حل مشکل باتری در ios 14

هر زمان که یک بروز رسانی عمده در سیستم عامل آیفون ایجاد می شود، تغییرات و ویژگی هایی صورت می پذیرد. مشکل باتری در ios 14 نیز یک موضوع مرتبط با این تغییرات محسوب می شود.

بسیاری از افراد هستند که به محض بروز رسانی آیفون، با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند. از موضوعات رایج در رابطه با استفاده از آیفون می توان به عمر باتری در این گوشی ها نیز اشاره کرد.

ما در اینجا قصد داریم برخی از روش های احتمالی برای رفع مشکلات مربوط با باتری در ios 14 را بررسی کنیم. در واقع این مقاله، یک راهنما شامل نکاتی است که به چگونگی رفع مشکلات باتری برای کاربران آیفون کمک می کند. همراه ما باشید.

ریشه اصلی مشکل باتری در ios 14

در سیستم عامل ios 14، تغییرات عمده ای در app Library، ابزارک های موجود در صفحه اصلی، برنامه ترجمه جدید، طراحی مجدد رابط کاربری تماس گیرنده و بسیاری دیگر از تنظیمات صورت گرفته است.

با وجود تمام تغییرات موجود در آیفون، عمر ضعیف باتری در ios 14 می تواند یک تجربه ناخوشایند محسوب شود.

برای بررسی ریشه اصلی مشکل باتری در ios 14 باید ابتدا به این موضوع توجه کرد که اگر باتری دچار نقصان عمر است، آیا ارتباطی به نحوه استفاده کاربر دارد یا دلیل دیگری سبب این نقصان شده است.

به طور مثال مهم است که ما به این درک برسیم که آیا مصرف زیاد از پلیر، WiFi/ 3G/ LTE یا هر ابزار دیگری سبب کاهش عمر باتری است یا علت پنهان دیگری وجود دارد.

برای بررسی می توانید به بخش تنظیمات رجوع کنید و در بخش فعالیت (usage)، میزان مصرف و زمان آماده به کار برنامه ها را واکاوی نمایید. از زمان آخرین شارژ موبایل، همه چیز قابل بررسی است.

یافتن علت مشکل باتری در ios 14

همچنین شما می توانید مدت زمان استفاده از آیفون در حالت مکالمه، ایمیل، موسیقی، مرور وب، ارسال یا دریافت پیام و حتی بررسی کارهای موجود در پس زمانه مانند ایمیل را بررسی کنید.

در انواع و اقسام مدل های مرتبط به آیفون با ios 14، روش های دیگری نیز برای بررسی درصد باتری وجود دارد. کافی است به Settings، سپس General و Usage بروید.

نکاتی در رابطه با حل مشکل باتری در ios 14

پس از آن که متوجه شدید علت اصلی یا علت نرم افزاری کاهش عمر باتری آیفون شما چیست، وقت آن رسیده که با در نظر داشتن نکاتی به حل این مشکل بپردازید.

نکاتی که ما در اینجا ارائه می دهیم به مدیریت و رفع مشکلات دوام باتری کمک خواهد کرد.

1.     از آخرین نسخه بروز رسانی ios 14  استفاده کنید

مشکلات اساسی در باتری، به طور معمول به دلیل وجود باگ در نسخه های نصب سیستم عامل جدید است.

برای رفع مشکل باتری در ios 14 به تنظیمات بروید. سپس در قسمت General از آخرین نسخه در software Update بهره بجویید.

2.     برنامه های عامل تخلیه باتری را شناسایی کنید

باios 14  امکان شناسایی برنامه های کاهش دهنده عمر باتری، راحت تر است. به طور معمول شرکت اپل، به محض ارائه نسخه های جدید، راهنمایی برای استفاده راحت تر ارائه می دهد.

برای رفع مشکل باتری در ios 14 راهنمای استفاده از آن در رابطه با موضوع شناسایی برنامه های کاهنده را مطالعه کنید. به طور مثال در این راهنما می آموزید که چگونه فعالیت پس زمینه را مرتبط با پلیر موزیک کنید یا این فعالیت در وضعیت خاموش قرار دهید.

اگر برنامه ای را یافتید که به باتری آسیب می زند و برای شما کاربردی ندارد، می توانید آن را حذف کنید. همچنین می توانید برخی برنامه ها را در حالت تعلیق قرار دهید.

حل مشکل باتری در ios 14

اگر از برنامه های صوتی مانند VoIP استفاده نمی کنید، بهتر است آن ها را معلق کنید، زیرا به احتمال زیاد سبب کاهش عمر باتری می شوند. خدمات موقعیت مکانی نیز از جمله برنامه هایی است که سبب ایجاد مشکل باتری در ios 14 می شود. تنها در موقع لزوم آن را فعال کنید.

3.     بازخوانی برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید

ios 14 شامل چندین وظیفه یا کارایی هوشمند است که به کاربر امکان می دهد تا برنامه های محتوایی موجود در پس زمینه را دریافت کند.

اگرچه که بهینه سازی های بسیاری برای عدم دریافت اطلاعات پس زمینه ای از سوی اپل صورت گرفته است، اما برای اطمینان به منظور مدیریت کاهش مصرف باتری به دستور العمل زیر دقت کنید:

به تنظیمات بروید. در بخش عمومی وارد Background App Refresh شوید. برنامه های همچون Facebook، OneDrive، Google Photos و برنامه های دیگر در این قسمت وجود دارد که قادر به غیرفعال کردن آن ها در پس زمینه هستید.

Facebook یکی از برنامه هایی است که به شدت سبب ایجاد مشکل باتری در ios 14 می شود. بدون هیچ تردیدی، این برنامه را خاموش کنید.

4.     از حالت تاریک بهره بجویید

اپل در نسخه پیشین ios حالت تاریک در سطح سیستم را اضافه کرد. این حالت از صفحه متحرک گرفته تا صفحات ویجت، صفحه تنظیمات و برنامه های دیگر را پشتیبانی می کند.

استفاده از حالت تاریک، برای بهبود عمر باتری در آیفون به خصوص در مدل های دارای صفحه نمایش OLED بسیار کاربرد دارد.

کافی است به Control Center بروید و نوار لغزنده Brightness را فشار دهید. سپس با انتخاب روی Appearance، می توانید حالت روشن یا تاریک را انتخاب کنید.

مشکل باتری در ios 14 و راه برطرف کردن آن

5.     از حالت کم مصرف (Low Power) استفاده کنید

در صورت کم شدن شارژ و نیاز داشتن به زمان بیشتری برای رسیدن به منبع تغذیه، می توانید از حالت کم مصرف استفاده کنید.

با توجه به اظهارات شرکت اپل، حالت Low Power با 80 درصد بهبود عمر باتری و اضافه کردن 3 ساعت بیشتر به زمان استفاده، به مشکل باتری در ios 14 کمک خواهد کرد.

6.     iPhone Facedown را اعمال کنید

ویژگی تشخیص چهره و سنسورهای تشخیص نور محیطی در ios 14 در صورت روشن بودن و تنظیم نادرست سبب مشکل در باتری می شود.

بنابراین وقتی آیفون را روی میز قرار می دهید، بهتر است ویژگی iPhone Facedown در حالت پایین قرار گیرد. این ویژگی در مدل های iPhone 5s یا بالاتر وجود دارد.

7.     Raise to Wake را خاموش کنید

اگر می خواهید آیفون تنها برای بررسی اعلان های دریافتی فعال باشد و هر بار که آن را به سمت خود می گیرید، صفحه روشن نشود، بهتر است حالت Raise to Wake را خاموش کنید.

حالت مذکور در برخی مواقع سبب می شود که هنگام راه رفتن، دویدن و رقصیدن، صفحه روشن شود. این موضوع یک مشکل باتری در ios 14 محسوب می شود.

به تنظیمات بروید، در قسمت Display & Brightness و سپس Raise to Wake، گزینه Off را انتخاب کنید.

نکاتی برای حل مشکل باتری در ios 14

در آخر نکاتی کلی برای حل مشکل باتری در ios 14

در مجموع نمی توان به کسی در رابطه با فعال/ غیرفعال کردن ویژگی های آیفون توصیه کرد. زیرا در صورت غیر فعال کردن، خاصیت استفاده از تلفن های هوشمند همچون آیفون معنایی نخواهد داشت.

اما به طور کلی به افرادی که با مشکل باتری در ios 14 مواجه هستند توصیه می شود موارد ذکر شده در این مقاله و موارد زیر را در نظر داشته باشند.

  1. Widgets، Dynamic Wallpapers، Motion effects و استفاده زیاد از بلوتوث، WiFi و غیره، عوامل اصلی نرم افزاری در کاهش عمر باتری و شدت مصرف آن هستند.
  2. باتری تمامی مدل های آیفون از جنس لیتیوم یونی است. به دلیل چنین ماهیتی، طول عمر مفید باتری در صورتی که به شارژ بالاتر از 50 درصد منجر نشود، تمام شده است. پس لازم است که باتری عوض شود.
  3. از Restore iPhone به عنوان یک مرحله در حل مشکل باتری در ios 14 نیز می توانید استفاده کنید. قبل از این کار، تهیه نسخه پشتیبان فراموش نشود.

منبع iphonehacks

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا