ساختار دینام ویلچر برقی

صندلی های چرخدار از جمله وسایل برقی هستند که به طور فزاینده ای در برخی از کشورهای دنیا استفاده می شود. از همین رو مبحث تامین قدرت در قالب دینام ویلچر برقی برای بسیاری از افراد مهم است.

افرادی که از آسیب نخاعی، بیماری های اسکلتی عضلانی، دیابت و کهولت سن رنج می برند، به طور تقریبی 7 درصد به ازای هر سال، در حال استفاده از ویلچر برقی هستند.

موضوعی که در رابطه با استفاده از صندلی چرخدار برقی مطرح است، باتری های این وسایل است که گاها یا دارای وزنی نامناسب هستند یا اینکه در صورت خرابی، هزینه های بالایی را به بار می آورند. از همین رو ایجاد یک مولد برق مینیاتوری در ساختار ویلچیر برقی، سبب حل برخی از مشکلات شده است.

در این مقاله ما قصد داریم به بررسی دینام ویلچرهای برقی بپردازیم. همراه ما باشید.

دینام ویلچر برقی

دینام ویلچر برقی به عنوان مکمل صندلی چرخدار

ظرفیت محدود باتری های اسید سربی و همچنین سنگین بودن این باتری ها در مقابل ظرافت ویلچر های برقی، سبب شده است که برخی طراحان، فکری به حال این موضوع بکنند. به طور معمول استفاده از دینام به عنوان یک کمک کننده و جایگزین برای تامین انرژی و افزایش طول باتری، به شکل سنتی در بسیاری از وسایل نقیله رایج بوده است.

امروزه نیز از دینام ویلچر برقی برای تامین انرژی بیشتر و افزایش طول عمر باتری های موجود در این وسایل استفاده می شود. علاوه بر تامین انرژی، استفاده از دینام می تواند به زیاد نشدن وزن ویلچرهای برقی کمک کند.

در واقع در صورت استفاده از ویلچر، دیگر نیازی به استفاده از تعداد باتری های بیشتری نیست. زیرا این باتری ها علاوه بر سنگین شدن وزن ویلچر، سبب مصرف بیشتر انرژی می شوند.

به معنای واضح، وقتی یک باتری به یک ویلچر برقی اضافه می کنید، در واقع با افزایش وزن آن، به نوعی بخشی از انرژی باتری صرف حمل خود باتری می شود. دینام ولیچرهای برقی، در حقیقت به قصد کمک آمده اند تا هم برق تولید کنند و هم سرباری اضافی نباشند.

دینام ویلچر برقی و باتری

نحوه استفاده دینام ویلچرهای برقی

دینام ویلچر برقی علاوه بر تامین انرژی اضافی برای حفظ سلامت باتری ها، کاربردی دیگر چون عمل به عنوان نیروی محرکه برای حرکت را در ویلچرها بر عهده دارد.

البته در حقیقت استفاده از دینام در ویلچر، به طور اساسی به منظور همان کاری است که یک دینام در اتومبیل انجام می دهد، یعنی تامین برق لازم برای وسیله نقلیه. به طور معمول، دینام ویلچرهای برقی در قسمت زیرین صندلی چرخ دار یا بین چرخ  های جلو یا عقب نصب می شوند. محل نصب دینام در ویلچر، بسته به طراحی این وسیله می تواند متفاوت باشد.

به طور مثال برخی از  صندلی های چرخ دار به گونه ای هستند که محیط پایین صندلی به شکل یک باکس یا یک جعبه منبع تغذیه، پوشانده شده است.  در باکس زیر صندلی، علاوه بر تجهیزات مرتبط با اتصالات الکترونیکی، باتری ها و دینام جای داده شده است.

اتصال دینام به چرخ ها، به طور معمول با استفاده از چرخ دنده های گسترده صورت نمی پذیرد. در حالت معمول، ممکن است از یک تسمه برای اتصال چرخ ها به دینام استفاده شود. دقیقا نکته جالب استفاده از دینام ویلچر برقی در این است که در هنگام حرکت، این دینام ها می توانند برق کمکی را نیز تولید کنند. البته باید توجه داشته باشید که تولید برق در حین ایفا کردن نقش یک مولد برای حرکت، در برخی از نمونه های خاص وجود دارد.

یعنی در حالت معمول، دینام ها نقش یک مولد نیروی محرکه را بازی می کنند که سبب می شود، ویلچر برقی به راحتی جابجا شود.

دینام ویلچر برقی و محل نصب

نکات نگه داری از دینام یا موتور ویلچر برقی

دینام ویلچر برقی دارای اجزای داخلی مهمی است. از مشخص ترین اجزای آن می توان به چرخ دنده های اتصال یا تسمه اتصال موتور به چرخ ها اشاره کرد. روغن کاری از جمله کارهایی است که بر اساس نوع ویلچر و برند آن باید جدی گرفته شود.

اما نکته مهم در نگهداری از دینام ویلچرهای برقی، مربوط به زغال داخل آن هاست. این زغال ها باید به شکل سرویس دوره ای تعمیر یا تعویض شوند. در واقع خراب شدن ذغال در طول استفاده از ویلچر، امری طبیعی است که باید جدی گرفته شود. زیرا در غیر این صورت، ویلچرها توانایی ایجاد نیروی محرک را به مرور از دست می دهند. در برخی از ویلچرهایی که دارای سرعت و حرکت های مقطعی هستند، ایراد در زغال دینام کاملا مشهود است.

فناوری های جدید به منظور شارژ ویلچرهای برقی

اگرچه که استفاده از ویلچر برقی را باید به تنهایی یک فناوری جدید معرفی کرد. اما پیشرفت های گوناگون دیگری نیز صورت گرفته است که به این فناوری مستقل بیش از پیش افزوده است. وجود ایستگاه های شارژ برای باتری دینام ویلچر برقی در حال حاضر، در برخی از کشورها رایج شده است.

در حقیقت های در برخی از مناطق کالیفرنیا، ایستگاه هایی تعبیه شده است که ویلچر های برقی، همانند اتوبوس های برقی، می توانند اقدام به شارژ الکتریکی باتری ویلچر خود کنند. نکته جالب در این است که اگر بخواهیم یک ویلچر برقی با توانایی شارژ خودکار داشته باشیم، اغلب لازم است که دو دینام، یکی برای محرکه و یکی برای شارژ در اختیار داشته باشیم.

استفاده از دومین دینام ویلچر برقی، همانند باتری های اضافی، می تواند موجب افزایش وزن یا سر و صدای احتمالی در صندلی های چرخ دار شود.  از همین رو، وجود ایستگاه های شارژ به موضوع شارژ باتری های صندلی چرخ دار کمک شایانی کرده است.

دینام ویلچر برقی و نحوه شارژ

در آخر…

دینام ویلچر برقی قطعه ای است که اهمیت بسیاری در صندلی های چرخ دار دارد. این دینام در اکثر نمونه ها به منظور نیروی مولد حرکت استفاده می شود که منبع تغذیه آن بر اساس باتری ها قابل تامین است. همچنین نمونه ای از ویلچرهای برقی به شکل نادر وجود دارد که علاوه بر استفاده از دینام برای نیروی حرکت، کاربردی چون شارژ باتری ها را دارا هستند.

در واقع استفاده از دو دینام یکی برای حرکت و یکی برای تامین انرژی مجدد باتری، در نمونه های خاصی رایج شده است. نکته مهم در رابطه با ساختار دینام ها، اتصالات آن با چرخ ها و زغال موجود در سیستم داخلی این دینام ها است. این زغال ها نیاز دارند که در طی سرویس های دوره ای تعویض شوند.

در کل اگر کسی را می شناسید که از ویلچر برقی استفاده می کند، بهتر است بدانید که هر چقدر هم این وسایل دارای نیروی محرکه قدرتمندی باشند، انتظار سرعت بیشتر، هم خطرناک و هم غیر ممکن است.

منبع: sbir  nationalrtap

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا