شارژ نشدن گوشی سامسونگ

دلایل شارژ نشدن گوشی سامسونگ

شارژ نشدن گوشی سامسونگ یکی از اتفاقات بدی است که برای کاربران گوشی های تلفن همراه این شرکت می افتد. شارژ نشدن گوشی یعنی دستگاه شما انرژی الکتریکی را در خود ذخیره نمی کند، در نتیجه نمی توانید از آن استفاده کنید. کارهایی که شما به علت عدم شارژ شدن گوشی نمی توانید انجام دهید شامل موارد زیر است :

 • عدم برقراری تماس
 • عدم ارسال پیام کوتاه
 • قطع اتصال به شبکه های اینترنت و …

خرابی گوشی و مشکلات مربوط به ذخیره انرژی گوشی، معمولاً از قطعاتی ناشی می شود که باید تعمیر یا تعویض شوند. بدترین برای شارژ نشدن گوشی سامسونگ و مهمترین اتفاقی که ممکن است بیفتد، این است که باتری نیاز به تعویض پیدا می کند؛ که بهترین روش حل این مشکل مراجعه به یکی از نمایندگی های پس از فروش گوشی تلفن همراه و خرید یک باتری اورجینال شرکتی است. نمایندگی ها معتبرترین تعمیرکار و تعویض کار قطعات هستند که کاربران گوشی های تلفن همراه سامسونگ می توانند با خیال راحت دستگاه خود را به آن ها بسپارند و از پیشرفته‌ ترین تجهیزات و خبره ‌ترین کارشناسان بهره ببرند.

دلایل اصلی شارژ نشدن موبایل سامسونگ :

شارژ نشدن گوشی های تلفن همراه ممکن است، دلایل متعددی داشته باشد که بعضی از آن ها عبارتند از :

 • خراب شدن پورت USB
 • خراب شدن کابل شارژر
 • عدم رعایت ایمنی در هنگام شارژ
 • شارژ نشدن گوشی سامسونگ به علت غبار گرفتن دستگاه
 • شارژ نشدن گوشی سامسونگ به دلیل خرابی آداپتور
 • کالیبره نبودن باتری گوشی
 • شارژ نشدن به علت پایان یافتن عمر مفید باتری و خرابی آن

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این دلایل پرداخته و روش حل این مشکلات را در مجله باتری بازار به شما آموزش دهیم.

تاثیر خراب شدن پورت USB بر شارژ نشدن گوشی سامسونگ :

یکی از ابتدایی ترین علت هایی که باعث شارژ نشدن گوشی می شود، خراب شدن پورت یو اس بی آن است. تعمیر سخت افزاری مربوط به پورت یو اس بی گوشی را خودتان هم می توانید انجام دهید. تنها دلیلی که برای تعمیر این قطعه وجود دارد این است که شما کمی پورت را تمیز کنید و فاصله ای را که مانع اتصال پورت و شارژر میکرو یو اس بی می شود را از بین آن ها بردارید. معمولاً شما با همین کار کوچک می توانید مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ خود را حل کنید. برای انجام این تعمیر جزئی انجام مراحل زیر به دقت از اهمیت فراوانی برخوردار است :

 1. ابتدا گوشی خود را خاموش کنید.
 2. در صورتی که به باتری دسترسی دارید آن را از گوشی خارج کنید.
 3. یک شی کوچک تیز مانند خلال دندان تهیه کنید.
 4. زائده های درون پورت USB را که دلیل اصلی شارژ نشدن گوشی سامسونگ هستند، به آرامی و با حوصله جابه جا کنید .
 5. باتری دستگاه را جایگذاری کنید و گوشی را به شارژر وصل کنید.

در صورتی که مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ حل نشده بود می توانید به یکی از نمایندگی های خدمات پس از فروش این شرمت مراجعه نموده و یا از راهکارهای دیگری را که در ادامه برای شما گردآوری کردیم، استفاده کنید.

 

شارژ نشدن گوشی سامسونگ به علت خرابی پورت USB

خراب شدن کابل شارژر :

یکی از دلایل خارجی شارژ نشدن گوشی سامسونگ خرابی کابل شارژری است که برای شارژ دستگاه از آن استفاده می کنید. این کابل خیلی بیشتر از آداپتور شارژر دستگاه در معرض خراب شدن قرار دارد. از آنجایی که این قسمت آسیب پذیرتر است، باید موقعی که خراب می شود، به دقت بررسی شود. یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید به کمک آن از خرابی کابل شارژر تشخیص دهید، جایگزین کردن آن با کابل سالم است. در صورتی که کابل جایگزین شده به درستی عمل کرد، خرابی کابل اصلی دستگاه بارز می شود؛ در غیر این صورت باید موارد دیگر را بررسی کنید. در نظر داشته باشید، کابل شارژر علاوه بر اینکه باید استانداردهای متناسب با گوشی شما را داشته باشد، باید شرکتی باشد. از خرید و استفاده هرگونه شارژر تقلبی بپرهیزید، زیرا ممکن است آسیب های جدی به باتری وارد کنند.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ به علت خرابی کابل

عدم رعایت ایمنی در هنگام شارژ کردن :

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث شارژ نشدن گوشی سامسونگ شود، این است که کاربر در هنگام شارژ دستگاه نکات ایمنی را رعایت نمی کند، که بعضی از این موارد عبارتند از :

 1. شارژ کردن در فضای بسیار مرطوب و نزدیک به آب
 2. شارژ کردن گوشی در محیط های بیش از حد گرم
 3. شارژ کردن بیش از حد گوشی یا به اصطلاح اُور شارژ (over-charge) کردن آن
 4. رها کردن گوشی به مدت طولانی در شارژ که منجر به انفجار یا آسیب رسیدن به باتری می شود.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ به علت غبار گرفتن دستگاه :

گاهی اوقات ممکن است گوشی شما در قسمت پورت USB گرد و غبار زیادی گرفته باشد، که اتصال شارژر و پورت را قطع می کند و مانع شارژ نشدن گوشی شامسونگ می شود. همچنین ممکن است در هنگام قرار دادن گوشی در جیب لباستان پرزهای لباس در پورت آن بنشیند.  شما می توانید برای تمیز کردن پورت یو اس پی گوشی خود از کمپرس هوا استفاده کنید تا تمامی آلایندگی ها را خارج کرده و پس از آن فرآیند شارژ بدون مشکل انجام شود.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ به علت خرابی آداپتور :

یکی دیگر از عوامل خارجی شارژ نشدن گوشی سامسونگ این است که آداپتور شارژر آن آسیب دیده باشد. برای بررسی این قسمت از شارژر می توان آن را با آداپتور دیگری تعویض کرده و فرآیند شارژ شدن گوشی را بررسی کنید. ممکن است آداپتور بر اثر وصل و جداسازی کابل به تعداد دفعات زیاد شل و یا خراب شده باشذ. این تست باید شامل تست جدای کابل و آداپتور روی دستگاه دیگری باشد، البته شما می توانید با به همراه داشتن شارژر و گوشی خود برای عیب یابی به نمایندگی خدمات پس از فروش سامسونگ مراجعه کنید.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ

کالیبره (calibrate) نبودن باتری :

شارژ نشدن گوشی سامسونگ ممکن است به دلیل های دیگری از جمله کالیبره نبودن باتری آن باشد. این مساله باعث می شود که میزان شارژ دریافتی باتری با عددی که گوشی نشان می دهد تفاوت داشته باشد. به همین علت لازم است برای دانستن عدد صحیح شارژ باتری را کالیبره کنید.

شارژ نشدن به علت پایان یافتن عمر مفید  و خرابی آن :

آخرین دلیل برای شارژ نشدن گوشی سامسونگ  این است که باتری خراب شده باشد و یا عمر مفید آن به پایان رسیده باشد. این موضوع بدیهی است که یک باتری دارای عمر محدودی است و مادام العمر برای دستگاه کار نمی کند. به محض اینکه عمر مفید باتری به پایان رسید، باتری در نگه داشتن انرژی ذخیره شده دچار مشکل می شود. معمولاً عمر مفید برای باتری های تلفن همراه 2 سال بوده و پس از این دو سال کاربر با شارژ تلفن همراه خود دچار مشکل خواهد شد، البته بعضی اوقات باتری به پایان عمر مفید خود نزدیک نشدند و فقط به علت خرابی درست کار نمی دهند. دو نشانه بارز خرابی باتری عبارتند از :

 • متورم شدن باتری
 • خارج شدن مایع از باتری

برای بررسی دقیق خرابی باتری گوشی تلفن همراه خود می توانید آن را از قاب خارج کرده و بدنه آن را از نزدیک بررسی کنید. اگر باتری گوشی غیر قابل تعویض بود، می توانید برای بررسی باتری آن را از قاب خارج نموده و روی یک سطح صاف قرار دهید . بچرخانید، و در صورت مشاهده برآمدگی بدنه گوشی به متورم شدن باتری گوشی پی ببرید. متورم شدن باتری گوشی باعث می شود که دستگاه روان نچرخد. اگر به این موضوع شک داشته باشید می توانید گوشی تلفن همراه خود را به نمایندگی های خدمات پس از فروش گوشی های سامسونگ برده و آن را بررسی نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا