معرفی کمپانی باتری Guoxuan High-Tech

کمپانی باتری Guoxuan High-Tech به عنوان یکی از بزرگ ترین توسعه دهندگان در حوزه ساخت و فروش باتری های لیتیوم یون است. این کمپانی به سبب اینکه در زمینه نیروگاه های انرژی زا، ایستگاه های ارتباطی و به طور کلی چون در پروژه های عظیم سهیم است، شناخت عمومی از آن وجود ندارد.

با این حال جالب است بدانید که کمپانی Guoxuan High-Tech در دسته 10 شرکت برتر تولید باتری لیتیوم یون قرار دارد. در حال حاضر رتبه دقیق این کمپانی برابر با جایگاه ششم بر طبق منابع گزارش شده است.

همانطور که به خوبی می دانید اکثر کمپانی های تولید کننده باتری لیتیوم یون چینی هستند. این کمپانی نیز از جمله شرکت های چینی است که به نوعی بازار بزرگی را به خود اختصاص داده است. در این بخش ما قصد داریم به بررسی و روند کاری کمپانی باتری های Guoxuan High-Tech بپردازیم. همراه ما باشید.

کمپانی باتری Guoxuan High-Tech چینی

بررسی اجمالی کمپانی باتری Guoxuan High-Tech

شرکت باتری Guoxuan High-Tech از جمله شرکت های داخلی چین محسوب می شود. این شرکت در آوریل سال 2020 نام خود را بهGotion High-tech  تغییر داده است. اما اکثر منابع همچنان آن را با نام قبلی می شناسند.

کمپانی Guoxuan High-Tech یکی از اولین و بزرگ ترین شرکت های چینی است که با قرار گرفتن در مسیر تحقق، توسعه، تولید و فروش محصولات باتری، خود را مطرح کرده است. از بنام ترین محصول این شرکت می توان به انواع مختلف باتری لیتیوم یون مختص خودرو اشاره کرد. اما سوای از باتری های خودرو، کمپانی باتری Guoxuan High-Tech دارای یک تجارت اصلی دیگر نیز است. تجارت در زمینه انتقال تجهیزات توزیع برق را باید دومین تجارت تاثیر گذار این کمپانی معرفی کرد.

شرکتی که به عنوان زیر مجموعه ای از Guoxuan High-Tech اقدام به تجارت تجهیزات انتقال برق می کند، Hefei Gotion Hi-Tech Power Energy Co., Ltd نام دارد. اما به طور کلی فعالیت های کمپانی مذکور را باید مرتبط با تولید و تجارت باتری لیتیومی دانست.

همچنین Dongyuan به عنوان تولید کننده لوازم خانگی الکتریکی از جمله شرکت های تابعه کمپانی Guoxuan High-Tech محسوب می شود. این شرکت در گذشته تنها به تولید و تجارت در انتقال و توزیع برق مشغول به کار بود که امروزه نیز به عنوان یک شرکت تولید باتری لیتیوم در کنار سایر تولیدات شناخته می شود.

در سال 2019، کمپانی باتری Guoxuan High-Tech توانست سهم بازار داخلی چین را به مقدار 5.2 درصد تصرف کند. این سهم که برای تولید باتری های برق بسیار بالا بود سبب شد در صنعت چین به جایگاه سوم باتری دست یابد. در ادامه به جزییات بیشتری از تاریخ و روند کمپانی باتری های Guoxuan High-Tech خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری Guoxuan High-Tech و کارخانه ها

تاریخچه و روند کمپانی Guoxuan High-Tech

بیایید از ابتدای سال تاسیس کمپانی Guoxuan High-Tech شروع کنیم:

شرکت Jiangsu Dongyuan Electric Group Co., Ltd در نوامبر 1995 تاسیس شد. در طی سالیان متمادی تا می 2006 این کمپانی مشغول به فعالیت های گوناگونی در زمینه انرژی بوده است. در می 2006، Hefei Guoxuan Hi-Tech Power Energy Co., Ltd به عنوان بخشی دیگر از زیر مجموعه این کمپانی بزرگ تاسیس شد.

در سپتامبر 2006 پس از تاسیس شرکت جدید و دستیابی به گزینه های تجاری مهم، کمپانی باتری Guoxuan High-Tech توانست در بورس سهام شنژن وارد شود. در پی ورود به بورس در دسامبر همین سال، مراحل ساخت اولین کارخانه برای توسعه های بیشتر پایان یافت.

در فوریه 2007 شرکت Guoxuan High-Tech به همراه زیرمجموعه های خود، یک روند آزمایشی را برای تولید باتری استارت زد. در اولین دسته از خط تولید خود، این شرکت توانست تولید باتری 50 هزار آمپری را به عنوان یک واجد شرایط حرفه ای از آن خود کند. در طی همین سال، ساخت دومین مرحله کارخانه به منظور توسعه بیشتر نیز پایان یافت.

کمپانی Guoxuan High-Tech در مارس 2007 اقدام به تاسیس یک مرکز تحقیق و توسعه کرد. در حال حاضر یکی از دلایل شهرت این کمپانی همین مرکز محسوب می شود.

فوریه سال 2008، زمانی بود که اولین خط تولید فسفات آهن- لیتیوم شرکت باتری Guoxuan High-Tech دارای گواهی واجدین شرایط دسته اول تولیدات شد.

تاسیس باتری های اتوبوسی، مراسم رونمایی از فناوری مهندسی خودروهای الکتریکی، تصویب برای استارت پروژه باتری لیتیوم برای پایگاه صنعتی از سوی وزارت، رسیدن به بهره برداری تا سقف 200 هزار آمپر و شناخته شدن به عنوان معتبرترین مرکز ملی فناوری از جمله دستاوردهای کمپانی Guoxuan High-Tech از سال 2009 تا سال 2015 محسوب می شود.

کمپانی باتری Guoxuan High-Tech و باطری ها

کمپانی Guoxuan High-Tech و توسعه بیشتر

پس از تغییر نام از مسئولیت محدود به شرکت فناوری پیشرفته در سال 2015، در آگوست 2016، یک شرکت تبعه زیر نظر Guoxuan High-Tech  با نام Zhejiang Kangsheng Co., Ltd در شهر لوژان تاسیس شد. همچنین در همان زمان، شرکتی دیگر با نام China Aerospace Wanyuan International (Group) Co., Ltd در حوزه هواپیمایی و شرکتی دیگر با نام Aerospace Guoxuan (Tangshan) Lithium Battery Co., Ltd در تانگشان تاسیس گردید.

در سال 2018 نیز کمپانی باتری  Guoxuan High-Techتوانست یک شرکت تبعه دیگر تاسیس کند. در حال حاضر شرکت های این کمپانی در شهرهایی چون Fremont، Independence، Shanghai، Tsukuba و Singapore واقع هستند.

در حال حاضر فولکس واگن چین به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری توانسته است 26 درصد سهام کمپانی باتری Guoxuan High-Tech را خریداری کند. برخی از منابع بر این باورند که تا پایان سال 2020 مراحل خرید کامل این کمپانی به پایان رسیده است اما هنوز علنی نشده است.

پس از همکاری و ارتباط با شرکت فولکس واگن چین در سال 2020، انتظارات بر این بود که این کمپانی به طور مجدد تغییر نام دهد. اما در حال حاضر با همان نام در حال اجرای برنامه استراتژیک خود است.

کمپانی باتری Guoxuan High-Tech و باطری

در پایان این بخش…

شاید اگر قرار باشد در بین شرکت های مطرح، علی الخصوص شرکت های تولید کننده باتری لیتیوم یون در چین به شرکتی اشاره کنیم که دارای فعالیت های پنهان اما مستمری است، کمپانی باتری Guoxuan High-Tech می تواند بهترین نام باشد.

این شرکت که از بزرگ ترین تولید کننده های جدا کننده باتری لیتیوم یون، مواد کاتدی، سلول و سیستم های مدیریت باتری محسوب می شود در رتبه ششم جهان قرار دارد. برخی از منابع، کار این کمپانی را بر اساس این که  فولکس واگن چین توانسته درصد زیادی از سهامش را خریداری کند، تمام شده می دانستند. اما جالب است که نه تنها این همکاری به واپاشی ختم نشده است، بلکه با همان نام و همان فعالیت قبلی در حال برنامه ریزی استراتژیک برای آینده است.

منبع: marklines  gotion

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا