معرفی کمپانی باتری CATL

کمپانی باتری CATL به عنوان یکی از کمپانی های برتر در حوزه تولید باتری در جهان محسوب می شود. این کمپانی در کشور چین واقع شده است. از آن جایی که اکثر کمپانی های مطرح در زمینه تولید باتری لیتوم یون چینی هستند، برخی با وجود شرکت های خیلی بزرگ و مشهور، CATL را بسیار مطرح نمی دانند. در جواب کسانی که اطلاع دقیقی از کمپانی CATL ندارند باید گفت که این کمپانی در حال حاضر جایگاه پنجم در جهان را به خود اختصاص داده است.

متفاوت از اکثر کمپانی های چینی که تمرکز گسترده ای روی تنوع تولید دارند، کمپانی CATL در تولید باتری های EV بسیار متمرکز و زبانزد است.

در این بخش قصد داریم به شناخت و بررسی این کمپانی بزرگ چینی بپردازیم. اطلاع از تاریخ و رزومه هایی که شرکت باتری CATL از خود نشان داده است، می تواند برای مشتاقان این عرصه جذاب باشد.

کمپانی باتری CATL

آشنایی با کمپانی باتری CATL

شرکت تولید باتری CATL با نام اصلی Contemporary Amperex Technology Co. Limited در چین و جهان شناخته شده است. این کمپانی خود را بر اساس روندهایی چون تحقیق، تولید، فروش و تجارت، یک کمپانی معاصر و قدرتمند معرفی کرده است.

 بیشترین حضور کمپانی CATL را می توان در تولیدات و تجهیز سیستم های باتری برای وسایل نقلیه جدید شناخته شده دانست.  همچنین این شرکت در تجهیز سیستم های ذخیره انرژی، خود را به عنوان یک رهبر بزرگ در زمینه تولید باتری های لیتیوم یون بارها اثبات کرده است.

بنا بر شعاری که در وب سایت CATL موجود است، این کمپانی همواره بر اساس ارائه راه حل های پیشرفته برای همسان سازی با کاربردهای جدید انرژی، خود را یک رهبر تولیدی می داند.

دفتر مرکزی کمپانی CATL در  نینگده استان فوجیان واقع شده است که مرکز اصلی تولیدات این کمپانی محسوب می شود. همچنین اولین کارخانه خارج از کشور مبدا این شرکت، در ارفروت آلمان قرار دارد. علاوه بر دفتر مرکزی اصلی و کارخانه های خارجی در آلمان، CATL در لیانگ، جیانگ سو، شانگهای چین و مونیخ آلمان دارای مراکزی تحقیق برای تولید باتری است.

در ادامه به بررسی روند تاریخی و تاریخچه شرکت CATL خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری CATL و باتری ها

تاریخ رشد کمپانی باتری های CATL

آخرین سال قرن بیستم یعنی سال 1999 را باید به عنوان سال پایه گذاری کمپانی CATL معرفی کرد. در این سال، تیم بنیانگذاری با نام ATL که شرکتی پیشرو در زمینه باتری لیتیوم یون محسوب می شدند با همکاری CE اقدام به تاسیس CATL کردند.

در سال 2011، Amperex به عنوان شرکت فناوری معاصر نیز توسط تیم CATL به عنوان تلاشی جدید برای توسعه کاری تاسیس شد.

سال 2012 سالی بود که آغاز همکاری استراتژیک با شرکت BMW به منظور تولید باتری صورت گرفت. CATL به همین منظور در بخش تولید باتری خودروهای الکتریکی بسیار معروف شد.

در سال 2012 یک پایگاه تولید بزرگ در شانگهای توسط CATL تاسیس شد. این پایگاه به منظور تولید باتری های LFP در نظر گرفته شد که تولیدات انبوهی نیز از خود به جای گذاشت.

در سال 2014 اولین شرکت فرعی خارج از کشور در آلمان با نام Amperex Technology GmbH تاسیس شد. این شرکت به نوعی مهم ترین قطب کمپانی CATL در اروپا محسوب می شود.

در سال 2015، کمپانی سی آی تی ال به منظور بازیافت باتری و بازسازی زنجیره های صنعتی با خرید Guangdong Brunp Recycling Technology Limited استارتی مجدد در زمینه توسعه ایجاد کرد.

همچنین در همین سال، NMC به عنوان اولین شرکتی که مقادیر زیادی باتری برای وسایل نقیله تولید می کند در چین به عنوان زیر مجموعه CATL معرفی شد.

در سال 2015، کمپانی باتری CATL به منظور تولید باتری های EV در رتبه سوم جهانی قرار گرفت.

سال 2016 برای کمپانی CATL، سالی بود که به عنوان مسئول تحقیق و توسعه دو پروژه جدید برای تامین انرژی هوشمند خودرو انتخاب شد. در همین سال این شرکت، ایستگاه کاری متخصص یا آکادمی خود را تاسیس کرد.

کمپانی باتری CATL و رتبه یک جهانی

ورود به دوره رتبه اول جهانی در عرضه باتری EV

رتبه 1 جهانی در میزان مصرف محصولات باتری EV در سال 2017 به کمپانی سی آی تی ال تعلق گرفت. این اتفاق به طور مجدد در سال 2018 بر اساس تحقیقات SNE به این کمپانی اطلاق یافت.

در پی کسب رتبه اول جهانی در تولید باتری های EV، کمپانی باتری های CATL در بورس سهام شنژن ورود کرد و در همین سال یکی از بزرگ ترین پایگاه های تولید خارج از کشور را در آلمان تاسیس نمود.

در سال 2019، کمپانی CATL تحقیقات گسترده ای در زمینه مهندسی فناوری ذخیره انرژی الکتروشیمیایی به صورت ملی به جهان معرفی کرد. در نهایت سال 2020 را باید به عنوان چهارمین سال متوالی معرفی کرد که کمپانی CATL توانست رتبه اول مصرف باتری های EV را از آن خود کند.

نکته جالبی که در رابطه با کمپانی CATL وجود دارد این است که این شرکت همواره در طول مسیر رشد خود، پشتیبان شرکت های بزرگی بوده است. شرکت BYD با رتبه دوم جهانی در عرضه تولید باتری لیتیوم یون و ساینو به عنوان زیر مجموعه پاناسونیک، از جمله این شرکت ها هستند.

کمپانی باتری CATL و هیوندا

در پایان این بخش…

در حال حاضر توسعه دهندگان و تولید کنندگان بسیاری در حال همکاری با کمپانی CATL هستند. علاوه بر شرکت های تولید باتری، شرکت های خودروسازی بسیاری با این کمپانی همکاری می کنند. دایملر، بی ام دبلیو، هیوندا، هوندا، فولکس واگن و ولوو از جمله شرکت های تولید خودرو هستند که هم در استفاده از باتری های CATL و هم در استفاده از تحقیقات این کمپانی همواره حضور دارند. به طور کلی اگر قرار باشد یک کمپانی بزرگ در عرضه تولیدات باتری را معرفی کنیم که همواره بر پایه تحقیقات آن، شرکت های دیگری نیز دیده شده اند، CATL به حق مناسب ترین گزینه است.

منبع: catl

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا