معرفی کمپانی باتری BYD

کمپانی باتری BYD در بین 5 کمپانی برتر تولید باتری در جهان رتبه دوم را داراست. این کمپانی یکی از شرکت هایی است که در بازه زمانی کوتاهی رشد بسیاری از خود نشان داده است.

BYD با تاسیس در سال 1995 بعد از 20 سال چنان رشد سریعی از خود نشان داد که در حال حاضر بیش از 30 پارک صنعتی در سراسر جهان به آن اختصاص داده شده است.

علاوه بر فعالیت در زمینه تولیدات باتری، محصولات مرتبط با الکترونیک، اتومبیل، انرژی های جدید و ترانزیت ریلی در این شرکت ایفای نقش می کنند. از تولید و ذخیره انرژی گرفته تا حضور در بورس هنگ کنگ را باید از دستاوردهای کمپانی BYD معرفی کرد.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی و شناخت کمپانی BYD به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان باتری لیتیوم یون بپردازیم. همراه ما باشید.

کمپانی باتری BYD

کمپانی باتری BYD چه نوع شرکتی است؟

بی وای دی با نام کامل BYD COMPANY LIMITED ثبت شده است که مرکز آن در Wang Chuanfu قرار دارد. بر اساس معرفی وب سایت رسمی کمپانی BYD، این شرکت از سال 1995 تا سال 2017 دارای بالاترین نقاط عطف و فعالیت های گوناگون بوده است. در حال حاضر این کمپانی در حال توسعه و ساخت در حوزه باتری، الکترونیک، ترانزیت و اتومبیل برقی است.

بیایید برای شناخته نقاط عطف این شرکت به مراحل توسعه آن بپردازیم.

کمپانی باتری BYD و صنعت باتری

روند توسعه کمپانی باتری BYD

تاسیس کمپانی بی وای دی در سال 1995 با تنها 20 کارمند صورت گرفت که بودجه اولیه آن برابر با 2.5 میلیون بود. ادامه کار این شرکت:

 • در سال 1998 این کمپانی اولین تاسیس شرکت تابعه خود را در اروپا انجام داد. پس از آن در سال 2000 اولین شهرک صنعتی کمپانی باتری BYD در جهان معرفی شد.
 • سال 2002 همکاری با شرکت موتورولا در قالب تولید باتری لیتیوم یون را تجربه کرد که پس از آن در سال 2003 همکاری با شرکت نوکیا صورت گرفت.
 • در ژوئیه 2002 مطرح شدن BYD در بورس از بین 54 سهام مطرح شد.
 • 2005 سالی بود که اولین خودرو کمپانی BYD به بازار عرضه شد.
 • ساخت شهرک بزرگ پینگشان در 2007 و همکاری با وارن بافت در سال 2008.
 • ساخت اولین خودروی هیبریدی با باتری مخصوص در سال 2008 و تاسیس شنژن و حضور وارن بافت، چالز توماس و بیل گیتس در سال 2010.
 • امضای توافق نامه با آمریکای جنوبی برای کارخانه تولید باتری در این منطقه در سال 2014.
 • شناخته شدن به عنوان تنها تولید کننده خودروهای انرژی جدید در سازمان ملل در سال 2014.
 • شناخته شدن به عنوان اولین شرکت مالی خودرو در شمال غربی چین در سال 2015.
 • امضای توافق نامه در برزیل در سال 2015.
 • اجرای رژه با کامیون نظافت ساخته شده با باتری الکتریکی در سال 2015.
 • قراداد توسعه کاری با انگلیس در سال 2015.
 • ثبت اختراع به عنوان ایجاد کننده فناوری ترکیبی در 2015.
 • شناخته شدن به عنوان بنیانگذار کمیته مشورتی توسعه پایدار در سازمان ملل در سال 2016.
 • برنده جایزه انرژی و راه اندازی نمایشگاه جهانی در سال 2016.
 • راه اندازی اولین خط قطار با استفاده از باتری و تکمیل کارخانه اتوبوسرانی در سال 2017.

این ها تنها بخشی از سوابق کمپانی باتری BYD به عنوان یکی از برترین کمپانی های تولید باتری لیتیوم یون است.

کمپانی باتری BYD و منابع انرژی

نمونه هایی از تولیدات مبتنی بر باتری در کمپانی BYD

کمپانی بی وای دی به عنوان پیشگام در توسعه صنعت انرژی های جدید برای خودور محسوب می شود. در حال حاضر باتری های خودرو در بیش از 40 مدل از جمله خودروهای سواری، تجاری و تخصصی از سوی این کمپانی ارائه می شوند.

در رابطه با باتری های تولید شده در این کمپانی، ادعاهایی مبتنی بر تاثیرگذاری به عنوان تامین کل زنجیره نیازمند، قابلیت توسعه محصول و قابلیت نشان دادن توسعه در قالب آزمایش وجود دارد. یکی دیگر از محصولات کمپانی باتری BYD مرتبط به تولید منبع تغذیه پشتیبان با تضمین کیفیت هسته ای است. چنین محصولی هم از قابلیت حمل مستقل و هم از اتصال موازی چندین واحد، می تواند پشتیبانی کند.

در واقع با استفاده از فناوری باتری فسفات آهن، BYD توانسته است موفقیت های ویژه ای از خود نشان دهد. کاربرد فناوری مذکور در کمپانی بی وای دی، به منظور کار در ایستگاه های ذخیره انرژی در حوزه شبکه و به عنوان یک سیستم ذخیره انرژی برای منبع تغذیه اضطراری مطرح است. فناوری مذکور سبب شده است تا نیروگاه های هسته ای چین به صورت غیر فعال از منبع تغذیه اضطراری استفاده کنند.

یکی دیگر از فناوری های جدید کمپانی باتری BYD را باید مرتبط با تولید ماژول های سیلیکونی دو جداره دانست. ماژول های TUV Rheinland از جمله اولین ماژول های دارای گواهینامه هستند که به نسبت ماژول های معمولی عمر مفید بیشتری به اندازه 40 سال را تجربه می کنند. این ماژول ها به گونه ای طراحی شده اند که در شرایط سخت در سراسر جهان قابل استفاده هستند. در حل حاضر کمپانی BYD نزدیک به 300 مگاوات از این ماژول ها را به مناطق گوناگون دنیا از جمله ژاپن، اسرائیل و برزیل صادر کرده است.

کمپانی باتری BYD و خودروها

در آخر این بخش..

شاید بتوان کمپانی باتری BYD را یکی از بزرگ ترین شرکت هایی دانست که توانسته است در مهم ترین عرضه های جهانی خود را معرفی کند. با این که بی وای دی در رتبه دوم تولید باتری های لیتیوم یون در جهان قرار دارد، اما از لحاظ شکوفایی و قدرت کمتر از کمپانی ال جی شیمی شناخته نمی شود.

حضور بزرگ ترین تجار و سرمایه گذاران در کنار شرکت باتری BYD، تنها نقطه قوت این کشور در عرضه جهانی نیست. بلکه برتری و اولویت این کمپانی علاوه بر کشور خود، در عزم ویژه موسسان و مدیران اصلی آن نهفته است. شاید سوای از بحث باتری در جهان، کمپانی BYD را باید یک شرکت برای افراد نیازمند به دانش های موفقیتی معرفی کرد. تاریخ این کمپانی گواه واضحی بر این موضوع خواهد بود.

منبع: byd

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا