معرفی موتور سیکلت همتاز مدل ۳۰۰۰ وات

معرفی موتور سیکلت همتاز مدل ۳۰۰۰ وات | موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰

امروزه موتور سیکلت‌ برقی، یک راه نجات برای شهروندانی تلقی می‌شود که در شهرهای پر جمعیت و مملو از ترافیک و آلودگی هوا زندگی می‌کنند. از آنجا که موتور سیکلت در مقایسه با خودرو، یک وسیله نقلیه کم‌مصرف، سریع و ارزان قیمت است، استفاده از آن به وفور در شهرهای بزرگ و پر ترافیک به چشم می‌خورد. از جمله پر فروش‌ترین موتور سیکلت‌های برقی باکیفیتی که در حال حاضر در بازار خرید و فروش می‌شوند، موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ است که قصد داریم در ادامه مطلب به توصیف ویژگی‌ها و مشخصات آن بپردازیم. اما قبل از آن شما را با ماهیت موتور سیکلت برقی آشنا می‌کنیم.

خواه دفعه اولی باشد که یک موتور خریداری می‌کنید و یا خواه یک موتور سوار حرفه‌ای باشید، در هر صورت بایستی برای خرید موتور سیکلت خوب، چند عامل مهم را در نظر بگیرید. اول از همه اینکه بهتر است موتور سیکلتی که انتخاب می‌کنید، متناسب با نیاز شما باشد. علاوه بر این، مکان‌های تردد، میزان تجربه و بودجه‌ای که برای این وسیله نقلیه در نظر گرفتید، عوامل حائز اهمیتی هستند.

موتور سیکلت برقی

احتمالا می‌دانید که تفاوت موتور سیکلت‌های برقی با سایر موتور سیکلت‌ها در این است که به جای موتورهای احتراق داخلی، دارای یک منبع انرژی الکتریکی (باتری یون لیتیوم) هستند. این قبیل موتورها مثل موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ توسط برندهای مختلفی در انواع و اقسام گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. برای استفاده از موتورهای برقی مانند سایر موتورها، به گواهینامه، بیمه و سایر مدارک نیاز است.

اگر می‌خواهید درباره قیمت موتور سیکلت‌های برقی آگاهی داشته باشید، بد نیست بدانید که به دلیل تنوع کم مدل‌های این نوع موتور سیکلت‌ها، قیمت آنها کمی گران‌تر از موتورهای معمولی است. اما مطمئن باشید هزینه‌ای که بابت خریداری یک موتور سیکلت برقی می‌پردازید، ارزش استفاده از آن را دارد و برایتان بسیار رضایت بخش خواهد بود.

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰

مزایای موتور سیکلت برقی

  • موتور سیکلت برقی آلایندگی ندارد و منجربه کاهش گاز‌های گلخانه‌ای می‌شود و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. همچنین در مقایسه با موتورهای بنزینی، برای استفاده طولانی مدت، بسیار مقرون به صرفه هستند.
  • با توجه به هزینه برق و سوخت مصرفی‌تان در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید، استفاده از موتور سیکلت برقی می‌تواند ارزان‌تر از موتور ICE باشد. برخی از مناطق محلی با راهکارهایی مانند معافیت، از موتورهای برقی حمایت می‌کنند.
  • قطعات و تجهیزات موتورهای برقی در مقایسه با موتور بنزینی اجزای کمتری دارد و ساده‌تر است. به همین ترتیب قطعه‌های مصرفی کمتری دارد و هزینه نگهداری و تعمیرات آن نیز کمتر است؛ یعنی تمام هزینه‌های شما به مواردی مانند لاستیک و لنت محدود خواهد شد.
  • این قبیل وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ کمتر از موتورهای بنزینی سر و صدا دارند.
  • موتور سیکلت‌های برقی هیچ دنده‌ای ندارند و دنده آنها به صورت اتومات تنظیم می‌شود؛ بنابراین شما از شر تعویض دنده خلاص خواهید شد. همین امر باعث می‌شود یک فرد تازه کار هم بتواند به راحتی از این نوع موتور سیکلت‌ها استفاده کند.

معایب موتور سیکلت برقی

  • ممکن است در مورد شارژ موتور این نوع موتور سیکلت‌ها نگرانی داشته باشید. اما اگر در داخل شهر در حال تردد هستید، هیچ نگران نباشید؛ زیرا در خانه، محل کار یا هر جایی که در دسترس باشد می‌توانید موتور خود را شارژ کنید. اما ممکن است هنگامی که به خارج از شهر می‌روید به مشکل شارژ کردن موتور بر بخورید که آن هم به لطف پیشرفت تکنولوژی و زیرساخت‌های مهیا شده برای شارژ وسایل الکتریکی و استفاده از باتری‌های لیتیومی در ساختار این وسایل نقلیه، از نگرانی شما کاسته خواهد شد. در هر صورت هیچ فناوری بی عیب و نقص نیست.
  • مشکل بعدی که ممکن است با آن مواجه شوید، زمان زیاد برای شارژ کردن موتور است که چندین ساعت به طول می‌انجامد. با وجود اینکه برخی از شرکت‌های سازنده مانند Evoke فناوری شارژ سریع را ارائه می‌دهند، اما همچنان شما باید برای کارها و سفرهای خود با دقت بیشتری برنامه ریزی کنید.
  • مشکل دیگر به قیمت موتور سیکلت برقی و توان رقابت آن با قیمت موتور سیکلت صفر کیلومتر بنزینی مربوط می‌شود. از آنجا که برندها و مدل‌های زیادی از این نوع وسایل نقلیه در بازار موجود نیست، انتخاب‌ها محدود می‌شود و رقابت تنها بین تعداد اندک تولید کننده‌ها است. البته باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که شما در مقابل هزینه بالایی که برای این نوع موتور سیکلت‌ها می‌پردازید، به هزینه نگهداری و سوخت کمتری احتیاج پیدا می‌کنید.

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰

شرکت همتاز که یکی از برترین تولید کننده‌های موتور سیکلت‌ برقی و بنزینی در داخل کشور است، توانسته با ایجاد فضای رقابتی، وسایل نقلیه برقی استانداردی را به بازار ایران معرفی کند. کیفیت بالای قطعات و لوازم به کار رفته در این موتورها یکی از بارزترین ویژگی‌های محصولات این شرکت است. کاربری موتورهای برقی همتاز برای تردد در سفرهای درون شهری، می‌تواند کارگشای عده زیادی از مردم در وضعیت ترافیک کلانشهرهای کشور باشد. در ادامه شما را با دو نمونه از موتور سیکلت‌های برقی همتاز ۳۰۰۰ آشنا می‌کنیم.

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ EM

کلاس موتور این وسیله، از نوع تریل برقی است که باعث شده این موتور سیکلت برقی برای سفرهای کوتاه و درون شهری افراد تک سرنشین، بسیار مناسب تلقی شود. حداکثر سرعت این موتور سیکلت برقی، 90 کیلومتر بر ساعت است و باتوجه به توان الکتروموتور آن که 3000 وات است، می‌تواند با هر بار شارژ شدن مسافتی حدود 55 الی 65 کیلومتر پیمایش داشته باشد. سیستم ترمزگیری این موتور سیکلت به صورت دیسکی است.

نوع باتری موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ EM دارای باتری 72 ولت و 30 آمپر است که می‌تواند حدود 300 الی 500 بار شارژ شود و زمان تقریبی شارژ باتری در هر دفعه حدود 6 الی 8 ساعت است.

حداکثر وزن جابجایی این موتور 160 کیلوگرم است، بنابراین افرادی که وزن‌شان پایین‌تر از وزن یاده شده باشد، می‌توانند از آن استفاده کنند. در صورتی که سرنشینان آن بیشتر از وزن یادشده داشته باشد، مصرف باتری این وسیله افزایش می‌یابد و این می‌تواند آسیب‌های جدی بر پیکره موتور بخصوص در بخش فنربندی وارد کند.

باتوجه به حجم ترافیک بالا در اکثر کلانشهرهای کشور و اندازه کوچک این موتورسیکلت، استفاده از این موتور برای سفرهای کوتاه و داخلی شهری، به‌صرفه است. شکل ظاهری و جوان پسند موتور برقی همتاز EM باعث شده تا این وسیله نقلیه در بین جوانان محبوبیت بالایی پیدا کند.

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ وسپا

موتور سیکلت برقی همتاز طرح وسپا، از نظر ظاهری به موتور وسپای ساخت ایتالیا شباهت دارد. این موتور سیکلت علاوه بر اینکه از لحاظ قدرتی به شدت مناسب و تنومند است، از نظر سرعت و شتاب نیز حداقل نیازهای سفرهای روزانه شهری را فراهم می‌کند. موتور سیکلت برقی طرح وسپا همتاز ۳۰۰۰ امکاناتی نظیر سواری دلنشین، سیستم حرکتی اتوماتیک و قابلیت پیمایش مناسب برای سفرهای درون شهری دارد؛ علاوه بر این موارد پایین بودن هزینه‌های جانبی، کارکرد بی‌نظیر، عدم تولید مواد و آلاینده‌های شیمیایی، کیفیت بالای قطعات ساخت و ارائه خدمات پس از فروش مناسب، این موتور را مانند موتور سیکلت همتاز EM800 و موتور سیکلت همتاز eh2000 به گزینه‌ای مناسب نسبت به موتورهای بنزینی تبدیل کرده است.

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ وسپا

موتور سیکلت همتاز ۳۰۰۰ طرح وسپا از یک موتور براشلس 3000 واتی، باتری لیتیومی 72 ولت 20 آمپر تشکیل شده است. ترمزهای جلو و عقب این موتور دیسکی از نوع هیدرولیکی بوده و چرخ‌هایی با رینگ 12 دارد. با هر بار شارژ حدود 55 الی 70 کیلومتر با حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت قابلیت پیمایش دارد.

این موتور برقی احساس نوستالژیک موتورسواری را به طور کامل به شما منتقل می‌کند و به علت کیفیت و دوام بالای قطعات و ویژگی‌هایی چون شتاب بالا، مدتی است در بسیاری از کشورهای مختلف اروپایی، آمریکایی و آسیای شرقی طرفداران زیادی پیدا کرده است. این موتور به نحوی طراحی شده است که حتی برای افراد مبتدی که تا به حال موتورسواری نکرده اند بسیار ساده است و تجربه خوبی برایشان به ارمغان می‌آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا