معرفی کمپانی باتری CALB

کمپانی باتری CALB از جمله برترین کمپانی های تولید کننده باتری لیتیوم یون در جهان است که رتبه ای ویژه را از آن خود کرده است. برخی برتر بودن اساسی این کمپانی را وابسته به حضور آن در ایالت متحده امریکا می دانند. اما جالب است بدانید که سوای از این موضوع، این کمپانی در دسته تولیدکنندگان بی نقص نیز شناخته می شود.

اگر بخواهیم صحبت از دهمین کمپانی باتری لیتیوم یون کنیم، نام کمپانی باتری های CALB به طور ویژه ای خواهد درخشید. زیرا این کمپانی بر اساس تجربه و تاریخ در دسته شرکت های با تاریخ کاری کم قرار دارد. شاید چینی بودن اصالت این کمپانی بتوانید دلیلی بر داشتن تجربه باشد. اما همه چیز به این اصالت و حضور در امریکا منحصر نخواهد شد.

ما در این بخش قصد داریم به بررسی کمپانی CALB به عنوان یکی از قدرتمندترین کمپانی های تولید باتری بپردازیم. خواندن این مطلب بدون شک مشتاقان زیادی خواهد داشت.

کمپانی باتری CALB

بررسی اجمالی کمپانی باتری CALB

China Lithium Battery Technology Co., Ltd به طور اختصاری با نام CALB یک شرکت با فناوری پیشرفته است که در زمینه های مرتبط با باتری فعالیت دارد. آموزش ویبولیتیوم باتری، تحقیق و توسعه، تولید، فروش، ارائه برنامه های مخصوص برای بازار باتری های لیتیوم، فعالیت در ساخت منابع ذخیره انرژی و محصولات یکپارچه سازی از جمله کارهای این کمپانی محسوب می شود.

برخی کمپانی CALB را به عنوان یکی از کامل ترین ارائه دهنده ها برای راه حل های دقیق در ارائه محصولات جهانی می شناسند. جالب است این موضوع در وضعیتی قابل تصدیق است که این کمپانی در واقع یک شرکت جدید قرن بیست و یکمی شناخته شده است. برای توضیح بهتر باید بگوییم که کمپانی CALB در سال 2007 تاسیس شد. از همان ابتدای تاسیس، این کمپانی به ساخت باتری لیتیوم یون فسفات یا NCM پرداخت که در حال حاضر دارای دو گواهینامه معتبر در زمینه تولید باتری های جهانی است.

چین و ایالات متحده را باید مرکز اصلی کمپانی باتری CALB معرفی کرد. البته که اصالت این کمپانی کاملا چینی است و امریکا را در واقع باید مسیر رشد جهانی این کمپانی دانست. هر چند برخی از منابع، چنین مسیر رشدی را رد می کنند.

اما در رابطه با مقرهای کمپانی CALB در چین سه مقر اصلی وجود دارد. چانگزو، لویانگ و شیائمن از جمله مقرهای تولید باتری های CALB هستند. مراکز مذکور در واقع محل هایی هستند که بر اساس تعهد با این کمپانی اقدام به تولید، تحقیق و توسعه در رابطه با باتری می کنند.

کمپانی باتری CALB و ظرفیت تولید

ظرفیت تولید بر اساس فعالیت های ملی

جالب است بدانید علاوه بر فعالیت های عمده در زمینه تحقیق و توسعه، CALB به عنوان یکی از پیشروترین شرکت های بین المللی در زمینه رسیدن به ظرفیت بالای تولید محسوب می شود. توانایی تولید برنامه ریزی شده 200 گیگاواتی برای شرکت های خودروسازی یکی از ظرفیت های اساسی این شرکت به حساب می آید.

در واقع کمپانی سی ای ال بی، توانسته است با استفاده از یک سیستم تحقیق و توسعه عالی، خود را در بالاترین رتبه های علمی قرار دهد که سایر شرکت ها را منجر به همکاری با آن کرده است. از نگاه وب سایت رسمی کمپانی باتری CALB چهار عامل سبب ایجاد فناوری های نوآورانه در این شرکت شده که به طور یک دهه متوالی صورت گرفته است:

 1. مواد پیشرفته
 2. باتری پیشرفته
 3. مببع تغذیه پیشرفته
 4. ساخت پیشرفته

موارد بالا در حقیقت بیانگر یک پروژه توسعه و تحقیق صنعتی در سطح ملی برای باتری های CALB است. علاوه بر این مورد، حضور در پروژه ملی 863 و حضور در پروژه ساخت پایلوت استانداردسازی فناوری ملی، از جمله دستاوردهای این کمپانی محسوب می شود. در ادامه به بخش مختصری از تاریخچه دستاوردها این کمپانی خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری CALB و کارخانه آن

روند تاریخی کمپانی CALB

 • تاسیس در لویانگ چین در سال 2007
 • تاسیس در ایالات متحده در سال 2012
 • تاسیس شعبه ای دیگر در ایالات متحده در سال 2015
 • تاسیس شعبه ای در جیانگ سو در سال 2015
 • تاسیس کمپانی باتری RI CALB در سال 2016
 • توسعه و ارائه گسترده باتری های EV در سطح جهانی
 • تغییر از CALB به CALB TECH در جیانگ سو در سال 2018
 • تاسیس در شیائمن در سال 2019
 • شناخته شدن به عنوان یکی از رتبه داران تولید ملی باتری، کسب جایگاه سوم در چین در سال 2019
 • گسترش و تکمیل روند توسعه CALB RI در سال 2020
 • قرار گرفتن در رتبه بالا ترین پروژه تولید در شیائمن در سال 2020
 • شناخته شدن به طور مجدد به عنوان سه شرکت برتر چینی در سال 2020

علاوه بر این دستاوردهایی که کمپانی باتری CALB از خود نشان داده است. همکاری با شرکت های خودروسازی زیر را نیز باید در نظر داشت.

 • همکاری برای CHANGAN EADO در سال 2018
 • همکاری برای GAC Aion S، DFM FENGON، GELLY ENGRAND و  CHANGAM CS 12 در سال 2019
 • همکاری برای CHANGAN Benni، CHANGAN CS55، GAC Aion V و GELLY GEOMETRY در سال 2020

کمپانی باتری CALB و باتری

برای نیتجه گیری…

کمپانی CALB به عنوان دهمین شرکت تولید کننده باتری لیتیوم یون شناخته می شود. این کمپانی در واقع از جمله شرکت های قدرتمند چینی در قرن بیست و یک محسوب می شود. نکته مهم در رابطه با جایگاه این شرکت از نظر جهانی، معیارهایی است که این کمپانی توانسته از 2007 تاکنون کسب کند.

تاسیس شعبه های متعدد در نقاط مختلف چین و تاسیس یک مرکز توسعه در ایالت متحده امریکا از جمله روندهای توسعه بخش این کمپانی است.  همچنین کمپانی CALB را باید در همکاری با شرکت هایی چون چانگان و جیلی بسیار موفق دانست. جالب است بدانید این دو کمپانی خودرو از جمله شرکت هایی هستند که به واسطه تولید خودرو برقی و تامین از سوی CALB توانسته اند اقدام به صادرات ویژه ای در سطح بین المللی کنند. به طور کل شرکت CALB را باید یک کمپانی نسبتا تازه کار دانست که توانسته است بخشی زیادی از بازار باتری جهان را به خود اختصاص دهد.

منبع: calb-tech  calbusa

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا