کارخانه باتری سازی تسلا

شرکت خودرو‌سازی تسلا (Tesla Motors)، در زمینه تولید خودروهای برقی و قطعات ترن‌های برقی فعالیت می‌کند. طبق برآوردها، قرار است وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2050 بر بازار تسلط داشته باشند، حتی اگر دو سوم ناوگان خودرو همچنان با استفاده از موتورهای احتراق بنزینی سنتی تأمین شوند. باتری‌ها نقش مهمی در خودروهای الکتریکی دارند و با تقاضای بالایی در جهان روبه‌رو هستند. طبق گفته ایلان ماسک (مدیرعامل تسلا‌)، بزرگترین کارخانه باتری‌سازی تسلا در جنوب برلین در حال ساخت است. در این محتوا در مورد  باتری سازی تسلا و نقش آنها در آینده حمل و نقل بیشتر خواهید خواند.

باتری‌های لیتیوم یونی،‌خوراک کارخانه‌های باتری سازی تسلا

وسایل نقلیه الکتریکی (EV)، در حال پیشرفت در برابر وسایل نقلیه احتراق داخلی (ICE) هستند، دقیقاً مانند زمانی که وسایل نقلیه ICE، کالسکه را آواره کردند. باتری‌های لیتیوم یونی، همان چیزی هستند که قدرت اتومبیل‎های الکتریکی و کامیون های امروزی را فراهم می‌کنند. شرکت بزرگ تسلا برای تأمین وسایل نقلیه خود تا سال 2030 قصد دارد 3 تراوات ساعت ظرفیت تولید باتری را تأمین کند.

شرکت‌های متعددی برای استخراج لیتیوم وجود دارد که در تحول خودروهای الکترونیکی تسلا نقش اساسی دارند. تولید باتری‌های لیتیوم یونی به این صورت است که ابتدا فلز لیتیوم را از زمین استخراج می‌کنند. این مواد اولیه در فرآیند شیمیایی به کربنات لیتیوم یا هیدروکسید لیتیوم تبدیل می‌شوند. تولیدکنندگان باتری، کربنات یا هیدروکسید را با موادی ترکیب می‌کنند و کاتد و آند و در نهایت، سلول باتری منفرد را به وجود می‌آورند. هزاران سلول ممکن است برای ایجاد یک بسته باتری جهت استفاده در یک خودروی الکتریکی ترکیب شوند.

گیگا نوادا، اولین کارخانه باتری سازی تسلا

اصطلاح «گیگافکتوری» برای کارخانه‌های تولید باتری‌های لیتیوم ‌یون شرکت تسلاموتور، به کار برده می‌شود. اولین گیگافکتوری با نام «گیگانوادا»، در ایالت نوادای آمریکا قرار دارد. این مرکز متعلق به شرکت تسلا است و باتری خودروهای الکتریکی این شرکت را تأمین می‌کند. طبق گفته ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، صد کارخانه مانند گیگا نوادا برای انتقال جهان به سمت مصرف انرژی پایدار ضروری است.

این کارخانه تولید محدود دیوارهای انرژي (Powerwalls) و بسته های انرژي (Powerpacks) را در سه ماهه اول سال 2016 با استفاده از سلول های باتری تولید شده در جای دیگر آغاز کرد. تولید انبوه سلول ها در گیگا نوادا از ژانویه 2017 شروع شد. این دو محصول جهت ذخیره‌سازی انرژی در دفاتر کار و منازل، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کارخانه باتری سازی تسلا

گیگا برلین، بزرگترین کارخانه تولید باتری لیتیوم یونی در جهان

دومین گیگافکتوری شرکت تسلا با نام «گیگابرلین»، در منطقه جنگلی «گرونهاید»، در حال ساخت است و از سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. این منطقه در حدود 35 کیلومتری جنوب شرقی برلین واقع شده است. دو دهه پیش، BMW در فکر ساخت کارخانه اتومبیل‌سازی در همان مکان بود اما سرانجام لایپزیگ را انتخاب کرد.

ماموریت تسلا سرعت بخشیدن به انتقال جهان به انرژی پایدار از طریق وسایل نقلیه الکتریکی و محصولات انرژی با قیمت مناسب است. بزرگترین کارخانه باتری سازی تسلا فقط برای تولید 500000 ماشین در سال، به کل باتری‌های لیتیوم یون موجود در سراسر جهان نیاز دارد. گیگافکتوری از روی ضرورت به دنیا آمد تا به اندازه کافی باتری تولید کرده و تقاضای پیش‌بینی شده برای خودروهای تسلا را تأمین کند.

پروژه «گیگافکتوری»، حدود 30 درصد انجام شده است. پس از اتمام پروژه، تسلا انتظار دارد که این کارخانه، بزرگترین ساختمان در جهان باشد. این تاسیسات که به عنوان یک کارخانه تولید انرژی خالص صفر طراحی شده است، اساساً از طریق انرژی خورشیدی تأمین می‌شود و نصب آن در حال انجام است.

بزرگترین کارخانه باتری سازی تسلا، تسریع حرکت به سمت خودروهای الکتریکی

گیگابرلین، صنعت اتومبیل را در آلمان و اروپا متزلزل کرده و حرکت به سمت خودروهای الکتریکی را سرعت بخشیده است. ظرفیت سالانه تولید سلول باتری در این کارخانه، ۲۵۰ گیگاوات ساعت در هر سال خواهد بود.  انتظار می‌رود سالانه 300000 خودروی تسلای مدل 3 را تولید کند. کمپانی تسلا با این کار، روی آینده‌اش قمار می‌کند. تسلای مدل ۳، یا کمپانی را ورشکست می‌کند یا به اوج می‌رساند.

این کارخانه آلمانی، اولین سرمایه‌گذاری بزرگ شرکت تسلا در اروپا خواهد بود. در حال حاضر، اروپا سهم اندکی در بازار باتری‌های خودروهای الکتریکی دارد و شرکت‌های ژاپنی، چینی و کره جنوبی حرف اول را می‌زنند. پیش بینی می‌شود که شرکت تسلا تا سال 2025 صاحب 25 درصد از سهم بازار خودروی چین را داشته باشد و این رقم تا سال 2035 دو برابر شود.

محور اصلی طرح شرکت تسلا، گسترش ظرفیت باتری جهانی و کاهش هزینه‌های وسایل نقلیه الکتریکی است. ایلان ماسک، پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد قیمت باتری را طی سه سال آینده به نصف کاهش دهد تا وسایل نقلیه الکتریکی، به ویژه خودروهای تولید شده توسط تسلا را مقرون به صرفه کند. هدف نهایی او تولید یک وسیله نقلیه الکتریکی با قیمت خرده‌فروشی حدود 25000 دلار (21370 یورو) است.

پروژه بزرگترین کارخانه باتری سازی تسلا برای اولین بار در کنفرانس باتری اروپا در 24 نوامبر مطرح شد. در این مراسم، ایلان ماسک به یک مصاحبه‌کننده گفت: «من در این مرحله کاملا مطمئن هستم که این بزرگترین کارخانه تولید سلول باتری در جهان خواهد بود». او همچنین اضافه کرد: «من فکر می‌کنم بزرگترین پروژه باشد. این کارخانه می تواند بیش از 100گیگاوات ساعت در سال تولید کند و سپس به 200 یا 250 برسد». تاکنون باتری‌های ۱۶۰ گیگاواتی در سراسر دنیا ساخته شده‌اند و کره جنوبی آنها را تولید کرده است.

اشتغال زایی در باتری سازی تسلا :

پیش‌بینی می‌شود این کارخانه حداقل 40،000 شغل جدید در منطقه ایجاد کند، با وجود این، اتحادیه کارگری «IG Metall»، به دلیل امتناع ایلان ماسک از پایبندی به دستورالعمل‌های دقیق دستمزد، او را هدف قرار داده است. این مساله در آلمان از حساسیت بیشتری برخوردار است چرا که این کشور مبتنی بر دموکراسی اجتماعی است.

بسیاری از مردم امید زیادی به تأثیرات اقتصادی کارخانه دارند. ایالت براندنبورگ، که این کارخانه را در خود جای داده است، از نظر ساختاری منطقه‌ای ضعیف است و فرصت‌های شغلی کمی دارد. دولت آلمان آرزو دارد این منطقه را به نقطه تحرک و انتقال انرژی در آینده تبدیل کند. هدف دولت این است که کارخانه باتری سازی تسلا را به عنوان کانون اصلی، در کنار موضوعات گسترده‌ای مانند دیجیتالی‌سازی و آموزش به نمایش بگذارد.

اما همه با آغوش باز از تسلا استقبال نمی‌کنند و اعتراضات محلی علیه این کارخانه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته است. از سوی دیگر، بسیاری از ناظران، درگیری با اتحادیه فلزکاران قدرتمند آلمان را پیش‌بینی می‌کنند. این اتحادیه بیش از دو میلیون عضو دارد و به شرکت تسلا هشدار داده است.

باتری سازی تسلا

چالش‌های زیست محیطی در برابر بزرگترین کارخانه باتری سازی تسلا

انگلیس چندی پیش پیشنهاد کرده بود برای دستیابی به اهداف آب ‌و هوایی، تا طرح ممنوعیت کامل استفاده از وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی تا سال 2030 و خنثی‌سازی کامل کربن تا سال 2050 ارائه شود. مدیر‌عامل ولوو، «هاکان ساموئلسون» چهارشنبه گذشته در اجلاس «FT Future of Car»،‌ همین مطلب را تکرار کرد و از تصمیم انگلیس حمایت کرد.

در کشوری که به دنبال موج گرمای بی‌سابقه، بیشترین نگرانی مردم در رابطه با تغییرات آب‌ و هوایی است، طرفداران حمل‌ و نقل پاک از تاسیس بزرگترین کارخانه باتری سازی تسلا، استقبال کرده‌اند. این موضوع در کشور آلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این رابطه، سه گروه خودروسازی آلمان – فولکس‌واگن (شامل پورشه و آئودی)، بی‌ام‌و و دایملر (با مارک مرسدس بنز) – پس از انتشار رسوایی در رابطه با دستکاری گازوئیل و حرکت مردد خود به سمت خودروهای الکتریکی، بین مردم و دولت بدنام شده‌اند.

تسلا در اوایل سال جاری به دادگاه منتقل شد زیرا مردم محلی از این شرکت به دلیل جنگل‌زدایی برای ساخت کارخانه جدید «گیگافکتوری»، شکایت کردند. دادگاه‌های آلمان به سود این شرکت حکم دادند که 91 هکتار از درختان مورد نیاز را قطع کند تا فضای کارخانه را فراهم کند. ایلان ماسک به مردم محلی اطمینان داد که به دلیل تولید باتری در این کارخانه، مواد سمی وارد هوا نخواهد شد.

طبق گفته وزارت محیط زیست براندنبورگ، تسلا هنوز مجوزهای «گیگافکتوری» را دریافت نکرده است. این وزارت هنوز درخواست تسلا را دریافت نکرده است تا پس از آن موافقت‌های بعدی را اعلام ‌کند. به گفته کریستیانی، شهردار گرونهاید، این می‌تواند ساخت ‌و ساز را بیشتر مختل کند یا مهمات بیشتری را برای محلی‌ها و دولت برای گرفتن مالیات علیه این خودروساز فراهم کند.

کارخانه باتری سازی تسلا

کلام آخر

مدیرعامل تسلا ادعا می‌کند که در حال ساخت بزرگترین کارخانه باتری‌سازی است. این کارخانه بزرگ که تاریخ تکمیل آن هنوز مشخص نیست، توانایی تولید ۱.۵ میلیون خودروی الکتریکی را دارد. ایلان ماسک اظهار امیدواری کرده که استفاده از باتری‌های جدید، قیمت خودروهای برقی تسلا را تا ۲۵ هزار دلار کاهش دهد. وی همچنین تاکید کرده تسلا خودروهای برقی خود را در آینده نزدیک به طور کامل خودران خواهد کرد.

با وجود ادعای مدیر عامل تسلا شرکت‌های بزرگ دیگری هستند که در این زمینه تولید باتری لیتیوم یونی فعالیت می‌کنند. شرکت‌های گانفنگ، پاناسونیک، لیونت و آمپرکس رقبای قدرتمندی برای کارخانه‌های باتری سازی تسلا به شمار می‌آیند.

علاوه بر شرکت‌هایی که نام آنها آورده شد، ده‌ها تولید‌کننده دیگر در زمینه باتری‌های لیتیوم یونی وجود دارند. تمامی این شرکت‌ها به سرعت در حال رشد هستند و برای ارائه خدمات با یکدیگر رقابت می‌کنند. تعداد زیادی از شرکت‌های موجود در این زمینه، ناشناخته هستند ولی خبر خوب این است که نتیجه فعالیت تمامی آنها می‌تواند نوید جهانی عاری از آلودگی‌های زیست‌محیطی را برای ما بدهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا