معرفی کمپانی باتری LG Chem

هنگامی که صحبت از 5 کمپانی برتر تولید باتری های لیتیوم یون به میان می آید، کمپانی باتری LG Chem خودنمایی ویژه ای می کند. شرکت ال جی شیمی در رتبه اول تولیدات باتری لتیوم یون در جهان قرار دارد. یک کمپانی که از  لحاظ ارزشمندی های کلاس جهانی بسیار مطرح است.

از زمان تاسیس LG Chem که در سال 1947 توسط Shin Hak Cheol صورت گرفته است، این کمپانی به عنوان یک شرکت پیشرو شیمیایی کره ای شناخته می شود. در واقع چالش هایی که در طی سالیان متمادی شرکت ال جی گذرانده است، آن را تبدیل به یک شرکت بی نظیر در حوزه تولیدات شیمی و باتری کرده است.

در این بخش ما قصد داریم بر اساس چالش های این شرکت که آن را تبدیل به یک کمپانی با کلاس جهانی کرده است، بپردازیم. برای آشنایی با این شرکت عظیم تا انتها همراه ما باشید.

کمپانی باتری LG Chem

آشنایی با کمپانی باتری LG Chem

از درب محصولات آرایشی با دوام گرفته تا باتری های درجه یک با کیفیت، بی سابقه و مطرح در حوزه جهانی را می توان در کمپانی ال جی شیمی یافت. این شرکت با هدف تبدیل کردن رویاهای بشری و آسان کردن زندگی مشتریان خود بیش از 70 سال است که در حال ارائه تاریخی غنی است.

در حال حاضر کمپانی باتری LG Chem در صدد تلاش است که به عنوان 5 شرکت شیمیایی دنیا خود را محفوظ نگه دارد که چنین امری را مبتنی بر ایجاد تعادل تجاری قلمداد می کند. به گفته صاحبان این کمپانی، ایجاد تعادل می تواند یک مزیت رقابتی تلقی شود که با شعار “ما علم را به زندگی برای آینده بهتر متصل می کنیم.” محقق خواهد شد.

بیایید در ادامه با بررسی تاریخ چالش ها و فعالیت های کمپانی ال جی به صحت شعارشان بپردازیم.

کمپانی باتری LG Chem و کارخانه

کمپانی باتری ال جی شیمی از 1947 تا 2000

در سال 1947 کمپانی Lucky Chemical به منظور تولید محصولات آرایشی و بهداشتی تاسیس شد. در سال 1951 با نقل مکان از محل قبلی خود، کمپانی مذکور به منظور تولید اولین محصولات رزین مصنوعی خود را معرفی کرد. در سال 1954 تولیدات کارخانه Lucky Chemical با امکانات پردازش رزین مصنوعی توسعه یافته، خود را عرضه کرد.

سال 1959، سالی بود که کمپانی Lucky Oil and Fat تاسیس شد. در ادامه تاسیس این کمپانی در سال 1962، Lucky Vinyl نیز تاسیس شد. تا سال 1987 کمپانی مذکور به نام Lucky تغییر یافته بود که تولیداتی از جمله اکریلات و سایر مواد شیمیایی از جمله خمیر پی وی سی را انجام می داد.

دهه 1995 سالی بود که کمپانی به شرکت LG Chem تغییر نام دارد که در طی سالیان قبل تر این دهه، به عنوان تولید کننده اولین رزین مصنوعی مقاوم شناخته می شد. انتخاب به عنوان برترین شرکت آسیایی، عنوانی بود که در سال 1997 به کمپانی LG Chem تعلق گرفت.

آغاز ورود تولید در کارخانه ساخت باتری های لیتیوم یون را باید در سال 1999 برای کمپانی باتری LG Chem معرفی کرد. باید بدانید که امر تولید در سال 1999، تنها به باتری منحصر نمی شد. تولیداتی از جمله باتری قابل شارژ فسفری، ال سی دی های مقاوم در برابر نور و سایر موارد، از جمله تولیدات این کمپانی در اواخر قرن بیستم است.

کمپانی تولید باتری ال جی از سال 2000 تاکنون

شاید به سادگی نتوان تمام دست آوردهای چنین شرکت بزرگی را در قالب یک مقاله گنجاند، اما به طور کلی باید قرن بیست و یک را آغاز رویه جدید کمپانی باتری LG Chem معرفی کرد.

 • کار با شرکت پتروشیمی هیوندای در سال 2000
 • ایجاد مرکز تحقیقاتی تولید و توسعه باتری در ایالت متحده در سال 2001
 • ثبت اختراع برای تولید هورمون های رشد انسانی در سال 2002
 • خریداری پتروشیمی هیوندای با نام هونام در سال 2003
 • ساخت کمپانی ABS در سال 2004
 • ادغام کمپانی های الکترو شیمی در سال 2007
 • تولید اولین الاستومر در کره جنوبی در سال 2008
 • ساخت کارخانه تولید باتری خودرو در اوچانگ در سال 2009
 • ساخت کارخانه تولید باتری خودرو در میشیگان در سال 2010
 • ایجاد یک شرکت مشترک در قزاقستان در سال 2011
 • ساخت کارخانه تولید باتری خودرو در چین در سال 2015
 • ساخت کارخانه تولید باتری در لهستان در سال 2016
 • ایجاد یک شرکت تابعه برای تولید خودرو در وروسلاو لهستان در سال 2017
 • شناخته شدن به عنوان اولین شرکت شیمیایی کره ای در بین 10 شرکت برتر دنیا در سال 2018 و 2019
 • اعلام برنامه های جدید به منظور ارتباط علم با زندگی در سال 2020

تمام موارد بالا را باید تنها بخشی از چالش ها و قدرت های کمپانی باتری LG Chem در طول سالیان متمادی معرفی کرد.

کمپانی باتری LG Chem و ظرفیت تولید

باتری های تولیدی LG Chem

در حال حاضر LG Chem RESU را باید یکی از نمونه های مطرح و جدید باتری های تولید شده توسط ای جی معرفی کرد. باتری RESU به عنوان یک باتری همراه، گزینه هایی بین 48 تا 400 ولت را ساپورت می کند که در واقع نوعی باتری لیتیوم NMC محسوب می شود.

ظرفیت قابل استفاده RESU، از سوی کمپانی باتری LG Chem 90 درصد استفاده کامل معرفی شده است که به  مدت 10 سال نیز ضمانت گارانتی دارد.

LG Chem RESU از جلمه باتری های است که از زمان انتشار اولین تسلا با آرایه های خورشیدی و ولتاژ مشابه DC خود را نشان داده است. در واقع اعجاز باتری های کمپانی الی جی در تولید سری باتری های RESU نهفته است که هر کدام بسته به کارآیی، با ولتاژ مخصوص ارائه می شوند.

یکی دیگر از باتری های تولید کمپانی باتریLG Chem  با نام Gen3 RESU شناخته شده است. این باتری در واقع نسل سوم باتری های کمپانی ال جی محسوب می شود. میزان کارایی باتری مذکور از لحاظ ساعتی بین 10 الی 16 ساعت تخمین زده شده است که می تواند با توان 16 کیلو وات  اقدام به ذخیره سازی کند. باتری Gen3 RESU برای عرضه در سال 2021 در نظر گرفته شده است.

در پایان بخش باید…

کمپانی باتریLG Chem  به عنوان کارخانه ای معرفی کرد که 29000 کارمند دارد و امکان تولید باتری در کشورهایی چون کره جنوبی، اروپا، چین و آمریکا را فراهم کرده است. به عنوان بزرگ ترین تولید کننده باتری لیتیوم یون با توجه به مواردی که در تاریخ این کمپانی مشاهده کردید، امکان معرفی رقیب برای آن از برخی لحاظ وجود ندارد.

باید بدانید که کمپانی ال جی شیمی همانطور که از ابتدای کارش مشخص بود تنها در زمینه باتری مطرح نیست. تولیداتی چون محصولاتی برای ذخیره انرژی در صنایع تولید وسایل نقلیه، وسایل الکترونیکی و غیره از جمله دست آوردهای کمپانی LG Chem  محسوب می شود. کمپانی باتری LG Chem نماینگر قدرت و توسعه فعالیت های بشری در حوزه انرژی است.

منبع: lgchem  cleanenergyreviews

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا