همه چیز درباره شارژر تسلا

در حال حاضر آوازه اتومبیل های تسلا، سراسر دنیا را فرا گرفته است. از مهم ترین نشانه های این آوازه می توان به حضور شارژر تسلا در نقاط گوناگون و منطقه های مختلف در جهان اشاره کرد.

شارژ فوق العاده، نصب سریع و انعطاف پذیری، حس راحتی در محل شارژ و کلی مزایای دیگر، از ادعاهایی است که تسلا در رابطه با شارژر خود عرضه کرده است.

جالب است بدانید که تمام آنچه در رابطه با ادعاهای سوپر شارژرهای تسلا گفته می شود، در واقع بخش عمده ای از نظرات کاربران این اتومبیل است.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی آن چه که تسلا در قالب شارژر در اختیار مصرف کننده خود قرار داده است بپردازیم.

بدون شک این مقاله شما را به شکل هیجان آوری در رابطه با تسلا مشعوف خواهد کرد. برای آن که همه چیز را درباره شارژرهای تسلا بدانید، همراه ما باشید.

شارژر تسلا دیواری

شارژر تسلا

اگر در جریان اتومبیل های تسلا باشید، به خوبی می دانید که دو مدل X و S آن، در حال به پا کردن غوغای عجیب در جهان است. صحبت از اتومبیل های مرتبط با کمپانی تسلا می تواند بسیار بحث برانگیز باشد. اما آن چه این اتومبیل ها را سوای از کاربری خودشان متفاوت تر جلوه می دهد، شارژرشان است.

شارژر تسلا می تواند از 1 تا 12 ساعت زمان صرف کند. در واقع زمان شارژ بسته به میزان پر بودن باتری خودرو و نوع ایستگاه شارژ، می تواند متفاوت باشد.

هنگام خرید یکی از خودروهای تسلا، یکی از گزینه های اساسی این خودرو، شارژر آن است که همانند یک سیم شارژ موبایل به همراه 3 آداپتور در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت.

هرکدام از آداپتورها به طور جداگانه برای پریز دیواری استاندارد، پریز برق 240 ولت و برای ایستگاه ‌های شارژ عمومی قابل استفاده هستند.

شارژرهای استاندارد از جمله شارژرهایی هستند که با کم ترین سرعت، عمل شارژ را انجام می دهد. این نوع شارژرها برای استفاده شبانه در منزل بهترین محسوب می شوند.

شارژرهای 240 ولتی دیواری، شبیه به نوع استفاده شده در خشک کن لباس یا سایر لوازم خانگی هستند. این شارژرها می تواند به عنوان شارژر های قوی تری به نسبت استاندارد شناخته شوند.

اما در رابطه با شارژرهای عمومی و نوع دیگر از شارژر تسلا که  با نام سوپر شارژر شناخته می شود، ماجرا کمی متفاوت است.

در واقع هیجان انگیز ترین بخش شارژر تسلا به شارژرهای دیواری و سوپر شارژر مربوط می شود که کمی بعدتر توضیح خواهیم داد.

شارژر تسلا و کابل آن

انواع شارژرهای تسلا

همانطور که گفته شد 3 آداپتور به عنوان 3 روش برای شارژ تسلا در نظر گرفته شده است.

روش اول با استفاده از شارژر تسلا با نام NEMA 5-15 صورت می گیرد، این شارژ به عنوان شارژر استاندارد شناخته می شود. به گفته مشتریان و خود کمپانی تسلا، شارژر NEMA 5-15 می تواند در هر ساعت با توجه به میزان برد مسافت 3 مایل، باتری را شارژ کند.

یعنی با هر ساعت در شارژ ماندن، خودرو 3 مایل حرکت می کند. جنس بدنه شارژرهای NEMA 5-15 از مس ساخته شده است که در مدل های جدید خود با قیمت بالای 500 دلار قابل تهیه است.

شارژرهای 240 ولتی تسلا، NO 14-50 نام دارند که زمان شارژ کامل با آنها برای مدل S تا 10 و نیم ساعت و برای مدل X را تا 12 ساعت به طول می انجامد. شارژرهای NO 14-50 به عنوان شارژهای قابل حمل نیز شناخته شده اند.

نکته جالبی که در رابطه با شارژر NO 14-50 وجود دارد، این است این نوع از شارژر تسلا دارای کابلی با متراژ بیش از 7 متر است و قدرت 40 آمپری برای مدل های تسلا را فراهم می کند. این شارژرها هم در منزل و هم در ایستگاه قابل استفاده هستند.

در ادامه به توضیح و بررسی بیشتر ایستگاه های شارژ و سوپر شارژر می پردازیم.

شارژر تسلا و اتصال به دیوار

اتصالات دیواری در ایستگاه شارژرهای تسلا

کمپانی تسلا، ایستگاه های شارژ دیواری در منزل را برای آسودگی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این ایستگاه به عنوان نوع ارتقا یافته سیم شارژ استاندارد محسوب می شود.

با استفاده از ایستگاه های اتصال خانگی می توان در مدت زمان 6 ساعت یک تسلا مدل S را شارژ کرد.

جالب است بدانید که چنین ایستگاه هایی در مدل های خاصی به شکل عمومی نیز در دسترس هستند که کمی جلوتر توضیح  داده خواهد شد. در استفاده از این ایستگاه می توان از شارژر NO 14-50 نیز استفاده کرد.

سوپر شارژرهای تسلا

ایستگاه های شارژ عمومی تسلا، سوپر شارژر شناخته می شوند که در حال گسترش در تمام جهان هستند. از ایستگاه های سوپر شارژ به منظور سفرهای جاده ای می توان استفاده کرد.

جالب است بدانید که در ایستگاه سوپر شارژر تسلا خودرو در طی یک ساعت یا نیم ساعت شارژ کامل می شود.

در حال حاضر باید آمریکا را به عنوان اولین مبدا ایستگاه های شارژ بین راهی معرفی کرد که بخش زیادی از ایالت های این کشور توسط تسلا پشتیبانی می شود.

هزینه های شارژ خودرو تسلا

به لطف استفاده کارآمد از برق به عنوان منبع سوختی برای اتومبیل های الکتریکی مانند تسلا، صرفه جویی بسیاری در مصرف سوخت روزانه در حال رخ دادن است.

در رابطه با هزینه شارژ یک اتومبیل الکتریکی همه چیز به نوع اتومبیل و محل زندگی بستگی دارد. در واقع هزینه استفاده از شارژر تسلا یا ایستگاه های شارژ بسته به محل سوختگیری متفاوت است.

به طور کلی هزینه پر کردن باتری تسلا مدل S در ایالت واشنگتن برابر با 6.60 دلار و در هاوایی برابر با 21 دلار است. این هزینه برای خودروهای تسلا با مدل X برابر با 6.70 دلار در ایالت واشنگتن و 22 دلار در هاوایی است.

در حقیقت تفاوت قیمت های شارژ، ارتباطی با شارژر تسلا ندارد، بلکه سرویس برقی محلی، تعیین کننده هزینه های آن است.

شارژر تسلا و هزینه ها

در پایان توضیح کلی شارژرهای تسلا

در حال حاضر کمپانی تسلا چنان در حال پیشرفت است که وقتی صحبت از خودروهای آن می شود، نمی توان از هیچ یک از تجهیزات آن گذر کرد. شارژر تسلا یکی از بی نظیر ترین تجهیزات است.

بر اساس گزارش هایی گفته شده است که نمونه های جدید و رایج شارژر برای خودروهای تسلا، دارای 25 درصد بازده بیشتری از نظر سرعت هستند.

اما موضوع وقتی به ایستگاه های عمومی می رسد، کمی فرق می کند. ایستگاه های سوپر شارژر تسلا که همواره در حال گسترش هستند، می تواند بازدهی بالای 50 درصد را به نسبت شارژر تسلا در نوع خانگی و قابل حمل ارائه دهند.

نکته ای که در رابطه با شارژر تسلا وجود دارد، مدل NO 14-50 آن است که به عنوان یک شارژر حرفه ای و قابل حمل شناخته می شود.

چه در منزل و چه در ایستگاه می توانید به سادگی از شارژهای جدید تسلا استفاده کنید. تنها تفاوت در مدت زمان است که به گفته کمپانی تسلا، همه چیز در دست ارتقای بیشتر قرار خواهد گرفت.

منبع: energysage   tesla

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا