معرفی کمپانی باتری CBAK

کمپانی باتری CBAK یکی از 10 کمپانی برتر تولید باتری لیتیوم یون در جهان محسوب می شود. این کمپانی در حال حاضر رتبه نهم جهانی را در زمینه تولید لیتیوم یون به خود اختصاص داده است.

کمپانی CBAK از جمله کمپانی های تازه تاسیس به حساب می آید. از همین رو از آن با نام یک کمپانی قرن بیست و یکی می توان نام برد. علاوه بر تولید باتری، شرکت  بزرگ CBAK در زمینه تحقیقات و توسعه برای ساخت انواع باتری و سایر محصولات گوناگون از این دست فعالیت هایی در سطح جهانی دارد. فعالیت هایی از جمله راه حل هایی برای توسعه وسایل نقیله از جمله خودرو سواری، اتوبوس و غیره.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی بخشی از روند کاری و تاریخچه کمپانی CBAK بپردازیم. بدون شک اطلاع از چنین کمپانی می تواند برای مشتاقان این حوزه جذاب باشد.

کمپانی باتری CBAK

معرفی اجمالی کمپانی باتری CBAK

CBAK Energy Technology, Inc در آگوست 2001 تاسیس شده است. این کمپانی با نام CBAK Energy نیز شناخته می شود. از جمله تولیدات و شهرت این کمپانی در گرو فروش باتری های لیتیوم یون در سطح جهانی است.

محصولاتی دیگری چون باتری مربع در پوسته زاج، باتری پلیمری، باتری سیلندری و غیره از سایر تولیدات باتری، کمپانی CBAK محسوب می شود. محصولات دیگری نیز به منظور اجرای برنامه های کاربردی توسط CBAK تولید می شوند. این محصولات شامل وسایل نقیله برقی کوچک، وسایل نقلیه الکتریکی بزرگ مانند اتوبوس برقی، فعالیت در زمینه ذخیره انرژی، ساخت منابغ تغذیه پشتیبان، خرده ابزارهای برقی و غیره است.

از نکات جالبی که مورد بررسی برخی از منابع در رابطه با شرکت باتری CBAK وجود دارد، نتایج مالی این کمپانی در طی سالیان اخیر است. در سال 2020 کل درآمد خالص شرکت CBAK برابر با 69.3 درصد افزایش نسبت به سال های قبل بوده است. این  مقدار به نسبت سال 2019، از 22.2 به 37.6 میلیون دلار محاسبه شده است. با توجه به نرخ درآمد کمپانی باتری CBAK لازم است که کمی بیشتر در رابطه با آن بدانیم. با این حساب در ادامه به بررسی تاریخچه این کمپانی به طور دقیق تر خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری CBAK و کارخانه

تاریخچه کمپانی باتری های CBAK

در وب سایت رسمی شرکت باتری های CBAK با توجه با رعایت صداقتی که این کمپانی مدعی است، تلاش و توسعه در قالب چهار بخش زیر تقسیم شده است:

  1. ساخت راهنمای ویژه برای کاربر در حالت استفاده نیمه اتوماسیون و تماما اتوماسیون
  2. ایجاد انتقال از بازار ثانویه به بازار پایین و سپس بازار بالا دست
  3. انتقال وضعیت شرکت از خصوصی به بین المللی
  4. انتقال از ساختار تولید محصولات واحد به ساختار تولید متنوع محصولات

در واقع کمپانی باتری CBAK از ابتدای تاسیس در سال 2001 تا کنون، روند رشد یا مایل استون های خود را بر طبق چهار مورد بالا به طور خلاصه توضیح داده است. اما برای توضیح بیشتر ما نیز به چند نمونه از دستاوردهای این کمپانی در سال های طلایی آن خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری CBAK و باتری ها

  • در سال 2006، NASDAQ که اولین شرکت تولید باتری لیتیوم یون در چین محسوب می شود، شرکت BAT Energy را با کد سهام CBAT پذیرفت.
  • در سال 2009، شرکت های HP و Dell، شرکت CBAK را به عنوان تامین کننده باتری های خود پذیرفتند. همچنین در همین سال باتری 26650 LFP برای خودرو Chrysler GEM به عنوان یک وسیله نقلیه رسمی در اجلاس جهانی G8 ایتالیا ارائه داده شد.
  • در سال 2013، کمپانی باتری CBAK یک شرکت تابعه متعلق به شرکت دالیان را تاسیس کرد.
  • در سال 2014، مقر اصلی کمپانی باتری به طور کلی به دالیان تغییر یافت.
  • سال 2016، زمانی بود که کمپانی CBAK Power Battery در دالیان توانست گواهینامه های جهانی را کسب کند. ISO14001 و OHSAS18001 از جمله گواهی های دست یافته توسط این کمپانی هستند.

در حال حاضر کمپانی باتری های CBAK، از جمله شرکت های تولید کننده باتری تمام اتوماتیک است. ایجاد سلول پایدار، ایجاد چگالی با انرژی بالا و وزن سبک از جمله فناوری رایج این کمپانی در سطح جهانی است.

کمپانی باتری CBAK و باتری های نویت

در پایان این بخش …

کمپانی باتری CBAK از جمله شرکت هایی است که به سبب وجود سایر شرکت های مطرح چینی، آن چنان دیده نشده است. اما همین جلوه نیمه آشکاری که CBAK دارد، توانسته است آن را در دسته 10 تولید کننده برتر باتری لیتیوم یون قرار دهد.

نکته مهمی که رابطه با کمپانی هایی از جمله CBAK حائز اهمیت است، این است که این کمپانی ها با این که سابقه طولانی ندارند، اما از نظر توسعه به خوبی توانسته با شرکت های  مطرح همکاری کنند. اساسا، نقطه قوت شرکت هایی که در رتبه بندی جهانی تک رقمی محسوب می شوند، نه تنها در کیفیت تولید، بلکه در شبکه سازی آن ها نهفته است. تایید شدن از سوی اولین برند تولید باتری لیتیوم در چین، همکاری با کراسیلر در اجلاس ایتالیا، همکاری با شرکت HP، شرکت Dell و توسعه برای ایجاد راه حل های ذخیره انرژی در سطح ملی از جمله شبکه سازی های کمپانی باتری CBAK محسوب می شود. به طور کلی شرکت CBAK را نیز باید همانند سایر شرکت های قرن بیست و یکمی، سوای از کیفیت تولید، در حوزه شبکه سازی کاری نیز برتر دانست.

منبع: cbak bloomberg

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا