عمر باتری آیفون

عمر باتری آیفون خود را چگونه افزایش دهیم؟

عمر باتری آیفون یکی از مسائلی است که کاربران این نوع از گوشی تلفن همراه معمولاً با آن دست و پنجه نرم می کنند. در اکثر اوقات کسانی که از دستگاه های آیفون یا آیپد استفاده می کنند، علاقه دارند که از باتری تلفن همراه خود استفاده بیشتری ببرند؛ برای همین منظور در این مقاله روش هایی را گردآوری کرده ایم که به وسیله آن می توانید به میزان زیادی عمر باتری دستگاه خود را افزایش دهید.

با ما همراه باشید و در این مقاله بخوانید:

 • مقدمه ای درباره عمر باتری آیفون
 • غیر فعال کردن اپلیکیشن های پر مصرف
 • فعال سازی حالت Low Power Mode
 • تنظیمات خاموش شدن خودکار نمایشگر
 • تنظیمات سرویس موقعیت مکانی
 • غیر فعال کردن قابلیت Push در ایمیل ها
 • کاهش نور صفحه
 • کاهش مصرف وای فای و دیتا
 • غیر فعال کردن  به روز رسانی خودکار برنامه ها در پس زمینه
 • فعال کردن حالت پرواز
 • کاهش انیمیشن ها در آیفون

مقدمه‌ ای درباره عمر باتری آیفون و آیپدهای اپل:

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که با خالی شدن زود هنگام باتری آیفون خود بسیاری از تماس ها یا کارهایی را که می خواهید با آن انجام دهید؛ را از دست داده اید. دلیل اصلی این اتفاق ساختار باتری های لیتیوم یونی است که در این نوع گوشی استفاده شده است.

در این نمونه از باتری ها به مرور زمان توانی که در شارژدهی دارند کم شده و عمر آن ها کاهش پیدا می کند، که در گوشی های آیفون نیز در بیشتر اوقات به همین دلیل، کاهش عمر باتری را مشاهده می کنیم. البته روش هایی برای فزایش عمر باتری آیفون یا آیپد وجود دارد، که در ادامه قصد داریم به ده روش رایج آن بپردازیم.

توجه داشته باشید که در این مقاله منظور از افزایش عمر باتری آیفون، افزایش توان شارژدهی آن می باشد؛ پس برای اینکه بتوانید استفاده بهینه تری از باتری تلفن همراه خود داشته باشد؛ می توانید این ده راه حل را امتحان کنید.

غیر فعال کردن اپلیکیشن های پر مصرف:

 

افزایش عمر باتری آیفون

برخی از اپلیکیشن ها دارای طراحی شده هستند که مصرف شارژ زیادی دارند.

یکی از بهترین و کاربردی ترین روشی که برای افزایش عمر باتری آیفون و آیپد سر راه شما قرار دارد، شناسایی اپلیکیشن هایی است که میزان زیادی از انرژی باتری دستگاه شما را به خود اختصاص داده اند.

پس این که این اپلیکیشن ها را شناسایی کردید، اقدام به غیر فعال کردن آن ها کنید.

برای اینکه اپلیکیشن های پر مصرف آیفون و یا آیپد خود را غیر فعال کنید، می توانید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

 1. وارد بخش تنظیمات یا Settings تلفن همراه خود شوید.
 2. در منو گزینه Battery را انتخاب کنید.
 3. در صفحه ای که مقابل شما قرار می گیرد، تمامی اپلیکیشن های فعال نمایش داده می شود. شما می توانید پر مصرف ترین برنامه ها را در این لیست غیر فعال نمایید.

دقت داشته باشید که لیست اپلیکیشن ها شامل مصرف شارژ در بازه زمانی 7 روز الی 24 ساعت گذشته می باشد؛ برای اینکه عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید، می توانید اپلیکیشن هایی که کاربرد زیادی ندارند را نیز حذف کنید.

فعال سازی حالت Low Power Mode:

 

افزایش عمر باتری آیفون

Low Power Mode یکی از حالت هایی است که می توان آن را فعال کرد و تا میزان زیادی مصرف گوشی آیفون و آیپد خود را گاهش داده و در مصرف انرژی باتری صرفه جویی کرد. در مقاله دیگر باتری بازار به طور کلی در مود حالت لو باتری و تأثیر آن بر افزایش عمر باتری صحبت کردیم.

اما به طور کلی بد نیست اشاره ای کنیم که این حالت در زمانی که باتری به 20% باقی مانده شارژ خود رسید، به صورت فعال می شود. البته شما می توانید به صورت دستی نیز این حالت را فعال کنید، ولی باید توجه داشته باشید اختلالاتی را به صورت موقتی در عملکرد تلفن همراه شما ایجاد می کند.

البته با این روش تا میزان زیادی باتری شما شارژش را نگه می دارد.

برخی از اختلالات Low Power Mode عبارتند از:

 • تلفن همراه به صورت خودکار اطلاعات اپلیکیشن ها را به روز رسانی نمی کند.
 • تمامی اپلیکیشن هایی که در پس زمینه تلفن همراه فعال هستند غیر فعال می شوند.
 • دانلودها متوقف می شود.

برای فعال سازی حالت Low Power Mode برای افزایش عمر باتری آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

 1.  به بخش Settings  تلفن همراه خود مراجعه کنید.
 2. گزینه Battery را در منو انتخاب کنید.
 3. گزینه Low Power Mode را فعال کنید.

افزایش عمر باتری آیفون با تنظیمات خاموش شدن خودکار نمایشگر :

 

افزایش عمر باتری آیفون

از قطعات سخت افزاری تلفن همراه صفحه نمایش ها از جمله پر مصرف ترین قطعات و بخش هایی هستند که مصرف شارژ باتری را تا میزان زیادی بالا می برند؛ که البته تحت تأتیر چند عامل زیر این مصرف بیشتر خواهد شد:

 • سایز صفحه نمایش که هر چه بیشتر باشد، مصرف باتری بیشتر می شود.
 • هر چه وضوح صفحه نمایش بالاتر باشد، شارژ بیشتری مصرف می کند.
 • مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش، در عمر باتری آیفون تأثیر زیادی دارد.

این سه مورد که مصرف شارژ باتری آیفون را تا میزان زیادی افزایش می دهد، معمولاً توسط کاربران نادیده گرفته می شود. روشی که برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد و تا میزان زیادی مصرف باتری را کاهش می دهد این است که تنظیمات صفحه نمایش تلفن همراه خود را در حالتی قرار دهید که با سرعت بیشتر مثلاً در 30 ثانیه خاموش شود.

با این کار می توانید مطمئن شوید که اگر بیشتر از 30 ثانیه از تلفن خود استفاده نکردید؛ صفحه نمایش آن اتوماتیک خاموش می شود.

برای افزایش عمر باتری آیفون با تنظیمات خاموش شدن خودکار نمایشگر مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

 1. از منو تلفن همراه خود وارد بخش Settings شوید.
 2. گزینه Display & Brightness را انتخاب نمایید.
 3. گزینه Auto-Lock را لمس کنید.
 4. مدت زمان خودکار خاموش شدن صفحه نمایش را بر روی 30 ثانیه تنظیم کنید.

نکته برای کاهش زمان صفحه نمایش:

شما می توانید به صورت دستی نیز زمان خاموش شدن صفحه نمایش را جهت افزایش عمر باتری آیفون خود کوتاه کنید. برای این کار کافی است به محض اینکه کارتان با تلفن همراه تمام شد دکمه پاور آن را یک بار بفشارید و صفحه نمایشگر را خاموش کنید. این روش به میزان زیادی در کاهش مصرف و افزایش عمر باتری آیفون و آیپد شما موثر می باشد، زیرا به محض اینکه کارتان با دستگاه تمام شد انرژی اضافه ای را که مصرف می شود قطع نموده اید.

تنظیمات سرویس موقعیت مکانی:

 

افزایش عمر باتری آیفون

دلیل دیگر کاهش عمر باتری آیفون و آیپدها که تا میزان زیادی مصرف باتری را افزایش می دهد، قابلیت مکان یاب یا لوکیشن (Location) می باشد. این قابلیت معمولاً برای اپلیکیشن های مختلف فعال می شود و در هنگام فعال بودن دائما با سرویس GPS موقعیت مکانی آیفون را ردیابی کنند، که برای این همگام سازی ها به شارژ زیادی احتیاج دارد. شما می توانید برای کاهش میزان مصرف باتری این قابلیت را برای اپلیکیشن هایی که ضرورتی در استفاده از آن ندارند، غیر فعال کنید که کمک زیادی به بهینه سازی مصرف باتری می کند.

برای غیر فعال کردن لوکیشن برنامه هایی که نیاز به این قابلیت ندارند، مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 1. به منوی Settings آیفون و یا آیپد خود وارد شوید.
 2. گزینه Privacy را انتخاب کنید.
 3. به Location Services  وارد شوید.
 4. اقدام به غیر فعال کردن کلی این قابلیت کنید.

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که با غیر فعال کردن این ویژگی، قابلیت ردیابی موقعیت مکانی شما نیز غیر فعال می شود. در روش دیگر شما می توانید مراحل بالا را انجام دهید، تا موقعیت مکانی برای شما غیر فعال نشود ولی از لیستی که در پایین این صفحه قرار دارد، اپلیکیشن هایی را که نمی خواهید همیشه به این سرویس دسترسی داشته باشید را از لیست حذف کنید و یا برای دسترسی به این سرویس شرایط خاصی را برای اپلیکیشن ها در نظر بگیرید.

غیر فعال کردن قابلیت Push در ایمیل ها:

در روش پنجم افزایش عمر باتری آیفون می توانید اقدام به غیر فعال سازی قابلیت Push در ایمیل ها کنید و از حالت Fetch استفاده کنید.

افزایش عمر باتری آیفون

همه ما می دانیم وقتی ایمیل خود را روی آیفون و یا آیپد خود لاگین کرده باشیم، به محض اینکه یک ایمیل برای ما بیاید، بدون تاخیر یک نوتیفیکیشن روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. دریافت ایمیل و ارائه هشدار یا نوتیفیکیشن از سوی آیفون دقیقاً هم زمان اتفاق می افتد و دلیل آن موضوع این است که اپلیکیشن ایمیل آیفون بدون توقف در حال رد و بدل اطلاعات با سرورهای خودش است تا به محض اینکه ایمیلی دریافت کرد نوتیفیکیشن آن را نمایش دهد. به پروسه ارائه نوتیفیکیشن بدون تاخیر Push گفته می‌شود که تأثیر زیادی روی عمر باتری آیفون دارد.

برای صرف جویی در مصرف باتری آیفون می توان این حالت را غیر فعال کرد و حالت تلفن همراه را برای دریافت ایمیل در حالت  Fetch قرار دارد. توجه داشته باشید که در این حالت به روز رسانی اطلاعات در اپلیکیشن ایمیل آیفون در بازه زمانی که شما مشخص کردید اتفاق می افتد، به این ترتیب تا میزان زیادی در مصرف شارژ باتری شما صرفه جویی می شود.

برای تغییر تنظیمات Push به Fetch کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به منو Settings آیفون یا آیپد خود وارد شوید.
 2. گزینه Accounts and Passwords را انتخاب نمایید.
 3. گزینه Fetch New Data را لمس کنید.
 4. گزینه Fetch در کنار هر یک از اکانت های ایمیل خود انتخاب کنید.
 5. زمان مناسب برای به روز رسانی اطلاعات اکانت خود را مناسب با علاقه خود تعیین کنید.

افزایش عمر باتری آیفون با تنظیم نور صفحه:

 

افزایش عمر باتری آیفون

 

همانطور که گفته شد صفحه نمایش یکی از پر مصرف ترین قطعات آیفون است و تا میزان زیادی مصرف باتری را در آیفون افزایش می دهد. میزان نور صفحه نمایش تأثیر مستقیم در مصرف باتری تلفن همراه دارد و هرچه بیشتر باشد، مصرف هم بیشتر می شود. طبیعتاً شما می توانید برای اینکه عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید؛ نور صفحه نمایش را کاهش دهید.

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای صرفه جویی در مصرف باتری تلفن همراه انجام داد، غیر فعال کردن قابلیت Auto Brightness می باشد، زیرا بر اثر فعال بودن این قابلیت دائماً شدت نور صفحه نمایشگر تغییر می کند و با توجه به سنسور تشخیص نور محیط قوی آن به محض تغییر نور محیط نور صفحه نمایشگر را تغییر می دهد.

برای غیر فعال کردن غیر فعال کردن قابلیت Auto Brightness  مراحل زیر الزامی است:

 1. به منو Settings وارد شوید.
 2. گزینه General را انتخاب کنید.
 3. گزینه Accessibility را لمسنمایید.
 4. زیر منو Display Accommodations را انتخاب نمایید.
 5. گزینه Auto-Brightness را غیر فعال کنید.

کاهش مصرف وای فای و دیتا:

 

افزایش عمر باتری آیفون

این روزها به خاطر استفاده از اینترنت معمولاً همه به وسیله تلفن همراه خود به وای فای و یا موبایل دیتا متصل می شوند که این دو قابلیت تا میزان زیادی موجب کاهش عمر باتری آیفون می گردد. اما پیشنهاد من به شما این است که این دو قابلیت را در صورت عدم نیاز غیر فعال نمایید.

فعال بودن قابلیت موبایل دیتا (Mobile Data) یا وای فای (Wi-Fi) تا میزان زیادی مصرف باتری تلفن همراه شما را افزایش می دهد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشد این است که استفاده از وای فای خیلی کمتر شارژ باتری را استفاده می کند تا موبایل دیتا، پس ترجیحاً به جای استفاده از دیتا می توانید وای فای خود را فعال نمایید.

ساده ترین منو آیفون  فعال و غیر فعال سازی هر این قابلیت ها می باشد.

کافی است از طریق کنترل سنتر (Control Center) آیفون این کار را انجام دهید.

به این صورت که انگشت خود را روی لبه زیرین صفحه نمایش گوشی قرار بدهید.

انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا بکشید تا کنترل سنتر را مشاهده نمایید.

افزایش عمر باتری آیفون با غیر فعال کردن  به روز رسانی خودکار برنامه ها در پس زمینه:

معمولاٌ تمامی اپلیکیشن هایی که روی تلفن همراه خود نصب می کنید؛ بدون اینکه وارد آن ها شوید به روز رسانی می شوند و اطلاعات خود را رفرش می کنند، که اغلب این نرم افزارها برای به روز رسانی اطلاعات از اینترنت استفاده می کند. به همین علت باعث مصرف بیش از حد انرژی باتری می شوند.

افزایش عمر باتری آیفون

اما برای این موضوع نیز از طرف شرکت اپل راه حلی قرار داده شده است، این روش این است که شما می توانید قابلیت Background App Refresh را در آیفون و آیپدهای خود غیر فعال کنید و با این کار به کل رفرش شدن هایی که در پس زمینه آیفون اتفاق می افتد، خاتمه دهید.

با غیر فعال کردن این حالت اپلیکیشن ها نوتیفیکیشن های خود را روی نمایشگر نشان نخواهند داد. برخی از اپلیکیشن های پیام رسان هم در زمان دریافت پیام تا هنگام قفل بودن صفحه نمایش در صورتی که پیامی دریافت کنند به روز رسانی نخواهند شد. برخی از این پیام رسان ها عبارتند از:

 • واتساپ
 • تلگرام
 • اینستاگرام و غیره

برای اینکه نوتیفیکیشن های این گونه اپلیکیشن ها را دریافت کنید، باید آن ها را اجرا نمایید.

برای غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در پس زمینه مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به منو  Settings آیفون یا آیپدتان وارد شوید.
 2. گزینه General را انتخاب کنید.
 3. گزینه Background App Refresh را لمس نموده و سپس غیر فعال کنید.

فعال کردن حالت پرواز برای افزایش عمر باتری آیفون:

 

افزایش عمر باتری آیفون

کاربردی ترین و در عین حال بهینه ترین حالت آیفون برای صرفه جویی در مصرف باتری آیفون فعال سازی حالت پرواز Airplane Mode می باشد، که موجب افزایش عمر باتری دستگاه شما می شود. البته در هنگام فعال سازی این حالت تمامی اتصالات و قابلیت های ارتباطی گوشی تا زمانی که آن را غیر فعال نکرده باشید، غیر فعال می شود. از این حالت در زمان های خاص استفاده می شود، مثلاً زمانی که سیم گارت شما آنتن ندارد و یا به خوبی آنتن نمی دهد معمولاً از این حالت استفاده می کنند.

استفاده از این حالت در هنگام عدم دسترسی به شبکه سیم کارت به این علت کاربرد دارد که تلاش هایی که گوشی می کند تا به شبکه متصل شود را قطع می کند و باعث می شود تا میزان زیادی از اتلاف باتری تلفن همراه شما جلوگیری شود. پس توصیه من به شما این است که حداقل در زمان کاهش آنتن دهی و نوسانات آن حالت پرواز را فعال کنید تا از مصرف باتری تلفن همراه شما جلوگیری شود.

برای فعال سازی قابلیت حالت پرواز به منوی کنترل سنتر آیفون مراجعه نمایید.

در منو کنترل سنتر آیکون هواپیما را لمس کند.

کاهش انیمیشن ها در آیفون:

 

افزایش عمر باتری آیفون

همه کاربران آیفون و آیپدهای اپل می دانند که در رابط کاربری این دستگاه ها جلوه های تصویری زیادی به کار گرفته شده است، که در حالت عادی شاید به چشم شما نیاید. برای اینکه این جلوه های بصری و حرکتی به خوبی اجرا شوند، به میزان زیادی از شارژ باتری دستگاه استفاده می کنند.

شما می توانید با مراجعه به تنظیمات سیستم عامل iOS خود آن ها را غیر فعال نموده و در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

برای غیر فعال سازی انیمیشن های آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به بخش تنظیمات یا Settings دستگاه خود وارد شوید.
 2. گزینه General را انتخاب کنید.
 3. زیر منو Accessibility را لمس نمایید.
 4. گزینه Reduce Motion را انتخاب نمایید.
 5. دکمه موجود در کنار گزینه Reduce Motion را در حالت فعال باقی بگذارید.

با فعالسازی قابلیت Reduce Motion می توانید به میزان زیادی عمر باتری آیفون یا آیپد خود را افزایش دهید.

در پایان با گردآوری این مطلب مؤثرترین روش هایی را که در ارتباط با افزایش عمر باتری آیفون و دستگاه های آیپد وجود دارد را به همراهان عزیز باتری بازار آموزش دادیم. البته اگر شما نیز روش هایی را در این مورد تجربه کرده اید و یا سؤالی در ارتباط با هر یک از این روش ها دارید؛ می توانید در قسمت نظرها با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا