آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک

آموزش ساخت پاور بانک به صورت مرحله به مرحله به دو روش

آموزش ساخت پاور بانک یکی از آموزش های کاربردی است که می تواند برای شما در ساخت یا تعمیر یک پاوربانک کاربردی باشد. شما می توانید در ادامه با ما همراه باشید و در ادامه هم طریقه ساخت و هم طریقه تعمیر پاوربانک را در منزل آموزش ببینید؛ با ما همراه باشید. از مزایای پاور بانک ها می توان به شارژدهی گوشی وقتی به برق دسترسی ندارید و باید تماس برقرار کنید، اشاره کرد. این وسیله الکترونیکی می تواند به عنوان یک منبع انرژی به شما اطمینان دهد که گوشی شما هیچ وقت بدون شارژ نمی ماند.

شما می توانید در ادامه آموزش های لازم را برای ساخت و تعمیر پاور بانک ساده یاد بگیرید. همچنین این مقاله به شما در آشنایی با ساختار یک پاوربانک ساده کمک می کند و شما می توانید یک پاوربانک مناسب برای خود تولید کنید و در آینده برای جلوگیری از کسری شارژ گوشی از آن استفاده کنید. آموزش ساخت پاور بانک مربوط به دستگاهی است که می توانید آن را چندین بار شارژ کنید و به عنوان یک پاوربانک معمولی آن را مورد استفاده قرار دهید.

برندهای مختلف پاور بانک موجود در بازار :

در بازار ایران برندهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای اتنتخاب یک پاوربانک مناسب از آن ها استفاده کنید. برخی از این برندها عبارتند از :

 • انواع پاور بانک های ای دیتا
 • انواع پاوربانک های انرجایزر
 • پاوربانک های انکر

تمامی برندهای نام برده شده دارای کیفیت عالی می باشند که شما می توانید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید یکی از آن ها را تهیه کنید و با پاوربانکی که آموزش ساخت آن را برای شما گرداوری کرده ایم، مقایسه نمایید. در این مقایسه شما به میزان پولی که می توانید پس انداز کنید، دست پیدا می کنید. همچنین می توانید پس از اینکه تعمیر پاوربانک را آموزش دیدید با هزینه اندک آن را مجدد راه اندازی ئ استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک شیائومی 20000 را یاد بگیرید.

عناوین این مطلب:

 • آموزش ساخت پاور بانک ساده در منزل
  • روش اول ساخت پاوربانک (ساده)
  • روش دوم آموزش ساخت پاور بانک (پیشرفته)
 • آموزش تعمیر پاور بانک
  • آموزش تعمیر پاور بانک شیائومی 20000

آموزش ساخت پاور بانک ساده در منزل :

شما می توانید به دو روش در منزل برای خود پاوربانک بسازید که این دو روش عبارتند از :

 • ساخت پاوربانک (ساده)
 • آموزش ساخت پاور بانک (پیشرفته)

ساخت پاوربانک ساده :

شما می توانید در وبسایت باتری بازار در مورد انواع باتری و مسائل مربوط به آن ها مطالعه کنید که یکی از این منابع تغذیه پاور بانک است که در ادامه روش ساخت آن را برای شما آورده ایم. علاوه بر این در این آموزش با ساختار یک پاور بانک آشنا شده و پس از طی چند مرحله می توانید یک پاوربانک ساده را در منزل خود طراحی کرده و از آن استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز :

در آموزش ساخت پاور بانک وسایل و ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از :

 • درگاه مادگی USB : یک عدد
 • باتری نیم قلمی‌ قابل شارژ از نوع NI-MH AAA با جریان 500 تا 1000 میلی آمپر : چهار عدد
 • نگهدارنده باتری نیم قلمی : چهار عدد
 • جعبه فلزی که فضای کافی برای نگهدارنده باتری ‌ها داشته باشد : یک عدد
 • سیم لخت کن : یک عدد
 • هویه لحیم کاری (ضروری نیست اما توصیه می‌ شود) : یک عدد
 • سیم (اختیاری)
 • چسب حرارتی و دستگاه مخصوص آن
 • وسیله ‌ای برای ایجاد سوراخ در جعبه (به عنوان نمونه دریل)

آموزش ساخت پاور بانک ساده به صورت مرحله به مرحله :

 1. جعبه مورد نظری را که می خواهید استفاده کنید، بررسی کرده و وسایل درون آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و آن را کاملاً خالی نمایید.

آموزش ساخت پاور بانک

2.  یک کابل که دارای سری USB مادگی است را تهیه کرده و سری یو اس بی را جدا کنید، مقداری سیم را متصل به آن باقی بگذارید. این مقدار سیم باقی مانده بر طبق دلخواه شما می تواند باشد. یعنی بلندی سیم به میزان بلندی کابل شارژر پاور بانک شماست. پس از آن مقداری از روکش کابل را برش بزنید و سیم های سیاه و قرمز را که به ترتیب منفی و مثبت هستند را از سیم های دیتا که سیم سبز و سفید است جدا کرده و مطمئن شوید با سیم های مشکی و قرمز اتصال پیدا نمی کنند.

آموزش ساخت پاور بانک

3. در صورتی که کابل یو اس بی شما دارای طول کوتاهی در حدود 20 الی 25 سانتی متر است می توانید با ایجاد اتصال طول آن را بیشتر کنید، اما بلندی این سیم نباید زیاد باشد تا در جعبه ای که در نظر گرفتید جا شود. البته کابل 20 الی 25 سانتی متر دارای اندازه مناسبی برای پاور بانک خانگی شما است.

آموزش ساخت پاور بانک

آموزش قرار دادن باتری در ساخت پاور بانک :

4. در این مرحله از ساخت پاور بانک می توانید چهار عدد باتری قابل شارژ قلمی را درون جاباتری، جایگذاری کنید. در این مرحله نیاز به شارژ کردن باتری ها ندارید. باتری های قلمی قابل شارژ بر اساس میزان انرژی که ذخیره می کنند، دسته بندی می شوند و این دسته بندی به توان خروجی آن ها بستگی ندارد. این باتری ها بر اساس مشخصه ای به نام میلی آمپر ساعت (mAh) است.

آموزش ساخت پاور بانک

میلی آمپر ساعت معادل جریانی بر حسب میلی آمپر است که در حین خالی شدن شارژ کامل باتری در یک ساعت برقرار می شود. برای مثال یک باتری با ظرفیت 1000 میلی آمپر ساعت را در نظر بگیرید که به نسبت یک باتری با ظرفیت 500 میلی آمپر ساعت دو برابر بیشتر می تواند انرژی خود را نگه دارد. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که جا باتری باید به اندازه ای باشد که در جعبه جا شود و حتی اگر کمی کوچکتر باشد بهتر است.

5. در این مرحله از آموزش ساخت پاور بانک باید سیم های USB را به جا باتری متصل کنید. برای اتصال سیم ها باید در نظر داشته باشید که سیم قرمز را به قرمز و سیم سیاه را به سیاه وصل کنید. برای اتصال سیم ها بهتر است از لحیم استفاده کنید و از اتصال ساده سیم ها به یکدیگر خود داری کنید. پس از اتصال سیم ها به سیم های هم رنگ آن ها را به صورت جداگانه با چسب برق بپوشانید تا از اتصال سیم مثبت و منفی جلوگیری شود.

آموزش ساخت پاور بانک

آماده کردن جعبه در آموزش ساخت پاور بانک :

6. جعبه را در نظر بگیرید، روی یکی از وجه های مستطیل یک حفره ایجاد کنید. این حفره باید کمی بزرگتر از درگاه USB باشد. اگر برای ایجاد این حفره از ابزارهای حرارتی همچون درمل (Dremel) استفاده می‌ کنید، باید مراقب باشید که جرقه های آن با مواد قابل اشتعال برخورد نکند و آتش سوزی ایجاد نشود. همچنین برای حفره ای که یو اس بی در آن قرار می گیرد باید محل مناسبی انتخاب کنید، این محل می تواند روی وجه های چپ یا راست ایجاد شود.

آموزش ساخت پاور بانک

7. در این مرحله باید جا باتری را که پورت یو اس بی متصل کرده اید به دقت درون جا باتری قرار دهید به صورتی که اگر جا باتری دارای دکمه روشن / خاموش بود، رو به بالا قرار بگیرد. بعد از آنکه جای پورت USB را مشخص کردید آن را با چسب حرارتی یا نوار چسب دو طرفه به همراه جا باتری به قسمت داخلی جعبه بچسبانید تا تکان نخورد. در نهایت درب جعبه را ببندید و پاور بانک خود را استفاده کنید. البته می توانید تا پایان مراحل آموزش ساخت پاور بانک، آن را شارژ نکنید.

آموزش ساخت پاور بانک

شارژکردن پاوربانکی که آموزش ساخت آن را برای شما آوردیم، باید به وسیله کابل USB شارژ شود که دو طرف آن نری هستند. شما می توانید یک طرف کابل را به پاوربانک متصل کنید و طرف دیگر آن را به آداپتور یو اس بی و یا کامپیوتر متصل کنید. این پاور بانک پس از چند ساعت شارژ می شود و بعد از جدا شدن از شارژ می توانید به عنوان پاوربانک از آن استفاده کنید.

آموزش نکات ایمنی در ساخت پاور بانک به روش ساده :

 • دستگاه خود را تنها زمانی به شارژ بزنید که خودتان در محل حضور دارید و اگر از آن فاصله دارید هر دو ساعت یک بار به آن سر بزنید تا خیلی داغ نشود.
 • از قرار گرفتن پاوربانک در معرض آب، آتش، حرارت و دمای انجماد جلوگیری کنید.
 • در هنگام انجام مراحل آموزش ساخت پاور بانک باید احتیاط کنید.
 • از داغ شدن باتری ها در هنگام شارژ باتری جلوگیری کنید، زیرا ممکن است در برخورد با پوست شما به آن آسیب بزند. به محض اینکه متوجه شدید باتری داغ شده دستگاه را از شارژر جدا کنید.
 • در هنگام ساخت یا استفاده از دستگاه باید مراقب خطرات احتمالی باشید.
 • از نگهداری پاور بانگ در محیط های خیلی سرد یا خیلی گرم جلوگیری کنید.
 • در هنگام استفاده از دریل برای سوراخ کردن جعبه احتیاط کنید.
 • از شارژرهایی استفاده کنید که توان بالایی ندارند، با این کار از آسیب های احتمالی به دستگاه جلوگیری می کنید. شارژرهای مناسب عبارتند از: درگاه USB کامپیوتر یا لپ تاپ، یا یک شارژر گوشی با درگاه USB و ولتاژ 5 ولت و جریان کمتر از 1000 میلی آمپر (1 آمپر). مناسب ترین شارژر دارای جریان 500 میلی آمپر است.
 • در تمامی مراحل آموزش ساخت پاور بانک از ایجاد اتصالی جلوگیری کنید.
 • با کمک این پاوربانک نمی توانید آیپد یا دستگاه های دیگر را شارژ کنید.
 • حداکثر زمان مورد نیاز برای شارژ این پاور بانک 4 ساعت است و پس از آن باید از شارژر جدا شود، زیرا جا باتری های قلمی دارای سنسور توقف شارژ پس از کامل شدن فرآیند شارژ نیستند.

آموزش ساخت پاور بانک پیشرفته :

در این قسمت از مقاله ساخت پاوربانک در وب سایت باتری بازار، در مورد پاور بانک پیشرفته تری با یک روش آسان مطلبی را ارائه می دهیم، اما قبل از آن باید دقت داشته باشید که یک باتری لیتیومی دارای مدارهای محافظ و کیفیت بالاتری است. البته استفاده از باتری ‌های 18650 خطر کمتری نسبت به باتری‌های Pouch که در گوشی های هوشمند استفاده می شود، دارد.

آموزش ساخت پاور بانک پیشرفته

وسایل مورد نیاز برای ساخت پاوربانک پیشرفته :

 • باتری لیتیومی‌ 18650
 • ماژول شارژر TP4056 با مدار محافظ باتری
 • مبدل افزاینده 3 ولت به 5 ولت با امکان کنترل جریان به 1 آمپر
 • دکمه لغزان

آموزش ساخت پاور بانک

در ادامه برای شما تعریفی از هر یک از اجزای مورد نیاز آورده ایم، با ما همراه باشید.

نمودار مدار پاور بانک چیست ؟

در تصویر زیر نموداری را مشاهده می کنید که مربوط به مدار یک پاور بانک است. با بررسی مدار زیر کاملاً واضح است که آموزش ساخت یک پاور بانک با استفاده از باتری های لیتیوم یونی و ماژول TP4056 و مبدل افزاینده ساده است و مراحل پیچیده ای ندارد.

آموزش ساخت پاور بانک

ویژگی های باتری لیتیومی 18650 :

عدد 18650 در ادامه اسم این باتری نشان دهنده ابعاد آن بوده و شکل ظاهری این  باتری به صورت استوانه ای با قطر 18 و ارتفاع 65 میلی متر است. علاوه بر این شما می توانید باتری های لیتیوم یونی را با ظرفیت های مختلف پیدا کنید که کاربرهای متفاوتی دارند. این نمونه باتری های لیتیومی قابلیت شارژ مجدد دارند و ولتاژ خروجی آن ها 3.7 ولت است. باتری های لیتیوم یونی معمولاً به صورت استاندارد به دو روش شارژ می شوند، که این دو روش عبارتند از :

 1. جریان ثابت (CC)
 2. ولتاژ ثابت (CV)

شارژ باتری به روش ثابت یا CC به این صورت است که شارژر در هنگام عملیات شارژ با افزایش ولتاژ شدت جریان را ثابت نگه می دارد، این ولتاژ به صورت آرام آرام افزایش پیدا می کند، اما حد مشخصی برای این افزایش ولتاژ وجود دارد که به نوع باتری وابسته است و تجاوز ولتاژ از این حد معین به باتری آسیب می رساند. در نهایت باید ولتاژ را در حد النصاب برای باتری ثابت نگه داریم (CV)، که به همین منظور باید جریان به صورت کم کم کاهش پیدا کند تا به مرز و آستانه مشخصی برسد، برای مثال 3 درصد CC. تمامی این مراحل یا وظیفه ها را ماژول TP4056 به عهده می گیرد و از هر گونه آسیب به باتری در طی فرآیند شارژ جلوگیری می کند.

نقش ماژول TP4056A در آموزش ساخت پاور بانک پیشرفته :

اگر می خواهید بعد از طی مراحل آموزش ساخت پاور بانک به یک پاور بانک مقرون به صرفه دست پیدا کنید، استفاده از این ماژول که به منظور شارژ کردن باتری های تکی لیتیوم یونی استفاده می شود. از قطعه ماژول TP4256A در باتری های لیتیوم یونی 18650 گوشی های موبایل استفاده می کنند. باتری های کم ظرفیت معمولاً برای اینکه در شرایط ایمن تری شارژ شوند از دو ویژگی این ماژول استفاده می کنند که این دو ویژگی عبارتند از :

 • درگاه میکرو B
 • خروجی قابل کنترل یک آمپر

این ماژول دارای یک قابلیت ویژه دیگر هم بوده و به راحتی می توانید آن را به پریز یا هر نوع «کابل USB به میکرو B» متصل کنید. از آنجایی که قطعه اصلی تشکیل دهنده این ماژول یک ترانزیستور PMOS یکپارچه است، در نتیجه اجزای اضافی آن به حداقل رسیده است.

آموزش ساخت پاور بانک

شما می توانید در ماژول TP4056A دو نشانگر مشاهده کنید که شامل موارد زیر است:

 • LED قرمز رنگ (L1) که اشاره به درحال شارژ بودن دارد
 • LED آبی (L2) که نشانگر پایان یافتن عملیات شارژ است

در نتیجه می توان گفت ماژول TP4056A به این صورت عمل می کند که در صورت نیاز می تواند جریان الکتریکی را تا حد ممکن تعدیل کند، به همین دلیل است که می توان از آن در دمای بالا نیز استفاده کرد. در این ماژول از ولتاژ شارژ 4.2 ولت استفاده شده  و جریان الکتریکی آن به وسیله یک مقاومت که در آن تعبیه شده، تنظیم می شود؛ اما به صورت پیش فرض جریان 1 آمپر از آن عبور می کند.

اجزا مدار محافظ موجود در ماژول :

همانطور که گفته شد در ماژول فوق یک مدار محافظ قرار داده شده، که اجزای آن عبارتند از :

 1. DW01x که در واقع یک آی سی محافظ برای باتری لیتیوم تکی با خصوصیت کنترل ماسفت دوتایی است.
 2. FS8205A – ماسفت از نوع N-Channel دو تایی است که دارای پایه رایج درین (Drain) است. از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که مقاومت بین پایه درین و سورس (Source) پایین است و همچنین پایه گیت (Gate) ماسفت از طریق آی سی DW01A کنترل می ‌شود.

با مطالعه در مورد این ماژول به این نتیجه رسیدیم که نقش DW01A در ساختار یک پاور بانک این است که از شارژ شدن بیش از حد باتری جلوگیری می کند و از دشارژ بیش از حد و خروج شدت جریان بالا جلوگیری می کند. در نتیجه می توان گفت DW01A این وظیفه را از طریق کنترل ماسفت در مدار انجام خواهد داد.

آموزش ساخت پاور بانک

بررس مبدل افزاینده میکرو USB از 3 ولت به 5 ولت :

باتری های لیتیومی معمولاً تنها 3.7 ولت برق تولید می کنند که برای شارژ یک گوشی کم است و ما به اختلاف پتانسیل 5 ولت نیاز داریم به همین دلیل می توانیم از ماژول مبدل بوست 3 ولت به 5 ولت در ساخت یک پاوربانک استفاده کنیم. علاوه بر تبدیل ولتاژ از ویژگی های دیگر این ماژول مبدل می توان به بازدهی بسیار خوب تا میزان 92 درصد و نیز محافظ جریان بیش از حد آن اشاره کرد. با این وجود در هنگام ساخت این مبدل از توپولوژی افزاینده غیرایزوله بهره برده اند که باعث می شود تنها در فرکانس سوئیچ 1 مگاهرتز عمل کند و کل توان خروجی این ماژول برابر با 5 وات است.

در صورتی که تغییراتی در مقاومت این ماژول به وجود بیاید ولتاژ خروجی آن به 12 ولت می رسد، اما در این حالت حداکثر جریان 400 میلی آمپر است. ماژول مبدل در حالت پیش فرض دارای خروجی 5 ولت و 1 آمپر است که در این حالت نوسانات ناخواسته ولتاژ به 20 میلی ولت می رسد. در ماژول یک درگاه USB type-A نیز دیده می شود، که می توان هر نوع کابل برق USBرا به عنوان رابط آن در نظر گرفت. دمای عملیاتی این ماژول منفی 40 درجه تا مثبت 85 درجه سانتیگراد است. از ویژگی های دیگر این ماژول می توان به نشانگر LED آن اشاره کرد که میزان انرژی در باتری را اطلاع می ‌دهد. LED قرمز رنگ نیز نشانگر وجود انرژی برق در طول‌ ترمینال‌ ها است.

آموزش ساخت پاور بانک

در تصویر زیر می توانید دو ماژول را که به وسیله یک صفحه پلاستیکی و مقداری چسب حرارتی متصل شده اند را مشاهده کنید.

آموزش ساخت پاور بانک

آموزش ساخت پاور بانک

آموزش شارژ کردن دستگاه پس از ساخت پاور بانک پیشرفته :

در پاور بانک ساخته شده چراغ LED قرمز شارژ شدن باتری را نشان می دهد.

آموزش ساخت پاور بانک

همچنین چراغ LED آبی پایان عملیات شارژ را اعلام می کند.

آموزش شارژ کردن گوشی موبایل پس از آموزش پاور بانک پیشرفته :

 1. کابل USB به میکرو B را به خروجی ماژول مبدل افزاینده متصل کنید.
 2. کلید اسلاید را روشن کنید.
 3. گوشی موبایل از طریق پاوربانک شروع به شارژ شدن می‌ کند.

مراحل ذکر شده مراحل آموزش ساخت پاور بانک پیشرفته بود که به کمک آن می توان پاوربانکی را تولید که برای شارژ گوشی موبایل مناسب است. همچنین آموزش هایی در خصوص ساخت پاور بانک به وسیله باتری لپ تاپ کهنه وجود دارد که در مقاله دیگری در باتری بازار به آن می پردازیم.

چگونه پاور بانک خود را تعمیر کنیم ؟

پس از اینکه در این مقاله از باتری بازار آموزش ساخت پاور بانک به دو روش را برای شما توضیح دادیم، بد نیست آموزش کوتاهی در مورد تعمیر آن در منزل نیز مطلبی را ارائه دهیم تا نگرانی شما در مورد رفع مشکلات پاور بانکی که استفاده می کنید، رفع شود. این آموزش در خصوص تعمیر پاور بانک شیائومی 20000  است که به علت برخی مشکلات شارژ نمی شود. همچنین در ادامه این آموزش ها به آموزش تعمیر برد پاور بانک شیائومی می‌ پردازیم.

آموزش تعمیر پاور بانک شیائومی 20000 به صورت مرحله به مرحله:

اگر شما نیز یکی از کاربران پاوربانک شیائومی 20000 هستید و با مشکل شارژ نشدن آن مواجه شدید می توانید در ادامه دلایل اصلی آن را مطالعه کنید و با تعمیر دستگاه خود به این روش هزینه های خود را به میزان زیادی کاهش دهید. قبل از اینکه اقدام به شروع مراحل تعمیر پاور بانک شیائومی 20000 کنید باید قاب آن را با دقت باز کنید تا به برد آن دسترسی پیدا کنید.

ابتدا قاب پاور بانک خود را باز کنید و سپس باتری ها و برد را از قاب خارج کنید.

آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک

همچنین دو طرف برد پاور بانک شیائومی 20000 را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک

اولین مشکلی که برای پاور بانک شیائومی 20000 به وجود می آید و رایج ترین مشکلان شارژ نشدن است، قطع شدن اتصالات پورت USB است که نیاز به تعمیر دارد. برای اینکه مشکل جدا شدن اتصال را حل کنید می توانید آن را لحیم کاری کنید و این کار باید به دقت انجام شود تا به برد پاور بانک شما آسیبی نزند. یکی دیگر از مشکلاتی که به وجود می آید این است که اتصال مثبت و یا منفی باتری از برد پاور بانک جدا شود.

در حل این مشکل نیز می توان از لحیم کاری نیز استفاده کرد و کابل های مثبت و منفی را برد متصل کرد. این دو مشکل بعضی از مشکلات رایجی است که ممکن است باعث خرابی یک پاور بانک شود و با کمک این آموزش هزینه های شما به میزان زیادی کاهش می یابد. در صورتی که مشکل پاور بانک شما با این تعمیرات رفع نشد باید آن را به یک مرکز تخصصی تر ببرید.

مشکلات رایج در مورد پاور بانک و خرابی و نحوه تعمیر پاور بانک آن :

برای پاور بانک ها معمولاً مشکلات و مواردی پیش می آید که ما در ادامه به آن ها می پردازیم که ممکن است شما هم با آن ها مواجه شده باشید. یکی از عمده ترین و رایج ترین خرابی های پاوربانک ها مشکل شارژ نشدن است که در ادامه مراحل تعمیر آن و سایر مشکلات را بررسی کرده ایم :

 • وقتی پاور بانک شارژ نمی شود ممکن است پورت آن خراب شده باشد.
 • وقتی پاور بانک شارژ نمی شود ممکن است باتری آن خراب شده باشد.
 • وقتی پاور بانک شارژ نمی شود، برد یا باتری آن مشکل پیدا کرده است.
 • وقتی پاور بانک سریعاً شارژ خالی می کند ممکن است برد آن آسیب دیده باشد.
 • وقتی یک پاور بانک با خروجی یک آمپر در مدت زمان کوتاهی شارژ خالی می کند، یعنی آمپر آن واقعی نیست و با افزایش جریان روی برد می توان آن را تعمیر کرد.
 • وقتی در هنگام شارژ شدن اتصال قطع می شود یعنی مدار کنترل شارژ پاور بانک خراب است.
 • دیر شارژ شدن پاور بانک می تواند به دلیل خرابی مدار آن باشد.
 • شارژ نشدن پاور بانک از خرابی مدار آن ناشی می شود.
 • اختلال در قسمت فست شارژ پاور بانک می تواند از مدار کنترل شارژ ناشی شود.
 • خرابی پاور آی کیو پاور بانک ناشی از مشکلات مدار کنترل شارژ است.
 • خرابی پاورکور اسپید (PowerCore Speed) پاوربانک ناشی از مشکلات مدار کنترل است.

جمع بندی :

در این مقاله به آموزش ساخت و تعمیر پاور بانک های ساده و پیشرفته پرداختیم و تا حدودی در مورد اجزای تشکیل دهنده و مدارهای این دستگاه ذخیره الکترونیکی آشنا کردیم. شما می توانید به کمک این آموزش به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کرده و از تعمیرات آن کمک بگیرید و پاوربانک های خراب و از کار افتاده را تعمیر کنید. البته پیشنهاد من به شما این است که در صورت هزینه تعمیرات بسیار بالا پاور بانک یک نمونه نو آن را تهیه و خریداری کنید. بعضی از پاور بانک های محبوب موجود در بازار ایران عبارتند از :

 • لمون : CP151i ۵,۲۰۰ ۱۰۰ ۹۰x۴۰x۲۵ سبک
 • وگر : VP-0409 ۵,۰۰۰ ۹۳ ۱۱۵x۶۵x۹ سبک و باریک، همراه ‌با کابل
 • شیائومی : Mi Power Bank 2 ۵,۰۰۰ ۱۵۶ ۱۲۷x۶۹x۱۱ بدنه آلومینیومی
 • انکر : A1109 PowerCore ۵,۰۰۰ ۱۳۴ ۱۰۸x۳۳x۳۳ طراحی سیلندری
 • شیائومی : Redmi PB100LZM ۱۰,۰۰۰ ۲۴۰ ۱۵۰x۷۴x۱۵ شارژ سریع
 • شیائومی : PLM09ZM ۱۰,۰۰۰ ۲۴۳ ۱۴۷x۷۱x۱۴ بدنه آلومینیومی
 • ای دیتا : PT100 ۱۰,۰۰۰ ۲۸۵ ۱۴۰x۶۳x۲۲ دارای چراغ قوه
 • شیائومی : Redmi PB200LZM ۲۰,۰۰۰ ۴۷۰ ۱۵۰x۷۴x۲۷ شارژ سریع، شارژ هوشمند
 • روموس : Knight20 ۲۰,۰۰۰ ۴۴۳ ۱۶۳x۸۲x۲۲ دارای کابل شارژ
 • ای دیتا : P20000D ۲۰,۰۰۰ ۴۵۰ ۱۶۳x۸۱x۲۳ نشانگر شارژ به درصد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا