باز کردن باتری ماشین

آموزش باز کردن باتری ماشین

در طول عمر ماشین ممکن است به دلایل مختلفی مجبور باز کردن باتری ماشین شویم ، مثلا برای تعویض قطعه ای از ماشین که باتری جای دست ما را گرفته باشد و یا برای تعویض خود باتری و یا حتی تعویض کابل باتری خودرو . در این مطلب کوتاه و مفید به صورت مرحله به مرحله و تصویری مراحل جدا کردن باتری ماشین را به شما نشان می دهیم.

نکات ایمنی اولیه باز کردن باتری ماشین

قبل از شروع کار چند نکته ایمنی را رعایت کنیم،باتری ها علاوه بر داشتن بار الکتریکی بالقوه که کشنده است (این نکته ای است که خیلی ها از آن آگاه نیستند) دارای مواد خورنده شیمیایی هستند که می توانند باعث آتش سوزی گردند. پس قبل از شروع کار دو کار زیر را انجام دهید :

  1. بستن سوئیچ ماشین
  2. استفاده از دستکش و عینک ایمنی

 

تشحیص فاز اتصالات مثبت و منفی باتری

پیدا کردن اتصال منفی ساده است ، این اتصال یا به رنگ مشکی طراحی شده است و یا کنار آن علامث منفی ” – ”  ثبت شده است ، همچنین اتصال مثبت با رنگ قرمز مشخص شده است و یا کنار آن علامت ” + ” ثبت می شود.

باز کردن باتری ماشین

باز کردن اتصالات

  • اتصالات باتری ماشین با یک مهره کوچک محکم می شوند که تشخیص آن راحت است اما این نکته مهم را مورد نظر داشته باشید که برای شروع کار حتما از اتصال منفی شروع کنید.
  • حالا مهره روی اتصال را شل و جدا کنید برای اینکار از آچار استفاده کنید. لطفا سوکت را از جلوی دست خود دور کنید که در هنگام کار دچار اتصا نگردد.
  • بعضی اوقات ممکن است کابل به دلیل سولفات شدن به اتصال چسبیده باشد ، برای جدا کردن آن باید محل کابل و اتصال را تمیز کنید .
  • حالا اتصال مثبت را جدا کنید و آن را در جایی نگه دارید که به قسمت های فلزی ماشین شما برخورد نکند ، در سیستم برقی ماشین جریان باقیمانده ای وجود دارد که در صورت لمس کردن سطوح فلزی ماشین می تواند مدارهای موجود در اتومبیل شما را مختل کند و یا به آنها آسیب بزند.

باز کردن باتری ماشین

اتمام کار و بستن باتری

حالا می توانید کار تعمیرات ماشین خود را انجام دهید و یا اگر قصد دارید خود باتری را تعویض کنید می توانید این کار را در چند مرحله ساده که در ادامه به شما آموزش می دهیم انجام دهید.

چند نکته ضروری برای تعویض باتری ماشین

برای تعویض باتری باید بست های دور آن را با آچار باز کنید و مراقب باشید یک باتری ماشین می تواند تا 40 پوند وزن داشته باشد در صورت نیاز از کسی کمک بگیرید که به کمر شما آسیب وارد نشود.

با استفاده از یک مسواک بی استفاده سینی و محل های اتصالات باتری را با مخلوط آب با جوش شیرین مسواک بزنید و قبل از اتصال باتری جدید بگذارید تا خشک شود.

فیلم باز کردن باتری ماشین

نصب دوباره باتری جدید

باتری را روی سینی خود قرار دهید و بست های آن را به خوبی محکم کنید ، حالا کابل مثبت را وصل کنید و سپس کابل منفی. به یاد داشته باشید مهره ها را به خوبی محکم کنید که اتصالات در هنگام رانندگی جدا نشوند.

باتری قدیمی خودرو خود را می توانید به فروشگاه های فروش باتری ببرید ، آنها این باتری را از شما میخرند.

 

Disconnect a Car Battery

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا