معرفی کمپانی باتری LEJ

کمپانی باتری LEJ یکی از برترین کمپانی های تولید باتری لیتیوم یون در جهان محسوب می شود. این شرکت فلسفه خود را بر پایه ایجاد یک جامعه راحت تر و کمک به حفظ محیط زیست بنا کرده است.

در بین اکثر شرکت های تولید باتری لیتیومی، شرکت  LEJ از جمله شرکت های ژاپنی است که در رقابت ویژه ای با شرکت های چینی قرار دارد. اما از آن جا که چین همواره سعی در قبضه کردن دارد، این شرکت نتوانسته است رتبه تک رقمی جهانی را از آن خود کند. در حال حاضر کمپانی LEJ در رده یازدهم جهانی به عنوان یکی از تولید کنندگان باتری لیتیوم مطرح است. این کمپانی توانسته است توسعه های فراوانی در سطح ملی و جهانی رقم بزند.

در این بخش ما به بررسی یک کمپانی بزرگ ژاپنی خواهیم پرداخت که با حضور خود در قرن بیست و یک توانسته است جایگاه خوبی را برای خود در بازار جهانی رقم بزند.

کمپانی باتری LEJ

معرفی اجمالی کمپانی باتری LEJ

Lithium Energy Japan به اختصار LEJ در دسامبر سال 2007 بر اثر اقدام سه شرکت بزرگ به وجود آمد. کمپانی های GS Yuasa International Ltd، Mitsubishi Corporation و Mitsubishi Motors Corporation سه شرکتی هستند که با ادغام آنان کمپانی باتری LEJ ساخته شد.

در سایت این کمپانی نوشته است:

«در دنیای امروز، ابتکارات مختلفی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار آغاز شده است. اقداماتی در مقابل گرم شدن زمین، یکی از اهداف توسعه پایدار است که دولت ژاپن به این منظور در سال 2020، جامعه بدون کربناسیون را پیشنهاد داد. ما نیز برای این استراتژی رشد سبز، تا سال 2050 تلاش هایی خواهیم کرد.»

با توجه با اختصار آن چه که کمپانی LEJ از خود مطرح کرده است، کاملا واضح است که این شرکت یکی از دغدغه مندان بزرگ در انرژی سبز  در سطح ملی محسوب می شود.

کمپانی ال ای جی، استفاده موثر از موتورهای الکتریکی را برای ایجاد روند کربن زدایی بسیار ضروری می داند و همچنین ذخیره انرژی را نیز ضروری تلقی می کند. به گفته این کمپانی باتری های لیتیوم یون، فقط هسته ای برای ذخیره انرژی هستند. با این حساب نه تنها در اتومبیل های الکتریکی بلکه در سیستم های بازآفرینی انرژی نیز باید استفاده شوند.

در تشریح موضوع بالا، کمپانی باتری LEJ اضافه کرده است که سیستم های بازآفرینی انرژی مانند راه آهن، حمل و نقل های جدید و سیستم انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشید و غیره باید بیشتر از هر زمانی استفاده شوند.

کمپانی باتری LEJ و معرفی اجمالی

کمپانی باتری های LEJ به عنوان پیشرو در کربن زدایی

بنا بر گزارش وب سایت شرکت  LEJ و سایر منابع، این کمپانی به عنوان یکی از پیشروترین شرکت ها در زمینه تولید انبوه باتری های بزرگ لیتیوم یون شناخته می شود. پیشرویی این شرکت در جهت استفاده برای اتومبیل های سازگار با محیط زیست و سیستم های انرژی تجدید پذیر صورت گرفته است.

در واقع کمپانی باتری LEJ را باید یکی از شرکت هایی تلقی کرد که توانسته است به شکل قدرتمندی خود را در عرضه انرژی پاک و سبز مطرح کند. شرکت ای ای جی، علاوه بر این بر اساس سیاست های حاکم بر ژاپن و روندهایی که رئیس جمهور این کشور به کمپانی ها ابلاغ کرده است، دارای اصولی است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

سیاست انرژی لیتیوم یون در ژاپن زیر نظر LEJ

کمپانی باتری LEJ و در کل اکثر کمپانی ها و حتی خود دولت ژاپن را باید از جمله مراکز یا دولت هایی معرفی کرد که به شدت به سیاست های کلی و حفظ اکوسیستم اهمیت می دهند.

شرکت LEJ یکی از مطرح ترین شرکت هایی است که بر مبنای اهمیت به سیاست های دولت خود، پایه های فعالیت های خود را بر موارد زیر استوار کرده است:

 1. توسعه تجارت عادلانه، شفاف، سالم و مبارزه در مقابل فساد
 2. احترام به حقوق بشر
 3. حفاظت و بهبود محیط کار مناسب
 4. انجام مسئولیت هایی مهم برای ارائه محصولات و خدمات ایمن
 5. حفاظت از محیط زیست در سطح جهانی
 6. ایجاد روابط عالی با جوامع محلی
 7. اطمینان از مسئولیت اجتماعی در داخل زنجیره تامین انرژی

بیایید در ادامه به بخشی از تاریخ فعالیت های این کمپانی توسعه طلب و سبز بپردازیم.

کمپانی باتری LEJ و تاریخچه

تاریخچه روند فعالیت های کمپانی باتری های LEJ

 • تاسیس کمپانی باتری LEJ در سال 2007 با ادغام سه شرکت ژاپنی از جمله دو کمپانی مهم میتسوبیشی
 • تاسیس سایت تولید و ایجاد ساختمان کارخانه های بزرگ برای تولید انبوه باتری های لیتیوم یون در سطح جهانی در سال 2008
 • در سال 2010 متهعد شدن به ساخت نیروگاه جدید و کارخانه ای عظیم با نام ریتو در جهت تحقق پروژه انرژی لیتیوم در ژاپن تا سال 2012 که با تولید 50 هزار وسیله نقلیه الکتریکی همراه باشد
 • آسیب پذیری و مدیریت بحران در اثر زلزله در توهوکو در مارس سال 2011
 • افزایش تولیدات لیتیوم یون برای مدل های جدید میتسوبیشی موتورز در جولای سال 2011
 • ایجاد کارخانه ای بزرگ به منظور تولیدات بیشتر با نام ریتو 2 در دسامبر سال 2011
 • برنده شدن در بخش مسابقات فرمول دانشجویی ژاپن به منظور تولید باتری های EV برای اتومبیل در سال 2016
 • تقدیر مالی در سال 2017 به عنوان یکی از مالیت دهنده های خوب در شیگا
 • تقدیر به منظور مشارکت در فعالیت های اهدای خون در مرکز صلیب سرخ ژاپن در سال 2018

نکته جالبی که در رابطه با این کمپانی و اکثر شرکت ها وجود دارد، رفتارهای خیرخواهانه این شرکت هاست. از همین رو برخی کارشناسان در حوزه رقابت های جهانی، یکی از دلایلی که این کمپانی ها رتبه ای تک رقمی را کسب نمی کنند، در رقابت سالم آن ها نهفته می دانند.

در آخر…

اگر بخواهیم یک کمپانی برتر در حوزه باتری های لیتیوم یون معرفی کنیم که به شدت روی فعالیت های زیست محیطی متمرکز است، باید به کمپانی باتری LEJ اشاره کنیم. این کمپانی با این که در دسته شرکت های قرن بیست و یکمی قرار دارد، توانسته رتبه نزدیکی به تک رقمی شدن را از آن خود کند.

برخی پشتوانه اساسی شرکت LEJ را در گرو قدمت کمپانی میتسوبیشی می دانند که البته این موضوع بیراه نیست. زیرا اکثر تولیدات این کمپانی سوای از توسعه و صادرات در سطح جهانی، به تولید و توسعه خودروهای میتسوبیشی انجامیده است. به طور کلی کمپانی LEJ را باید یکی از کمپانی هایی معرفی کرد که نه تنها در حوزه باتری لیتیوم یون، بلکه در حوزه های دیگری فارغ از صنعت توانسته است خود را نشان دهد. حوزه هایی همچون فعالیت های بشر دوستانه.

منبع: lithiumenergy

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا