تراکم انرژی باتری

پاناسونیک تراکم انرژی باتری تسلا را تا 20% افزایش می دهد

توکیو : شرکت پاناسونیک قصد دارد طی 5 ماه تراکم انرژی باتری های 2170 را که به شرکت تسلا ارائه داده است افزایش دهد ، آنها اعلام کرده اند 20% افزایش تراکم انرژی باتری در یک نسخه بدون کبالت انجام خواهد شد و طی دو تا سه سال به صورت همه گیر این کار را در بازار انجام خواهد داد.

این برای بار نخست است که پاناسونیک که برترین تولید کننده سلول های باتری برای خودرو های برقی جهان است این اهداف را به صورت عمومی و با تعیین زمان دقیق منتشر می کند.

افزایش تراکم انرژی باتری های تسلا

پاناسونیک در سال 2017 باتری های لیتیوم یونی 2170 را با ویژگی شیمی کاتدی نیکل – کبالت آلومینیوم (NCA) برای شرکت تسلا ارائه داد. محققان می گویند این بالاتری چگالی انرژی در بالاترین سطح یعنی 700 وات بر ساعت است.

این باتری ها می توانند با یک بار شارژ چنین چگالی را ارائه دهند و این باعث رشد روزافزون خودرو های برقی در جهان خواهد شد و علاوه بر آن ، این دست آورد می تواند کار را برای استفاده از باتری های کوچکتر در فضای داخلی اتومبیل هموار تر کند.

از طرفی دیگر نسخه ارائه شده بدون کبالت باعث افزایش پایداری در این نوع باتری ها خواهد شد و این یعنی مردم به صورت چشم گیری به داشتن وسائل نقلیه برقی روی خواهند آورد.

مدیر عامل تسلا ، آقای ایلون ماسک بارها اعلام کرده است که می خواهد ادامه راه را با باتری های نسخه بدون کبالت پیش برود.

همچنین درگذشته رئیس بخش باتری های خودرو های برقی شرکت پاناسونیک اعلام کرده بود که این شرکت در نسخه NCA پنج درصد میزان کبالت را کاهش داده است و به صورت مرحله به مرحله در آینده این کار را ادامه خواهد داد.

اما این شرکت از توضیح نحوه ارائه نسخه جدید باتری های خود به تسلا موتور خودداری کرده است.

این صخبت ها در حالی است که پاناسونیک اخیرا جایگاه خود را به عنوان تامین کننده انحصاری باتری شرکت تسلا از دست داده است. دقیقا از زمانی که این شرکت امریکایی با LG Chem کره جنوبی و CATL چین همکاری خود را آغاز کرده است.

شرکت CATL چین باتری های لیتیوم آهن فسفات را با هزینه های بسیار پایین تر تهیه می کند که این نوع باتری ها هم فاقد کبالت هستند.

باتری های 2170 شرکت پاناسونیک

طبق گفته تاکاموتو ، پاناسونیک در حال حاضر با توسعه فناوری های خود توانسته بیش از 5% در چگالی انرژی سلولهای 2170 را افزایش ایجاد کند.

آقای ناکاموتور گفته است به منظور افزایش روند رشد ، از ماه سپتامبر 2020 این شرکت خط تولید خود را در کارخانه نوادا در کنار تسلا راه اندازی می کند که این موضوع موجب افزایش سرعت رشد خواهد شد.

ناکاموتور گفت پاناسونیک برای کاهش خطرات ایمنی در رابطه با تراکم انرژی بیشتر و کبالت کمتر ، برنامه هایی برای ایجاد پایداری در حرارت باتری ها خواهند داشت.

وی همچنین افزود با تنوع در استفاده از ماشین های برقی در جهان ، باتری های مختلفی تولید خواهند کرد.

تسلا گفته است پیشرفت قابل توجهی در زمینه باتری را به زودی به صورت عمومی نمایش خواهد داد ، تسلا قرار است باتری را معرفی کند که تا اواخر سال 2020 به بازار خواهد آمد و می تواند بیش از 1 میلیون مایل دوام داشته باشد ، که آن را با شرکت CATL توسعه داده است.

منبع : auto.economictimes.indiatimes.com

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا