فواید اسکوتر برقی

5 مورد از مهم ترین فواید اسکوتر برقی

اسکوترهای اولیه وسیله ای ورزشی برای بازی و سرگرمی بچه ها بودند. امروزه با پیشرفت فناوری، انواع اسکوتر برقی با طراحی جدید و کاربرد بیشتری روانه بازار شده است. این وسایل دوست داشتنی به نمادی از تمدن و شهرنشینی تبدیل شده اند. نمونه هایی از این فناوری جدید را در شهرهای بزرگ دنیا و حتی داخل کشور هم می توان دید. با توجه به مزایا و فواید اسکوتر برقی روزانه به تعداد استفاده کنندگان از آن افزوده می شود.

 مهم ترین فواید اسکوتر برقی چیست؟

اسکوترهای مدل جدید تنها دارای یک بدنه اصلی هستند که بر روی دو چرخ مقاوم پلاستیکی استوار است. نیروی محرکه این وسیله توسط موتوری که با باتری شارژی کار می کند، تامین می شود. اگرچه افراد زیادی در سراسر جهان به کارایی فوق العاده این اسکوترها پی برده اند هنوز برخی در استفاده از آن تردید دارند. در ادامه به برخی از مزایای اسکوترهای برقی می پردازیم.

1-سبک و قابل حمل

اسکوتر برقی شاید قابل حمل ترین وسیله موتوری شخصی باشد. از بین دیگر لوازم حمل و نقل، بدون تردید اسکوترهای برقی سبک تر و قابلیت حمل بهتری دارند. البته همیشه می توانید از موتور یا دوچرخه برای تردد استفاده کنید ولی مشکل پارک و سرقت همیشه وجود دارد. در مورد اسکوتر برقی نه به پارکینگ نیاز دارید و نه به هیچ قفل و کلیدی. خیلی ساده می توانید آن را بردارید و با خود به هر جایی که می خواهید، حمل کنید. اندازه این وسیله خیلی بزرگ نیست و برخی از انواع آن قابلیت جمع شدن را هم دارند.

اسکوتر برقی چیست؟

2-فواید اسکوتر برقی برای حفظ محیط زیست

این وسیله کاربردی تنها با استفاده از باتری های قابل شارژ، قادر به حرکت است. سوخت های فسیلی برای راه اندازی اسکوتر استفاده نمی شود. با توجه به افزایش آلاینده ها در هوا لازم است تا از وسایل نقلیه با سوخت پاک، بیشتر استفاده شود. مدل های جدید که دارای باتری شارژ شونده هستند در واقع نوعی وسیله نقلیه تک نفره به حساب می آیند. آین وسیله تنها مقدار کمی شارژ برق برای حرکت نیاز دارد و به محیط زیست هیچ نوع آلودگی وارد نمی کند.

3-اسکوتر برقی بدون ایجاد آلودگی صوتی

سر و صدای شهرهای بزرگ و غوغای رفت و آمد وسایل نقلیه آرامش را از ساکنین گرفته است. آلودگی صوتی از زیان بارترین مشکلات زندگی در شرهای بزرگ است. اتوبوس، موتور سیکلت، قطار و … موقع حرکت صدای زیادی ایجاد می کنند ولی از فواید اسکوتر برقی سکوت حیرت انگیز در حین حرکت است. در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها می توانید با اسکوتر برقی خود از محلی به محل دیگری بروید.

مزایای اسکوتر برقی

4-حفظ تعادل با اسکوتر برقی

کم تحرکی عامل اصلی بسیاری از بیماری ها در بزرگسالی است. فناوری های مدرن رفاه بیشتری را فراهم کرده اند ولی هر روز این فناوری ها انسان را کم تحرک تر می کند. این روزها برای استفاده از هر وسیله ای یک کنترل وجود دارد و دیگر حتی نیازی نیست که از جای خود بلند شوید. کسانی که از اسکوتر برقی استفاده می کنند در واقع نوعی ورزش تعادلی را نیز انجام می دهند. اگر وقت باشگاه رفتن ندارید و یا نمی توانید در یک برنامه منظم ورزشی شرکت کنید یک اسکوتر برقی تهیه کنید.

5- فواید اسکوتر برقی و ایمنی

هر نوع وسیله نقلیه ای یک عنصر خطرناک را به همراه درد و آن سرعت در حین حرکت است. خطر تصادفات و سوانحی که در اثر استفاده از وسایل حمل و تقل روی می دهد، هر روز بیشتر می شود. پیش از این روش های حمل و نقل شخصی نظیر دوچرخه ها، اسکیت و اسکیت رول یا هاوربردها به لحاظ ایمنی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در انواع جدیدتر اسکوتر برقی علاوه بر سرعت ایمن، امکان کنترل سرعت و ترمز نیز پیش بینی شده است.

benefits-of-electric-scooters

electric-scooter

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا