باتری خودرو عمومی

باتری خودرو عمومی چیست و دارای چه ویژگی هایی است ؟

باتری خودرو عمومی توسط متخصص های صنعت دفاعی و در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع یا توان طراحی و تولید شد. این نمونه از باتری برای استفاده در خودروهای حمل نقل عمومی سبک است و دارای ویژگی های منحصر به فردی همچون قابلیت استارت مکرر است که هم به علت استارت های پی در پی خراب نمی شود و هم در برابر تعداد بالای استارت قابل اطمینان است. همچنین این باتری دارای طول عمری 70 درصد بیشتر از طول عمر باتری های معمولی در دمای زیاد بوده و داری ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر است. علاوه بر این به میزان 25 درصد از ایمنی بیشتری برخوردار است و می توانید آن را سریع تر و بیشتر شارژ کنید.

دلیل استفاده از باتری جدید برای وسایل نقلیه عمومی:

از آنجایی که خودروهای سواری که تردد زیادی در شهر دارند، معمولاً در دسته مشتریان عمده شرکت های باتری سازی هستند و در واقع می توان گفت تنها گروهی هستند که به علت همین رفت و آمد زیاد ممکن است چندین بار خودروی خود را در سطح شهر خاموش و روشن کنند؛ به همین دلیل تولید باتری های خودروهای عمومی سبک به کمک این رانندگان آمده و با قابلیت استارت های مکرر برای تاکسی سه مشکل عمده آن ها را حل کرده است، که این سه مشکل عبارتند از :

  •  هزینه بالای باتری خودرو
  • کیفیت پایین برخی از باتری ها
  • قدرت پایین باتری

باتری خودرو عمومی

علاوه بر این می توان گفت تولید این باتری پس از آزمایش ها و ارزیابی های متعدد و دقیق صورت گرفته و به میزان زیادی بر عملکرد خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر را بهبود بخشیده، زیرا اساس تولید این نوع باتری بر همین اساس پایه ‌گذاری شده است و به میزان زیادی دغدغه های رانندگان را کاهش داده است. بهترین اتفاقی که در باتری خودرو عمومی سبک با تعداد استارت های زیاد انجام شد این است که باتری برای این خودروها در نظر گرفته شد که علاوه بر طول عمر بالایی که دارد، سازگاری ویژه ای با دفعات استارت متعدد دارد. همچنین این نوع باتری از موادی ساخته شده که دارای مقاومت بالایی نسبت به گرما دارد و وقتی موتور خودرو به دلیل ترددهای طولانی و قرار گرفتن در ترافیک ‌های سنگین گرم می شود آسیب نمی بیند.

ساختار باتری خودرو عمومی :

به گفته مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع این باتری در دسته باتری هایی قرار دارد که هم در برابر دما استقامت زیادی دارد و هم در دمای بسیار پایین با قدرت بالایی استارت می زنند. همچنین این ظرفیت باتری خودرو عمومی نسبت به باتری های دیگر بالا بوده و می توان آن را به میزان زیادی شارژ کرد، به همین دلیل رانندگان تاکسی از این باتری استقبال کرده اند. از ویژگی های مثبت این نوع باتری نسبت به سایر باتری های معمولی قابلیت جریان ‌دهی بسیار بالای آن بوده که نگرانی راننده های تاکسی و خودروهای عمومی سبک را کاهش داده است. همچنین به گفته صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی این باتری با قابلیت تخلیه عمیق تر به زودی به تولید انبوه رسیده و برای فروش عمومی به بازار عرضه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا