پروژه iCar اپل ؛ شایعه یا واقعیت؟!

برای اکثر ما هیچ چیز به اندازه کالاهای مصرفی خاص نمی تواند شیک باشد، حال تصور کنید که این کالاها نشانی از تکنولوژی های نوین داشته باشند. پروژه iCar اپل نیز یکی از این عناوین شیک همراه با پیشوندi  است.

وقتی صحبت از پیشوند i در ابتدای محصولات می شود، در وهله اول محصولاتی چون iPhone، iPod و iWatch را تصور می کنیم. اما در کنار این ها، صحبت هایی از iCar نیز وجود دارد.

درست متوجه شدید، به نظر می رسد که شرکت اپل درصدد ساخت یک اتومبیل با پیشوند i  و لوگوی سیب معروف خودش است. اتومبیلی که برخی گمان می کنند ممکن است حاصل همکاری با شرکت های مطرح دنیا باشد.

افراد و گزارشات گوناگونی موضوع شایعه یا واقعی بودن iCar را مطرح می کنند. در این بخش ما قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. بدون شک دانستن از اتومبیلی که اپل قصد ساخت آن را دارد، جذاب خواهد بود.

پروژه iCar اپل و شایعه

پروژه iCar اپل و شواهدی که واقعیت آن را تایید می کنند

همانطور که اشاره شد، گمانه زنی های فراوانی در رابطه با پروژه iCar اپل وجود دارد. برخی از گزارشات، تاییدات رسمی شرکت اپل را رد می کنند و برخی مدعی هستند که این ها تنها شایعاتی برای فروش سایر محصولات این شرکت است.

اما بیایید با هم به چند نمونه از گزارشات و گزاره های ارائه شده در رابطه با تولید اتومبیل از سوی اپل بپردازیم. این گزاره های مطرح شده به  شرح زیر است:

1.    

صدای موتور از تاسیسات شرکت اپل از سوی ساکنین نزدیک پردیس اپل در کالیفرنیا شنیده شده است.

2.      

استقبال مدیران فورد از شرکت اپل در صنعت خودروسازی، به گونه ای که فورد در مصاحبه ای اعلام کرده است از رقابت با اپل در آینده خوشحال خواهد شد.

3.    

خرید دامنه های مرتبط با خودروسازی از سوی شرکت اپل که در دسامبر 2015 صورت گرفته است. این دامنه ها شامل apple.car ، apple.cars و apple.auto هستند.

4.    

تایید پروژه iCar اپل از سوی ایلان ماسک که این موضوع را یک راز آشکار توصیف کرده است.

5.    

سخنرانی استیو جابز در سال 2008 مبنی بر تولید ماشین اپل Apple car که تونی فدل نیز به عنوان مدیر سابق اپل، این موضوع را در رابطه با صحبت های گهگاهی با استیو جابز، در مصاحبه ای فاش کرد.

6.    

مذاکراتی از سوی BMW که برخی از رسانه ها گزارشاتی مبتنی بر این مذاکره ارائه داده اند. البته برخی این مذاکره را مرتبط با iPod  در امکانات CarPlay در BMW می دانند.

7.    

گزارشاتی مبتنی بر آزمایش اتومبیل در پایگاه دریایی که شرکت اپل در سال 2015 مشغول به آزمایشاتی همانند گوگل و تسلا بوده است.

8.    

استخدام پیشکسوتان صنعت خودرو از سوی شرکت اپل که یکی از بارز ترین نشانه ها از وجود پروژه iCar اپل است. داگ بتس با 25 سال سابقه کار در تویوتا و نیسان یکی از گزینه های استخدام شده از سوی کمپانی اپل است.

9.    

شواهدی خاص مبتنی بر تسهیلات مخفی در اپل برای تجهیز iCar که ظاهرا توسط رئیس تحقیق و توسعه مرسدس بنز اداره می شود. این شخص در حال همکاری با واحد مدیران باتجربه در اپل است.

10.                      

شواهدی مبتنی بر ثبت یک وسیله نقلیه از سوی اپل در ایالات متحده، وسیله ای که دارای سنسورهایی است که سیستم اتومبیل خودران گوگل، می تواند آن را به طور مستقل براند.

در واقع این شواهد مطرح می کند که تمام امکانات مکان یابی برای اتومبیل های اپل، برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در آینده، در حال راه اندازی است.

پروژه iCar اپل با مارک سیب

با وجود گزینه های ذکر شده، باید وجود پروژه iCar اپل را غیر قابل انکار دانست. اما سوالی که پیش می آید این است که اپل چه زمانی قصد دارد iCar را راه اندازی کند؟

پروژه iCar اپل چه هنگام اتومبیل خود را عرضه می کند؟

بر اساس گزارشات مختلف، اپل به صورتی کاملا مخفیانه در حال تولید و کار کردن روی اتومبیل خاص خود است. برخی گزارشات نیز مبتنی بر تحت فشار قرار گرفتن تیم اپل است. تمام گزارشات حاکی از این بود که فشارهای ناشی از سوی مدیریت اپل برای این موضوع است که تا سال 2020، iCar به بازار عرضه شود.

به طور معمول خودروسازان بین 5 تا 7 سال برای تولید یک اتومبیل وقت صرف می کنند، نمونه این موضوع در رابطه با تسلا کاملا مشهود است. اما بر اساس گزارشات پنهانی که وجود دارد، گمانه زنی می شود که شرکت اپل در حال ایجاد یک سری اهداف تهاجمی برای تسخیر و ایجاد رقابت در بازار است.

در واقع هدف اصلی اپل تا سال 2017 در کنار سایر شرکت ها این بود که خودرویی تولید کند که بتواند با قابلیت الکتریکی بودن، با استفاده از هر بار شارژ، مسافتی برابر با 200 مایل معادل 322 کیلومتر را طی کند. با این وجود می توان گفت که پروژه iCar اپل در سال 2020 تجدید نظر شده است. مبتنی بر گزارشاتی، اپل قصد دارد با مارک سیب روی اتومبیل، خودرویی تحت عنوان پروژه تایتان را عرضه کند. گمانه زنی های وجود دارد که می گوید پروژه تایتان تا سال 2024 در قالب iCar در معرض استفاده قرار خواهد گرفت.

پروژه iCar اپل و زمان عرضه

پروژه ماشین الکتریکی اپل با نام تایتان

بالغ بر 5000 گزارش وجود دارد که کارمندان اپل از سال 2018 مشغول به فعالیت برای ساخت پروژه iCar اپل با اسم رمز تایتان هستند. همچنین نمونه هایی از همکاری اپل با فولکس واگن در سال 2018، تجربه آفرینی اپل برای خود به منظور ساخت خودرو را تایید می کند.

در سال 2020 نیز گزارشاتی ارائه شد که ساخت نرم افزاری و سرویس های مرتبط با پروژه iCar اپل تکمیل شده است و این شرکت درصدد این است که سخت افزار خودرو را آماده کند. در حال حاضر، هم در رابطه با iCar و هم در رابطه با پروژه تایتان، ابهاماتی وجود دارد. تنها موضوعی که به طور واضح روشن و مشخص است این است که خودرویی که اپل قصد دارد عرضه کند، دارای ویژگی هایی است که کاملا آشکار نخواهد شد تا زمانی که نوبت عرضه آن فرا برسد. برخی  از گزارشات، راه اندازی iCar را به 2025 و برخی عرضه آن را تا سال 2028 تخمین زده اند.

پروژه iCar اپل با رمز تایتان

و در آخر…

شرکت اپل به خوبی می داند که چگونه با یک سیستم مخفی کارانه، مخاطب خود و جهان را شگفت زده کند. پروژه iCar اپل نیز می تواند یکی از این شگفتی ها تلقی شود. همانطور که در این بخش متوجه شدید، ادله های گوناگونی برای ساخت اتومبیل از سال 2014 از سوی اپل وجود دارد. برخی از این گزارشات می تواند جنبه ای خیالی داشته باشد. اما برخی دیگر از گزارش ها، مدارکی هستند که به طور رسمی در اختیار رسانه ها قرار دارد.

تنها موضوعی که می توان به آن اعتماد کرد، واقعی بودن پروژه تایتان اپل است که  ممکن است همکاری شرکت هایی چون BMW و فولکس را در اختیار داشته باشد. و در آخر تصور کنید سوار اتومبیلی شده اید که تمام امکانات نرم افزاری شرکت اپل را در قالب سخت افزار ویژه به شما ارائه می دهد، بدون شک برای اکثر ما، این پدیده شگفت انگیز خواهد بود.

منبع: techstory  wiki

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا