلی، هواپیماهای هیبریدی و الکتریکی یکی از راه حل های انجام کاهش کربن هستند. اما نکته در این است که سوخت های زیستی، راه حل های کوتاه مدت تری برای کاهش کربن در اثرات سوخت هواپیما هستند.

سوخت هواپیما و ضایعات مواد غذایی

نمونه های استفاده از سوخت حاصل از ضایعات غذایی در هواپیما

بوئینگ یکی از شرکت هایی است که برای مدت زمان کمتری به نسبت سایر کمپانی های سازنده هواپیما، قول داده است تا سال 2030، هواپیماهایی بسازد که سوخت این هواپیما ها از طریق سوخت زیستی تامین شوند.

همچنین شرکت هواپیمایی یونایتد در حال حاضر از جمله شرکت های پیشگامی است که برخی از پرواز های خود را با استفاده از سوخت زیستی تامین می کند. بنا بر گزارش ها، کمپانی یونایتد با استفاده از ضایعات غذایی برای سوخت هواپیما می تواند بیش از 60 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد.

اهداف استفاده از سوخت حاصل از ضایعات غذایی

تا کنون سوخت پایدار برای هواپیما در ایالات متحده، از روغن های گیاهی بکر یا چربی ها و روغن های زاید در موارد بسیاری تولید شده است. در واقع ایالات متحده را باید یکی از دغدغه‌مندان در حوزه سوخت هواپیما تلقی کرد. اما در حقیقت استفاده از زباله های غذایی به هدف اساسی زیر منجر خواهد شد که در راس امور زیست محیطی قرار دارد:

سوخت های زیستی، بسیار تمیزتر از سوخت های فسیلی هستند. همپنین مواد آلی را از محل دفن زباله دور می کنند. در واقع دور شدن مواد آلی از محل دفن زباله، از انتشار گاز متان ایجاد شده در هنگام نشست و پوسیدگی زباله ها جلوگیری می کند.

علاوه بر موارد بالا، استفاده از پسماندها در قالبی غیر از سوخت هواپیما می تواند منجر به تولید کود با استفاده از لجن فاضلاب ها شود.

سوخت هواپیما و چالش های آن

چالش های تهیه سوخت زیستی

چه برای تولید سوخت هواپیماها و چه برای به حداقل رساندن آسیب های زیست محیطی، همواره چالش هایی وجود دارد.

سوای از چالش های تجاری که مخالفان سوخت زیستی ممکن است با شایعه پراکنی های غلط، شواهدی از خود نشان دهند، چالش های علمی گوناگونی در این موضوع وجود دارد.

چالش اصلی تولید سوخت زیستی، وجود محتوای زیاد آب در پسماند های مرطوب است که در پردازش و ایجاد فرآیند به روش سنتی، می تواند تولید سوخت را دشوار کند. بنا بر چالش موجود در تولید سوخت زیستی، دانشمندان بر آن شده اند که تولیدات خود را منحصر به آزمایشگاه های مخصوص کنند.

در این آزمایشگاه ها، انرژی های تجدید ناپذیر از طریق روش های ویژه برای قطع روند تخمیر مواد آلی به متان، استفاده می شود. در واقع این فرآیند، اسیدهایی را تولید می کند که یا دارای زنجیره های کوتاه کربن هستند، یا دارای زنجیره های طولانی که از کربن متشکل شده است.

امروزه محققان از نفت برای ساخت اسیدهای زنجیره کوتاه استفاده می کنند. در حالی که اسیدهای زنجیره بلند با استفاده از روغن نخل و نارگیل ساخته می شود.

جالب است بدانید که برای تهیه سوخت هواپیما به روش سوخت زیستی، فرایندی به نام کتونیزاسیون، به منظور تبدیل اسید به پارافین استفاده می شود. این فرآیند با اسیدهای موجود در نفت یکسان است. همچنین محققین قادر هستند با ایجاد وضعیتی متفاوت در فرآیند، ایزوپارافین را تولید کنند که دارای نقطه انجماد بسیار کمتری است. در حقیقت ایزوپارافین برای سوخت هواپیما های جت، بسیار مناسب است و سبب تولید دوده های کمتری می شود.

سوخت هواپیما به عنوان سوخت زیستی

و در آخر..

تجزیه و تحلیل های علمی نشان داده است که استفاده از ضایعات مواد غذایی برای تولید سوخت هواپیما از جهات گوناگون بسیار موثر است. در حال حاضر هر گالن سوخت زیستی در ایالات متحده، 2.5 دلار به فروش می رسد. محققان بر این باورند که تبدیل زائده های غذایی، طی فرآیند آزمایشگاهی به پارافین و ایزوپارافین، می تواند 20 درصد از مصرف سوخت در ایالات متحده را تامین کند.

 در نظر داشته باشید که در صورت جهانی شدن استفاده از ضایعات مواد غذایی برای تولید سوخت هواپیماها، چند درصد از میزان انتشار کربن خالص کاهش خواهد یافت؟

در حقیقت هدف تولید سوخت زیستی چیزی به معنای داشتن زمینی پاک و زندگی تمیز تر است. امید ما نیز این است که گسترش فرآیند های علمی، به نقطه ای برسد که علاوه بر زندگی سالم، دنیای بدون آلودگی حاد و مضر را تجربه کنیم.

منبع: anthropocenemagazine

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا