معرفی کمپانی باتری Primus Power

کمپانی باتری Primus Power  یکی دیگر از برترین کمپانی های تولید کننده باتری غیر لیتیوم یون در جهان محسوب می شود. فعالیت های ویژه این کمپانی که شروع خود را به شکل یک استارتاپ آغاز کرده است، سبب شده تا جایگاه ششم جهانی را از آن خود کند.

داشتن سیستم باتری جریان توزیع کننده و مقیاسی که از نظر اقتصادی می تواند در چندین برنامه به ذخیره سازی کمک کند از  برنامه های اساسی شرکت Primus Power محسوب می شود. همچنین ارائه راه حل های ذخیره انرژی الکتریکی در قالب نوآوری های اختراع شده در شیمی، طراحی سلول و مهندسی سیستم، این شرکت را بسیار مهم جلوه می دهد. در واقع این فعالیت های نوآورانه سبب شده است که محصولات Primus Power با چگالی قدرتمندتر و با قابلیت حمل در قیمت های پایین عرضه شوند.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی شرکت باتری Primus Power بپردازیم. دانستن از شرکتی که پشتوانه ای ویژه ای از ایالات متحده دریافت می کند، جالب خواهد بود.

کمپانی باتری Primus Power

معرفی اجمالی کمپانی باتری Primus Power

Primus Power یک تولید کننده خصوصی باتری های جریان دار مستقر در کالیفرنیای شمالی است که در زمینه باتری های بزرگ برای شبکه های هوشمند فعالیت دارد.

باتری های ارائه شده توسط Primus Power، باتری هایی با اختراع جدید از نوع مایع با ظرفیت انعطاف پذیری از 25 کیلو وات تا 25 مگا وات هستند. این باتری ها برای برنامه های ثابت و در مقیاس شبکه فراهم شده اند. Primus ‘EnergyPod 5 یکی از نمونه هایی است که سرعت تخلیه انرژی آن برابر با عمر طولانی به اندازه بیست سال محاسبه شده است.

همچنین باتری های ZincBromine از نمونه باتری های ایمن و با نگهداری آسان هستند که کمپانیPrimus Power ارائه می هد.

کمپانی باتری Primus Power توانسته است سیستم هایی را برای کاربردهای متفاوت در زمینه های متفاوت نصب کند. این سیستم ها هم در داخل کشور مبدا این شرکت و هم در سطح بین الملی استفاده می شوند. حتی نمونه هایی از استفاده در مناطق عقب افتاده نیز وجود دارد.

یکی از نکات چشم گیر کمپانی Primus Power ارائه نسل دوم EnergyPod 2 است که در سال 2017 با هزینه ای کم و اجزایی قابل اطمینان به بازار عرضه شد. این نسل از باتری، برای ارائه تراکم قدرت در دسته برترین ها قرار دارد.

جالب است بدانید که پریموس تنها شرکتی است که کمک های دولتی از وزارت انرژی ایالات متحده، آژانس پروژه های تحقیقاتی انرژی (ARPA-E) و کمیسیون انرژی کالیفرنیا (CEC) دریافت می کند. فناوری ارائه شده این شرکت، قصد دارد انقلابی در اقتصاد، ثبات و امنیت شبکه الکتریکی ایجاد کند. چنین ادعایی در حالی است که ادغام انرژی تجدیدپذیر بادی و خورشیدی تسریع بخشیده می شود.

از شرکت هایی که با Primus Power همکاری دارند، می توان به Nancy Pfund، Chrysalix Energy VC، 2BF، Kleiner Perkins، Anglo American، Rusnano و Kazyna Capital Management اشاره کرد.

کمپانی باتری Primus Power و کارخانه تولید

جزییات بیشتر در باب شرکت باتری های Primus Power

Primus Power ادعا کرده است که می تواند سه مزیت اصلی برای مشتریان خود ایجاد کند:

  1. هزینه کم مواد
  2. طول عمر بدون محو شدگی
  3. ایمنی سیستم

جالب است که  اکثر کمپانی های قرن بیست و یک، بر پایه چنین ادعاهایی خود را مطرح می کنند و البته که قرار گرفتن در رنک جهانی به سادگی بیانگر صحت ادعای آنان است.

برای توضیح بهتر ادعای کمپانی باتری Primus Power باید در نظر داشته باشید که در مقایسه با باتری های جریان معمولی، سه نوآوری اساسی در باتری های Primus Power وجود دارد. اولین مورد مرتبط به نداشتن غشا است. لایه ای که گونه های موجود در باتری را جدا می کند. چنین چیزی در واقع یک فیلتر جدا کننده است و پاشنه آشیلی برای طرح های معمولی محسوب می شود.

دومین مورد مربوط به  الکترود فلزی است. باید بدانید تقریبا همه کمپانی ها از الکترود گرافیتی استفاده می کنند. از نظر Primus Power، گرافیت عالی، ارزان و رسانای الکتریکی است اما یک مشکل اساسی دارد. با گذشت زمان ترکیب آن تغییر خواهد کرد و دارای خوردگی می شود.

سومین موردی که شرکت Primus Power را در تولید باتری جدا می کند این است که تنها یک مخزن، یک مجموعه لوله و یک پمپ در باتری های این کمپانی وجود دارد. در واقع این موارد به داشتن یک حلقه جریان واحد کمک می کنند که در سایر نمونه های دیگر جدای از این کمپانی، هر کدام از موارد، تعدادی بیشتر از یک عدد را شامل می شود. بالا بودن تعداد مخزن، لوله و پمپ نیازمند ایجاد تعادل زیادی است.

کمپانی باتری Primus Power و باتری بزرگ قابل حمل

باتری های Primus Power به عنوان بازیگرانی همه جانبه

طبق گزارشات به نظر می رسد که باتری های جریان دار در مرحله اولیه تجاری سازی و به دنبال یافتن برنامه های کاربردی خاص هستند که به ذخیره انرژی بیشتر نیاز دارند. از این رو می توان موردی چون مخابرات از راه دور را برای این نوع از باتری ها، مشتری اصلی تلقی کرد.

یک باتری طولانی مدت، باتری است که بتواند انبوهی از انرژی را فراهم کند، بتواند یک تنظیم خوب از فرکانس نشان دهد و در عین حال بتواند یک مشکل چند ساعته را حل کند. بنا بر گزارشاتی که وجود دارد، کمپانی باتری Primus Power با باتری هایی که ارائه می دهد، واجد شرایط این امکانات لازم محسوب می شود. به همین دلیل برخی باتری های این کمپانی را با عنوان بازیگرانی همه جانبه تلقی می کنند.کمپانی باتری Primus Power و باتری های غول

در آخر…

اگر به دنبال شناخت یک شرکت باتری با فناوری جدید باشیم، باید کمپانی باتری Primus Power را در نظر بگیریم. داشتن رزومه ثبت اختراع های گوناگون در زمینه های مرتبط با ذخیره انرژی از مهم ترین دلایل انتخاب Primus Power محسوب می شود. شرکت Primus Power با استفاده از شگردهای ساده سازی و ایجاد دوام بالا برای باتری هایی که تولید می کند، در دسته بهترین تولید کنندگان باتری غیر لیتیوم یون قرار دارد.

در واقع اگر قصد داشته باشیم این کمپانی را در قالب یک گزاره توصیف کنیم، باید آن را به عنوان کارگردانی مخترع در نظر بگیریم که بازیگرانی همه جانبه در صنعت انرژی پرورش داده است.

منبع: energy-storage  linkedin  crunchbase

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا