تعویض باتری آیفون

تعویض باتری آیفون در خانه

تعویض باتری آیفون یکی از کارهایی است که کاربران این گوشی بهتر است یاد بگیرند؛ زیرا امروزه کاربران زیادی از دستگاه های اپل به خصوص آیفون استفاده می کنند. این شرکت از سال 2007 میلادی به عنوان پرچم دارهای تلفن همراه وارد بازار شدند. این گوشی ها از مدل آیفون 1 تا آیفون 7 توانستند، بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهند، البته این گوشی ها هم مانند هر دستگاه دیگری دارای استهلاک هستند و نیاز به تعویض وسایل جانبی دارند.

یکی از قطعاتی که معمولاً آن را به عنوان قطعات مصرفی دستگاه در نظر می گیرند، باتری گوشی آیفون است که تعویض آن هزینه زیادی را برای شما به همراه دارد. ما در این مطلب سعی داریم برای شما تعویض باتری آیفون در خانه را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهیم تا بتوانید با تهیه باتری در کمترین زمان و هزینه کمتری باتری نو را جایگزین باتری قدیمی گوشی خود کرده و از دستگاه خود استفاده کنید.

تعویض باتری آیفون

پیش نیاز های تعویض باتری آیفون در خانه :

قبل از اینکه تصمیم بگیرید باتری آیفون خود را عوض کنید، لازم است این متن را به دقت بخوانید و وسایل مورد نیاز خود را تهیه کنید و پس از آن مراحله گفته شده را به دقت انجام دهید. تجهیزات لازم برای این کار عبارتند از :

  1. پیچ گوشتی ستاره ای یا شش پر
  2. چاقو نازک
  3. سشوار
  4. نوار چسب دو طرفه

باز کردن قاب گوشی برای تعویض باتری آیفون :

ابتدا به قسمت پایینی گوشی آیفون خود نگاه کنید و دو عدد پیچی را که کنار پورت شارژر وجود دارد، پیدا کنید. باز کردن این دو پیچ باعث می شود که کل قاب آیفون شما آزاد شده و بتوانید آن را بازکنید. قبل از اینکه این دو پیچ را باز کنید، گوشی را خاموش کرده و به وسیله یک پیچ گوشتی شش پر که به آن پیچ گوشتی ستاره ای هم می گویند، پیچ ها را باز کنید. بعد از باز شدن پیچ ها با استفاده از یک چاقوی نازک بین قاب بالایی و پایینی آیفون یک فضا ایجاد کنید و با دست و به آرامی آن ها را از هم جدا کنید. در هنگام استفاده از چاقو مراقب باشید که نوک آن به اجزاء داخلی گوشی شما و یا بدنه آن صدمه نزد.

تعویض باتری آیفون

جدا کردن صفحه ال سی دی برای تعویض باتری آیفون :

پس از اینکه دو سینی بالایی و پایینی آیفون خود را از هم جدا کردید، ال سی دی را باید از قابی که بقیه اجزاء گوشی روی آن نصب شده است جدا کنید. برای این کار کافی است پنج عدد پیچ را که در اطراف آن قرار دارد را با کمک یک پیچ گوشتی باز کرده و صفحه نمایش را جدا کنید و به راحتی و آزادانه مراحل بعدی تعویض باتری آیفون را انجام دهید. البته اگر می دانید نصب مجدد صفحه نمایش برای شما سخت است، می توانید این مرحله را انجام ندهید.

تعویض باتری آیفون

باز کردن قاب باتری :

پس از جدا سازی صفحه نمایش گوشی در این مرحله باید باتری را آزاد کنید، به همین منظور دو عدد پوشش فلزی که در قسمت اتصال باتری وجود دارد و مانع برخورد اتصالات باتری به بدنه گوشی می شوند را جدا کرده و دوعدد پیچی که آن ها را محکم کرده است، باز کنید. پس از آن متصل کننده پلاستیکی باتری را برداشته و باتری خراب را از بدنه آیفون خود جدا کنید و در واقع آن را از مدار خارج نمایید.

 

جدا کردن باتری از بدنه برای تعویض باتری آیفون :

برای جدا کردن باتری از بدنه باید کمی صبر و حوصله داشته باشید، زیرا در هنگام جایگذاری اولیه باتری در کارخانه از مقداری چسب بین بدنه باتری و بدنه گوشی استفاده می کنند، تا باتری را در جای خود ثابت نگه دارند. همچنین باتری خراب شده معمولاً کمی باد می کند و به دلیل تغییر حجمی که دارد به سختی از بدنه گوشی جدا می شود. به همین دلیل قاب گوشی را برگردانید و به کمک باد داغ سشوار کمی چسب را حرارت دهید. البته مراقب باشید که باد سشوار به گوشی شما آسیب وارد نکند. باد خیلی داغ باعث می شود دستگاه و بدنه و آی سی های درون دستگاه با حرارت بالا آسیب ببیند و دستگاه کار نکند، یا در کارایی دستگاه اختلال به وجود بیاید. پس سشوار را تا زمانی روی بدنه گوشی آیفون خود نگه دارید که دست شما نسوزد و بدنه خیلی داغ نشود.

تعویض باتری آیفون

جایگذاری باتری جدید :

پس از اینکه گوشی آیفون خود را حرارت دادید، بدون وارد کردن ضربه و خیلی سریع باتری را از آن جدا کنید. نیاز نیست تمامی چسب ها را از بدنه آیفون خود جدا کنید؛ زیرا برای جایگذاری باتری جدید به چسب ها نیاز دارید. در این مرحله از تعویض باتری آیفون نیز می توانید از مقداری نوار چسب دو طرفه استفاده کنید تا باتری نو را ثابت نگه دارید. قرار دادن باتری در جای خود بسیار ساده است اما باید در هنگام نصب باتری جدید به اتصال گر پلاستیکی به خوبی دقت کنید و آن را به شکلی که در کارخانه نصب شده بود، نصب کنید. شما می توانید برای این مرحله از نصب و جایگذاری باتری نو از یک  شی نازک یا لبه پهن چاقو استفاده کنید و پس از آن قاب های محافظ فلزی باتری را محکم ببندید.

بستن قاب گوشی پس از تعویض باتری آیفون :

در مرحله آخر تعویض باتری آیفون بعد از اینکه کار تمام شد؛ در صورت جدا کردن صفحه نمایش باید مجدد آن را نصب کنید و در جای خود محکم کنید و به دقت و آرامی بدون اینکه به آن آسیبی وارد شود؛ پیچ ها را سفت کنید.  بعد از آن قاب را برگردانید و پیچ های قاب را ببندید و پس از اینکه مطمئن شدید گوشی شما مشکلی ندارد آن را روشن کنید. برای اطلاع از شارژ اولیه باتری گوشی خود می توانید به مجله باتری بازار مراجعه کنید و نظر کارشناسان ما را در این مورد مظالعه کنید.

دقت داشته باشید که تعویض باتری آیفون یکی از کارهایی است که به مهارت و دقت کافی نیاز دارد و در صورتی که تجهیزات و شرایط لازم برای انجام این کار را ندارید، می توانید با مراجعه به نمایندگی های پس از فروش و سپردن گوشی خود به متخصصان این کار را انجام بدهید. این آموزش در حین سادگی و با راهکارهای پیش پا افتاده برای شما موضوع مهم و پر ریسکی را شرح داده است. در نهایت شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در اتباط با تعویض باتری آیفون  با ما و دیگر کاربران باتری بازار به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا