دلایل داغ شدن آیفون 11 پرو

دلایل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو و حل این مشکل

تنها شما نیستید که با داغ شدن آیفون ۱۱ پرو مشکل دارید، بسیاری از کاربران آیفون 11 پرو، مشکلات داغ شدن سری جدید آیفون 11 را گزارش کرده‌اند. به طور معمول، وقتی دستگاه خاصی مانند iPhone 11 Pro کارهای زیادی را انجام می‌دهد، داغ می‌شود. اما عوامل زیادی به گرمای اضافی دستگاهی مانند iPhone 11 Pro می‌افزاید. ما اینجا هستیم تا این موضوع را برای شما توضیح دهیم و همچنین به شما کمک ‌کنیم تا هنگام داغ شدن آیفون 11 پرو، اقدامات لازم را انجام دهید.

دلایل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو:

گرمای بیش از حد در دستگاه‌های تلفن همراه می‌تواند به علت عوامل زیادی، مرتبط با نرم افزار یا سخت افزار ایجاد شود. اگر دستگاه‌ها جدید باشند، معمولاً عوامل مرتبط با نرم افزار دلیل این مشکل هستند. در برخی موارد که دستگاه در معرض مایعات قرار گرفته است، آسیب ناشی از مایعات می‌تواند دلیل اصلی داغ شدن آیفون ۱۱ پرو باشد. در ادامه چند راه حل قابل استفاده وجود دارد که برای از بین بردن فاکتورهای نرم افزاری که می‌تواند باعث بروز مشکلات بیش از حد و داغ شدن آیفون ۱۱ پرو شود، به کار برده شود.

اما قبل از انجام هر یک از راه حل‌های زیر، تلفن همراه خود را کنار گذاشته، از آن استفاده نکنید و کمی به آن زمان دهید تا خنک شود. استفاده طولانی مدت، در نهایت منجر به داغ شدن دستگاه شما می‌شود تا جایی که این داغ شدن بیش از حد شده و کاربر متوجه آن می‌‎شود. اگر این کار فایده‌ای نداشته باشد یا به نظر رسد که علائم داغ شدن حتی با استفاده عادی نیز به طور مکرر تکرار می‌شود، در این صورت است که این محرک‌های احتمالی رد می‌شوند.

رفع دلایل داغ شدن آیفون 11 پرو

7 راه‌حل برای رفع مشکل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو

پایان دادن به همه برنامه‌های پس زمینه یا بستن آن‌ها :

برنامه‌هایی که به حالت تعلیق در می‌آیند معمولاً عامل اصلی داغ شدن آیفون ۱۱ پرو هستند. در حالی که این برنامه‌ها ظاهرا در حالت آماده به کار نیستند ، ولی همچنان در پس زمینه اجرا می‌شوند و باعث می‌شوند پردازنده به طور مداوم کار کند. هرچه برنامه‌های بیشتری به حالت تعلیق در آیند، وظیفه سنگین‌تری به پردازنده محول می‌کنند و سرانجام پردازنده خسته می‌شود. برای رفع این مشکل، پایان دادن به همه برنامه‌های پس زمینه توصیه می‌شود.

عدم پاسخگویی یا گیر کردن صفحه نمایشگر در هنگام داغ شدن آیفون 11 پرو :

تلفن‌های هوشمند نیز دقیقاً مانند رایانه‌ها در شرایطی که بیش از حد گرم می‌شوند، در اثر کار بیش از حد پردازنده می‌توانند در همان حالت قرار بگیرند و دیگر نمی‌توانند کارهای معمول خود را انجام دهند. اگر این اتفاق برای iphone 11 Pro شما هم رخ دهد، ری‌استارت اجباری، ضروری است. با این کار، همه برنامه‌ها و سرویس‌های نامنظم که ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه و سپس هنگ دستگاه شما شوند، به اجبار پایان می‌یابند. در این صورت اگر این اتفاق برای iPhone 11 Pro شما بیفتد باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • کلید Volume Up را سریع فشار داده و سپس رها کنید.
 • کلید Volume Down را سریع فشار دهید و سپس رها کنید.
 • دکمه Side را برای مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید و سپس با دیدن آرم Apple آن را رها کنید.

ری‌استارت اجباری، همچنین روشی برای پایان دادن به فرآیندهای مخرب سیستم است که ممکن است در فرسودگی پردازنده نقش داشته باشد. این امر باعث از بین رفتن دائمی داده نخواهد شد؛ زیرا بر داده‌های داخلی تأثیر نمی‌گذارد.

برنامه‌های غیرمعتبر (شخص ثالث) را در دستگاه خود به روز یا حذف کنید:

برخلاف برنامه‌های موجود یا برنامه‌های از پیش نصب شده، برنامه‌های غیرمعتبر نیاز به بروزرسانی جداگانه از برنامه‌های اصلی را دارند. اگر برنامه‌های خود را روی حالت خودکار بروزرسانی تنظیم نکرده‌اید، این احتمال وجود دارد که برخی از بروزرسانی‌های مهم برنامه را از دست بدهید و در نهایت منجر به استفاده‌ی بیش از حد و داغ شدن دستگاه شما شود. در صورت امکان، می‌توانید برای بررسی و نصب بروزرسانی‌های برنامه‌های معلق در iPhone 11 Pro خود به این مراحل ادامه دهید:

 • از صفحه اصلی، روی نماد App Store ضربه بزنید تا برنامه باز شود.
 • روی Today tabدر پایین صفحه ضربه بزنید.
 • سپس بر روی نماد، نمایه کاربر (هدر Apple ID) در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. در اینجا باید جزئیات حسابتان را در صفحه نمایش نشان دهید.
 • به بخش «بروزرسانی‌های موجود» در پایین صفحه بروید.
 • برای نصب بروزرسانی‌های جداگانه برنامه، روی «بروزرسانی» در کنار نام برنامه ضربه بزنید.
 • اگر چندین بروزرسانی برنامه در دسترس است، برای بروزرسانی همزمان همه برنامه‌ها، روی «بروزرسانی همه» ضربه بزنید.

داغ شدن آیفون 11 پرو پس از نصب یا استفاده یک برنامه خاص :

در مواردی که دستگاه شما فقط هنگام استفاده یا پس از نصب یک برنامه خاص بیش از حد گرم می‌شود، این برنامه می‌تواند عامل اصلی داغ شدن آیفون ۱۱ پرو باشد. در واقع بسیاری از برنامه‌های غیرمعتبر وجود دارند که به طور کامل برای مطابقت با آیفون شما برنامه ریزی نشده‌اند و بنابراین علائم نامطلوبی را می‌توان در لحظه نصب هر یک از این برنامه‌ها بر روی دستگاه خود مشاهده کرد. اگر داغ شدن آیفون ۱۱ پرو فقط هنگام استفاده از یک برنامه خاص ایجاد می‌شود، سعی کنید آن برنامه را حذف کنید و سپس ببینید که تلفن شما چگونه کار می‌کند. در اینجا نحوه حذف نصب یا حذف برنامه از iPhone 11 Pro آورده شده است:

 • برای شروع به صفحه اصلی iPhone خود بروید.
 • به برنامه‌ای بروید که می‌خواهید آن را از دستگاه خود حذف یا حذف نصب کنید.
 • برای چند ثانیه روی نماد برنامه ضربه بزنید و نگه دارید. همچنان که منوی پاپ آپ ظاهر می‌شود، نماد برنامه را نگه دارید و سپس هنگامی که نماد برنامه شروع به لرزیدن کرد، آن را رها کنید و روی حذف از پیام هشدار ضربه بزنید.
 • برای حذف برنامه‌های دیگری که می‌خواهید حذف نصب کنید نیز همین مراحل را دنبال کنید.
 • در پایان، پس از اتمام حذف برنامه‌ها، روی Done در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

اگر با حذف آن برنامه مشکوک، مشکل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو شما متوقف شد، در این صورت شما مقصر اصلی را با موفقیت حذف کردید! در غیر این صورت، باید عامل دیگری داخل نرم‌افزار آیفون یا ساختارهای سخت‌افزاری شما وجود داشته باشد که باعث این مشکل می‌شود.

داغ شدن آیفون 11 پرو

در صورت وجود، آخرین بروزرسانی iOS را نصب کنید:

نصب آخرین بروزرسانی iOS به دلیل اینکه در آن برخی از اصلاحیه‌های تعبیه شده نیز وجود دارد، توصیه می‌شود. اگر اشکالات سیستم و بدافزارها دلیل اصلی آن باشد، این موضوع می‌تواند کلید حل مشکل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو باشد. برای بررسی و نصب آخرین نسخه iOS برای آیفون خود، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 • از صفحه اصلی روی گزینه تنظیمات ضربه بزنید.
 • عمومی را انتخاب کنید.
 • روی بروزرسانی نرم افزار ضربه بزنید.
 • اعلان پاپ آپ حاوی نمای کلی نرم افزار را مرور کنید.
 • سپس برای بارگیری و نصب فایل بروزرسانی، دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

iPhone 11 Pro خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید :

اگر هیچ یک از روش‌های قبلی قادر به حل مشکل نبودند، می‌توان آخرین گزینه را در نظر گرفت و از یک تنظیم مجدد و بازیابی کامل سیستم استفاده کرد. خطاهای سیستمی پیچیده‌ای که باعث مشکل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو می‌شوند معمولاً با بازیابی تنطیمات کارخانه برطرف می‌شوند. با در نظر گرفتن وضعیت تلفن، انجام تنظیم مجدد کارخانه از طریق iTunes گزینه بهتری خواهد بود. فقط کافی است رایانه خود را آماده کرده و سپس برای پاک کردن و بازیابی تنظیمات پیش فرض کارخانه‌ی آیفون خود در iTunes، این مراحل را دنبال کنید:

 • • iTunes را در رایانه ی خود باز کنید، البته اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید.
 • آیفون خود را با کابل USB یا کابل Lightning همراه آن به رایانه وصل کنید.
 • منتظر بمانید تا iTunes، دستگاه شما را تشخیص دهد و وقتی این کار انجام شد، باید نماد آیفون خود را در iTunes ببینید.
 • برای انتخاب iPhone 11 Pro در iTunes، کلیک کنید.
 • سپس به بخش خلاصه بروید.
 • روی دکمه Restore [iPhone] کلیک کنید.
 • در صورت درخواست، برای تأیید دوباره روی دکمه بازیابی کلیک کنید.
 • این کار باید iTunes را وادار به بازیابی دستگاه شما کند.
 • سپس آخرین نسخه سیستم عامل موجود را نصب کند.

 

بر طرف کردن داغ شدن آیفون 11 پرو

در صورت داغ شدن آیفون 11 پرو خود را در iTunes بازیابی کنید :

بازیابی آیفون شما ممکن است به عنوان آخرین راه حل بالقوه شناخته شود. در زمانی که همه موارد دیگر نتوانستند مشکل داغ شدن آیفون ۱۱ پرو شما را حل کنند، این راه را امتحان کنید. این مورد اغلب برای رسیدگی به مسائل عمده و تکراری، به ویژه مواردی که به برخی از نصب‌های معیوب بروزرسانی مربوط است، مورد نیاز است. با این اوصاف، اگر پس از نصب بروزرسانی سیستم عامل جدید، مشکل بر طرف کردن داغ شدن آیفون 11 پرو شما دوباره شروع شد، می‌توانید آیفون خود را در حالت recovery mode بازیابی کنید. در صورت امکان، سعی کنید از همه پرونده‌ها و فایل‌های مهم خود پیشاپیش نسخه پشتیبان تهیه کنید تا پس از آن همچنان بتوانید آن‌ها را بازیابی کرده و از آن‌ها استفاده کنید. اگر برای بازیابی iPhone 11 Pro خود آماده هستید، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 • با استفاده از کابل USB اصلی یا کابل Lightning همراه آن، آیفون خود را به رایانه متصل کنید.
 • iTunes را در رایانه Windows یا Mac نصب کرده و یا Finder را در Mac خود با MacOS Catalina باز کنید.
 • در حالی که دستگاه شما متصل است، کلید Volume Up را به سرعت فشار داده و رها کنید.
 • سپس به سرعت کلید کاهش صدا را فشار داده و رها کنید.
 • سپس دکمه Side را فشار داده و نگه دارید تا صفحه اتصال به iTunes یا حالت بازیابی ظاهر شود. اگر آرم Apple را مشاهده کردید، دکمه را رها نکنید، زیرا باید تلفن خود را در حالت بازیابی بوت کنید.
 • برای بازیابی و نصب مجدد سیستم عامل در آیفون خود از طریق iTunes، بقیه دستورات را دنبال کنید.
 •  به محض اتمام روند بازیابی recovery mode، می‌توانید آیفون خود را از رایانه جدا کنید.

آیا هنوز مشکل داغ شدن آیفون 11 پرو را دارید؟

مشکلات باتری، مانند خراب شدن باتری در اثر حوادث قبلی ناشی از افتادن، تصادف یا قرار گرفتن در معرض مایعات نیز می‌تواند دلیل اصلی بروز این مشکل باشد. اگر شما نوعی نقص کارخانه‌ای در باتری آیفون 11 یا سایر اجزای مربوطه داشته باشد، همین اتفاق می‌افتد. برای رد کردن همه این موارد، می‌توانید سری به نزدیک‌ترین محل سرویس‌دهی آیفون بزنید و از یک تکنسین مجاز آیفون بخواهید دستگاه شما را بررسی کند. اگر آسیب سخت افزاری وجود داشته باشد، در آن زمان است که باید از ضمانت آیفون استفاده کنید و از خدمات رایگان یا تعویض دستگاه، با آیفون جدید بهره ببرید. در صورت لزوم با شرکت پشتیبان تماس بگیرید تا در مورد چگونگی استفاده از گارانتی، راهنمایی‌های دقیق‌تری را ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا