شارژ اولیه ی باتری گوشی

شارژ اولیه ی باتری گوشی چقدر است و روش صحیح آن چیست؟

شارژ اولیه ی باتری گوشی یکی از مواردی است که کاربران زیادی به آن حساسیت نشان می دهند و در دنیای فناوری نیز اهمیت فراوانی دارد. به همین علت روش های متفاوتی برای شارژ باتری گوشی وجود دارد و تا به امروز امتحان شده است. این روش ها معمولاً کمک می کنند که استفاده از باتری در حالت بهینه تری اتفاق بیفتد. معمولاً زمانی که یک گوشی نو می خریم، ذهن ما به سمت نحوه شارژ اولیه آن می رود تا در ابتدا آسیبی به باتری آن وارد نکنیم. به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم صحیح ترین روش های شارژ اولیه ی باتری گوشی را برای شما گردآوری نماییم.

بهترین زمان شارژ اولیه ی باتری گوشی اندروید :

در باتری بازار در نوشته های قبلی در مورد ذخیره باتری گوشی اندروید و روش های آن مقاله ای را گردآوری کردیم، اما چیزی که به آن پرداخته نشده است روش صحیح شارژ کردن تبلت یا گوشی نو است که در این مقاله به طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در نتیجه شما می توانید با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی در این مورد را کسب نمایید.

باتری موبایل های گوناگون، تفاوت آن ها و نحوه و زمان شارژ شدن :

شارژ اولیه ی باتری گوشی یکی از مسائلی است که همیشه در ارتباط با آن سخن هایی شنیده می شود و بد نیست بدانید که اگر این کار به درستی صورت نگیرد، می تواند برای شما هزینه هایی در بر داشته باشد و حتی ممکن است به گوشی موبایل شما آسیب جدی وارد نماید. البته این طرز تفکر در ارتباط با باتری های قدیمی و به خصوص باتری های نیکلی صادق بوده  و در مورد باتری های لیتیوم یونی که جدیداً در گوشی ها استفاده می شود زیاد دیده نمی شود و باتری های لیتیوم یونی معمولاً حساسیت های کمتری در مورد شارژ اولیه ی باتری گوشی وجود دارد.

شارژ اولیه ی باتری گوشی

تفاوت باتری های قدیمی و جدید تلفن همراه :

یکی از تفاوت های اصلی باتری های نسل جدید با باتری های قدیمی این است که باتری های قدیمی اثر حافظه نداشتند. این مورد در باتری های قدیمی باعث می شد که وقتی باتری به شارژ کامل نمی رسید، امکان استفاده از ظرفیت باتری به طور کامل وجود نداشت. برای مثال وقتی باتری گوشی چندین بار بین 20 الی 80 درصد شارژ می شد، امکان فراموش شدن 40 درصد باقی مانده (از 0 تا 20 و از 80 تا 100) که در چرخه شارژ وجود ندارند، خیلی زیاد بود و عملاً اتفاق می افتاد.

خبر خوب این است که فراموش شدن چرخه شارژ فقط در مورد باتری های قدیمی اتفاق می افتد.

باتری های لیتیوم یونی باید این مژده را بدهیم که در صورت کامل شارژ نشدن، خیلی بهتر کار می کنند.

دو مورد در باتری های لیتیوم یونی که خوب است بدانید:

  1. باتری های لیتیومی نمی توانند شارژ بیش از حد را تحمل کنند.
  2. صفر شدن باتری لیتیومی به طور مداوم به آن آسیب می رساند.

یکی از مواردی که در باتری های گوشی های جدید  دیده می شود این است که با تکنولوژی هوشمند که می توانند توان ورودی و خروجی باتری را به صورت مداوم کنترل کنند. این یعنی مدارهای جامع موجود در گوشی در صورت 100 درصد شدن شارژ باتری سریعاً جریان شارژ را قطع می کنند تا باتری با مشکل Overcharging مواجه نشود.

شارژ اولیه ی باتری گوشی چیست و چه تأثیری دارد ؟

بد نیست بدانید که باتری های لیتیوم یونی معمولاً تمایل دارند در محدوده میانی شارژ کار کنند و ذخیره انرژی تا میزان 100 درصد در طولانی مدت موجب وارد شدن آسیب به باتری آن می شود؛ به همین دلیل است که تولید کنندگان گوشی های تلفن همراه معمولاً آن ها را با باتری هایی با شارژ 40 الی 50 درصد به بازار وارد می کنند.

این کار دو مزیت دارد:

  • به محض خرید گوشی، می توان از آن استفاده نمود.
  • از باتری گوشی محافظت خواهد شد.

گوشی در هنگام خرید به پیکر بندی خاصی نیاز ندارد.شارژ اولیه ی باتری گوشی

شارژ اولیه ی باتری گوشی برای این است که در حین مصرف خاموش نشود.

 

مراحل زیر را در اولین استفاده از گوشی انجام دهید:

  • گوشی را روشن نمایید.
  • کارهای اولیه برای مصرف را انجام دهید.
  • گوشی را به شارژر وصل نمایید.

صحیح شارژ شدن ابتدایی گوشی موجب کالیبراسیون صحیح باتری خواهد شد.

همچنین موجب می شود که شارژ باتری به درستی و دقت بیشتری در استفاده های بعدی نشان داده شود.

پس پیشنهاد من به شما این است که باتری را به شیوه های قدیمی شارژ نمایید.

به این نکات توجه داشته باشید که:

  1. بهتر است قبل از اینکه شارژ گوشی به 100 درصد برسد آن را از شارژر جدا نمایید.
  2. گوشی تلفن همراه را از سرما یا گرمای شدید محافظت کنید.

در نهیایت بهتر است برای اولین بار زمانی که شارژ باتری به 20 درصد رسید آن را به شارژر وصل کنید.

شارژ اولیه ی باتری گوشی

روش صحیح شارژ اولیه ی باتری گوشی :

برای اینکه به درستی باتری گوشی موبایل خود را شارژ نمایید می توانید سه مرحله زیر را انجام دهید تا باتری شما عملکرد بهتری در هنگام استفاده داشته باشد و شارژ دهی آن بالا برود:

مرحله اول – روش شارژ باتری گوشی :

گوشی خود را همیشه به یک روش مشخص شارژ کنید.

روش های متفاوتی برای شارژ گوشی وجود دارد که برای مثال می توان به شارژ از طریق پریز برق یا شارژ به وسیله پاور بانک اشاره نمود.

مرحله دوم – شارژ اولیه ی باتری گوشی :

یکی از کارهایی که می توان برای بهتر شدن شارژ اولیه ی باتری گوشی انجام داد این است که آن را خاموش کنید، این کار در شرایط عادی نیز به بهبود عملکرد باتری کمک می کند. معمولاٌ شارژ اولیه ی باتری بین 12 الی 24 ساعت اتفاق می افتد که به نوع باتری و شرکت سازنده مربوط می شود. البته باتری های نیکلی خیلی بیشتر دیده می شود، این باتری ها در گذشته استفاده می شدند.

مرحله سوم – میزان تخلیه باتری گوشی :

وقتی در مرحله شارژ اولیه ی باتری گوشی خود قرار دارید، برای اینکه باتری آسیب نبیند بهتر است شارژ باتری را کاملاً تخلیه نمایید و مجدداً آن را شارژ کنید. این کار باعث می شود در استفاده های بعدی از این باتری شاهد ظرفیت بیشتری باشیم. البته تخلیه کامل باتری و به صفر رسیدن آن باید به تعداد محدود انجام شده و بیشتر از چند بار نباشد، زیرا به سفر رسیدن باتری ممکن است به آن صدمه بزند.

البته به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از آن از سالم بودن شارژر گوشی خود اطمینان حاصل نموده و آن را تست نمایید، زیرا در شارژ شدن باتری گوشی شارژر تأثیر فراوانی دارد. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با شارژ اولیه ی باتری گوشی با ما و دیگر کاربران باتری بازار در میان بگذارید و تجربه صحیح شارژ نمودن کوشی را در بخش دیدگاه به دیگران آموزش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا