باتری اپل واچ

باتری اپل واچ را چگونه به صورت بهینه مصرف کنیم؟

درصد  یکی از مسائلی که معمولاً کاربران اپل واچ با آن دست و پنجه نرم می کنند این این است که نمی دانند چگونه عمر باتری اپل واچ خود را افزایش دهند. معمولاً اکثر کسانی که اپل واچ دارند ادعا می کنند که بعد از اینکه سیستم عامل اپل واچ خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کرده اند، عمر باتری آن کاهش پیدا کرده است. این میزان به قدری بوده که آن ها را نا امید کرده است.

خبر خوب این است که این موضوع کاملاً طبیعی است که معمولاً اتفاق می افتد.

در این مقاله راهکارهایی را ارائه می دهیم که این مشکل کاملاً رفع گردد.

انتظار از باتری اپل واچ پس از به روز رسانی:

معمولاً وقتی به روز رسانی انجام می شود، برخی از آن ها بیشتر روی دستگاه تأثیر می گذارند و برخی از به‌ روز‌ رسانی‌ ها کم تر دستگاه را با تغییرات مواجه می کنند. کاری که معمولاً به روز رسانی انجام می دهد این است که باعث می شوند تا دو مورد زیر اتفاق بیفتد:

 1. پروسه‌ های سیستم به اجرا در بیایند.
 2. پروسه های سیستم ادامه پیدا کنند.

پس انتظار می رود که بعد از هر بار به روز رسانی یک الی دو روز صبر کنید. پس از گذشت این زمان می توانید عمر باتری اپل واچ خود را بررسی نمایید، زیرا بعد از به روز رسانی معمولاً در بخش های مختلف دستگاه عملکرد بهبود می یابد.

توجه به مصرف باتری:

در نسخه های جدید سیستم عامل اپل واج معمولاً قابلیت های زیادی مشاهده می شود که برخی از آن ها عبارتند از:

 • شکل‌ های متنوع ساعت
 • گزینه‌ های ورزش و تمرین کردن
 • Apple Store اختصاصی
 • اجتناب از صدمه شنوایی
 • طراحی بهبود یافته
 • کتاب صوتی و …

اما با وجود تمامی این قابلیت ها دلایلی مثل روشن ماندن صفحه اپل واچ‌ تان  یا پخش رادیو تا میزان زیادی می‌تواند روی عمر باتری اپل واچ تأثیر بگذارد. برای اینکه بدانید که به روز رسانی چه تأثیری بر باتری شما گذاشته است، قبل از این کار میزان عمر باتری خود را به خاطر بسپارید. بعد از آن یک ساعت در حالت استندبای اپل واچ خود را رها کنید. پس از این زمان دوباره باتری ساعت خود را بررسی نموده و ببینید که به چه میزان انرژی مصرف نموده است.

در صورتی که میزان شارژ باتری شما در این یک ساعت تغییر بزرگی نکرده باشد، باتری اپل واچ شما سالم است و هیچ مشکلی ندارد، اما اگر شارژ باتری به میزان زیادی کاهش پیدا کرده باشد؛ این مشکل می تواند نرم افزاری باشد و باید اپلیکیشنی را باتری زیادی مصرف می کند را پیدا کرده و حذف نمایید.

بهینه سازی باتری اپل واچ با ریبوت:

یک روش بسیار قدیمی و بسیار کاربردی برای بهبود عملکرد باتری وجود دارد و آن هم ریبوت کردن است، اما توجه داشته باشید که با این روش دستگاه شما به حالت اولیه بر می گردد. این روش مشکلات نرم افزاری را کاملاً حل خواهد کرد. برای ریبوت کردن مراحل زیر را به دقت و ترتیب ذکر شده انجام دهید:

 1. همزمان دو دکمه دیجیتال و سمت را فشرده و نگه دارید.
 2. صبر کنید تا لوگو اپل بر صفحه نمایش ساعت شما نمایان شود.
 3. دکمه ها را رها نما نمایید.

باتری اپل واچ

همگام سازی مجدد اپل واج با گوشی:

برخی اط مشکلات باتری اپل واچ به وسیله جفت سازی مجدد گوشی هوشمند با ساعت اپل رفع می شود که برای این کار کافی است مراحلی که در ادامه آمده است را به دقت انجام دهید:

 1. برنامه «Watch» را از صفحه اصلی باز کنید.
 2. اپل واچ خود را که در بالای صفحه قرار دارد، لمس کنید.
 3. روی دکمه اطلاعات (که مانند حرف «i» درون یک دایره‌ ایست) ضربه بزنید.
 4. از منو باز شده گزینه «Unpair Apple Watch» را لمس نمایید.
 5. برای اینکه تأیید شود، گزینه «Unpair Apple Watch» را فشار دهید.

شما می توانید این کار را به روش دیگر و از منوی دیگری انجام دهید، که عبارت است از:

 1. دکمه دیجیتالی ساعت هوشمند خود را فشار دهید تا به لانچر بروید.
 2. روی داپلیکیشن تنظیمات ضربه بزنید.
 3. سپس منو «General» را لمس کنید.
 4.  تمام تنظیمات را با استفاده از دکمه پایین صفحه ریست نمایید.
 5. روی منوی «Erase all contents and settings» ضربه بزنید.
 6. برای تأیید مراحلی  که طی کردید، رمز عبور خود را وارد کنید.

بازگشت به تنظیمات اولیه اپل واچ:

برخی اوقات برای اینکه بتوانید عمر باتری اپل واچ را زیاد کنید، می توانید از نصب بدون دردسر و دوباره سیستم بهره مند شوید. این کار باعث می شود که دستگاه شما از ابتدا راه اندازی شود و همه چیز باید از اول تنظیم شود. البته معمولاً روی اپل واچ اطلاعات به طور مداوم در حال سینک شدن می باشد و فایل ها از بین نخواهند رفت و هیچ نگرانی در این مورد وجود نخواهد داشت. برای بازگرداندن اپل واج به تنظیمات اولیه مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

 1. منوی برنامه «Watch» را از صفحه اصلی باز کنید.
 2. اپل واچ خود را در گزینه های بالای پیچ لمس کنید.
 3. روی دکمه اطلاعات (که مانند حرف «i» درون دایره‌ می باشد) ضربه بزنید.
 4. گزینه «Unpair Apple Watch» لمس نمایید.
 5. برای تأیید مراحل بالا گزینه «Unpair Apple Watch» را فشار دهید.

در روش دوم می‌ توانید این کار را از منوی دیگری به روش زیر انجام دهید:

 1. دکمه دیجیتالی را فشار دهید تا به لانچر اپل واچ بروید.
 2. روی اپ تنظیمات ضربه بزنید و آن را انتخاب نمایید.
 3. سپس از منویی که مقابل شماست «General» را لمس کنید.
 4. تمام تنظیمات را با فشردن دکمه پایین صفحه ریست نمایید.
 5. روی گزینه «Erase all contents and settings» ضربه بزنید.
 6. درآخر رمز عبور خود را برای تایید مراحل انجام شده، وارد کنید.

پس از انجام مراحل بالا، ساعت هوشمند اپل شما دوباره و با تنظیمات اولیه اجرا خواهد شد و باتری اپل واچ در عملکرد بهتر خواهد شد، این راه اندازی تمامی تنظیمات را به حالت اولیه بر می گرداند و شبیه به حالتی نیست که شما دستگاه را با نسخه پشتیبان راه اندازی می نمایید. در این هنگام حس می کنید که اپل واچ خود را همین لحظه خریداری نموده اید.

برای افزایش طول عمر باتری اپل واچ از مشکی استفاده کنید:

 

باتری اپل واچ

در ساخت پنل اپل واچ ها از تکنولوژی با نام اولد یا دیود ارگانیک استفاده شده است و برخلاف آیفون هاست، زیرا آن ها با فن آوری LCD ساخته شده است. خاموش و یا روشن شدن پیکسل های مشکی رنگ در مواقع مختلف اهمیت چندانی ندارد، مهمترین مورد این است که مصرف آن ها به چه میزان می باشد؟ در جواب این سوال بد نیست بدانید که پیکسل‌ های مشکی مصرف بسیار کم‌ تری نسبت به پیکسل های رنگی دارند. برای اینکه با مثالی این مورد را توضیح دهیم می توان گفت در صورتی که متنی مشکی باشد و یا کنتراست زیادی داشته باشد؛ این پیکسل های مشکی هستند که به عمر باتری اپل واچ کمک می کند تا بیشتر شود.

جالب است بدانید که رابط کاربری اپل واچ معمولاً به رنگ سیاه و سفید است. این یعنی اگر کاربر با آن کارهای زیر را انجام دهد مصرف باتری افزایش پیدا نخواهد کرد و نرمال باقی می ماند و مشکلی باتری اپل واچ را تهدید نخواهد کرد:

 • با آن عکس‌ های زیادی نگاه کنید.
 • اموجی های متحرک بسیاری بفرستید.
 • اپلیکیشن ها به غیر از اینستاگرام و توئیتر باز شود.

در صورتی که کاربر تمایل داشته باشد از توئیتر یا اینستاگرام استفاده نماید، بهتر است به جای اپل واچ از از دستگاه آیفون خود استفاده کنید تا حساب های کاربری خود را بررسی نمایید. علاوه بر این به این نکته توجه داشته باشید که واچ فیس هایی از رنگ هایی همچون سیاه و سفید بهره برده باشند، عمر باتری اپل واچ شما را به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

متوقف کردن عمل‌ های بی اهمیت و سنگین نرم افزارها:

نوتیفیکیشن های مختلفی که برای نرم افزارهای مختلف می آید، صفحه اپل واچ شما را روشن می کند. علاوه بر این به همراه اعلان آن ها وای فای و بلوتوث نیز روشن خواهد شد. برای این کار کافی است که تمامی اطلاعیه های بی اهمیت یا کم اهمیت را متوقف کنید.

برای این کار کافی ست که به منو آییفون خود مراجعه کرده و نوتیفیکیشن هر اپلیکیشنی که برای شما غیر ضروری است را غیر فعال نمایید.

برخی از این اعلان‌ ها متعلق به اپلیکیشن هایی مانند موارد زیر می شود:

 • پیام‌ها
 • ایمیل‌ها (VIP)
 • تقویم مهم 

این چند اپلیکیشن به طرز شگفت آوری می تواند به شما در افزایش عمر باتری اپل واچ تان کمک کند. البته نکته ای هست  که باید به آن توجه نمایید، و آن عبارتند است از این موضوع که اپل به سرویس‌ های VIP ایمیل‌ تان نیاز دارد و باید نوتیفیکیشن آن فعال باشد. اما شما می توانید برخی از اعلان ها را دریافت نمایید و نیازی نیست که حتماً از همه افراد اعلان دریافت کنید.

برای این کار بلکه گروه کوچکی را انتخاب کرده تا نوتیفیکیشن آن ها را دریافت نمایید.

افزایش عمر باتری اپل واچ با غیر فعال کردن برنامه های غیر ضروری:

یکی از ویژگی هایی که اپل واچ دارد این است که معمولاً به روز رسانی هایی دارد که رفت و آمد بیش از حد اطلاعات و داده‌ ها را متوقف می کند و دیگر نیاز نیست که کاربران نگران این مورد باشند. علاوه بر این کاربرانی که نیاز به دانلود و آپلود آن ها دائمی و همیشگی نیست، می توانند از قدرت آیفون و اپل واچ خود استفاده کرده و از شر این مورد خلاص شوند. در نتیجه کاربر می تواند با مراجعه به برنامه اپل واچ در آیفون تمامی اپلیکیشن‌ هایی را که به آن‌ ها نیازی ندارد را غیر فعال نمایید. این برنامه ها می تواند شامل برنامه هایی باشد که برای ماه ها و هفته های متوالی استفاده نشده اند.

برای اضافه کردن این نرم افزارها نیاز نیست کار سختی انجام دهید.

این نرم افزارها ساده تر از حذف شدنشان، اضافه می شوند.

عدم استفاده از برنامه‌ های برای افزایش باتری اپل واچ:

از آنجایی که اپل واچ دارای سیستم پیشرفته ای است در 95 درصد از مواقع کاربران می توانند بدون اینکه نگران مصرف بیش از حد استاندارد برنامه ها از اپل واچ باشند، اما گاهی اوقات نرم افزارهایی که بهینه شده اند هم تا حدودی مصرف بالایی دارند. به همین علت به شما پیشنهاد می کنم از اپلیکیشن هایی گه استفاده نمی کنید، خارج شوید و از گوشی خود آن ها را حذف نمایید.

کم کردن حرکت‌ ها و انیمیشن‌ های گوناگون:

ممکن است که کاستن حرکت‌ ها و انیمیشن‌ ها در اپل واچ نیز مانند آیفون، باعث افزایش عمر باتری آن نشود، اما به طور کلی انتظار داریم که از نظر تکنیکی این اتفاق بیفتد و GPU را کم‌ تر درگیر نموده و همین موضوع باعث شود که باتری اپل واچ انرژی خود را حفظ کند. برای کاستن انیمیشن ها انجام مراحل زیر الزامی است:

 1. به برنامه اپل واچ در آیفون‌ خود بروید.
 2. روی گزینه General ضربه بزنید.
 3. Accessibility را لمس کنید.
 4. Reduce Motion را کاهش دهید.
 5. Transparency را روشن نمایید.

حالت ذخیره انرژی (Power reserve):

 

حالت ذخیره باتری اپل واچ

از این حالت می توانید زمانی استفاده کنید که همه‌ چیز به‌ خوبی انجام می‌ شود، اما شما شارژر اپل واچ خود را به همراه خود ندارید. به این حالت که باعث طولانی تر شدن عمر باتری اپل واچ می شود، حالت ذخیره انرژی می گویند و برای فعال نمودن آن انجام مراحل زیر الزامی است:

 1.  دکمه سخت‌ افزاری سمت راست تا زمانی که صفحه خاموش و سپس بالا بیاید، بفشارید.
 2. سپس روی گزینه «Power reserve» ضربه بزنید.

این حالت ساعت هوشمند شما را به ساعت معمولی که فقط زمان را نشان می دهد، تبدیل می کند، البته امکان برای کاربر وجود دارد که با انجام مراحل ریبوت دوباره ساعت خود را به یک ساعت هوشمند تبدیل نماید.

نکات ویژه:

برای استفاده بیشتر از قدرت باتری اپل واچ‌ خود می توانید از به چند نکته ای که در ادامه به آن ها اشاره کردیم، بهره ببرید. لذا به دقت به موارد زیر توجه نمایید:

 • با مراجعه به تنظیمات ساعت و غیر فعال نمودن قسمت «Wrist Raise» تا زمانی که روی اسمارت واچ ضربه نزنید، نمایشگر آن روشن نمی شود و این کمک بسیار زیادی به ذخیره انرژی می کند.
 • گزینه «Do Not Disturb» را روشن نمایید. این سبب می‌گردد تا اعلان‌ها خاموش شوند، حرکت‌های گوناگون متوقف گردند و از همه مهم‌ تر مانع انتقال داده‌ ها و اطلاعات می‌ شود.
 • به حالت هواپیما سویئچ کنید. این حتی بهتر از انجام موارد فوق است و تاثیر خوبی روی کلیت دستگاه و عمر آن می‌گذارد. ضمنا (در این مود) کاربر همچنان قادر به انجام کارهایی نظیر چک کردن زمان است، ولی هیچ‌ گونه فعالیت رادیویی رخ نخواهد داد.

شما می توانید نظر خود را در ارتباط با این موضوع با ما و دیگر کاربران سایت باتری بازار در میان بگذارید، همچنین اگر تجربه ای در این زمینه دارید بیان نمایید. همچنین برای طولانی تر شدن عمر باتری آیفون خود می توانید از راهکارهایی که در وبلاگ باتری بازار قرار داده ایم استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا