نگهداری باتری ماشین در تابستان

4 نکته برای نگهداری باتری در تابستان

بیشتر ما تابستان را دوست داریم اما خودرو های و کامیون ها با ما هم احساس نیستند. گرمای شدید تابستان می تواند باتری اتومبیل ما را خراب کند و طول عمر آن را به شدت کاهش دهد ، پس برای نگهداری باتری ماشین در تابستان چه کارهایی باید انجام دهیم و از چه کارهایی باید بپرهیزیم؟

در حقیقت باتری های ماشین در گرما بیشتر از سرما آسیب میبیند. اما دقیقا چه اتفاقی در گرمای هوا برای باتری ها می افتد؟

گرمای بیش از حد هوا باعث می شود مایعات موجود در باتری خودرو شما تبخیر شود ، شارژ باتری را ضعیف می کند و باعث خوردگی صفحات درون باتری می شود و در نهایت منجر به سولفات شدن (بلورهای تشکیل شده در صفحات باتری) می شود که در نهایت باتری شما را غیرقابل استفاده می کند.

پس با دانستن اینکه چه اتفاقاتی برای باتری شما در فصل تابستان می افتد می توانید از خرابی باتری خود جلوگیری کنید.

در این مقاله سعی کرده ایم 4 راه اساسی برای نگهداری باتری ماشین در تابستان به شما آموزش دهیم ، پس با ما همراه باشید.

 

پارک کردن ماشین در سایه

یک راه بسیار ساده برای محافظت از باتری خودرو ،پارک کردن خودرو در پارکینگ خانه یا جایی که سایه است می باشد ، وقتی اتومبیل خود را در معرض نور مستقیم می گذارید درب موتور ماشین به سرعت گرم می شود و آسیب دیدن باتری را تسریع میکند. پس جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی درب موتور نقش بسزایی در کاهش دمای باتری ماشین خواهد داشت.

نگهداری باتری ماشین در تابستان

محل های اتصال باتری را تمیز کنید

خاک و خوردگی تاثیر منفی بر روی عملکرد باتری شما دارد. خاک به عنوان یک هادی عمل می کند و موجب خالی شدن سریع باتری شما می گردد. به همین ترتیب ، خوردگی محل های اتصال باتری شما به عنوان یک عایق عمل می کند و عبور جریان را مختل می کند و باعث می شود باتری شما برای عملکرد خود به سختی کار کند.

نگهداری باتری ماشین در تابستان

تمیز کردن محل اتصال برای نگهداری باتری ماشین در تابستان

چندین راه برای تمیز نگه داشتن محل های اتصال باتری شما وجود دارد. محافظ های سر ترمینال و اسپری ضد خوردگی برای جلوگیری از این امر بسیار عالی است.

و اگر باتری شما در حال حاضر خوردگی دارد (معمولا به رنگ آبی دیده می شود) می توانید از یک برس سیمی ساده و محلول جوش شیرین و آب استفاده کنید. علاوه بر این موارد حتما در دوره های سالانه محل های اتصال را چک کنید تا اگر دچار خوردگی شده اند آنها را دوباره برطرف کنید.

از رانندگی با فاصله های کوتاه خودداری کنید

مسافت های کوتاه فشار بیشتری به باتری ماشین وارد می کند. این امر به این دلیل است که بعد از استارت موتور ماشین ، موتور نیاز به شارژ مجدد باتری دارد. پس تا جایی که می توانید از مسافت های کوتاه و مکرر خودداری کنید.

نگهداری باتری ماشین در تابستان

استفاده از جامپ استارتر برای نگهداری باتری ماشین در تابستان

بر خلاف دید عموم مردم که جامپ استارتر فقط برای زمانی که باتری ماشین از کار می افتد استفاده می شود ، باید بدانید که استفاده از جامپ استارتر چند بار در طول تابستان بسیار برای بالا بردن عمر باتری ماشین شما مفید است.

پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ای که درباره بهترین جامپ استارتر ها تهیه کرده ایم را بخوانید.

نگهداری باتری ماشین در تابستان

در آخر این نکته را مورد نظر داشته باشید که در صورت مشاهده عملکرد ناقص باتری ماشین باید حتما به باتری ساز مراجعه کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید ، چرا که خطر انفجار باتری یکی از مسائل بسیار جدی است که باید به آن توجه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا