خرید دریل شارژی

راهنمای خرید دریل شارژی

خرید دریل شارژی به علت کاربردی بودن این ابزار از اهمیت زیادی برخوردار بوده و این وسیله کاربردهای زیادی دارد، که معمولاً در جابه جایی منزل و نقل مکان به خانه جدید این نیاز بیشتر حس خواهد شد. علاوه بر کاربردهای خانگی که این وسیله الکتریکی دارد، در صنعت نیز از این ابزار استفاده های زیادی می شود و در هر کارگاه و کارخانه ای یکی از آن را می توانید پیدا کنید؛ اما سؤالی که پیش می آید این است که چه نوع دریلی برای چه نوع کاری مناسب است؟ اگر به خوبی دقت کنید می توانید تفاوت اساسی بین دریل هایی که برای نصب پرده و جا صابونی استفاده می شوند و دریل هایی که برای نفوذ در بتن استفاده می شوند را مشاهده کنید.

برای منزل چه نوع دریلی بخریم ؟

معمولاً این سؤال پیش می آید که خرید دریل شارژی برای استفاده در منزل مناسب است و یا برقی ؟ در جواب باید به این نکته اشاره کنیم که به علت تنوع زیادی که در تولید این ابزار دیده می شود؛ انتخاب از بین آن ها کار ساده ای نیست. همچنین حتی کسانی هم که از این وسیله برای اکثر کارهای خود استفاده می کنند، ممکن است تمامی اطلاعات و اصطلاعات را در مورد آن ندانند. به همین علت تیم باتری بازار اقدام به جمع آوری نکات مهمی در این زمینه کرده است که بد نیست قبل از خرید نگاهی به آن بیندازید، پس با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم امروزه انواع مختلفی از دریل تولید و به بازار عرضه شده است که در حالت کلی می توان گفت شامل سه دسته اصلی می شوند و عبارتند از :

 • دریل دستی
 • دریل بادی
 • دریل برقی

همانطور که از اسم دریل های دستی پیدا است، این نمونه دریل با نیروی دست کار می کنند و انرژی مورد نیاز دریل های بادی را هم فشار بادی که یک کمپرسور به وجود می آورد، تأمین می کند. البته دریل های برقی یا الکتریکی پیشرفته ترین نوع دریل هستند که معمولاً بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و پر کاربردتر هستند.

اجزای اصلی تشکیل دهنده دریل :

پیش از اینکه راهنمای خرید دریل شارژی را برای شما شرح دهیم، قصد داریم در این بخش شما را با قسمت های مهم آن آشنا کنیم.

 

خرید دریل شارژی

موتور دریل شارژی :

مهمترین قسمتی که یک دریل برقی دارد، که در سایر وسایل برقی هم از اهمیت زیادی برخوردار است، موتور آن بوده که می تواند قدرت و سرعت یک دریل را مشخص کند و در دسته بندی انواع آن تأثیرگذار باشد. بعضی از دریل ها دارای موتورهای ساده هستند و بعضی از آن ها کمی پیچیده تر بوده و در ساختمان موتور خود از گیربکس نیز بهره برده اند. وجود گیربکس باعث می شود این وسیله برقی ویژگی های منحصر به فرد دیگری را به دست آورد. در ویژگی هایی که به این علت به یک دریل شارژی اضافه می شود، می توان به خوبی سه ویژگی مهم را تشخیص داد که عبارتند از :

 1. قابلیت تنظیم سرعت
 2. قابلیت تغییر گشتاور
 3. قابلیت تغییر جهت چرخش

بد نیست به این نکته اشاره کنیم که سرعت و گشتاور یک دریل شارژی می تواند به وسیله یک دیمر هم تغییر کند، که هر چه سرعت کمتر باشد، کشتاور موتور بیشتر می شود. این ویژگی در دریل پیچ گوشتی کاربرد اساسی داشته و می تواند بین سرعت پیچ و سرعت سوراخ کردن سطح توازن ایجاد کند. در هنگام خرید دریل شارژی ممکن است به نوع دیگری برخورد کنید که در آن علاوه بر چرخش می توانید ضربه های چکشی به سطح را احساس کنید. البته شدت این ضربه ها با توجه به قدرت موتور مختلف، متفاوت بوده و می توان آن را با نرخ ضربه در دقیقه اندازه گیری نمود. توجه داشته باشید که واحد سنجش قدرت موتور دریل شارژی وات است که معمولاً در دریل های موجود در بازار این عدد حداقل 200 وات است و هرچه بیشتر شود، قدرت دستگاه بالاتر است.

سه‌ نظام دریل :

پس از موتور می توان گفت سه نظام یکی از بخش های اصلی دریل است، زیرا این بخش دارای دو وظیفه مهم و حیاتی در دریل شارژی بوده که عبارتند از:

 •  انتقال نیروی موتور
 • نگه‌ داشتن مته

سه نظام دارای دسته بندی های مختلفی است که به طورکلی بر اساس سایز و نحوه نصب مته این دسته بندی ها تغییر می کنند. دسته بندی سه نظام بر اساس نحوه نصب مته شامل آچار خور و خودکار می شود. در مدل آچار خور کاربر باید برای تعویض مته همیشه از آچار مخصوص استفاده کند که این کار در نوع خودکار بدون استفاده از آچار و تنها با استفاده از نیروی دست انجام می شود و فقط با یک چرخش ساده می توانید مته دریل را تعویض کنید. در حین کار کردن استفاده از سه نظام خودکار سرعت بیشتری به تعویض مته می بخشد. البته نباید از این موضوع غافل شد که سه نظام های خودکار به شکل های مختلفی تولید شده اند. برای شناختن انواع سه نظام با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما آن را شرح دهیم.

خرید دریل شارژی

برای اینکه به راحتی تفاوت بین اندازه های سه نظام را درک کنید، با ما همراه باشید. یکی از رایج ترین نمونه های سه نظام ، سه نظام 10 است. این 10 نشان دهنده قابلیت نصب مته یا پیچ گوشتی تا اندازه 10 میلی متر درون سه نظام است. در دریل های معمولی این عدد کمتر است. در دریل های بزرگتر نیز سه نظام های 13 دیده می شود که نوع دیگری از سه نظام به حساب می آید.

نقش مته در خرید دریل شارژی :

سومین جز از یک دریل شارژی پس از موتور و سه نظام، مته است که در این قسمت می خواهیم به بررسی آن بپردازیم. برای اینکه یک دریل با کیفیت داشته باشیم بد نیست بدانید که باید از مته های با کیفیت استفاده کنیم، زیرا این دو به یک اندازه اهمیت دارند. دلیل این موضوع این است که در یک دریل شارژی بخشی که با سطوح تماس پیدا می کند و وظیفه دارد سطوح را سوراخ کند، مته است.

خرید دریل شارژی

 

همانطور که سه نظام اندازه های مختلفی دارد، مته نیز در اندازه های مختلفی و با جنس های مختلف تولید شده است که هر کدام برای فعالیت خاصی مناسب بوده و در ادامه برای شما متداول ترین آن ها را بررسی می کنیم. در واقع متداول ترین نوع مته عبارتند از :

 • مته الماسه
 • مته فولادی

مته الماسه :

نمونه ای از مته که از جنس ترکیبات کربن است و مقاومت بالایی دارد را مته الماسه می گویند که با توجه به طراحی که دارند در مواردی همچون سوراخ کردن مصالح ساختمانی نظیر سنگ و گچ و سیمان کاربرد دارد.

مته فولادی :

نوع دیگری مته وجود دارد که از آلیاژ فولادی ساخته شده و به علت استقامت کمتر در سوراخ ‌کاری سطوح مختلف چوبی، فلزی و پلاستیکی استفاده می شود.

خرید انواع دریل الکتریکی :

حال که در مورد ویژگی ها و اجزای مختلف انواع دریل آشنا شدیم، قصد داریم در مورد دریل های الکتریکی و انواع آن از نظر کارکرد و کاربرد آن مطالبی را که گردآوری کرده ایم به شما ارائه دهیم. این نوع دریل ها در یک دسته بندی کلی به دو دسته تقسم می شوند که این دو دسته عبارتند از :

 • دریل ‌های برقی
 • شارژی تقسیم

دریل برقی یکی از ابزارهای مهم و ضروری است که معمولاً  برای کارهایی همچون ایجاد سوراخ، باز و بسته کردن پیچ و تراشیدن و تخریب سطوح استفاده می شود. دریل ها را روی سطوحی از جنس چوب و سنگ و بتن و … برای ایجاد سوراخ به کار می برند. هر چه دریل مورد استفاده با کیفیت تر و امکانات بیشتری داشته باشد می تواند روی سطوح متنوع تری کاربرد داشته باشد. در ادامه می توانید با انواع مختلف دریل آشنا شوید و برای خرید یک دریل شارژی و یا برقی مناسب با نیازهای خود اقدام کنید.

بررسی دریل ‌های برقی :

اگر منبع تغذیه دریل مستقیماً از جریان برق شهری تأمین شود، این دریل برقی است. این موضوع باعث می شود که دریل در هنگام استفاده به علت وجود کابل متصل به برق دچار محدودیت شود و فقط برای مکان هایی مناسب باشد که برق شهری برای استفاده وجود داشته باشد. البته مزیتی که دریل های برقی می تواند شما را نسبت به خرید دریل شارژی دو دل کند این است که دریل های برقی دارای قدرت بیشتری هستند و کاربر نگران تمام شدن شارژ باتری در حین کار نخواهد شد. از آنجایی که این نوع دریل قدمت بیشتری دارند، نسبت به دریل شارژی شناخته شده تر است.

خرید دریل شارژی

خرید دریل شارژی :

دریل های شارژی یکی دیگر از انواع دریل است که برای تأمین انرژی مورد نیاز خود از یک باتری قابل شارژ استفاده می کند. این نوع دریل ها با وجود اینکه قدرت کمتری نسبت به دریل های برقی دارند، اما دارای قابلیت کنترل سرعت و نیروی گشتاور هستند که در کنار قابلیت تغییر جهت گردش آن را به یک پیچ گوشتی شارژی پر کاربرد تبدیل کرده است. دریل شارژی به عنوان یک دریل همراه کاربردهای زیادی دارد زیرا هم نسبت به دریل های برقی کم حجم تر است و هم با یک باتری قابل شارژ اضافه می تواند در مکان هایی که برق وجود ندارد استفاده شود.

خرید دریل برقی و شارژی

در خرید دریل شارژی یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد، باتری است که به طور کلی دارای دو نمونه باتری هستند که این دو نمونه عبارتند از :

در دریل های شارژی اولین نمونه از باتری هایی که استفاده می شد، باتری ‌های نیکل – کادمیوم بود که دو مشکل اساسی داشت، اول اینکه وزن بالایی داشتند و دوم اینکه راندمان پایینی داشتند. به همین علت تولید کنندگان دریل های شارژی را با باتری ‌های لیتیوم – یونی جای باتری‌های نیکل – کادمیومی روانه بازار کردند که هم عمر بیشتری دارند و هم سریعتر شارژ می شوند و از باتری های قبلی کارآمد تر هستند.

ویژگی لیتیوم  یون نیکل – کادمیوم
تعداد دفعات شارژ 400 تا 1200 دفعه 2000 دفعه
قدرت 250 تا 340 W/KG 150 W/KG
میزان بهره‌ وری شارژ 80 تا 90 درصد 70 تا 90 درصد
وزن باتری‌های لیتیوم – یونی 20 تا 35 درصد سبک‌ تر از نیکل – کادمیوم هستند

­­­­­­­

در هنگام خرید دریل شارژی در مورد باتری آن باید به خوبی اطلاعات کسب کنید که در ادامه برای شما اطلاعاتی را جمع آوری کردیم.

ولتاژ باتری دریل شارژی :

معمولاً روی باتری های این نمونه از باتری ها یک عدد نوشته شده است که واحد اندازه گیری آن ولت است و این عدد قدرت دریل را نشان می دهد. هرچه ولتاژ دریل بیشتر باشد، قدرت دریل بیشتر است و می تواند در سطوح سخت تر با کشتاور بیشتر خود بهتر عمل کند.

ظرفیت باتری دریل :

معمولاً ظرفیت باتری دریل با واحد آمپر نشان داده می شود و هر چه آمپراژ باتری بیشتر باشد می تواند مدت زمان بیشتری دریل را روشن نگاه دارد. البته این مورد با سختی کار ارتباط مستقیم داشته و هرچه کار سخت تر باشد، انرژی بیشتری مصرف می شود.

باتری لیتیم یون به کار برده شده در دریل :

همانطور که به این نکته اشاره کردیم که در دریل های شارژی جدید از باتری های لیتیوم یونی استفاده شده است که علاوه بر قدرت بالا و وزن کمی که دارند، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند. این نوع باتری در هر شرایطی شارژ می شوند و خالی و پر بودن تفاوتی در روند شارژ شدن ایجاد نمی کند. علاوه بر این از مزیت های این نمونه باتری می توان به مدت زمان نگهداری طولانی شارژ باتری در مواقعی که استفاده نمی شود، اشاره کرد. اگر پس از مدتی بخواهید از آن استفاده کنید ممکن است فقط اندکی شارژ آن کم شده باشد.

دریل ‌ها بر اساس کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند ؟

 

خرید دریل شارژی

دریل ‌های ساده :

این نوع دریل از پر استفاده ترین و پر طرفدار ترین دریل های موجود در بازار هستند که پس از ورود تکنولوژی به این صنعت به ابزارهایی با ویژگی تنظیم سرعت، تغییر گشتاور و تغییر جهت چرخش تبدیل شدند. از دریل های ساده می توان برای سوراخ کردن فلزات، چوب و پلاستیک بهره برد. در این ابزار سه نظام هایی که استفاده شده است که یا به صورت آچار خور نصب می شوند و یا به صورت دستی. همچنین شما می توانید از مته هایی با جنس های مختلف استفاده کنید که با سطح مورد نظر شما متناسب می باشد. از دریل های ساده برای کارهای خانگی و کارهای صنعتی واحد های کوچک استفاده می شود.

‌‌‌       ‌

خرید دریل شارژی

    ‌

دریل‌ های چکشی :

یکی دیگر از دریل هایی که تولید و به بازار عرضه شده است، دریل های چکشی بوده و از قابلیت های بارز آن می توان به ضربه های چکشی که هنگام چرخش به سطح می زند، اشاره کرد. این دستگاه به این گونه عمل می کند که در هنگام گردش مته به دور خود، به صورت عمودی هم به سطح ضربه وارد می کند.

این دریل ها برای سطوحی استفاده می شوند که ضخیم و چند لایه هستند، مثلاً به سطوحی که از جنس مصالح ساختمانی هستند را با ضربه هایی که وارد می کند با سرعت بیشتری و خیلی راحت تر سوراخ می کنند. اگه به ظاهر این دریل ها نگاه کنید، بسیار شبیه به دریل های ساده به نظر می رسند و تنها تفاوت آن ها با هم در قابلیت سوراخ کاری ضربه ای است. همچنین  برای کمک به کاربر روی این دستگاه ها محلی برای نصب دسته کمکی در قسمت جلو در نظر گرفته شده است.

خرید دریل شارژی  ‌

بررسی دریل ‌های بتن‌ کن :

گاهی اوقات به سطوحی از جنس سیمان و بتن بر می خوریم که نفوذ به آن ها و سوراخ کردنشان خیلی راحت نیست و باید حتماً از دریل های بتن کن استفاده شود. این نوع دریل ها دارای ویژگی های برجسته ای همچون موتور قدرتمند و سه نظام های مخصوص هستند. سه نظام ها وظیفه دارند مته ها را نگه دارند، پس برای اینکه این بخش به خوبی کار کند باید کیفیت خیلی خوبی داشته باشد. در دریل های بتن کن سه‌ نظام به دو نوع تقسیم می شوند که عبارتند از :

 • چهار شیار SDSPLUS 
 • پنج شیار SDSMAX

برای اینکه دریل‌ های بتن کن در کارهای نیمه‌ صنعتی به خوبی عمل کنند باید سه نظامشان از نوع چهار شیار باشد و در کارهای صنعتی و بزرگ سه نظام پنج شیار کاربرد دارد.

خرید دریل شارژی

بررسی دریل های چکشی تخریب :

در صنعت یکی از بزرگترین و سنگین ترین دریل هایی که دیده می شوند و از قدرت بالایی برخوردارند، از این نمونه هستند که معمولاً برای تخریب سازه های سنگی و بتنی استفاده می شوند. در این نمونه دستگاه ها قدرت موتور و کشتاور بالایی که دارند، تفاوت عمده آن ها با نمونه های دیگر به حساب می آیند.البته تفاوت دیگری هم که با سایر دریل ها دارند، که استفاده از قلم به جای مته است.

خرید دریل شارژی

بررسی دریل های نمونه بردار :

گاهی اوقات در صنعت نیاز به ایجاد یک سوراخ بزرگ و نمونه برداری از مواد صنعتی به وجود می آید؛ که کاربر می تواند با استفاده از این نوع دریل این هدف را به انجام رسانده و متریال مورد نظر را برای آزامایشگاه های ریخته گری ارسال کند. تفاوتی که بین این نمونه و نمونه های دیگر وجود دارد، در سه نظام نگهدارنده دریل های نمونه بردار است.

خرید دریل شارژی

بررسی دریل‌ های ستونی :

از این نمونه دریل ها معمولاً برای ایجاد سوراخ روی انواع مختلف سطوح استفاده می شود که می تواند شامل سطح های فلزی، سنگی، چوبی و کریستالی باشد؛ که با دقت بالایی انجام می گردد. دقت بالای این نمونه دریل از بازه حرکتی محدودی حاصل می شود، که این دستگاه دارد. البته لازم به ذکر است که این بازه حرکتی به صورت عمودی به سطح وارد می شود و همین موضوع از انحراف آن به طرفین جلوگیری می کند. موارد استفاده این دریل ها در مکان های زیر است:

 • کارگاه ها
 • واحد های نیمه صنعتی
 • واحد های صنعتی

چه نمونه دریلی برای انجام کارهای شما مناسب است ؟

معرفی انواع دریل ها و مطالبی که در مورد نحوه کار هر یک و موارد استفاده آن ها بیان شد؛ می تواند به شما در انتخاب یک دریل مناسب برای انجام کارهایتان کمک کند. کافی است شما بدانید می خواهید چه کاری انجام دهید و چه انتظاراتی از یک دریل دارید و تا چه می زان می خواهید از آن استفاده کنید.

برای مثال برای نجام کارهای منزل و استفاده های خانگی و تکمیل جعبه ابزار کارگاه خانه خود پیشنهاد می کنم از یک دریل ساده با توان معمولی استفاده کنید، اما اگر می خواهید این دریل را حمل کنید و علاوه بر سوراخ کاری از آن به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید؛ خرید دریل شارژی گزینه بهتری است. البته برای کارگاه های صنعتی و فعالیت های سنگین تر باید روی توان دریل و قدرت آن حساسیت بیشتری به خرج دهید و دریلی را انتخاب کنید که بتواند فعالیت های مورد نظر شما را به راحتی انجام دهد.

برند های مختلف دریل :

در مرحله آخر شما باید به برند دریلی می خواهید خریداری کنید توجه لازم را داشته باشید. این موضوع بیشتر برای افرادی تعیین کننده است که در خرید های خود از جمله خرید ابزار آلات به برند آن توجه می کنند. برندهای مطرح دریل که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید، عبارتند از :

 • دیوالت (Dewalt)
 • بوش (Bosch)
 • هیتاچی (HITACHI)
 • ماکیتا (Makita)
 • میلواکی (Milwaukee)

اهمیت چگونگی کار با دریل :

پس از انتخاب دریل مناسب، روش های صحیح استفاده از آن به عنوان مهترین موضوع در راستای استفاده بهینه از این ابزار در صنعت تلقی می شود. دلیل این ادعا این است که در صورت استفاده اشتباه از این ابزار و نداشتن تجربه کافی و رعایت نکردن اصول ایمنی هم به کاری که می خواهید انجام دهید صدمه وارد می شود و هم ممکن است آسیب های جدی را برای کاربر به همراه داشته باشد. در نتیجه کارشناسان باتری بازار اقدام به جمع آوری مطالب مفیدی در راستای کارکردن اصولی با این ابزار برای شما کرده اند که این اصول عبارتند از :

شناسایی سطح مورد نظر :

اولین کاری که باید در این راستا انجام دهید، شناسایی و کیفیت سطح کار است، تا به دنبال آن از دریل و مته مناسب استفاده کنید. برای مثال برای کار روی سطح های چوبی و پلاستیکی و فلزی، مته فولادی مناسب است حال آنکه برای کار روی سطوح گچی، بتنی و سیمانی باید مته‌ الماسه استفاده شود. زیرا استفاده مته نا مناسب با سطح آن را کند و یا اصطلاحاً می سوزاند.

منبع تغذیه انرژی دریل :

در هنگام کار به طول سیم مته دقت کنید و در صورت نیاز از سیم سیار استفاده کنید، اگر اقدام به خرید دریل شارژی کرده اید باید در هنگام استفاده میزان شارژ باتری آن را بررسی نموده و ترجیحاً یک باتری فول یدکی همراه داشته باشید. همچنین اگر اقدام به خرید دریل شارژی با باتری نیکل کادمیوم کرده اید، توجه داشته باشید که برای شارژ مجدد حتماً باید باتری آن کاملاً خالی شده باشد.

نصب مته روی دریل :

در دریل هایی که سه نظام آچار خور دارند، برای باز کردن مته باید آچار را در محل مناسب قرار داده و آن را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و جایگاه مته را کاملاً باز کنید و برای بستن آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در ضمن از قرار صحیح مته در سه نظام و محکم بودن آن قبل از کار اطمینان حاصل کنید.

نکات مهم سوراخ کاری :

قبل از اینکه کار خود را شروع کنید باید، نقطه مورد نظر خود را علامت بزنید. برای اینکه در سطوح فلزی یا سنگی مانند سرامیک، نوک مته در سطح مورد نظر شما ثابت بماند حتما باید یک تکه کاغذ روی سطح مورد نظر بچسبانید. علاوه بر این می توانید به سطوح فلزی با استفاده از یک جسم نوک تیز ضربه وارد کنید تا یک ناهمواری ایجاد شود و دریل کاری شما راحت تر انجام شود. برای سوراخ کردن سطح مورد نظر خود نیاز نیست فشار خاصی به دستگاه وارد کنید و فقط باید از یک مته مناسب برای سطح استفاده کنید و با یک فشار ملایم و ثابت کار خود را انجام دهید؛ زیرا فشار زیاد علاوه بر اینکه عمر دستگاه را کم می کند، ممکن است موجب خراب شدن دستگاه یا کند شدن مته آن شود.

اگر از دریل هایی استفاده می کنید که ضربه های چکشی دارد، روی سطح های پلاستیکی و چوبی و فلزی باید از حالت ساده آن استفاده کنید و در سطوح کچی و سیمانی مته الماسه را در سه نظام آن قرار داده و از قابلیت چکشی آن استفاده کنید. در صورتی که می خواهید عمق سوراخی که ایجاد می کنید مشخص باشد، بهتر است از خط کش دریل استفاده کنید که در صورت نبودن می توانید مته آن را علامت گذاری کنید.

به چه ویژگی ‌هایی در هنگام خرید دریل شارژی و معمولی توجه کنیم ؟

با توجه به مواردی که گفته شد، حتماً در هنگام خرید دریل شارژی و معمولی به موارد زیر توجه داشته باشید:

توجه به گشتاور دریل در هنگام خرید:

به قدرت چرخشی دریل که واحد آن نیوتون متر است، گشتاور دریل می گویند. برای اشخاصی که می خواهند با دریل روی سطوح مختلف سوراخ کاری انجام دهند لازم است که دریلی تهیه کنند که کشتاور آن روی درجه های مختلف تنظیم شود. مثلاً برای کار روی سطوح سختی مثل آجر گشتاور بالایی نیاز دارید اما این مورد برای سطح چوبی یا دیوارهای گچی می تواند روی درجه پایین تری تنظیم شود تا به سطح آسیب وارد نکند. دریل های وجود دارند که 20 درجه برای تنظیم کشتاور دارند؛ که شما می توانید از مقدار کم گشتاور شروع به کار کنید و آن را به تدریج زیاد کنید.

توجه به سرعت دریل در هنگام خرید :

یکی دیگر از مواردی که در هنگام کار کردن با دریل می تواند در کار شما تأثیر گذار باشد، سرعت دریل است که واحد آن RPM بوده و به معنای دور در دقیقه است. این آیتم سرعت چرخیدن مته در دریل را زمانی که آزاد است و با سطح درگیر نشده است نشان می دهد. البته به این نکته توجه داشته باشید که وقتی مته روی سطح قرار می گیرد سرعت دریل کاهش پیدا می کند. برخی از دریل ها نیز قابلیت تغییر سرعت را دارند که مثل تغییر گشتاور کافی است به سطحی که روی آن کار می کنید، توجه داشته باشید. برای باز و بسته کردن پیچ ها و سوراخ کاری سطوح نرم می توانید از سرعت پایین استفاده کنید.

توجه به شدت ضربه دریل در هنگام خرید دریل شارژی و معمولی :

وقتی که دریل قابلیت ضربه چکشی را نیز داشته باشد، یکی از مواردی کع باید به آن در هنگام خرید توجه شود، شدت ضربه آن است که بالا بودن این عدد نشان دهنده ضربه های سنگین تر و محکم تر می باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه ژول یا شدت ضربه بیشتر باشد، سرعت دریل در تخریب و تراشیدن بیشتر می شود.

توجه به طراحی دسته :

از مواردی که کار کردن با یک دریل را از نظر راحتی تحت تأثیر قرار می دهد، می توان به دسته دریل اشاره نمود که هرچه راحت تر باشد شما می توانید در هنگام کار از آن استفاده آسان تری داشته باشید و به وسیله قرار گرفتن آن در دستتان می توانید فشار دریل روی نقطه مورد نظر خود تنظیم کنید.

توجه به لرزش ‌گیر در هنگام خرید دریل شارژی و معمولی :

قسمتی از دریل که جلوی اصطحکاک و گرمای ایجاد شده و ضربه های دستگاه را می گیرد و باعث می شود که نتیجه کار بهبود پیدا کرده و طول عمر ابزار شما بیشتر شود.

توجه به کلاچ :

این قابلیت باید در دریل های چکشی مورد توجه قرار گیرد و برای ایمنی مفید است. کلاچ ایمنی بار اضافی این ابزار را وقتی در حین چرخش به مانعی برخورد می کند کم کرده و مته و دریل را متوقف می کند.

در نهایت شما می توانید با توجه به مواردی که در این مطلب جمع آوری کردیم، یک انتخاب مناسب در هنگام خرید دریل شارژی و معمولی داشته باشید. همچنین شما می توانید نظر و پیشنهاد خود را در ارتباط با این موضوع با ما و دیگر کاربران باتری بازار به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا