معرفی تسلا مدل s 2021

تسلا مدل s اولین خودرویی بود که در بازار خود را به بهترین شکل به عنوان یک وسیله نقلیه الکتریکی اثبات کرد.

رانندگی سرگرم کننده، سازگاری با محیط زیست، حمل و نقل ساده‌ روزمره و استفاده راحت در سفرهای طولانی، همه این ها در مدل 2021 بیشتر و بهتر نیز شده است.

اصطلاحا بسته به نوع تر و تمیزی که در بین انواع مدل s انتخاب می کنید، می توانید تنها با یک بار شارژ، مسافتی بین 390 الی 520 مایل یا به عبارتی حدود 627 تا 836 کیلومتر را طی کنید.  با این حساب، در مقایسه با بهترین ابر خودروهای رقیب در جهان، تسلا با توجه به شارژ مصرفی، عملکرد هیجان انگیزی را از خود نشان می دهد.

در اینجا ما قصد داریم به بررسی اطلاعات بیشتری درباره این ماشین ساخته شده توسط نابغه‌ بزرگ فناوری یعنی ایلان ماسک بپردازیم. همراه ما باشید.

تسلا مدل S در سال 2021

تسلا در حال حاضر مدل های متفاوت و مقرون به صرفه تری مانند مدل Y SUV و مدل 3 را به فروش می رساند، اما مدل S، همچنان گل سرسبد این برند محسوب می شود.

فضای داخلی تسلا برای چهار بزرگسال، جادار است اما به گفته برخی این طراحی با قیمت لوکس مطابقت مناسبی ندارد.

با افزایش رقبایی مانند پورشه تایکان و Lucid Air که در آینده، طوفانی به پا خواهند کرد، برخی معتقدند که مدل S در کلاس یک خودرو قرار نخواهد گرفت.

با توجه به رقبای تسلا، جالب است که برای برخی از خریداران اتومبیل شاسی که حالت رانندگی  بدون محدودیت استثنائی را می طلبند، سبک رانندگی تسلا کافی است.

معرفی تسلا مدل s 2021

برای سال 2021، تسلا مدل s، عملکرد های بیشتری نسبت به سال های قبل به خود اضافه کرده است. دو مدل فوق‌العاده تسلا در سال 2021، با نام های Plaid و Plaid+ قصد برپایی یک طوفان را دارند. این دو مدل از سه موتور الکتریکی 110 اسب بخار برخوردار هستند که گفته شده است مسافت 0 تا 60 را در کمتر 2 ثانیه طی می کنند.

علاوه بر اعتبار چشمگیری که در قدرت و سرعت مدل 2021 وجود دارد،  گفته شده است که Plaid+ می تواند 520 مایل یعنی حدود 836 کیلومتر را به عنوان برد مسافت رانندگی، فراهم کند.

در سایر انواع تسلا مدل s در سال 2021، تجدید سبک فضای داخلی به شکل یک فضای پیشرفته و وجود یک فرمان با الهام از فرمول یکF1 صورت گرفته است.

تسلا در مقایسه با مدل سال های قبل

بالاترین نمره‌ داده شده به مدل S در سال 2021، در مقایسه با سال های 2019 و 2020 مرتبط به دامنه رانندگی عالی، شتاب دهی فوق‌العاده و چهره ای سازگار با محیط زیست است.

کم ترین نمره‌، مرتبط به فضای داخلی مدل s 2021 است که گفته شده «آنطور که باید لوکس نیست».

همچنین مکان های محدود برای سرویس دهی منطقه ای و کمبود دستیابی به تخمین دامنه ها در رابطه با زندگی دشوار واقعی، از موارد نقد منفی مدل 2021 نسبت به سال های قبل محسوب می شود.

نکته جالب تسلا 2021 برای نتیجه این مقایسه این است که این خودرو به عنوان یک جواهر، به احتمال زیاد ممکن است با رقبای مجلل تری نسبت به خود دچار چالش عجیبی شود.

موتور، عملکرد و انتقال قدرت در تسلا مدل s

مدلs  با داشتن یک موتور الکتریکی اختصاص داده شده به هر یک از محورهای جلو و عقب، می تواند شتابی برای تمام چرخ های متحرک ایجاد کند.

ویژگی ذکر شده بدون توجه به آنچه خریدار در بین نسخه های موجود انتخاب می کند، در تمامی نسخه های تسلا 2021 وجود دارد.

هملکرد فوق العاده تسلا مدل s 2021

طبق گزارشات منابع معتبر، آزمایشاتی توسط مراکز فروش به طور کامل روی مدل S Long Range و Plaid صورت نگرفته است. اما بر اساس شواهد ارائه شده توسط شرکت تولیدکننده، مدل آزمایش شده سال 2020، با سرعت 2.4 ثانیه مسافتی 0 تا 60 را طی می کند.

با توجه به ارتقا موتور و سیستم عملکردی در مدل 2021، تسلا مدعی است که فاصله 0 تا 60 را کمتر 2 ثانیه طی خواهد کرد.

تسلا مدل s ، استاندارد خود را به عنوان یک ماشین اسپرت با حرکات بدنه کنترل شده و فرمان مستقیم در نمونه های قبل از 2021 نیز اثبات کرده است.

دو تنظیم مختلف مرتبط به فرمان سنگین و فرمان سبک، امکانی برای راننده فراهم می کند که بتواند با بازخوردی متفاوت در مسیر جاده رانندگی کند.

عملکرد راحت برای یک سواری خوب و هندلینگ واضح چیزی نیست که بتوان درباره تسلا مدل s انکار کرد. ویژگی های ذکر شده سبب می شود تا در بزرگراه با اطمینان، خیال راحت و با احساسی آرام از تسلا لذت ببرید.

شارژ و عمر باتری در تسلا مدل s

در زیر کف این خودروی رویایی یک بسته باتری نهفته است. این قسمت در واقع مرکز ثقل و توزیع یکنواخت وزن از جلو به عقب را مشخص می کند.

دامنه رانندگی و عملکرد شتاب در مدل های مختلف 2021، کمی متفاوت است. باتری نسخه Long Range تا 412 مایل یعنی 663 کیلومتر و باتری Plaid تا 627 کیلومتر به راننده دامنه ارائه می دهد.

نسخه متفاوت Plaid+ برای کسانی که امیدوار هستند دامنه بیشتری را تجربه کنند، جالب خواهد بود. بنا بر ادعای تسلا، 520 مایل برابر با 836 کیلومتر رانندگی برای این نسخه امکان پذیر است.

در مقایسه با مدل های لوکید موتورز و لوکس ایر، هر کدام از این دو نهایت تا 517 مایل توان دامنه دارند.

طراحی منحصر به فرد تسلا مدل s

مصرف سوخت MPG در دنیای واقعی

آن چیز که در جهان خودروهای الکتریکی مشهود است، محدوده رانندگی خوبی است که دو خودروی Chevy Bolt و Polestar 2 از خود نشان می دهند.

اما هنگامی که صحبت از قابلیت استفاده در مسافت های طولانی می شود، تسلا مدل s به عنوان گزینه ای چشمگیر در مقابل خودروهای بنزینی، خودنمایی ویژه‌ای می کند.

مدل پایه Long Range بالاترین امتیاز MPG را در 121 شهر و 112 بزرگراه دریافت کرده است. MPG واحد معتبری برای اندازه‌گیری اولیه بازده سوخت خودرو محسوب می شود. هر چه مقدار MPG بیشتر باشد، بازده مصرف آن نیز بیشتر خواهد بود.

در تست اقتصادی بودن سوخت در دنیای واقعی، با سرعت 75 مایل برابر با 120 کیلومتر در ساعت، تسلا مدل s سال 2020، توانسته است رتبه خوبی کسب کند.

تخمین زده می شود که در تست مذکور، مدل 2021 با برد 222 مایل در بزرگراه، عددی برابر با 326 مایل را کسب کند.

سایر ویژگی های منحصر به فرد تسلا مدل S

طرفداران مینیمالیسم مدرن، کابین داخلی مدل s را پرستش می کنند. زیرا به طور استاندارد از صفحه نمایش بزرگ سرگرم کننده ای برخوردار است و تمام عملکرد خودرو را کنترل می کند.

بر خلاف مدل 3، مدل s، یک صفحه نمایش ثانویه برای سنجش های گوناگون و یک صفحه لمسی در عقب نیز دارد.

فضای داخلی تسلا مدل s

از ویژگی های ایمنی و کمک راننده تسلا باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • گزارش سریع آتش سوزی به مراکز ایمنی بزرگراه
  • سیستم هدایت خودکار
  • ترمز اضطراری خودکار
  • هشدار استاندارد خروج از لاین
  • کروز کنترل تطبیقی با حالت راننده نیمه مستقل
  • و انواع پوشش های شبکه‌ ای

همچنین تسلا یک بسته ضمانتی جامع برای محافظت از پیشرانه و اجزای هیبریدی ارائه می دهد. این بسته شامل:

  • ضمانت محدود چهار ساله یا 50 هزار مایل
  • ضمانت پیشرانه هشت ساله با مقدار مایل نامحدود
  • تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی شده به صورت رایگان است

با در نظر گرفتن ویژگی های مذکور در نسخه 2021 تسلا مدل s و سایر ویژگی هایی که در نسخه های قبلی موجود است، اگر شما یک شخص عیار طلب باشید، ترجیح می دهید سوار چه خودرویی شوید؟!

منبع caranddriver

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا