تشخیص باتری اصلی گوشی

تشخیص باتری اصلی از چه روش هایی انجام می شود ؟

تشخیص باتری اصلی موبایل از باتری های تقلبی برای کاربران گوشی های هوشمند از مهمترین مواردی است که در هنگام تعویض باتری با آن مواجه می شوند، زیرا استفاده از گوشی تلفن همراه جایگاه ویژه ای در زندگی های کاربران خود باز کرده است و ویژگی های خاصی که دارد به میزان زیادی روی باتری تأثیر گذاشته و موجب تخلیه آن می شود. بعضی از گوشی های تلفن همراه دارای باتری های جدا شدنی هستند که به همین دلیل تنها با خرید یک باتری یدکی می توانند مشکل خود را حل کنند، اما در گوشی های تلفن همراه با باتری های جدا نشدنی مساله کمی حاد تر است که البته علاوه بر این داغ شدن باتری هم در هنگام کار کردن به آن اضافه شده است.

داغ شدن باتری گوشی تلفن همراه که یکی از معضلات کاربران آن است، ممکن است به دلیل خراب شدن باتری باشد و ممکن است دلیل دیگری داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مجله باتری بازار اطلاعات لازم برای تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی را به شما آموزش دهیم تا در هنگام جایگزین کردن باتری جدید یا خرید باتری یدکی بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید.

تشخیص باتری اصلی گوشی galaxy s3 :

معمولاً کسانی که می خواهند وسایل الکترونیکی تقلبی را تولید کنند، تلفن همراه را هدف خود قرار نمی دهند، بلکه در بازار سیاه باتری های تلفن همراه و شارژرها بیشتر به صورت تقلبی تولید می شوند. همین موضوع باعث می شود کاربران گوشی های تلفن همراه مجبور به تشخیص باتری اصلی از تقلبی شوند. یکی از مشخصه های باتری ها و شارژرهای تقلبی این است که در وب سایت های حراجی و یا فروشگاه های معمولی و با قیمت کمتری به فروش می رسند. با توجه به اینکه باتری ها و شارژرها معمولاً ظاهر یک پارچه ای دارند به راحتی نمی توان تشخیص داد که اصلی هستند یا تقلبی.

تشخیص باتری اصلی گوشی galaxy s3

در ادامه برای شما نکته هایی را آورده ایم که به شما در تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی روی گوشی galaxy s3 کمک می کند که شما می توانید از این نکات برای بررسی گوشی های دیگر نیز استفاده کنید. از آنجایی که باتری های سامسونگ Samsung I9300 یکی از باتری های محبوب هستند، مورد تقلبی آن بیشتر دیده می شود. البته نکته مهمی که در مورد این باتری وجود دارد این است که در نمونه تقلبی این باتری آنتن ارتباط نزدیک (NFC) وجود ندارد، اما بسیاری از کاربران به خاطر وجود NFC فکر می کنند که باتری اصلی را خریداری کرده اند. در ادامه برای تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی می توانید نکات زیر را دنبال کنید :

نکات مهم تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی :

برای اینکه باتری های تقلبی را بشناسید و به جای باتری اصلی خریداری نکنید، بررسی موارد زیر الزامی است:

بررسی جعبه باتری :

یکی از مشخصه های باتری اصلی در نوع بسته بندی آن است که با کیفیت طراحی و بسته بندی شده است و علاوه بر زیبایی تأثیر بیشتری در حفظ و نگهداری باتری دارد. همچنین رنگ نوشته های روی جعبه از کیفیت خوبی برخوردار بوده و حالت عادی دارند.

تشخیص باتری اصلی گوشی از روی جعبه

تشخیص باتری اصلی از روی تاریخ تولید باتری :

یکی از روش های شناسایی باتری های تقلبی بررسی تاریخ تولید آن است که باید هم روی جعبه و هم روی بدنه باتری به دقت مقایسه شود. در باتری های اصلی تاریخ تولیدی که روی جعبه چاپ شده با تاریخ تولید حک شده روی بدنه باتری یکسان است.

 

تشخیص باتری اصلی از روی تاریخ تولید باتری

بررسی اتصال NFC و مشخصات زیر برچسب باتری :

قابلیت NFC باتری ها که نوعی راه ارتباطی برای گوشی است در بررسی پشت باتری مشخص می شود. از جمله روشهایی که به تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی گلگسی s3 کمک می کند این است که برچسب باتری را باز کرده و چیپ اتصال این قابلیت را ببینیم.

تشخیص باتری اصلی از روی اتصال داخلی NFC

پس از اینکه برچسب باتری برداشته شد و اتصال داخلی NFC را مشاهده کردید و این تراشه را در جایگاه اصلی خود به صورتی که به خوبی بسته شده است و در سطح صاف و یک دستی با باتری قرار دارد دیدید می توانید از اصلی بودن آن اطمینان حاصل کنید، زیرا معمولاً در باتری های تقلبی تراشه NFC وجود ندارد و تنها روی پرچسب آن ها با یک نوشته های چاپی این قابلیت را معرفی کرده اند و سطح باتری را کمی برآمده کرده اند ولی هیچ تراشه NFC وجود ندارد.

تشخیص باتری اصلی

یکی دیگر از راه های تشخیص باتری اصلی این است که در هنگام باز کردن برچسب باتری به رنگ پیوتر توجه کنیم که به عنوان یک شناسه کلیدی می توان آن را در نظر گرفت. اگر به روی برچسب نگاه کنیم باید پیوتر رنگ یکسانی داشته باشد که در باتری های تقلبی پیوتر دارای رنگ نقره ای است و به راحتی می تواند باتری های تقلبی را به ما معرفی کند. علاوه بر این در باتری های اصلی زمانی که طرف دوم برچسب جدا می شود، توشته سامسونگ روی بدنه باتری حک شده که در باتری های تقلبی وجود ندارد. همچنین سطح باتری های اصلی براق است که در باتری های تقلبی سطح خشن و زمخت دیده می شود.

تشخیص باتری اصلی از روی بدنه و شکاف مقوایی :

تشخیص باتری اصلی

در تولید قطعات اصلی، تولید کنندگان برای مونتاژ از تکنولوژی درزگیری حرارتی استفاده می کنند که در بسته بندی ساده محصولات تقلبی اثری از آن دیده نمی شود و اصولاً بسته خاصی دیده نمی شود. علاوه بر این بسته بندی باتری های تقلبی نامرتب و برآمده بوده اما در باتری های اصلی برچسب، بدنه باتری را به خوبی می پوشاند و هیچ برآمدگی در آن دیده نمی شود. علاوه بر این فاصله برچسپ با بدنه باتری کم است و دارای ظاهری صاف و یکنواخت با کیفیت بالاست در حالی که این فاصله در باتری های تقلبی تا لبه زیاد و نصب آن بی کیفیت است.

تشخیص باتری اصلی

تشخیص باتری اصلی از فونت های نوشته های روی آن :

یکی از مشخصه باتری اصلی این است که دارای نوشته های تو پر و کاملاً سیاه بوده اما نوشته های باتری های تقلبی با رنگ تار نوشته شده اند و دارای چاپی نازک و ضعیف هستند.

 

تشخیص باتری اصلی

بررسی زوایه های باتری :

یکی از روش هایی که می توان به کمک آن در تشخیص باتری اصلی موفق بود این است که در باتری های اصلی زاویه های پایینی باتری دقیق تر و تمیز تر هستند در حالی که در باتری های تقلبی این لبه ها خشن و بی کیفیت هستند.

 

تشخیص باتری اصلی

نکاتی در مورد اتصالات باتری اصلی و تقلبی :

در بررسی باتری باتری اصلی سامسونگ s3 i9300 به این نتیجه رسیدیم که با نمونه تقلبی آن تفاوت هایی دارد. در باتری های اصلی این اتصالات بزرگ تر بوده و کمی روشن تر هستند و قاب پلاستیکی میان آن ها کمی ظریف تر از نمونه تقلبی آن است. اتصالات باتری در قسمت بالایی و سمت راست باتری اصلی قرار دارد.

 

تشخیص باتری اصلی

همچنین اگر به باتری تقلبی نگاه کنید متوجه می شوید که فاصله بین اتصالات از سطح باتری در نمونه تقلبی بیشتر از از باتری های اصل می باشد. همچنین سطحی از باتری که با برچسب پوشیده شده در نمونه اصلی از نمونه تقلبی بزرگتر است. در تصویر زیر می توانید باتری اصلی را در سمت راست مشاهده نمایید.

تشخیص باتری اصلی

 

همچنین می توانید باتری اصلی و تقلبی را از روی رنگ اتصالات فلزی تشخیص دهید. در باتری های اصلی اتصالات فلزی دارای رنگ تیره تری دارند و انعکاسی نیستند. برای تست انعکاسی بودن یا نبودن اتصالات می توانید باتری را زیر نور آفتاب ببرید و اگر باتری نور را با شدت زیادی انعکاس داد قطعاً تقلبی است.

تشخیص باتری اصلی از جنس پلاستیک مورد استفاده :

در ساخت انواع وسایل پلاستیکی مرغوبیت جنس پلاستیک نشانه محکمی از اصلی بودن آن است. در باتری های اصلی نیز هم جنس پلاستیک هم سطح آن از باتری های تقلبی مرغوب تر است. سطح پلاستیک باتری های اصلی یکنواخت بوه و از جنس پلاستیک PC  در تولید آن استفاده شده است که این پوشش پلاستیکی در باتری های تقلبی ضمخت بوده و در از پلاستیک بازیافتی ساخته شده که به شدت شکننده و ترد است. در باتری های اصلی از متریال پوششی مقاوم در برابر ضربه استفاده شده که سایر ویژگی های آن عبارت است از :

  • رنگ سطح آن یکنواختپ
  • تمیز
  • شفاف
  • بدون هیچ گونه خراش
  • بدون آسیب دیدگی

 

تمامی روش های بالا در تشخیص باتری اصلی گوشی galaxy s3 می توانند به کاربر کمک کند که سایر کاربران گوشی های هوشمند نیز می توانند از آن ها استفاده کنند.

تشخیص باتری اصلی

مراجعه به فروشنده معتبر برای خرید باتری اصلی :

خرید لوازم جانبی هوشی های هوشمند یکی از مهمترین کارهایی است که باید به دقت انجام شود و شما باید لوازم جانبی خریداری کنید که توسط توید کنندگان قابل اعتماد به بازار عرضه شده باشد. برای تشخیص باتری اصلی در هنگام تعویض آن حتماً نیاز نیست علم کاغی داشته باشید زیرا شما می توانید  با اندکی اطلاعات از تولید کننده آن باتری مناسب را برای مدل گوشی خود پیدا کنید، علاوه بر باتری شارژر شما باید اصلی باشد تا به باتری آسیب نرساند.

شما می توانید علاوه بر تهیه لوازم جانبی اصلی از سایت رسمی سامسونگ، برای جلوگیری از خطرات و آسیب های ناشی از لوازم جانبی و باتری های تقلبی، نمونه اصلی آن را از فروشگاه اینترنتی باتری بازار تهیه کنید.استفاده از باتری اصلی و لوازم جانبی با کیفیت می تواند به شما کمک کند تا دستگاه خود را برای مدت زمان بیشتری نگه دارید و عمر مفید آن را افزایش دهید. باتری ها و شارژرهای تقلبی ممکن است باعث انفجار و آتش سوزی شده و صدمات جدی به شما یا دستگاهتان وارد کند. شما می توانید از باتری بازار برای تهیه باتری های اصلی کمک بگیرید.

گارانتی باتری :

معمولاً تمامی تولید کنندگان تصلی تلفن های همراه، گارانتی محدودی را در نظر می گیرند که شامل موارد زیر می شود:

  • خود گوشی
  • نرم افزارها
  • لوازم جانبی

برای تشخیص باتری اصلی کافی است به این مورد توجه کنید که لوازم جانبی گوشی شما چه مدت زمانی گارانتی دارد زیرا اکثر لوازم جانبی اصلی گوشی از تاریخی که خریداری می شوند تا مدت زمان محدودی تحت پوشش گارانتی هستند. همچنین تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر آن قطعه را پشتیبانی کرده و خدماتی در مورد آن ارائه می دهند. باتری ها و شارژرهای تقلبی معمولاً گارانتی ندارند و هیچ پشتیبانی و خدماتی پس از آسیب دیدن ندارند. به همین علت نگهداری از فاکتور خرید برای دریافت گارانتی الزامی است.

قیمت باتری های اصلی :

معمولاً باتری اصلی دارای قیمت بالاتری نسبت به باتری های تقلبی است زیرا از مواد و متریال استاندارد و گران قیمت ساخته شده اند. همچنین تولیدکنندگان باتری های اصلی در تحقیقات، طراحی، ایمنی و آزمایش کردن محصول هزینه زیادی صرف می کنند. آبر قیمت تولید باتری اصلی مالیات و هزینه های گمرکی واردات و صادرات نیز اضافه می شود که برای باتری های تقلبی وجود ندارد. همچنین هزینه های دیگری نیز هست که قیمت باتری های اصلی را بالا می برد. شما می توانید نظر خود را در ارتباط با این موضوع با ما و دیگر کاربران باتری بازار به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «تشخیص باتری اصلی از چه روش هایی انجام می شود ؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا