تست سلامت باتری موبایل اندروید

تست سلامت باتری موبایل اندرویدی

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا باتری موبایل من سالم هست ؟ و جواب سوال شما در این مقاله هست که شما باید از گوشی خود تست سلامت باتری موبایل اندروید بگیرید.

برای خیلی از کاربران دستگاه های دیجیتال سلامت باتری موبایل بسیار مهم است ، این یعنی علاوه بر اینکه تلاش می کنیم باتری تلفن همراه ما همیشه شارژ بماند باید مراقب طول عمر باتری موبایل خود نیز باشیم.

تمام باتری ها بعد از مدتی فرسوده می شوند، این موضوع را سابق در کاهش سرعت گوشی های تلفن همراه اپل شاهد بوده ایم.

این گوشی های آیفون بسیار شیک دیگر مثل روز اول شارژ خود را نگه نمی داشتند و البته در حالت شارژ کامل نیز کارایی مناسبی از خود نشان نمی دادند.

با این حساب ما هم باید برای تست سلامت باتری موبایل اندروید خود به فکر باشیم و در صورت مشاهده مواردی روش استفاده درست از وسیله الکترونیکی خود را تغییر دهیم.

چیزی که تا به امروز مشخص است این است که اندروید در نرم افزار های پیش فرض خود روی سیستم عاملش نرم افزاری برای تست سلامت موبایل اندرویدی شما ندارد.

ولی مثل همیشه یک اپلیکیشن جانبی برای انجام این کار وجود دارد. اپلیکیشنی که امروز ما می خواهیم روش استفاده از آن را به شما آموزش دهیم اپ Accubattery است.

تست سلامت باتری موبایل اندروید

در مرحله اول این اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید. یادتون باشه که این تنها اپلیکیشن مورد استفاده برای تست سلامت باتری موبایل اندرویدی نیست ولی یکی از بهترین هاست.

اپلیکیشن اندروید Accubattery

بعد از نصب این اپلیکیشن ، این اپلیکیشن به صورت خلاصه قابلیت های خود مثل اندازه گیری میزان عمر باتری را به شما معرفی می کند.

بهینه سازی طول عمر باتری موبایل

طبق تحقیقاتی که توسعه دهندگان این اپلیکیشن برای تست سلامت باتری موبایل اندروید انجام داده اند ، یکی از موارد افزایش طول عمر باتری موبایل شما شارژ باتری تا میزان 80% است به جای 100%.

در اپلیکیشن Accubattery گزینه ای وجود دارد تا با تنظیم آن اعلانی برای باخبر شدن از میزان شارژ 80% برای شما در در نظر گرفته می شود. پیشنهاد خود اپلیکیشن انتخاب میزان 80% است ولی شما می توانید مقداری دیگر را نیز در نظر بگیرید.

تست سلامت باتری موبایل اندروید

اپلیکیشن تست سلامت باتری موبایل اندروید چگونه عمل می کند

بعد از این مرحله اپلیکیشن خود را با توجه به تنظیمات تلفن هوشمند شما تنظیم کرده و آماده کار می شود.

برای آنکه به نتیجه مناسب و بهینه دست یابید باید به صورت نرمال از تلفن همراه اندرویدی خود استفاده کنید. پس از مدتی این اپلیکیشن اطلاعات باتری گوشی هوشمند شما را جمع آوری کرده و به شما نمایش می دهد.

این اطلاعات طی یکی یا دو روز استفاده از این اپلیکیشن به دست می آید ولی طی گذر چند هفته اطلاعات دقیق تر و جامع تری به شما خواهد داد.

درون این اپلیکیشن در زبانه Discharging اطلاعاتی در مورد دوام باتری موبایل اندرویدی خود خواهید یافت. این اطلاعات همچنین میانگین استفاده از باتری ، میزان مصرف شارژ هر اپلیکیشن و اطلاعاتی اینچنینی را شامل می شود.

تست سلامت باتری موبایل اندروید

بعضی از امکانات اپلیکیشن تست سلامت باتری موبایل اندروید  Accubattery :

  • آلارم شارژ باتری هنگام رسیدن به 80 درصد
  • نمایش زمان باقی مانده تا شارژ کامل
  • اطلاع از میزان شارژ مصرفی در دو زمان فعالیت و آماده به کار
  • نمایش میزان استفاده هر اپلیکیشن از باتری
  • اندازه گیری ظرفیت نهایی باتری
  • استفاده از تم های تیره برای ذخیره بیشتر توان باتری
  • سیستم شناسایی کابل مناسب برای شارژر

دانلود اپلیکیشن Accubattery از گوگل پلی

تست سلامت باتری موبایل اندروید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا