باتری ایفون ۱۱ با عوامل بسیاری در این گوشی رابطه مستقیمی دارد که برای مثال یکی از این عوامل، میزان تراکم پیکسلی نمایشگر گوشی ها است.

این مورد می تواند به طور مستقیم میزان مصرف انرژی باتری را تحت تأثیر قرار دهد.

نکته بدیهی در مورد باتری ایفون ۱۱ این است که به دلیل رزولوشن کمتر نمایشگر این گوشی میزان شارژدهی باتری این گوشی بهبود یافته است. اپل در این مورد اعلام کرد که گوشی آیفون XR می تواند به مدت 15 ساعت، شما را در جست و جوهای اینترنتی همراهی کند و به مدت 16 ساعت با آن فیلم تماشا کرد. یکی از مواردی که باعث افتخار  شرکت اپل شده است، این موضوع می باشد که میزان شارژدهی آیفون XR به مدت 90 دقیقه از گوشی آیفون 8 پلاس بیشتر است.

تست های اپل در مورد باتری ایفون ۱۱ :

یکی از تست های اپل برای مقایسه باتری ایفون ۱۱ و آیفون XR انجام شد، این بود که برای یک ساعت توسط هر دو فیلمی را پخش کردند که ایفون ۱۱ به دلیل بهره گیری از باتری بزرگتر و چیپست A13 Bionic بهتر عمل کرد.

در تست های انجام شده اپل متأسفانه امسال مرورگری اینترنت قرار نگرفته بود.

اگر اینترنت هم تست می شد شارژ دهی بهتر آیفون ۱۱ پرو مکس نسبت به آیفون XS مکس با قطعیت بیشتری اثبات می شد. زیرا در تست مرورگری اینترنت گوشی تلفن همراه باید حجم زیادی از متن و نوشته بر روی یک پس زمینه ی سفید را نمایش دهد که نمایش رنگ سفید بیشترین مصرف انرژی را در نمایشگرهای OLED را به خود اختصاص داده است. در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که شارژ دهی آیفون ۱۱ پرو مکس با نسل قبلی چندان تفاوت چشمگیری نداشته و کاربر به راحتی متوجه آن نخواهد شد.

مقایسه برخی از گوشی های اپل:

در ادامه بد نیست به مقایسه شارژدهی باتری گوشی های ایفون ۱۱، آیفون XR و آیفون ۸ پلاس بپردازیم تا بتوانیم به درستی برای انتخاب آن تصمیم بگیریم.

در این تست در تولید هر سه گوشی از نمایشگر LCD  استفاده شده است.

این نمایشگر مانند نمایشگرهای OLED در نمایش رنگ سفید مصرف بالایی نخواهند داشت.

باتری آیفون 11

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید،  باتری ایفون ۱۱ نسبت به باتری آیفون XR حدود 6 درصد شارژدهی بیشتری دارد که باعث به وجود آمدن تأثیر ناچیزی در شارژ دهی این گوشی در مرورگری اینترنت شده است؛ اما در تست پخش فیلم با اپلیکیشن یوتیوب، آماری که به دست آمد با آماری که اپل در معرفی آیفون ۱۱ ارائه کرده بود یکسان می باشد.

حتی زمانی که از این دو گوشی تست ترکیبی گرفته شد، آیفون ۱۱ باز هم با اختلاف یک ساعت شارژدهی بیشتر، برتری خود را بر آیفون XR نشان داد. این تست به این معنی است که علاوه بر باتری ۳۱۱۰ میلی آمپری گوشی آیفون ۱۱، میزان شارژدهی تحت تأثیر موارد دیگری قرار دارد.

باتری آیفون 11

شارژدهی بهتر باتری ایفون ۱۱ نسبت به آیفون XR چه دلیلی دارد؟

در مقایسه این دو گوشی باید گفت که هر دوی آن ها نمایشگرهای مشابهی دارند.

هر دو گوشی از نظر ظرفیت باتری هم تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

دلیل اصلی شارژدهی بهتر باتری ایفون ۱۱ چیپست A13 Bionic است.

این چیپست از نسل دوم معماری ۷ نانومتری برخوردار است.

طی بررسی هایی که وب‌ سایت Anandtech به تازگی روی چیپست های A12 و A13 انجام داده است؛ مشخص شد که چیپست A13 در مقایسه با نسل قبلی خود دو قابلیت مهم دارد که عبارتند از:

  • این چیپست از نسل قبلی خود سریعتر است.
  • حدوداً ۲۵ درصد بهینه تر و کم مصرف تر از چیپست A12 است.

کم مصرف بودن پردازنده تاثیر کمتری نسبت به رزولوشن نمایشگر، بر شارژدهی باتری گوشی دارد.

چیپست A13  تأثیر زیادی در قدرت باتری ایفون ۱۱ نسبت به  آیفون XR  در تست ها داشته است.

باتری ایفون ۱۱

‌خرید آیفون ۱۱ چه توجیهی دارد؟

برخی از مواردی که باعث شده است گوشی آیفون ۸ پلاس نسبت به دو مدل دیگر انتخاب نشود.

این موارد عبارتند از:

  • نمایشگر کوچکتر با رزولوشن FHD دارد
  • ظرفیت باتری آن از باتری ایفون ۱۱ کمتر است
  • از پردازنده ۱۰ نانومتری استفاده می کند

هر دو گوشی آیفون XR و آیفون ۱۱ به پردازنده های ۷ نانومتری مجهز می باشند.

این مطلب نشان می دهد که :

افرادی که از گوشی آیفون ۸ پلاس استفاده می‌کنند و قصد دارند گوشی خود را با گوشی بهتری عوض کنند، خرید آیفون ۱۱، از همه لحاظ به خصوص میزان شارژدهی توجیه شده است.