بررسی باتری آیفون 12 پرو مکس

باتری آیفون 12 پرو مکس و صفحه نمایش بزرگ این مدل از آیفون، دو دلیل اصلی برای خرید آیفون های جدید محسوب می شود.

اگر قصد خرید دارید یا  می خواهید یک بررسی دقیق قبل از خرید انجام دهید، لازم است که عمر باتری را به عنوان یک معیار مهم در نظر بگیرید.

شناخت و بررسی باتری با توجه به معضلات گوناگونی که در گوشی های هوشمند امروزه وجود دارد، بسیار حائز اهمیت است.

به طور معمول بهترین روش مقایسه باتری انواع گوشی، سنجش میزان مصرف باتری در برنامه های مورد استفاده است. همچنین تناسب اندازه صفحه نمایش و باتری یکی دیگر از عوامل مهم برای بررسی گوشی، مد نظر محسوب می شود.

ما در این بخش قصد داریم به بررسی دقیق باتری استفاده شده در آیفون 12 پرو مکس بپردازیم.

باتری آیفون 12 پرو مکس چگونه است؟

آیفون 12 پرو مکس شرکت اپل از یک باتری 3678 میلی آمپر ساعتی تغذیه می کند. در انواع مدل های آیفون این باتری، بسیار بزرگ محسوب می شود. چنین باتری بزرگی به نسبت استاندارد های موجود در اپل باید بتواند نتیجه بسیار خوبی در زمینه طول عمر از خود نشان دهد.

جالب است بدانید که راه دقیق و کاملا مشخصی برای تست باتری های آیفون وجود ندارد. زیرا شرکت اپل تمامی اطلاعات و جزئیات باتری را در اختیار قرار نمی دهد.

برای بررسی عمر باتری و کارایی آن، روش های ساده ای وجود دارد که در بیشتر سایت ها موجود است. ما نیز در ادامه به چنین بررسی هایی بسنده می کنیم.

باتری آیفون 12 پرو مکس و نقاط ضعف و قدرت آن

عمر باتری آیفون 12 پرو مکس

آیفون 12 پرو مکس در تست باتری عملکرد های خوبی نشان داده است. به طور مثال در بررسی استفاده از صفحات مرورگر وب، 14 ساعت بازخورد مناسب صورت گرفته است.

همچنین در استفاده از حالت پخش فیلم، بیش از 15 ساعت و در مکالمه تا 21 ساعت دوام مشاهده شده است.

میانگین عملکرد آماده به کار با توجه به نوع باتری آیفون 12 پرو مکس در برخی سایت ها، برابر با 95 ساعت است. البته این عملکرد در مقایسه با آیفون 11، حدود 7 درصد کمتر محاسبه شده است.

جالب است که با توجه به عمر کمتر آیفون 12 در مقابل آیفون 11، این مدل یکی از بهترین ها محسوب می شود. بهترین محسوب شدن عمر باتری در آیفون 12 پرو مکس را باید با توجه به اندازه صفحه نمایش بزرگ آن توجیه کرد.

در ادامه به چند نمونه از تست های انجام شده در زمینه استفاده از برنامه ها و کارایی های خاص برای مقایسه باتری آیفون 12 پرو خواهیم پرداخت.

باتری آیفون 12 پرو مکس در استفاده از مرورگر وب

در تست مرورگر، 14 ساعت و 6 دقیقه زمان آماده به کار گوشی مشاهده شده است. این نتیجه در مقایسه با آیفون 11 می تواند چشمگیر تلقی شود.

جالب است با اینکه نت 20 الترا از یک باتری 5000 میلی آمپری تغذیه می کند، در این تست نتیجه خوبی از خود نشان نداده است. پس اگر از صفحات وب بسیار استفاده می کنید، آیفون 12 پرو مکس را دست کم نگیرید.

تاثیر بازی بر باتری آیفون 12 پرو مکس

آیفون 12 پرو مکس در استفاده از یوتیوب

بدون شک اهالی آموزش و سرگرمی به خوبی می دانند که یوتیوب فضایی است که به سادگی می توان آن را جایگزین تلویزیون کرد. بنابراین به راحتی می تواند عمر باتری موبایل را تعیین کند.

آیفون 12 پرو مکس در مقایسه با آیفون 11 در جریان یک تست مرتبط با یوتیوب، 8 ساعت و 37 دقیقه در مقابل 8 ساعت و 58 دقیقه، امتیاز کسب کرده است.

اما در مقایسه با آیفون با برند های دیگر، در تست مذکور، نوت 20 اولترا، زمانی برابر با 7 ساعت را کسب کرده است. در نسخه قبلی نت 20، با امتیاز برابر با 10 ساعت و 29 دقیقه مواجه هستیم.

با نگاهی ساده به اندازه باتری آیفون 12 پرو مکس و صفحه نمایش برند ها و مدل ها، دلیل این تفاوت ها مشهود است.

آیفون 12 پرو مکس در استفاده از بازی های سه بعدی

در این تست نه تنها آیفون 12، بلکه اکثر مدل های آیفون عملکرد خوبی از خود نشان نداده اند.

گرم شدن بدنه موبایل و باتری، همچنین استفاده از گوشی در فصول گرم، از نمونه بازخورد های منفی آیفون محسوب می شود.

در طی یکی تحقیق عجیب و غیر قابل باور در زمان بازی Minecraft، کاربران و آزمایش کنندگان با حالت ذوب شدن باتری در انواع آیفون مواجه شده اند.

در بازی محبوب Call of Duty Mobile نیز گرم شدن تلفن و تخلیه باتری با سرعت 15 درصد صورت گرفته است.

نکته استفاده از آیفون 12 پرو مکس و سایر مدل های آیفون در این است که مشکل اصلی به باتری این گوشی مربوط نمی شود. در واقع ایراد اصلی داغ شدن موبایل و باتری آیفون 12 پرو مکس به تراشه های بهینه نشده برای انواع بازی در آیفون مرتبط است.

تاثیر برنامه بر باتری آیفون 12 پرو مکس

سرعت شارژ باتری در آیفون 12 پرو مکس

iPhone 12 Pro Max از یک شارژر سریع در نوع USB Power Delivery پشتیبانی می کند. همچنین امکان استفاده از  PD 20W وجود دارد.

در صورت خرید آداپتورهای اصل و سازگار، باتری پرو مکس را می توان از طریق شارژر بی سیم شارژ کرد.

اگر آیفون 12 را با شارژر 20 واتی شارژ کنید، 55 درصد باتری در 30 دقیقه و 86 درصد در 60 دقیقه را تجربه می کنید. شارژ کامل با آداپتور 20 واتی، 89 دقیقه زمان صرف می کند.

به طور کلی در مدل های سازگار برای شارژ باتری آیفون 12 پرو مکس 30 دقیقه شارژ در انواع سطوح و 90 دقیقه شارژ کامل در نظر گرفته شده است.

iPhone 12 Pro Max در استفاده از شارژر های بی سیم 15 واتی، پشتیبانی خوبی از خود نشان می دهد. در صورتی که باتری کاملا تخلیه شده باشد، 5 دقیقه زمان برای روشن شدن موبایل لازم است. شارژرهای بی سیم در مدت زمان 30 دقیقه، 28 درصد باتری را شارژ می کنند.

برای شارژ کامل باتری در آیفون 12 پرو مکس از طریق شارژ بی سیم MagSafe به بیش از 3 ساعت زمان نیاز دارید.

سرعت شارژ باتری آیفون 12 پرو مکس

در نتیجه…

باتری آیفون 12 پرو مکس را باید در مقایسه با صفحه نمایش آن در نظر گرفت. به طور کلی بزرگ بودن صفحه نمایش در مدل 12 پرو مکس، می تواند ایرادات موجود در تست های بررسی باتری این مدل را توجیه کند.

اکثر ایرادات موجود در نسخه iPhone 12 Pro Max مرتبط به استفاده از بازی است. بازی ها نه تنها در کاهش عمر باتری، بلکه در کاهش عمر گوشی های اپل نقش زیادی دارند.

در کل اگر اهل بازی های موبایلی نیستید، به آیفون 12 اعتماد کنید. زیرا می تواند شما را در زمینه مصرف و عمر باتری تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از حالت پخش ویدیو، موزیک، مرورگر وب و سایر برنامه های کاربردی سبب محبوبیت ویژه آیفون 12 پرو مکس شده است.

منبع tomsguide

1 دیدگاه دربارهٔ «بررسی باتری آیفون 12 پرو مکس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا