معرفی کمپانی باتری Panasonic

کمپانی باتری Panasonic یکی از نام آشناترین شرکت های است که در عرصه تولید باتری فعالیت های ویژه ای داشته و دارد. این کمپانی به خصوص برای ما ایرانیان چه در رابطه با محصولات باتری و چه سایر محصولات بسیار پر استفاده و حتی نوستالژیک است.

کمپانی پاناسونیک در حال حاضر در بین 5 تولید کننده برتر باتری های لیتیوم یون دارای رتبه سوم جهانی است. البته که این رتبه بسته به امکانات و محصولات ویژه ای که در طول سالیان ارائه داده، در نظر گرفته شده است.

ما در این بخش قصد داریم به شناخت و معرفی کمپانی بزرگ باتری Panasonic بپردازیم. دانستن از تاریخ، چالش های رشد و محصولاتی که در طی سالیان این کمپانی عرضه کرده است، می تواند برا هرکسی که این نام را می شناسد جذاب باشد. به منظور معرفی مشهورترین کارخانه باتری تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

کمپانی باتری Panasonic

ابر شرکتی با نام کمپانی باتری Panasonic

پاناسونیک به عنوان یک ابر شرکت صنایع الکتریکی ژاپنی- چند ملیتی شناخته شده است. این کمپانی در دل خود دارای زیر مجموعه هایی بسیاری است. زیرمجموعه هایی که در زمینه های گوناگونی فعالیت می کنند. جالب است بدانید که شرکت پاناسونیک علاوه بر باتری در رتبه چهارم تولید تلوزیون نیز در جهان قرار دارد.

اما در رابطه با تولید باتری و دستیابی به جایگاه شرکت های تک رقمی باید کمپانی باتری Panasonic را با توجه به زیر مجموعه ای که محصولات باتری را تولید می کند مورد بررسی قرار دارد.

ناسیونال، تکنیکس و سانیو از جمله زیرمجموعه های بزرگ شرکت پاناسونیک محسوب می شوند. سوای از این زیرمجموعه ها که هر کدام در زمینه مخصوص فعال هستند، باید بدانید که  تولید باتری در این ابر شرکت همواره از جمله اهدافی بوده است که بسیار قدرتمند پیش رفته است.

شرکت سانیو در سال 2010 توسط پاناسونیک خریداری شد که به زعم این خریداری، وسعت فروش و تولید باتری در ابر شرکت پاناسونیک رشد یافت. در ادامه به بررسی دقیق تاریخ کمپانی باتری Panasonic بر اساس گزارشات رسمی وب سایت این شرکت خواهیم پرداخت.

کمپانی باتری Panasonic و تسلا
in Tokyo, Japan, on Tuesday, Nov. 19, 2013. Panasonic Corp. won a contract to supply cells to Tesla Motors Inc.’s electric vehicles in a deal that may generate $7 billion in revenue. Photographer: Tomohiro Ohsumi/Blomberg

کمپانی باتری Panasonic و خودرو

تاریخچه کمپانی تولید باتری Panasonic

پاناسونیک در مارس 1923 توسط کونوسوکه ماتسوشیتا تاسیس شد. این شخص در پی تاسیس این شرکت در ابتدا اقدام به تولید لامپ های پوسته ای می کرد. در سال 1927 باتری های خشک به همراه لامپ های پوسته ای در این کمپانی تولید شدند.

در سال 1931 تولید باتری خشک به منظور یک باتری ملی از سوی کمپانی باتری Panasonic صورت گرفت. باتری های اسید سرب نیز در سال 1937 از سوی این کمپانی عرضه شدند.

سال های 1940 تا 1945 را باید سال های انتشار باتری های خشک خودرو در اولین و بهترین نوع از سوی پاناسونیک تلقی کرد. همچنین باتری های خشک منگنز در سال 1963 از سوی کمپانی پانوسونیک، در ژاپن ملی اعلام شدند.

تولید باتری های نیکل- کادمیم در سال 1964 انجام شده و چراغ قوه های مجهز به باتری در سال 1966 روانه بازار شدند.

ورود به عرصه تولید باتری قلیایی از سوی کمپانی باتری Panasonic در سال 1967 صورت گرفت که در سال 1971 نیز به تولید باتری های اولیه لیتیوم گرافیت- فلوراید منجر شد.

تولید شارژرهای باتری از سال 1976 در کمپانی پاناسونیک در زیر مجموعه سانیو استارت خورد. همچنین ساخت کوچکترین باتری لیتیوم، باتری برای دوربین، باتری نیکل با طرفیت بالا، باتری لیتیوم اکسید مس، انتشار باتری شارژی خودرو، باتری های خورشیدی، باتری هیدرید نیکل، باتری منگنز جیوه و غیره از جمله دستاوردهای قبل از قرن 21 کمپانی سانیو محسوب می شود.

کمپانی باتری Panasonic و قرن 21

قرن 21

انتشار باتری های EV، تولید باتری های لیتیوم یون و فروش ماژول های خورشید در جهان در سال 2000 توسط کمپانی Panasonic صورت گرفت.

باید توجه داشته باشید که تا قبل از سال 2010 که ابر شرکت پاناسونیک اقدام به خرید سانیو کرد، این شرکت گاها مستقل از پاناسونیک شناخته می شود. اما در سال 2010 با خرید سهام سانیو، این شرکت به زیر مجموعه رسمی پاناسونیک با نام کمپانی باتری Panasonic درآمد. از جمله تاثیراتی که پاناسونیک با شرکت سانیو در بازار باتری جهانی وارد کرد، به شرح زیر است:

  • تولید جهانی باتری بیش از بیش از 150 میلیارد
  • ایجاد سیستم انبوه باتری لیتیوم یون در جهان
  • تولید اولین نمایشگرهای فانوس
  • جهانی شدن eneloop کمپانی باتری Panasonic
  • راه انداری دستگاه ذخیره سازی خورشیدی
  • تولید باتری های خشک در مدل های پیشرفته و متفاوت از نوع اولیه

همچنین جالب است بدانید که در سال 2018، شرکت باتری سازی پاناسونیک، شعبه ای بزرگ را در آمریکا تاسیس کرد. برخی معتقدند ظرفیت های تولید این شرکت حتی به نسبت کمپانی های رتبه یک و دو بیشتر است.

در پایان…

باید گفت که کمپانی باتری Panasonic از جمله شرکت هایی است که نه تنها در آسیا که مبدا پایه گذاری آن است، بلکه در صنعت اروپا که بخشی زیادی را به خود اختصاص داده، مطرح است.

امروزه شرکت های بزرگ بسیاری هستند در زمینه های استفاده از باتری با کمپانی پاناسونیک همکاری می کنند. مهم ترین همکاری این شرکت در طی سالیان اخیر را باید مرتبط با شرکت های خودرو سازی دانست. تسلا یکی از آن دسته اتومبیل هایی است که چه در زمینه تجربی- تحقیقاتی و چه در زمینه استفاده از باتری های قدرتمند با کمپانی پاناسونیک همکاری دارد. با این حساب نباید شهرت روز افزون و ترقی های جدید دنیای امروز در عرضه صنایع الکترونیکی را در رابطه با پاناسونیک نادیده گرفت.

منبع: panasonic

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا