درآمد ایلون ماسک

درآمد ایلون ماسک و تیم کوک در صدر لیست پر درآمدترین ها

درآمد ایلون ماسک یکی از بیشترین درآمدهایی است که در لیست بلومبرگ دیده می شود. مدیر عامل های شرکت های فناوری معمولاً در صدر این لیست قرار دارند و سهم بیشتری از این درآمد به افزایش ارزش سهام آن ها برمی گردد. در سال 2019 یکی از پردرآمدترین ها نیز که در صدر جدول قرار داشت، ایلون ماسک بود. با مراجعه به لیست بلومبرگ و بررسی دقیق آن دیده می شود در سال میلادی گذشته مدیران شرکت های وال استریت در انتهای لیست 10 مدیر پر درآمد قرار گرفتند. بیشترین شرکت های این لیست، شرکت های فناوری بودند و در این لیست جایگاه 19 ام به پردرآمد ترین زن داده شد.

درآمد ایلون ماسک :

ایلون ماسک یکی از مدیرعامل هایی است که جایگاه خوبی در لیست مدیران پر درآمد داشته و از سه شرکت‌ تسلا، اسپیس ایکس و بورینگ کمپانی در سال گذشته، حدود 600 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. این درآمد تنها از حقوق او ناشی نمی شود و بخش اعظم آن از افزایش سهام شرکت تسلا به دست آمده است. سهام تسلا در سال گذشته میلادی با افزایش ارزش چشم گیری همراه بوده است.

درآمد ایلون ماسک

ارزش سهام تسلا :

یکی از منابع اصلی درآمد ایلون ماسک سهام شرکت های اوست که مهمترین آن ها، کمپانی تسلا است. در برآوردهای اخیر ارزش سهام این شرکت به قیمت 1400 دلار رسیدیم. این رقم یعنی ارزش سهام کمپانی خودرو سازی تسلا نسبت به شرکت های خودرو سازی دیگر در دنیا بیشتر است که همین موضوع باعث شده روز به روز درآمد ایلون ماسک بیشتر شده و به ثروت آن اضافه شود و جایگاه اول لیست بلومبرگ را به خود اختصاص دهد.

دومین مدیر این فهرست، مدیر عامل اپل، تیم کوک است که دارای حقوق سالانه 3 میلیون دلار بوده ولی با این وجود با توجه به ارزش سهام و امتیازاتی که دارد ، در سال گذشته درآمدی بالغ بر 133 میلیون دلار داشت که او را در این جایگاه قرار داد. پس از آن مدیر عامل اینتل هفتمین جایگاه را با درآمد 99 میلیون دلار به خود اختصاص داد. جایگاه هشتم این لیست مربوط به درآمد 86 میلیون دلاری مدیر عامل های آلفابت و گوگل، ساندار پیچای بود و پس از آن جایگاه نهم لیست به ساتیا تادلا مدیر عامل مایکروسافت با 77 میلیون دلار تعلق دارد.

نکته جالبی که در مورد لیست صد تایی بلومبرگ وجود دارد این است که در این لیست تنها چهار زن وجود دارند که یکی از آن ها مدیر ارشد عملیات فیسبوک شریل سندبرگ است. این مدیر که البته مدیر عامل هم نیست با درآمد سالانه 32 میلیون دلار در سال گذشته نفر هفتاد و دوم در لیست 100 مدیر پر درآمد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا