کاهش هزینه های شرکت

کاهش هزینه های شرکت با بروزرسانی سیستم روشنایی

برای کاهش هزینه های شرکت چه کارهایی باید انجام دهیم ، در این مقاله مفید از باتری بازار قصد داریم به شما نشان دهیم لامپ ها یکی از هزینه های جاری تجارت شما است که معمولا کمتر به آنها فکر می کنید. این وسیله های کوچک از صبح تا شب در حال کار کردن و مصرف برق هستند و ما به آنها بی توجه هستیم.

و اگر لامپ های شما از انواع قدیمی تر یا ناکارآمد باشند این هزینه ها چند برابر خواهد بود. اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید در این مقاله مفید خواهید آموخت چگونه با لامپ های LED شاهد کاهش هزینه های شرکت به صورت چشم گیر باشید.

بهینه سازی لامپ ها

سوال مهمی که برای شما پیش می آید این است که چرا نمی توانم از انواع مختلف لامپ در محیط کاری خود استفاده کنم؟

و پاسخ شفاف این است که با استفاده از انواع مختلف لامپ ، شما پوشش کامل روشنایی را در محل کار خود نخواهید داشت ، چرا که انواع مختلف لامپ ها در شعاع های مختلف نور و روشنایی ایجاد می کنند و این موضوع باعث می شود تعداد بیشتری لامپ با کارایی کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

مثلا لامپ های قدیمی تر به طور اختصاصی با روش لامپ های رشته ای طراحی شده اند و مانند لامپ های LED به طور یکنواخت روشنایی ایجاد نمی کنند.

البته یک موضوع فنی هم اینجا وجود دارد و آن این است که قرار گرفتن لامپ های LED در کنار لامپ های قدیمی باعث کاهش خروجی نور می شود و می تواند باعث صدمه دیدن “بالاست”  آن شود در نتیجه طول عمر لامپ های LED را نیز کاهش می دهد.

به همین خاطر لازم است لامپ های قدیمی را با لامپ های جدید که امروزه طراحی شده اند جایگزین کنیم.

چرا باید از لامپ های LED استفاده کنیم؟

لامپ های ال ای دی امروزه طولانی ترین ، درخشان ترین و با انرژی ترین لامپ های موجود در بازار هستند. آنها همچنین دارای طول عمر مفید حداکثر 10 سال هستند که موجب صرفه جویی در هزینه های نگهداری و تعمیر خواهد شد.

اما واقعا با این تغییرات چقدر در هزینه ها صرفه جویی خواهیم کرد؟

بیایید اختلاف انرژی را برای برخی از لامپ های مورد استفاده توضیح دهیم.

لامپ های LED T8

این نوع لامپ ها تا 50.000 ساعت و با حداکثر 64% صرفه جویی در مصرف انرژی در مقابل لامپ های فلورانس کاربرد دارند. این به معنای پس انداز 100 دلار امریکا در طول عمر لامپ خواهد بود. علاوه بر این موضوع هیچ جیوه ای ندارند و با بالاست دیگر لامپ ها سازگار هستند.

کاهش هزینه های شرکت

لامپ های LED  پایه برای کاهش هزینه های شرکت

این نوع لامپ ها تا 50.000 ساعت با حداکثر 50% صرفه جویی در مصرف انرژی به کاهش هزینه های ما کمک خواهند کرد.

کاهش هزینه های شرکت

لامپ های LED HID

این لامپ ها تا 50.000 ساعت با حداکثر 86% صرفه جویی در مصرف انرژی در مقابل لامپ های سنتی HID موجب کاهش هزینه های شرکت خواهد شد.

کاهش هزینه های شرکت

لامپ های LED هالوژنه

این نوع لامپ ها که در ایران به نام لامپ های سقفی هالژنی خوانده می شوند تا 35000 ساعت طول عمر خود را نسبت به لامپ های قدیمی افزایش داده اند. همچنین این نوع لامپ ها دارای هیچگونه جیوه ای نیستند و نیازی به گرم شدن ندارند و بلافاصله روشن می شوند.

کاهش هزینه های شرکت

پس با یک بررسی کلی دیدم که تعویض لامپ های معمولی با لامپ های LED جدید تا چه میزان در هزینه های کسب و کار و حتی محل زندگی ما صرفه جویی خواهد کرد.

امیدواریم این مقاله برای شما جالب بوده باشد ، اگر تجربه ای در بروز رسانی سیستم روشنایی کسب و کار و یا منزل خود داشته اید که باعث صرفه جویی هزینه ها شده است در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

منبع : باتری پلاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا