کاهش مصرف باتری آیفون

بهترین روش برای کاهش مصرف باتری آیفون

کاهش مصرف باتری آیفون یکی از دغدغه های مصرف کنندگان محصولات شرکت آیفون است که اپل با بروزرسانی سیستم عامل IOS به نسخه 13 تا حدود زیادی این مساله را برای کاربران خود حل کرده است.

همین موضوع کاربران محصولات اپل را برای بروزرسانی سیستم عامل خود مشتاق کرده است.

در ادامه ی این مقاله قصد داریم به پاسخ دو سوال زیر برسیم:

 • آیا به روز رسانی جدید باعث کاهش مصرف باتری آیفون می شود ؟
 • در سیستم عامل جدید تنظیماتی به منظور کاهش باتری قرار داده شده است ؟

با نگاهی که به نظرات کاربران دارای محصول آیفون انداختیم تقریبا هیچ موردی از نارضایتی از عملکرد سیستم باتری آیفون مشاهده نکردیم.

اما به طور قطع نمی توان گفت در آینده نیز کاربران به مشکلی بر نخواهند خورد ، در نهایت این مطلب به شما کمک می کند که حتی اگر از دستگاه هایی با ورژن قدیمی تر استفاده می کنید، برای بهبود میزان مصرف باتری آیفون خود اقدام کنید.

روش های کاهش مصرف باتری آیفون :

شما می توانید به کمک یکی از این روش ها عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید.

کاهش مصرف باتری آیفون با وقت دادن به آن اتفاق میافتد :

کاهش مصرف باتری آیفون

گاهی اوقات ممکن است با به روزرسانی گوشی و تغییر سیستم عامل آن به ios 13 متوجه شوید دوام باتری به یک باره کاهش پیدا کرده است، شما کافی است در این مواقع چند روزی را صبر کنید. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که به روز رسانی آیفون با تعلیق سیستم در پس زمینه همراه است و مرتب سازی برنامه ها و فایل ها موجب کاهش باتری خواهد شد. شما پس از اینکه ios 13 را به روز رسانی کردید، نیازی نیست برای کاهش مصرف باتری آیفون خود کار خاصی انجام دهید و فقط کافی است کمی صبور باشید. البته این آزمون در مورد نسخه های بتا این سیستم عامل هنوز تست نشده است.

گزینه Optimized Battery Charging را غیر فعال کنید :

شما می توانید با مراجعه به منوی تنظیمات و با غیر فعال کردن این گزینه به میزان زیادی شاهد کاهش مصرف باتری آیفون خود باشید. این کار را به راحتی و با دنبال کردن تصویر زیر انجام دهید.

کاهش مصرف باتری آیفون

کاهش مصرف باتری آیفون با فعالسازی Dark Mode :

کاهش مصرف باتری آیفون

ویژگی دارک مد آیفون در نسخه 13 سیستم عامل IOS نیز وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن به صورت چشم گیری شاهد کاهش مصرف باتری آیفون خود شوید.

دلیل این موضوع این است که وجود پیکسل های سیاه موجود در OLED با پیکسل های سیاه موجود در پنل های LCD فرق می کنند. در OLED برای نمایش پیکسل سیاه، آن پیکسل خاموش می شود؛ در نتیجه وقتی شما از تم تیره استفاده می کنید، مصرف باتری به میزان زیادی کاهش پیدا می کند. مراحل فعال سازی این قابلیت عبارت است از :

 1. ابتدا به منو Settings مراجعه کنید.
 2. زیر منو Display & Brightness را انتخاب نمایید.
 3. قابلیت Dark Mode را فعال کنید.

گوشی خود را برعکس بگذارید :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

سیستم عامل ios دارای قابلیت های کاربردی متعددی است که یکی از مهمترین قابلیت های آن face-down mode می باشد. کاربران زیادی این قابلیت را نمی شناسند و از این موضوع که باعث کاهش مصرف باتری آیفون می شود؛ خبر ندارند. برعکس گذاشتن گوشی آیفون باعث می شود که در هنگام دریافت اعلانات صفحه روشن نشود و اگر شما تعداد زیادی اعلانات دریافت می کنید، میزان زیادی انرژی باتری ذخیره می شود. شما می توانید این قابلیت را امتحان کنید و تجربه کاربری خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

به روز رسانی اپلیکیشن ها :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

 

یکی از کارهایی که باعث کاهش مصرف باتری آیفون می شود، به روز رسانی اپلیکیشن هاست که ممکن است باتری زیادی را مصرف کنند. بعضی از این برنامه ها عبارتند از فیسبوک و یوتیوب که در مصرف باتری از سایر اپلیکیشن ها پر مصرف تر هستند.

لیست برنامه های پر مصرف گوشی شما به ترتیب از زیاد به کم در Settings و زیر منو Battery قابل مشاهده است. البته بعضی از توسعه دهندگان  اقدامی برای تطبیق پلتفرم های خود با ios انجام نداده اند و برنامه هایشان را به روز رسانی نکرده اند.

پس یک راه حل خوب این است که تقریبا به صورت ماهیانه لیست آپدیت های خود در اپل استور را چک کنید. در نهایت برنامه های پر مصرف را بعد از اینکه به روز رسانی شدند و هنوز پر مصرف بودند، حذف نمایید.

کاهش مصرف باتری آیفون با فعالسازی Wi-Fi Assist :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

کاربرانی که می خواهند مصرف باتری آیفون خود را کاهش دهند باید به جای استفاده از اینترنت دیتا از وای فای استفاده کنند. البته در برخی شرایط وای فای می تواند خیلی پر مصرف باشد. مثلاً زمانی که در فاصله دورتری نسبت به شبکه وای فای قرار دارید مصرف شما بالاتر می رود، زیرا دستگاه تلاش بیشتری برای اتصال به شبکه می کند. به همین علت در به روز رسانی iOS می توانید با کمک Wi-Fi Assist وای فای را با دیتا عوض کنید.

برای فعال سازی این قابلیت از مسیر زیر اقدام کنید :

 1. ابتدا وارد منو Settings شوید.
 2.  زیر منو Cellular را انتخاب نمایید.
 3. Wi-Fi Assist  را لمس کنید.

البته فراموش نکنید که زمان استفاده در منزل دیتای خود را برای کاهش هزینه ها خاموش کنید.

غیرفعالسازی Background App Refresh و Location Services :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

قابلیت دیگری که در آیفون وجود دارد، Background App Refresh و Location Services برای برنامه ها است. سیستم عامل آیفون از این دو قابلیت Background App Refresh برای نو سازی برنامه ها و Location Services کمک می گیرد.

تمامی برنامه ها در هنگام اتصال گوشی به بلوتوث و وای فای دائماً لوکیشن خود را به روز می کنند، همچنین از این قابلیت برای مسیریابی و اعلانات مرتبط با لوکیشن استفاده می شود.

از آنجایی که این دو قابلیت پر مصرف هستند با غیر فعال کردن آن ها می توانید به میزان زیادی باعث کاهش مصرف باتری آیفون شوید.

بررس صفحه نمایش به منظور کاهش مصرف باتری آیفون :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

صفحه نمایش های روشن مصرف بالاتری نسبت به صفحه نمایش های خاموش دارند، و این موضوع بدیهی است. شما می توانید با بررسی برخی تنظیماتی که باتری را زودتر تمام می کنند و غیر فعالسازی آن ها به میزان زیادی باعث کاهش مصرف باتری آیفون شوید.

بعضی از آن ها عبارتند از :

 • Auto-Lock
 • Display Brightness

البته شما می توانید روشنایی صفحه را به صورتی تنظیم کنید که باتری ماندگاری بیشتری داشته باشد.

برای این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید :

 1.  به Settings مراجعه کنید.
 2. زیر منوی Display & Brightness را انتخاب کنید.
 3. به منو Auto-Lock بروید.
 4. قابلیت های مهم ذخیره باتری را پیدا کنید.
 5. روشنایی را روی حداقل میزان یا حالت اتومات قرار دهید.

فعال سازی قابلیت Low Power Mode :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

در صورتی که با رعایت کردن تمامی موارد بالا مصرف باتری آیفون شما کاهش پیدا نکرد، می توانید گزینه Low Power Mode را به صورت دستی فعال کنید. با فعال سازی این قابلیت مصرف باتری کاهش می یابد، زیرا موارد زیر متوقف می شوند:

 • قابلیت نوسازی برنامه ها در پس زمینه
 • دانلودهای خودکار
 • بارگیری ایمیل
 • فعالیت های پس زمینه

البته نمی توان از این قابلیت همیشه استفاده کرد  و فقط برای استفاده در مواقع ضروری مناسب است که شما می خواهید شارژ اندک باتری آیفون خود را نگه دارید و باتری گوشی شما 20 درصد بیشتر شارژ ندارد. این قابلیت را می توانید از Control Center و با لمس آیکون باتری فعال کنید.

کاهش مصرف باتری آیفون با تعویض باتری :

 

کاهش مصرف باتری آیفون

 

معمولاً باتری ها با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهند و هرچه عمر آن ها کمتر باشد، ماندگاری بهتری دارند. ماندگاری پایین باتری می تواند روی عملکرد دستگاه تأثیراتی بگذارد. تمامی دستگاه های قدیمی حجم باتری کمتری نسبت به دستگاه های جدید دارند، اما شما به راحتی می توانید این ضعف را برطرف نمایید.

ساده ترین اقدامی که می توانید انجام دهید ، تعویض باتری است. معمولاً بعد از تعویض می توانید کاهش مصرف باتری آیفون خود را به وضوح مشاهده نمایید. در نهایت اگر با تعویض باتری، مشکل زود خالی شدن آن برطرف نشود، باید با استفاده از آیتونز یا Finder در macOS Catalina آیفون را ریستور کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا