روشن نشدن ساعت های هوشمند

دلایل روشن نشدن ساعت های هوشمند

امروزه استفاده از ساعت‌های هوشمند رو به افزایش است و یکی مشکلات رایجی که برای اکثر کاربران رخ می‌دهد و آنها را نگران می‌کند روشن نشدن ساعت های هوشمند است. رایج‌ترین علت روش نشدن ساعت های هوشمند تخلیه باتری آنهاست. اگر باتری ساعت شما کاملاً تخلیه شود، روشن نمی‌شود. قبل از روشن کردن باید آن را شارژ کنید. اگر ساعت روشن نمی‌شود یا به نظر نمی‌رسد در حال شارژ باشد، ممکن است یکی دیگر از دلایل دیگر روشن نشدن ساعت های هوشمند باتری، اتصال، شارژر یا خود ساعت باشد.

در این نوشته، دلایل بروز این مشکل و موثرترین راه‌حل‌هایی را که می‌توانید برای حل مشکل روشن نشدن ساعت های هوشمند خود استفاده کنید، با شما به اشتراک می‌گذاریم. این راه‌حل‌ها روش‌های اساسی است که ممکن است خود شما هم قبلاً انجام داده باشید ولی شاید یکی از آنها را از قلم انداخته باشید. پس اگر شما یکی از دارندگان ساعت‌های هوشمند هستید و در حال حاضر با مشکل روشن نشدن ساعتتان روبرو هستید، به خواندن ادامه دهید، این پست ممکن است به شما کمک کند.

دلایل روشن نشدن ساعت های هوشمند :

اول از همه، در صورت امکان اجازه ندهید ساعت هوشمندتان باتری خود را به طور کامل تخلیه کند زیرا این مهمترین دلیل روشن نشدن ساعت های هوشمند است که حتی اگر دستگاه به شارژر متصل باشد باز هم روشن نمی‌شود یا واکنشی نمی‌دهد. زمان شارژ واقعی ممکن است بسته به شرایط شارژر و وضعیت ساعت متفاوت باشد. فقط از کابل‌های USB ، آداپتورهای دیواری و اسکله‌های شارژ بی‌سیم تأیید شده که مخصوص ساعت شما طراحی شده‌اند استفاده کنید. شارژرها یا کابل‌های تأیید نشده نیز می‌توانند به دستگاهتان آسیب بزنند.

همچنین ممکن است از آداپتور یا پایه شارژ دیگری برای ساعتتان استفاده کرده باشید که این نیز می‌تواند دلیل روشن نشدن ساعتتان باشد. زیرا استفاده از پایه شارژی که برای ساعت شما طراحی نشده‌است ممکن است باعث شود ساعت به درستی شارژ نشود. به عنوان مثال ، Galaxy Watch Active نمی‌تواند به درستی در پایه شارژ Galaxy Watch شارژ شود یا ممکن است اصلاً شارژ نشود. در نهایت اگر شارژ دستگاه به طور کامل تخلیه نشده باشد و علائم قابل مشاهده‌ای از آسیب فیزیکی وجود داشته باشد یا اگر دستگاه برای مدت زمان طولانی در آب غوطه‌ور شده‌باشد، ممکن است مشکل روشن نشدن ساعت های هوشمند آسیب جزئی در سخت‌افزار یا نرم‌افزار آنها باشد.

راه حل روشن نشدن ساعت های هوشمند چیست ؟

سوالات زیادی در وبلاگ‌ها و انجمن‌های آنلاین در مورد روشن نشدن ساعت های هوشمند مطرح شده و فقط تعداد کمی از افراد می‌دانند که در صورت بروز این مشکل چه باید بکنند. بسیاری از افراد به باز کردن دستگاه متوسل می‌شوند اما باز کردن ساعت‌های هوشمند چیزی بیش از برداشتن پیچ‌های جلو و عقب دستگاه است. در ادامه روش‌های عیب‌یابی که می‌تواند مشکل روشن نشدن ساعتتان را برطرف کند معرفی می‌کنیم:

روشن نشدن ساعت های هوشمند

از جمله کارهایی که می‌توانید برای رفع مشکلتان انجام دهید:

1- برای شارژ ساعت به روش‌های زیر اقدام کنید :

دلیل اصلی روشن نشدن ساعت های هوشمند این است که قادر به شارژ شدن نیستند. مطمئنا قبلاً شارژ آن را امتحان کرده‌اید و پاسخی نداده‌است. با این حال، اگر باتری کاملاً خالی شود، واکنش نشان دادن ممکن است چند دقیقه طول بکشد. حتی برخی از کاربران گزارش داده‌اند که ساعت هوشمند خود را یک شب تا صبح روی پایه شارژ گذاشته‌اند و صبح هنگام بیدار شدن از خواب متوجه شدند که دستگاه هنوز شارژ کافی ندارد. ساعت‌های هوشمند قرار است طی یک یا دو ساعت به طور کامل شارژ شوند اما به یاد داشته باشید که برای شارژ نرمال به سخت‌افزار و سیستم عامل هر دو با هم نیاز است. اما با باتری کاملاً خالی، فقط سخت‌افزار برای شارژ مجدد باتری باقی می‌ماند و این کار نیاز به زمان بیشتری دارد.

روشن نشدن ساعت های هوشمند

نکته‌های شارژ کردن ساعت هوشمند :

 • ساعت را به آداپتور استاندارد و یا روی جایگاه شارژ مناسب قرار دهید. اگر از پایه شارژ بی‌سیم یا پد شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنید، ساعت را صاف و روی صفحه شارژ قرار دهید و صفحه به سمت بالا باشد.
 • به ساعت اجازه دهید حداقل 1 ساعت شارژ شود. اگر نشانگر شارژ ساعت روی صفحه نمایش ظاهر نمی‌شود، یکبار کلید روشن / خاموش را فشار دهید.
 • در صورت بروز خطای شارژ ، LED شارژر قرمز رنگ می‌شود یا صفحه ساعت پیامی را نمایش می‌دهد. ساعت را از شارژر خارج کرده و سپس دوباره آن را به درستی در محل شارژ قرار دهید.
 • اگر هنگام شارژ و روشن شدن، ساعت گرم می‌شود، ساعت را از شارژر جدا کنید و برنامه‌های در حال اجرا را ببندید. قبل از اینکه ساعت دوباره شارژ شود، صبر کنید تا خنک شود.
 • استفاده از ساعت هنگام شارژ ممکن است باعث کند شدن شارژ باتری شود. همچنین برخی از ویژگی‌ها ممکن است در دسترس نباشند.

با فرض اینکه دستگاه را چندین ساعت به شارژ متصل کرده‌اید و هنوز بهبود یا نشانه‌هایی از شارژ  شدن مشاهده نمی‌کنید، سعی کنید شارژر را به منبع تغذیه دیگری متصل کنید. همچنین می‌توانید با وصل کردن دستگاه به کامپیوتر ببینید آیا این کار باعث عکس‌العمل آن می‌شود یا خیر. زیرا در عیب‌یابی برخی از موارد روشن نشدن ساعت های هوشمند، اندکی پس از اتصال ساعت هوشمند به لپ‌تاپ  در حالی که باتری هنوز به اندازه کافی شارژ نشده‌است، صفحه نمایش روشن شده‌است.

روشن نشدن ساعت های هوشمند

نکته مهم و نهایی :

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای رفع مشکل روشن نشدن ساعت های هوشمند، که برای بعضی از کاربران موثرترین راه‌حل بوده‌است این است که ساعت خود را به پایه آن بچسبانید ولی آن را به شارژر متصل نکنید و فقط اجازه دهید چند ساعت یا یک یا دو روز روی پایه شارژ بماند. فقط وقتی صفحه آن روشن شد آن را به شارژ متصل کنید اما تا آن زمان فقط باید صبر کنید.

2- ساعت را روشن کنید :

بعد از اتصال ساعت برای شارژ  شدن، یکی از دو روش زیر را امتحان کنید:

 1. در حالی که ساعتتان به آداپتور برق متصل است، آن را روشن کنید. به مدت 15 دقیقه به ساعت خود اجازه دهید تا شارژ شود، سپس ساعت را روشن کنید.
 2. بعد از اینکه ساعت به مدت 1 ساعت شارژ شد، آن را از پایه شارژ  یا آداپتور خارج کنید. اگر ساعت خاموش است ، کلید Power را فشار دهید تا روشن شود. اگر ساعت روشن شود، باید شارژ شود. اگر کاملاً شارژ نشده‌است، آن را خاموش کرده و سپس دوباره به پایه شارژ متصل کنید.

3- در هنگام روشن نشدن ساعت های هوشمند سخت‌افزار آن را بررسی کنید :

 1. حتماً از کابل شارژ، آداپتور برق و پایه استاندارد استفاده کنید. کابل یا آداپتور برق متفاوت ممکن است به ساعت شما آسیب برساند.
 2. اطمینان حاصل کنید که همه بسته‌های پلاستیکی ساعت خود را برداشته‌اید.
 3. از تمیز بودن پایه‌های شارژ ساعت و پایه شارژ یا جایگاه مطمئن شوید. می‌توانید آنها را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که پایه‌های شارژ خم نشده‌اند.
 5. بررسی کنید که آیا در پورت micro USB گرد و غباری وجود دارد یا خیر. به آرامی روی پورت فوت کنید تا گرد و غبار پاک شود.

در آخر :

امیدوارم که این راهنمای عیب‌یابی بتواند به شما در رفع مشکل روشن نشدن ساعت های هوشمند کمک کند. در قسمت نظرات به ما بگویید کدام  یک از این مراحل به شما کمک کرد یا چه کاری انجام دادید تا مشکل دستگاه خود را برطرف کردید. اگر بعد از انجام مراحل عیب‌یابی بالا، ساعت روشن یا شارژ نشد، ساعت و پایه شارژ به سرویس نیاز دارند. برای درخواست خدمات به نمایندگی‌ها یا مراکز پشتیبانی مراجعه کنید.

19 دیدگاه دربارهٔ «دلایل روشن نشدن ساعت های هوشمند»

 1. من ساعتHw22 خریدم بمدت ۲ ساعت شارژاولیه ان انجام دادم و چند روزی ساعت بدون مشکل کارکرد پس از این برای بار دوم که خاستم ساعت رو شارژ کنم حالت قطع و وصلی روی ساعت اتفاق می افتادیعنی نماد شارژ می اومد ولی سریع می رفت شارژر رو بهمراه ساعت بردم برا تعمیر ظاهرا پایه شارژر سالمه لطفا راهنمایی کنید

  1. هیوا اسکندری پور

   سلام و وقت بخیر
   اگر باتری لیتیومی داره نیازی به شارژ اولیه نیست
   در مورد مساله دوم قطعا شارژر یا پایه شارژر مشکل داره

 2. من ساعت هوشمند چینی می بند ۳ دارم میزنم تو شارژ روشن میشه وشارژ نمیکنه باطریش هم تازه تعویض شده میشه بگین دلیلش چیه؟

  1. هیوا اسکندری پور

   باید اول شارژر رو با یک دستگاه دیگه تست کنید و در صورتی که مشکلی نداره به فروشنده مراجعه کنید

 3. سلام من یک ساعت هوشمندHW16خریدم الان بعد از 3 روز که دستام رو شستم ساعت هم دستم بود الان روشن نمیشه به شارژ زدم باز هم روشن نمیشه اصلا هیچ عکس العملی نشون میده میشه کمکم کنید

  1. هیوا اسکندری پور

   باید به مشتری ساعت مراجعه نمایید ممکنه آب به باتری و دیگر اجزا نفوذ کرده باشه

 4. سلام ،من امروز ساعت هوشمند hw16گرفتم و زدم به شارژ برای اولین بار ،ولی روشن نمیشه ایرادش چی میتونه باشه؟در ضمن از آداپتوره گوشیم استفاده کردم گوشیم هم samsung j4 core هست.چه ایرادی داره ساعات؟آیا برگشت بدم کالارو؟

 5. سلام اسمارت واچ w88دارم امروز یهو تو دستم خاموش شد ،باطریش ۶۰ درصد بود خاموش شد و دیگه روشن نشد حتی به شارژم زدم روشن نشد ،دلیلش چیه و چکار کنم؟

  1. هیوا اسکندری پور

   سلام و وقت بخیر
   این اتفاق به خاطر واحد کنترل کیفیت اون شرکت هست که ضعیف عمل میکنه و چک نمیکنه
   باید به فروشنده مراجعه کنید و این موضوع رو در میان بگذارید

 6. سلام.من اسمارت واچ خریدم که ساخت چینه از وقتی خریدم روز دوم هنگ کرد.وقتی هم به شارژ میزدم شارژ میشد ولی خود به خود خاموش میشد امروز هم شارژ خالی کرد و یک ساعت زدم به شارژ توی شارژ هم روشن نشد الان حدود سه ساعته تو شارژه ولی روشن نمیشه من ساعت رو گرون خریدم و به زور خانوادمو برای خریدش راضی کردم لطفا کمکم کنید

  1. هیوا اسکندری پور

   دوست عزیز سلام
   باتری های ساعت های هوشمند از نوع لیتیوم هست و چون خیلی ظریف و کوچک هستن به راحتی آسیب پذیر هستن، لطفا به فروشنده مراجعه کنید برای اعمال گارانتی

 7. سلام من نزدیک یک ماه میشه ساعت c55 گرفتم ولی الان شارژ زدم اصلا روشن نمیشه حتی وقتی به شارژ میزدم چراقش روشن می شد ولی الان نمیشه کمکم کنید💔

  1. هیوا اسکندری پور

   دوست عزیز احتمال 90% مشکل از باتری ساعت شما هست ، باید به خدمات پس از فروش مراجعه بفرمایید که برای شما سرویس کنند

 8. سلام اسمارت واچ مدل w6 دارم بلوتوثش خاموش نمیشد ، خاموشش کردم کاملا باتری ش هم ۱۰۰ درصد بود موقع خاموش کردن ؛ بعد خواستم روشن کنم دیگه روشن نمیشه چیکار کنم؟

  1. هیوا اسکندری پور

   سلام مهشاد عزیز بایستی به فروشنده مراجعه کنید چون ساعت هوشمند شما باید باز بشه و احتمالا فریم ویر آپدیت بشه

 9. ساعتx12 خریدم هر کاری میکنم شارژ نمیشه و دایم خودش روشن و خاموش میشه برای دومین دارم میزنم به شارژ ؟؟ چیکار کنم توروخدا راهنمایی کنید حتی یکبار هم دستم ننداختم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا