آموزش تعویض باتری دسته PS4

خرید دسته‌های جدید در صورت قطع عملکرد دسته می‌تواند گران تمام شود. اولین دلیل خرابی که باید به آن شک کنید، باتری دسته است. خوشبختانه باتری ارزان است و تعویض باتری دسته PS4 آسان است. ما راهنمای لازم برای تعویض سریع آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم اما قبل از آن چند نکته هست که بهتر است بدانید.

آیا باتری DualShock 4 قابل تعویض است؟

برخلاف دسته های Xbox مایکروسافت، DualShock 4 دارای یک باتری داخلی است که به طور پیش‌فرض غیر قابل تعویض است. راه­ حل سونی برای تعویض مداوم باتری این است که دسته خود را از طریق کابل micro-USB روی کنسول خود (یا یک دستگاه شارژ) شارژ نگه دارید.

البته این به این معنی نیست که تعویض باتری دسته PS4 اصلا امکان پذیر نیست. تا زمانی که باتری مناسب بخرید و بدانید چه کاری انجام می‌دهید، می‌توانید باتری دسته خود را تعویض کنید. البته این کار ضمانت‌نامه را باطل می‌کند بنابراین در صورت مواجه شدن با هر مشکلی نمی‌توانید آن را به سونی برگردانید، اما این گزینه برای کسانی که ضمانت آنها تمام شده و نیاز به تعویض باتری دارند، ارزان‌تر از خرید دستة جدید است.

باتری مورد استفاده در دسته DualShock 4 از چه نوعی است؟

دسته DualShock 4 از یک باتری داخلی 1000 میلی‌آمپری استفاده می‌کند، اما می‌توانید در تعویض باتری دسته PS4 باتری آن را با باتری های قدرتمندتر مانند 1300 میلی‌آمپر یا 2000 میلی‌آمپر ساعت جایگزین کنید. فقط حواستان باشد که کمتر از 800 میلی‌آمپر استفاده نکنید، زیرا ممکن است سریع‌تر خراب شود و به دسته آسیب برساند.

همچنین باید نوع باتری که خریداری می‌کنید توجه داشته باشید، زیرا بسته به نوع مدل آن ممکن است به‌درستی به DualShock 4 شما متصل نشود. مدل‌های جدید DualShock 4 ساخته شده در سال 2016 یا بالاتر نسبت به مدل‌های ساخته شده در سال 2015 یا قبل دارای اتصالات باتری متفاوتی هستند.

چگونه می‌توانم بفهمم کدام مدل دسته را دارم؟

قبل از تعویض باتری دسته PS4 مدل آن را چک کنید. پشت دسته شما باید دارای برچسبی باشد که حاوی بارکد آن به همراه سایر اطلاعات است. نزدیک سمت چپ بالای این برچسب باید “MODEL” و سپس یک کد خط‌دار 7 یا 8 حرفی را ببینید. این شماره مدل دسته شماست.

شماره مدل 2015 یا مدل‌های قبلی شامل: CUH-ZCT1E ، CUH-ZCT1H ، CUH-ZCT1H / B ، CUH-ZCT1H / R یا CUH-ZCT1U  هستند و شماره مدل‌های 2016 و نسخه‌های بعدی شامل: CUH-ZCT2 و CUH-ZCT2U می‌باشد.

برای ساده‌تر کردن فهم مدل باید بگوییم مدل‌های قدیمی دارای شماره 1 و مدل‌های جدید دارای شماره 2 هستند.

اگر دسته شارژ نگه ندارد چه کاری می‌توانم انجام دهم ؟

اگر دسته PS4 شما شارژ نمی‌شود، ممکن است مشکل از باتری نباشد. سعی کنید ابتدا کابل میکرو USB متفاوتی را امتحان کنید و از هوای فشرده برای تمیز کردن درگاه شارژ استفاده کنید. ممکن است مشکل از کابل باشد یا در درگاه شارژ گرد و غباری وجود داشته باشد که مانع از شارژ صحیح آن می‌شود.

اما اگر با همه این وجود نیاز به تعویض باتری دسته PS4 خود داشتید مراحل زیر را طی کنید:

محصولات مورد استفاده در تعویض باتری دسته PS4 :

تعویض و تغذیه مجدد : باتری جایگزین DualShock 4 1st Gen

گرمایش جدید را تقویت کنید : باتری جایگزین DualShock 4 2nd Gen

ابزار موردنیاز : چهارسوی کوچک

توجه: این دستورالعمل تعویض باتری دسته PS4 مخصوص DualShock 4 1st Generation است. بااین‌حال این روش برای هر دو نوع دسته کار خواهد کرد، اما مطمئن شوید که باتری مناسبی دارید. قانون کلی این است که اگر می‌توانید از طریق صفحه لمسی خود نوری را مشاهده کنید، نسل جدیدتر DualShock 4 را دارید و باید از این باتری استفاده کنید. اگر چراغ صفحه لمسی خود را مشاهده نمی‌کنید، به باتری دیگر موجود در لیست نیاز دارید.

اخطار : تعویض باتری ضمانت شما در مورد DualShock 4 را باطل می‌کند، بنابراین اگر هنوز در زمان ضمانت هستید، بهتر است کل دسته را تعویض کنید. در غیر این صورت مسئولیت با خودتان است.

نحوه تعویض باتری دسته PS4

در ادامه در چهار مرحله ساده تعویض باتری دسته PS4 به شما آموزش داده شده، لطفا با دقت بخوانید و دنبال کنید.

از چهارسوی کوچک استفاده کنید تا تمام پیچ‌های پشت DualShock 4 را باز کنید (پیچها را در جای مطمئنی بگذارید تا گم نشوند).

تعویض باتری دسته PS4

دسته چپ را در پایین فشار دهید تا بتوانید یکی از میله‌های پلاستیکی کوچک را به داخل آن فشار دهید.

برای بازکردن جلد، روی نوار فشار دهید.

تعویض باتری دسته PS4

با احتیاط زیاد قسمت DualShock را از پایین بلند کنید و مراقب باشید که نوار کوچک داخل آن نشکند، این نوار برای اتصال دکمه‌ها ساخته شده و دو طرف بدنه را به هم متصل نگه می‌دارد. جهت نوار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست آن را برگردانده‌اید. نوار را بردارید تا دو نیمه جدا شود. اتصال ظریف است بنابراین مراقب باشید.

تعویض باتری دسته PS4

اکنون می‌توانید باتری را در محل اتصال خود ببینید.

برای تعویض باتری دسته PS4 با استفاده از یک پنس کانکتور را به‌دقت از سوکت خارج کنید. اطمینان حاصل کنید که به اتصال در DualShock 4 آسیب نرساندید.

باتری را در شکاف قرار داده و اتصال را دوباره به سوکت وصل کنید، مطمئن شوید که آن را به روش صحیح قرار دهید.

تعویض باتری دسته PS4

پس از تعویض باتری دسته PS4 کل راهنمای گام‌به‌گام برای تنظیم مجدد DualShock معکوس کنید. مطمئن شوید که این سه قطعه کوچک را دوباره سر جای خود قرار داده‌اید و همچنین اطمینان حاصل کنید که بدن را محکم به هم ببندید.

اگرچه این جایگزینی به اندازه کافی آسان است، اما لحظاتی وجود دارد که باید بسیار مراقب باشید. واقعاً نمی‌خواهید مجبور شوید همه چیز را دوباره از هم جدا کنید زیرا یکی از فنرهای ماشه را فراموش کرده‌اید. اگر همه چیز خوب پیش رفت، دسته DualShock 4 شما باید کاملاً کار کنید.

ترفندهایی که عمر باتری دسته شما را افزایش می­دهند .

چند مورد وجود دارد که می‌تواند باعث از تخلیه قابل‌توجه باتری 8 ساعته دسته PS4 جلوگیری کند و حتی شاید از نیاز به تعویض باتری دسته PS4 جلوگیری کند. بسیاری از مردم به نوار روشنایی در پشت آن اشاره می‌کنند، اما این نور به‌تنهایی مقصر نیست.

خارج از جعبه، دستة PS4 تا زمانی که PS4 شما روشن باشد روشن می‌ماند. وقتی بازی می‌کنید خوب است، اما شما دائماً به آن احتیاج ندارید. سپس بلندگوها و موتورهای لرزشی که وجود دارد را باید خاموش کنید.

لرزش دسته را هنگام تعویض باتری دسته PS4 غیرفعال کنید :

لرزش قسمت بزرگی از غرق شدن در دنیای بازی است. چه کسی دوست ندارد که از یک موتور در DriveClub یا صدای رضایت‌بخش یک تفنگ در Destiny غرش کند؟ با این ‌حال، این ویژگی در دوام باتری دسته PS4 شما بسیار حیاتی است – اگر که میخواهید تعویض باتری دسته PS4 را عقب تر بیاندازید – برای خاموش‌کردن این مراحل را دنبال کنید:

در PS4 خود به Settings> Devices> Controllers> Enable Vibration بروید سپس علامت کادر را بردارید و لرزش خاموش شود.

میزان صدای کنترلر PS4 خود را در هنگام تعویض باتری دسته PS4 کاهش دهید :

خاموش بودن بلندگوها در DualShock 4 می‌تواند طول عمر باتری را افزایش دهد. در اینجا نحوه کاهش صدا آمده است: در PS4 خود به  Settings > Devices > Controllers > Volume Control بروید، سپس می‌توانید میزان صدا را با استفاده از دکمه‌های چپ یا راست دسته تنظیم کنید. بلندگو فقط در عناوین خاصی استفاده می‌شود و معمولاً متناسب با اقداماتی است که روی صفحه انجام می‌شود.

به طور خودکار دسته­ های PS4 خود را خاموش کنید :

یکی از بزرگ‌ترین دلایل خالی شدن سریع شارژ باتری و رساندن کار به تعویض باتری دسته PS4 این است که دسته PS4 در حین کار کنسول خاموش نمی‌شود. در اینجا نحوه تغییر آن آورده شده است:

در PS4 خود به Settings > Power Saving Settings > Turn Off DualShock 4 Automatically بروید –دسته PS4 شما معمولاً آن‌قدر روشن می‌ماند تا زمانی که تمام شود. در عوض آن را روی 10 دقیقه تنظیم کنید تا بیشترین میزان ماندگاری باتری را داشته باشید. گزینه‌های دیگر این است که بعد از 30 یا 60 دقیقه خاموش شود ولی پیشنهاد ما بر ده دقیقه است تا باتری کمتری مصرف کند.

یک بسته باتری DualShock 4 دریافت کنید :

اکنون می‌توانید بسته‌های باتری قابل شارژ Venom با مجوز رسمی را برای دسته PS4 خود دریافت کنید. این کلیپ‌ها را به پایین دسته اضافه می‌کنید و به آن 20 ساعت شارژ دیگر اضافه می‌کنید. اگرچه این موارد باعث تغییر شکل و دسته می‌شوند، بنابراین سعی کنید قبل از خرید امتحانش کنید و درصورتی‌که این تغییر را دوست ندارید، پول اضافی هزینه نکنید! با اضافه‌کردن این باتری شاید حتی دیگر نیاز به تعویض باتری دسته PS4 نداشته باشید.

دومین دسته DualShock 4 را تهیه کنید یا از PS Vita خود استفاده کنید :

داشتن دسته PS4 دوم فقط برای برخی از اقدامات چندنفره در همان صفحه مفید نیست. همچنین به این معنی است که می‌توانید یکی را شارژ کنید در حالی که با دیگری بازی‌های موردعلاقه خود را انجام می‌دهید. اگر دسته­ های خود را از طریق PS4 شارژ می‌کنید، مطمئن شوید که USB ها را حتی در حالت استراحت نیز روشن نگه دارید. برای انجام این:

در PS4 خود به Settings > Devices > Power Saving Settings > Set Functions Available In Rest Mode > Supply Power to USB Ports بروید و گزینه را روشن کنید. همچنین اگر PS Vita دارید می‌توانید از آن به‌عنوان دسته بازی استفاده کنید. استفاده از دسته دیگر نه تنها زمان تعویض باتری دسته PS4 را عقب تر می­ اندازد، بلکه می­توانید با خیال راحت بازی کنید درحالی که می­دانید دسته­ در مواقع حساس بازی شارژ تمام نخواهد کرد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا