مشکل شارژ نشدن دسته ps4

یکی از اساسی ترین معضلات گیمرها شارژ نشدن دسته ps4  است. اگر یک گیمر حرفه ای و سر سخت باشید، بدون شک از اهمیت کنترلر باخبر هستید.

در برخی مواقع ممکن است پس از استفاده از کنترلر یا دسته بازی، دستگاه دچار اختلالاتی در شارژ شود. به طوری که ممکن است میزان شارژ با میزان مصرف همخوانی نداشته باشد. همچنین ممکن است دسته ps4 به طور کلی شارژ نشود. شارژ نشدن یا اختلال در شارژ کنترلر، به عوامل متعددی بستگی دارد.

ما در این بخش قصد داریم به شناخت علل شارژ نشدن کنترلرps4  و راه حل هایی برای این مشکل بپردازیم. همراه ما باشید.

علل شارژ نشدن دسته ps4

دلایل زیادی می تواند برای شارژ نشدن کنترلر وجود داشته باشد. به همین دلیل در برخی موقعیت ها راه حل های ساده ای وجود نخواهد داشت.

بعضی از علت های مربوط به شارژ نشدن دسته  ps4 شامل موارد زیر است:

  • مشکل در شناسایی از سوی کنسول
  • مشکل در منبع تغذیه یا پورت ها
  • خرابی کابل شارژ
  • خرابی باتری
  • داغ شدن کنترلر

برای هر کدام از علت های ذکر شده راه حل هایی وجود دارد.

در ادامه به توضیح و بررسی مشکل ها به همراه ارائه راه حل مناسب برای مشکل مورد نظر خواهیم پرداخت.

ریست کردن کنترلر به دلیل شارژ نشدن دسته ps4

راه حل های شارژ نشدن دسته ps4

با توجه به مشکلات عدیده ای که در دستهps4  وجود دارد، در اینجا با عیب یابی و حل آن شما را در برطرف کردن مشکل شارژ نشدن کنترلر کمک خواهیم کرد.

باید بدانید که کنترل و هدایت اصلی ps4 به عهده کنسول آن است. پس اگر قصد دارید کنسول را بررسی کنید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. در بسیاری از مواقع، ایراد اصلی یا مشکل در تنظیمات کنسول نهفته است.

بازنشانی کنترلر در کنسول

اولین مشکل همانطور که ذکر شد می تواند مرتبط با کنسول ps4 باشد.  ساده ترین راه حل برای حل این مشکل این است که دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید. دکمه reset چنین قابلیتی دارد که تمام تنظیمات پیش فرض را لغو کند. با این کار سیستم شما به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت.

برای انجام این کار یک سنجاق به طور معمول در جعبه کنسول شما وجود دارد. با استفاده از این سنجاق و قرار دادن آن در داخل سوراخ کوچک در سمت چپ دسته می توانید تنظیمات را reset کنید. تنها کافی است سنجاق را برای چند ثانیه درون سوراخ فشار دهید. با این کار به احتمال زیاد شارژ نشدن دسته ps4 شما حل خواهد شد.

منبع تغذیه

در تنظیمات کنسول و دسته ps4 گزینه ای با نام Supply Power to USB Ports وجود دارد. لازم است که این تنظیم را در صورت غیرفعال بودن، فعال کنید.

به Settings بروید. سپس به Devices و Power Saving Settings وارد شوید. در قسمت Set Functions Available In Rest Mode، گزینه Supply Power to USB Ports را فعال کنید.

تنظیمات کنسول برای حل شارژ نشدن دسته ps4

با استفاده از گزینه بالا دسته کنترل ps4 در حالت استراحت یا خاموش نیز شارژ خواهد شد. پس در واقع این مشکل نیز یک تنظیم مرتبط با کنسول است و اگر ایراد فیزیکی وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد مشکل شارژ نشدن دسته ps4 حل خواهد شد.

کابل شارژ

در صورت استفاده نادرست و خشن از کابل شارژ، ممکن است این کابل در طول سال های متمادی یا حتی در طول ماه ها خراب یا آسیب دیده شود.

به طور کلی برای مشکلات مرتبط به نگهداری، نباید کنسول یا دسته کنترلر را مقصر دانست. در این مورد می توانید شارژر را محکوم به آسیب پذیر بودن کنید.

بهترین روش برای حل مشکل کابل شارژ این است که کنترلر دیگری را برای تست با کابل مورد نظر شارژ کنید. اگر شارژ صورت گرفت، بدون شک ایراد از دسته شماست. اگر شارژ انجام نشد، کابل شما خراب شده است. در صورت خرابی کابل شارژ هیچ راه برای حل مشکل شارژ نشدن دسته ps4 به جز تعویض کابل یا قرض گرفتن کابل از دوستتان وجود ندارد!

شارژ وارونه

در برخی منابع پیشنهاد شده است که در صورت شارژ نشدن کنترلر می توانید آن را وارونه کنید. جالب است که این روش برای بعضی از افراد جواب داده است.

اگر چراغ شارژ دسته بازی روشن نشود راه حل، وارونه شارژ کردن است. در حقیقت هیچ منطقی پشت این کار نیست. اگر هم باشد ما اطلاعی نداریم. پس بهتر است این روش را زیاد جدی نگیرید.

تعویض باتری

دسته ps4 از یک باتری لیتیومی استفاده می کند. به طور معمول تعداد چرخه های شارژ در این دسته و این نوع از باتری بسیار محدود است. در صورت رسیدن به حد مجاز استفاده از باتری، عمر آن به پایان می رسد یا با ضعف شدیدی کار خواهد کرد.

علت شارژ نشدن دسته ps4

اگر شما یک گیمر افراطی هستید مشکل شارژ نشدن دسته ps4 پس از عبور از حد مجاز مصرف باتری، برای شما قطعی است. از بین رفتن باتری دسته های ps4 یکی از اصلی ترین دلایل شارژ نشدن دسته است. برای راه حل باید باتری کنترلر را عوض کنید.

خرابی پورت شارژ

گاهی اوقات مشکل شارژ نشدن دسته هایps4  به باتری ارتباط مستقیمی ندارد. در واقع در این حالت مشکل اصلی پورت شارژ است.

به دلیل استفاده زیاد توسط گیمرهای افراطی، درگاه شارژ آسیب می بیند و به خوبی جریان برق را عبور نمی دهد. این مشکل نه تنها به میزان شارژ، بلکه به باتری نیز آسیب خواهد رساند. برای حل این مشکل شاید مجبور شوید کنترلر یا کنسول را برای تعمیر نزد یک متخصص ببرید.

داغ شدن کنترلر

اگر دسته بازی به دلیل استفاده و بازی طولانی مدت بیش از حد گرم شده است، بدون شک با مشکل شارژ نشدن دسته ps4 مواجه خواهید شد.

شارژ باعث افزایش گرمای بیشتر می شود. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اکثر دستگاه های الکترونیکی به نحوی برنامه ریزی و ساخته شده اند که در حرارت های خاص، قادر به کار کردن نیستند.

اگر دسته کنترلر شما بیش از حد معمول گرم است، آن را در یک کیسه پلاستیک بپیچید و به مدت 10 الی 15 دقیق درون فریزر قرار دهید.

پس از بیرون آوردن مطمئن شوید که رطوبتی روی آن ننشسته باشد. همچنین باید حواستان باشد که کنترلر بیش از 15 دقیقه درون فریزر قرار نگیرد. با خنک شدن کنترلر به احتمال زیاد مشکل شارژ نشدن دسته ps4 حل می شود.

راه حل شارژ نشدن دسته ps4

در نتیجه…

همان طور که در این بخش متوجه شدید، بیشتر مشکلات مربوط به شارژ نشدن دسته ps4 برای گیمرهای افراطی و سهل انگار رخ می دهد.

اگر شما یک گیمر افراطی هستید، در وهله اول پیشنهاد ما این است که فکری به حال برنامه ریزی برای زندگی خود بکنید! سپس در صورت خرابی دستگاه خود روش های ما را دست کم نگیرید.

روش های ارائه شدن در این مقاله علاوه بر مبنای تجربی، در بعضی موارد مبنای علمی نیز دارند و شما را از دردسر شارژ نشدن دسته های ps4 نجات می دهند.

منبع geekdashboard

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا