تعویض باتری مک بوک پرو

آموزش جدا سازی باتری و تعویض باتری مک بوک پرو

در لپ تاپ های قدیمی که ضخامت آن ها نیز بیشتر است تعویض باتری بیشتر می باشد. این در حالی است که مدل لپ تاپ های مک که در طی ۷-۸ سال اخیر توسط شرکت اپل ساخته شده، شرایط را تا حدودی متفاوت نموده است. طبق بررسی های انجام شده از این سری لپ تاپ ها از نوع کامپکت بوده و دارای باتری اکسترنال نمی باشند، بنابراین باتری آنها را به راحتی نمی توان جدا نمود.
در این مقاله سعی شده نحوه جداسازی باتری قدیمی و همچنین تعویض باتری مک بوک پرو را در سری لپتاپ های مک بوک پرو آموزش داده شود.  با توجه به بررسی های صورت گرفته کارایی باتری این لپ تاپ یک دهه و یا بیش از آن می باشد ولی احتمال این می باشد که به دلیل نواسانات برق زیاد و یا استفاده نادرست، سریع تر خراب شود.

برای تعویض باتری مک بوک پرو وسایل زیر مورد نیاز می باشد:
  1. یک عدد باتری نو که این باتری لزوما باید مخصوص سری های مک بوک پرو باشد واستاندارد با جریان و ولتاژ نیز باشد.
  2. یک عدد پیچ گوشتی ۴ سو.
  3. یک عدد اسپاج و یا هر شی پلاستیکی تخت مثل چاقو.
  4. پیچ گوشتی ۳ پر ویا ستاره ای (مخصوص باز کردن پیج های داخلی)

تعویض باتری مک بوک پرو

قابل ذکر می باشد به جای تهیه وسایل ذکر شده در بالا شما می توانید یک کیت تعمیر لپ تاپ های اپل را که در بازار موجود می باشد خریداری نمایید.
برای تعویض باتری مک بوک پرو باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

باز کردن کاور محافظ

در ابتدا باید یک درب فلزی و یا همان کاور مک بوک پرو را که به وسیله ۸ عدد پیچ فیلیپس بسته شده اند را با کمک پیچ گوشتی ۴ پر باز نمایید. در نظر داشته باشید در صورتی که پیچ گوشتی سالم ویا اندازه نباشد احتمال خراب شدن ویا هرز گشتن پیچ ها وجود دارد.

دراوردن باتری کهنه

در مرحله دوم یعنی بعد از این که قاب فلزی را از ته شاسی اصلی جدا کردید باید باتری کهنه را از لپ تاپ جدا نمایید. در این مرحله مشاهده می کنید که به وسیله چند عدد پیچ سه پهلو و یک پلاگ سیم باتری به برد اصلی وصل شده است. برای جدا سازی باتری شما باید در ابتدا از اسپاج پلاستیکی استفاده نموده و سوکت باتری را از برد اصلی جدا نمایید و بعد از آن پیچ ها را باز نمایید. در این مرحله دقت نمایید که به هیچ عنوان یک تیغه فلزی مانند چاقو ویا اجسام مشابه آن را بکار نبرید زیرا این سوکت حامل جریان الکتریکی می باشد. بعد از باز نمودن پیچ ها میتوانید به آسانی با کشیدن باتری به سمتی آن را بیرون آورید ودر این جا شما می توانید باتری نو را جاگزین نمایید.

جایگذاری باتری نو

اگر باتری که قبلا خریداری نموده اید مانند مدل استاندارد لپ تاپ شما باشد در ، تعویض باتری مک بوک پرو هیچ مشکلی نخواهید داشت وبه راحتی آن را جایگزین باتری قبلی می کنید.مسئله ای که در این جا بسیار حائز اهمیت می باشد این است که شما باید در انتخاب باتری وقت صرف نمایید و تمام آیتم های آن مانند ولتاژ، جریان و حتی ابعاد آن را در نظر بگیرید تا در زمان تعویض با مشکل مواجه نشوید .

نکته دیگری که باید به آن بسیار توجه کنید این است که قبل از خرید باتری و تهیه تجهیزات جهت تعویض باتری مک بوک پرو از باز کردن لپ تاپ خود جدا بپرهیزید زیرا امکان هرز شدن پیچ ها و مشکلات اساسی دیگر قطعا وجود دارد. شما می توانید نظر خود را با ما ودیگر کاربران باتری بازار در مورد تعویض باتری مک بوک پرو به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا