برترین برندهای تولید باتری جهان

برندهای باتری در جهان به طور کلی به دو دسته باتری های لیتیوم یون و باتری های غیر لیتیوم یون تقسیم می شوند. تامین کنندگان باتری به عنوان برندهای برتر، چه در زمینه تولید برای وسایل الکترونیکی کوچک و چه در زمینه تامین باتری برای حمل و نقل و برنامه های شبکه ای، بسیار مطرح هستند.

کشورهایی چون چین و ژاپن را باید بزرگترین مراکز تولید باتری های لیتیوم یونی در جهان معرفی کرد. برخی از کمپانی های موجود در این کشورها، نظیر دیگری در جهان ندارند. در رابطه با باتری های غیر لیتیوم نیز باید کشورها و شرکت های نوپا، بزرگ و با سابقه در اروپا را به عنوان مراکز مهم معرفی کرد.

در این بخش ما قصد داریم، با توجه به دو دسته بندی باتری، برترین برندهای آن ها در سطح جهانی را به شما معرفی کنیم. اطلاعات این مقاله همانند برندهایی که ذکر می شود، بی نظیر خواهد بود.

برترین برندهای باتری در نوع لیتیوم یون در جهان

12 تولید کننده باتری لیتیوم یون در جهان وجود دارد که به ترتیب زیر نام دارند:

1.     LG Chem

در رتبه یکم جهانی قرار دارد که در سال 1999 موفق شد اولین بار در کره باتری لیتیوم یون تولید کند. از آن زمان تا به حال، همه روزه در حال افزایش حجم فروش در بازار جهانی است. باتری های این کمپانی از منظر برندهای باتری در وسایل الکترونیکی مصرفی، دوچرخه های برقی، موتور سیکلت و لوازم خانگی بسیار استفاده می شوند.

2.     BYD

ار جمله کمپانی هایی است که پک های تولید باتری لیتیوم یون و باتری های لیتیوم پلیمیر را در بسیاری از پروژه های جهانی ارائه می دهد. شرکت هایی چون سامسونگ، ال جی، هواوی، لنوو، تی اس ال، زی تی ای از مشتریان سرسخت این کمپانی هستند. ظرفیت تولید این کمپانی از سال 2018 تا 2020 به چهار برابر رسیده است.

3.     Panasonic

بهترین تامین کننده باتری EV در بین برندهای باتری در جهان است که همکاری خود با تسلا را در طیف وسیعی از اندازه های باتری در حال گسترش دادن است. این کمپانی از 75 کیلووات در ساعت تا 100 کیلووات، قدرت تولید باتری دارد که در سال 2018 با طرفیتی 35 گیگا واتی در نوادا آمریکا، شعبه ای جدید راه اندازی کرد.

برندهای باتری در چین

4.     AESC

در سال 2007 به عنوان سرمایه گذار مشترک بین کمپانی نیسان موتور و NEC Tokin به دنبال تولید اولیه کامیون های لیفتراک، جهان را در معرض اخبار شگفتی قرار داد. تا سال 2017 دومین رتبه تولید باتری های EV را بر عهده داشت که در درجه اول تامین کننده سوخت نیسان محسوب می شد.

5.     CATL

شرکتی مستقر در چین که بیشترین تمرکز آن روی باتری های EV است. خودروهایی چون دایملر و بی ام دبلیو از این کمپانی بهره می گیرند. از سال 2018 تا 2020 میزان تولید این کمپانی برابر با 50 گیگا وات در ساعت بوده است.

6.     Guoxuan High-Tech

در حوزه توسعه، ساخت و فروش باتری های لیتیوم یون قدرت بسیاری دارد. فعالیت در نیروگاه های انرژی زا، نیروگاه هایی ذخیره سازی، ایستگاه های پایه ارتباطی و ایجاد برق متحرک، مرتبط به این کمپانی بوده و در قالب یکی از بزرگترین برندهای باتری است.

برندهای باتری و خودروسازی

7.     Samsung SDI

محصولات الکترونیکی مصرفی و تولیدکنندگان خودرو و صنایع لوازم الکتریکی از این کمپانی بسیار استفاده می کنند. هدف این کمپانی در سال 2018، ذخیره انرژی در بازار مسکونی با دو برابر کردن چگالی انرژی لیتیوم یون بوده است.

8.     Lishen

این کمپانی توسط دولت و سهامداران خصوصی اداره می شود که سرمایه ای بالغ بر 272 میلیون دلار را به خود نسبت داده است. تولید 20 گیگاواتی در سال 2020 از نمونه نرخ های افزایشی این برند محسوب می شود.

9.     CBAK

به عنوان اولین تولید کننده باتری تمام اتوماتیک در چین شناخته شده است.  ایجاد سلول هایی با ساختار پایدار، چگالی انرژی بالا، وزن سبک از جمله مشخصه های این کمپانی به عنوان یکی از برندهای باتری درجهان است.

10.   CALB

یک کمپانی بزرگ با 2000 کارمند در سراسر جهان که در لوویانگ چین واقع شده است. بازارهای ذخیره انرژی، حمل و نقل، ذخیره انرژی بادی، مخابرات، تجهیزات معدن و حمل و نقل ریلی در اختیار این کمپانی قدرتمند در جهان است.

11.   LEJ

یک کمپانی باتری لیتیوم یون و باتری EV است که مبتنی بر فناوری گروه GS Yuasa، عنوان یکی از برندهای باتری در جهان را نصیب خود کرده است.

12.   Wanxiang

قطعات خودرو، سیستم های انرژی خورشیدی، باتری ها، سیستم های الکترو موبایل و ارتباط کاری با کمپانی های FORD، Volkswagen ، BMW ، BENZ ، Daewoo ، Hyundai ، Toyota ، Mazda و غیره در سابقه کاری این شرکت وجود دارد.

برندهای باتری و کارخانجات اروپایی آسیایی

برترین برندهای باتری در نوع غیر لیتیوم یون در جهان

8 تولید کننده باتری غیر لیتیوم یون به عنوان برندهای باتری در جهان وجود دارد که به ترتیب زیر نام دارند:

1.     Gridtential

کمپانی مستقر در کالیفرنیا و ایالات متحده که یک محصول واحد را برای دوچرخه سواری با انرژی بالا، متوسط و عمیق تولید می کند. ویژگی های ارائه شده در این باتری شامل ساختار سلول انباشته شده و صفحات ویفر سیلیکونی است.

2.     Sumitomo Electric

به عنوان یکی از برندهای باتری در جهان که در ژاپن مستقر است. از بزرگترین تولید کننده های سیم مفتول، کابل های فیبر نوری، باتری های لیتیوم یون و باتری های اکسیداسیون و انادیوم محسوب می شود.

3.     Enerox

باتری های ردوکس و انادیوم از جمله باتری هایی هستند که این کمپانی به منظور ذخیره انرژی تولید می کند.

4.     UniEnergy یا UET

در سال 2012 تاسیس شده است و در زمینه راه حل های ذخیره انرژی در مقیاس کلان فعالیت می کند.  الکترولیت با دو برابر چگالی و ایجاد ظرفیت بیشتر انرژی از ایده های این کمپانی محسوب می شود.

5.     Vionx

برنامه هایی چون انرژی های تجدید ناپذیر، شبکه و میکرو شبکه و مصارف صنعتی با تولید باتری های ردوکس در اولویت این کمپانی 20 ساله است.

6.     Primus Power

یک کمپانی تابعه در آسیا که دارای 40 حق اختراع از 11 کشور و 29 حق ثبت اختراع اضافی است. میکرو شبکه، تاسیسات نظامی و بین الملی از فعالیت های این کمپانی محسوب می شود.

7.     NGK

یک کمپانی عظیم با چندین کاربری متفاوت است. تولید باتری های گوگرد سدیم برای استفاده در صنعت برق را می توان مرتبط به این کمپانی به عنوان یکی از برندهای باتری معرفی کرد.

8.     FIAMM Energy Technology

یک شرکت چند ملیتی است که در زمینه تولید و توزیع باتری برای استفاده در وسایل نقیله موتوری و صنعتی فعالیت می کند.

برندهای باتری مطرح در جهان

در آخر…

باید در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از برندهای باتری در جهان می شود، همواره ما با دسته بندی های گوناگونی طرف هستیم. اما از آنجایی که آشنایی با برترین برندها و کمپانی های جهان مد نظر این مقاله بوده است، ما به طور کلی به شناخت دو دسته عمده از باتری های پر مصرف جهانی پرداختیم.

لازم به ذکر است که علاوه بر این دو دسته، می توان از منظر دیگر بسته به قدمت و فعالیت های گسترده جهانی، کمپانی های دیگری چون F.W. Webb، Tripp Lite،  Associated Bag، Essentra Components و Mouser Electronics را نیز به عنوان برترین برندهای باتری معرفی کرد.

شاید بهتر است بگوییم وسعت این صنعت، آن قدر زیاد است که نمی توان تنها یک بخش را مختص موضوع مورد بحث در نظر گرفت. در هر حال، امیدواریم که این بخش مسیری باشد تا شما را برای بررسی های دقیق تر کمپانی های مطرح، مشتاق کند.

منبع: thomasnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا